» »

Problem z amazonom pošiljanjem na STRASS Lipnica

Problem z amazonom pošiljanjem na STRASS Lipnica

garfy ::

Ok vsa zadeva je štimala ene dve leti. Naročal još in svašta iz Amazona.de
Dal postlagern strass, ob meji.....
potem pa so ome ki tam delajo začele nekaj komplicirat da ne bodo več sprejemala DHL pošiljk od Amazona na poštno ležeče

Torej 2 leti je šlo, sedaj pa kar naenkrat nočejo več sprejeti pošiljke...in jo zavrnejo.

AMAZON pa pošlje vsaj polovico pošiljk preko DHL.....polovico pa preko navadne pošte

Še ima kdo drug take probleme na Strass pošti blizu lipnice? Ali samo mene nekaj zajebavajo....zakaj so 2 leti tolerirale in sprejemale pošiljke tudi preko DHL, sedaj pa samo če amazon pošlje preko navadne pošte....

Miha 333 ::

Saj je logično, to je tako kot da bi npr. izpostava Fedexa prevzemala in shranjevala pošiljke od UPS. Ali pa da bi naključna firma prevzemala in shranjevala pošiljke za tebe. Verjetno ne bi bili navdušeni. Ti pač tam nimaš naslova. Lahko ga pa najameš. Npr. Cheaper&more.

Miha 333 ::

Postlagernd oz. pri nas poštno ležeče je mišljeno za pošiljanje po navadni pošti in namesto da poštar dostavi domov, zadržijo pošiljko na pošti. Ne pa za sprejemanje pošiljk od tretjih oseb.

hurikhan ::

Meni se je zadnjič isto zgodlo. So rekli, da so neki skregani z DHL in ne sprejemajo paketov DHL. Ne moreš kaj...

Miha 333 ::

Zakaj pa bi brezplačno pomagali konkurenčnemu podjetju oziroma opravljali delo zanj?

jernejl ::

Saj ne delajo brezplačno, prevzem je treba plačati.

AC_DC ::

pe3c ::

V primeru, da posiljko dostavlja DHL si lahko izberes namesto poste posiljanje na ti. DHL prevzemno mesto in paket prevzames tam. To praviloma drzi za posiljke, ki jih razposilja amazon.

Takrat se ti pri izbiri naslova naslovnika pojavi moznost: Or ship to a pickup station near you. Search for a Pickup Location near you. Prav tako se ti ta moznost pojavi pred potrditvijo narocila in lahko spremenis ze izbrani naslov.

V glavnem meni najbolj ustreza Pickup point: Wunsch-Abholstation, Bahnhofstraße 3, Leibnitz, 8430, Austria; ker je odprt 24/7. Dobis kodo paketa, jo vneses in prevzames paket.

To moznost uporablja ze vsaj kaksno leto.

garfy ::

ok, se pravi da nisem edini....
problem je da ne veš kdaj bo amazon poslal z dhl in kdaj z navadno pošto

ja treba pa je plačat za dhl mislim da 3 evre po pakteu na pošti
sramota
in za vsako pošiljko tudi 1 evtro, ki pride po navadni pošti, ne razumem zakaj
tako da bi pri nas poštal zaračunaval 1 eur za vsak kos pošte, ki jo dostavi.....

iskat pa pol po dhl zbirnih centrih pa ni lahko, kajti amazon nima pojma ke je pošiljka
sploh se mi ne da naročat preko amazona zaradi tega

če pa pošljejo v slovenijo pa poštnina nikoli ni zastonj...ampak ti nabijejo vsaj 15 evr ali več

pe3c ::

Ne vem sicer kako pogosto narocas oz kako hitro si zazelis stvari :), ampak ob narocilu na 29 EUR je posiljanjem zastonj. Prav tako ti ob posiljki sporocajo tracking in tocno ves kje in kdaj paket pride.
Prav tako ves kdo bo posiljal paket (Dispatched by ImeFirme).

Velikokrat se mi nabere robe za vec kot 29 EUR in skoraj nikoli ne placam postnine.

Boone ::

garfy je izjavil:


ja treba pa je plačat za dhl mislim da 3 evre po pakteu na pošti
sramota


Zakaj sramota? Zakaj bi ti oni bili dolžni brezplačno hraniti paket? Če je prišel preko pošte, potem so načeloma že dobili svoj delež s poštnino. Če ga pa dostavi DHL potem imajo pa samo dodatno delo. Ki bi ga po tvoje morali opraviti brezplačno.

garfy ::

pe3c je izjavil:

Ne vem sicer kako pogosto narocas oz kako hitro si zazelis stvari :), ampak ob narocilu na 29 EUR je posiljanjem zastonj. Prav tako ti ob posiljki sporocajo tracking in tocno ves kje in kdaj paket pride.
Prav tako ves kdo bo posiljal paket (Dispatched by ImeFirme).

Velikokrat se mi nabere robe za vec kot 29 EUR in skoraj nikoli ne placam postnine.


ja saj jaz tudi vedno čakam da imam več kot 29 eur....
ampak pošta sama računa 1 eur na paket ko prevzameš v strass.....

pe3c ::

Ne vem kaj ti naj recem, kot je ze napisal Boone; Welcome to kapitalizem, kjer se pac storitve placujejo. Saj ti ni potrebno uporabljati in pac naroci v SI. Ali poisci tretjo alternativo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pe3c ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376360 (2644) mtosev
»

DHL in dostava Pošte Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9545199 (16040) uporabnik50
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8433871 (16991) AgiZ
»

DHL - nenormalno visoko carinjenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8721867 (9678) Daliborg
»

Free shipping na amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
1510193 (9279) Robert

Več podobnih tem