» »

Ležeča pošta Avstrija

Ležeča pošta Avstrija

horsovski ::

A je še vedno mogoče iz trgovine v Avstriji, ki ne pošilja v Slovenijo, naročiti paket direktno na avstrijsko pošto in se zapeljati do najbližje pošte in paket naknadno dvigniti? Kako poteka ta postopek?

black ice ::

gapicek ::

Živjo

zanima me ali je kdo mogoče, ki bi bil pripravljen preposlati paket iz DE ali AUT v SLO. Želim kupiti kolo preko spleta, vendar mailboxde.com ne prepošilja koles. Za poštno ležeče pa tudi nisem prepričan, če si lahko naročim kolo v Celovec ali kam drugam.
Mogoče ima kdo še kakšno idejo?

lp

amacar ::

Cheaperandmore, ampak vprasanje kaksna bo postnina.

gapicek ::

amacar je izjavil:

Cheaperandmore, ampak vprasanje kaksna bo postnina.

Glede na njihov cenik, ki je objavljen 47€ kar se mi zdi malo preveč.

erkgheoruugh ::

50 eurov je kar normalna cena za pošiljanje koles po Evropi, glede na velikost škatle in težo.
Katero pa je to posebno kolo, da se ga ne da dobit v SLO?

BuDi79 ::

gapicek je izjavil:

Za poštno ležeče pa tudi nisem prepričan, če si lahko naročim kolo v Celovec ali kam drugam.
Lahko, dva sodelavca sta kolesi brez težav naročila poštno ležeče... Beljak/Borovlje... tam nekje.

Poštnina za kolo je bila v Slovenijo kar 270€, v Avstrijo pa je bila dostava brezplačna.

njyngs ::

Je postlagernd še opcija v letu 2019? Je kdo koristil letos za kak paket?

njyngs ::

njyngs je izjavil:

Je postlagernd še opcija v letu 2019? Je kdo koristil letos za kak paket?

Če bo komu koristilo: Avstrijska pošta pravi, da več ni opcija. Samo za pošto, ne več za pakete.

primoz42 ::

Dober dan,

prosil bi za informacijo glede dostave pošiljke v Avstrijo na neko prevzemno mesto blizu slovenske meje - recino Železna Kapla, Podljubelj...

Kako naj napišem naslov dostave, da bom na koncu lahko prevzel na moje ime nekje v bližini Slo meje. Pošiljatelj je DHL.

Zadeva je sledeča, želim naročiti nekaj na Poljskem, vendar oni pod nobenim pogojem nočejo poslati v Slovenijo, pošiljajo pa v Avstrijo. Cene pa kot veste, so bistveno nižje kot pri nas za identično robo.
Paket težak cca 5kg.

Hvala vsem za odgovor

LP

Sparkxl ::

Se boš moral do klagenfurta zapeljat

https://locator.dhl.com/results?languag...

primoz42 ::

Hvala za odgovor,

Bi pa vseeno želel odgovor nekoga, ki je dejansko naročal v zadnjem času in točen naslov(vse informacije), kjer je potem prevzel paket. In kako prevzameš paket - katere papirje potrebuješ poleg.



Hvala in LP

johanblond ::

Za naslov napišeš izbran Packstation, v Klagenfurtu jih je kar nekaj, izbereš eno ki ima dolg delovni cas, da si fleksibilen za prevzem.

Pri samem nakupu daš naslov za dostavo (to izpostavo sem naprimer jaz izbral, ti lahko tudi kakšno drugo):

JANEZ NOVAK
Wunsch-Postfiliale 9020
9020 Klagenfurt am Wörthersee
Österreich


V opombe pri samem nakupu sem napisal: Versand an DHL Packstation im Klagenfurt (Wunsch-Postfiliale 9020, Südbahngürtel 7a, 9020 Klagenfurt am Wörthersee).

Dobiš obvestilo na mail, da je pošiljka prišla.
Natisnes potrdilo o pošiljki, greš na pošto in das potrdilo in osebni dokument in to je to.

PS: dam papir in osebni dokument, dokumenta niti ne povoha (prav ignorira), ko pride nazaj s pošiljko ga je samo se osebni dokument zanimal, vse je prepisal dol, (sem imel za +500 € robe in je očitno imel zabeležen poseben protokol).

PPS: to dela samo če je DHL kurir (iz cele Evrope, moja pošiljka je bila iz DE), ta prevzem ne dela s drugimi pošiljatelji (TNT, UPS in podobno)

primoz42 ::

bom naredil po tvojem navodilu in javim

hvala in lp

bastadu ::

Zanimam se za nakup pisarniškega stola, katerega pošiljajo samo v DE ali AT. Zaradi velikosti mailboxde.com odpade.
Zanima me, kako danes poteka naročevanje poštno ležeče na AT pošto? Kakšen naslov točno je potrebno napisati? Koliko stane ta storitev?

DjTonic ::

Nazadnje sem si naročil preko GLS in osebno prevzel na enem izmed prevzemnih mest blizu meje, ker niso poslali v SLO. Preveri še to možnost, saj ima nekaj trgovin partnerske pogodbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

black ice ::

bastadu je izjavil:

Zanimam se za nakup pisarniškega stola, katerega pošiljajo samo v DE ali AT. Zaradi velikosti mailboxde.com odpade.
Zanima me, kako danes poteka naročevanje poštno ležeče na AT pošto? Kakšen naslov točno je potrebno napisati? Koliko stane ta storitev?

Ime Priimek
Postlagarnd ulica in hisna stevilka poste
Postna stevilka mesto

Storitev stane 1e za vsak paket. Ce narocas prek Amazona je zastonj pri pogodbenih partnerjih. Ne pozabi na osebni dokument ob prevzemu.

carlosk1966 ::

black ice je izjavil:

bastadu je izjavil:

Zanimam se za nakup pisarniškega stola, katerega pošiljajo samo v DE ali AT. Zaradi velikosti mailboxde.com odpade.
Zanima me, kako danes poteka naročevanje poštno ležeče na AT pošto? Kakšen naslov točno je potrebno napisati? Koliko stane ta storitev?

Ime Priimek
Postlagarnd ulica in hisna stevilka poste
Postna stevilka mesto

Storitev stane 1e za vsak paket. Ce narocas prek Amazona je zastonj pri pogodbenih partnerjih. Ne pozabi na osebni dokument ob prevzemu.


Namesto Postlagarnd, napiši Wunsch in je zastonj.

bastadu ::

Kolikor sem razbral na strani post.at, se za pisma uporabi sledeči naslov in storitev stane 1EUR, primer:
Maxi Muster oder Kennwort
POSTLAGERND
Musterstraße 1
1234 Musterstadt


Za pakete pa sledeč primer in nikjer ne piše koliko koliko je strošek, sklepam da brezplačno:
Wunsch-Postfiliale 1234
Maxi Muster
Musterstraße 1
1234 Musterstadt

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

ruski76 ::

bastadu je izjavil:

Kolikor sem razbral na strani post.at, se za pisma uporabi sledeči naslov in storitev stane 1EUR, primer:
Maxi Muster oder Kennwort
POSTLAGERND
Musterstraße 1
1234 Musterstadt

Za pakete pa sledeč primer in nikjer ne piše koliko koliko je strošek, sklepam da brezplačno:
Wunsch-Postfiliale 1234
Maxi Muster
Musterstraße 1
1234 Musterstadt


V kolikor napises POSTLAGERND, racunajo 1eur... V kolikor napises WUNSCHFILIALE, pa je brezplacno.
Razlika je zgolj v besedi. Je razlozila zaposlena na posti ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Online nakup v Nemčiji, prevzem v Avstriji?

Oddelek: Kaj kupiti
113801 (771) kamiKaZaA
»

Spletni trgovec noče prodati naročenega blaga (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5212052 (8583) DeeJay
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8434340 (17460) AgiZ
»

Problem z amazonom pošiljanjem na STRASS Lipnica

Oddelek: Loža
122862 (2536) pe3c
»

odprtje poštnega predala v avstriji

Oddelek: Loža
1310282 (7544) Yugos

Več podobnih tem