» »

vodni kamen - avto

vodni kamen - avto

gregor ::

Ali se vam je že kdaj zgodilo da ste na avto dobili vodni kamen?

Jaz sem na morju opral avto z cevjo ker se je gor "posralo" cca 20 galebov in ga nisem obrisal. Sedaj imam po strehi... bele črte, lise...
Sem poizkusil odstranit z srednje močno polirno pasto (Meguiars M83) a zadeva ne gre dol. Res čudno.

Sem gledal youtube vodič kjer priporočajo beli vinski kis. Kaj pravite na to?

Oz ali morda veste kako najlažje, pravilno odstranit vodni kamen iz barve?

Hvala

LP

bobby ::

Lahko, da ni vodni kamen ampak sranje od galebov tako močno, da ti je malo barvo požrlo.
bi bile kakšne slike fajn.
vodni kamen pa magari samo Cilit Bang na gobico pa 2x na rahlo podrgnt in splahnit. to je to
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Rok Woot ::

Kis je super za vodni kamen, drgnit pa res ni dobro po njemu. Če sploh imaš vodni kamen.

shotalick ::

bobby je izjavil:

Lahko, da ni vodni kamen ampak sranje od galebov tako močno, da ti je malo barvo požrlo.
bi bile kakšne slike fajn.
vodni kamen pa magari samo Cilit Bang na gobico pa 2x na rahlo podrgnt in splahnit. to je to


Bi se kar strinjal z napisanim. Se mi je pri prejšnjem vozilu naredilo ravno podobno, kaj so hudiča te bele lise po strehi, ja "drek mi je barvo požru". Lahko, da je pri tebi drug problem.

Assass1n ::

Jaz sem imel po havbah in strehi bele kaplice, od kje so se vzele nimam pojma. Polirka, groba pasta in en šiht poliranja pa je šlo ven. Je pa akrilna barva, brez laka.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Unknown_001 ::

Poskusi s kislinskim šamponom za predpranje. S tem sem še vsak drek dobil iz cerad, avtomobilov, platišč, čolnov, mehanizacije

Na petrolu se ustavi in vzem šampon ... mislim da je Dimer . Pred uporabo vsebino pretresi in nato zmešaj z vodo. Aja pa svetujem da nanašaš zelo malo in temeljito spereš ker ni ravno zdravo ob dolgotrajni izpostavljenosti.

Najbolje bo, če ga namešaš v kakšno škropilnico in potem pošpricaš po problematično zasvinjanih delih avtomobila. Nasvet, pri natakanju v škropilnico najprej vodo in nato šampon ker drugače bo svinjarija s peno. Nato zapri in pretresi.


V skrajnem primeru politura kot je omenil predhodnik.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

gregor ::

Hvala za odgovore.

Predvidevam da gre za vodni kamen ker so bele lise tudi na plastičnih srebrnih obrobah vrat.

Sem se spomnil, da imam doma še tole sredstvo za predpranje:

http://valetpro.eu/citrus-pre-wash.html

Morda bo kaj pomagalo...
Če ne bom pa nabavil kakšno bolj kislo sredstvo.

Vem da vodni kamen odlično odstrani citronska kislina in vroča voda, vendar pa ne vem ali lahko na barvo avta dam z vodo razredčeno citronsko kislino. Ne bi rad uničil barve in imel še večje probleme :)

LP

Unknown_001 ::

Ne polivaj s kakimi "kisi" ipd domačimi žavbami. Zgolj moj skromni nasvet.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

blackbfm ::

Unknown_001 je izjavil:

Ne polivaj s kakimi "kisi" ipd domačimi žavbami. Zgolj moj skromni nasvet.


Kis je eden izmed najbolj univerzalnih cistil.. Moraš bit trcen ce kupis kaj drugega za vodni kamen

Lahko pa kupi kaksen overpriced specialen avtosampon v fensi embalazi, notri bo pa itak razredčen kis oz nekaj podobnega

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

wini ::

Unknown_001 ::

blackbfm je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Ne polivaj s kakimi "kisi" ipd domačimi žavbami. Zgolj moj skromni nasvet.


Kis je eden izmed najbolj univerzalnih cistil.. Moraš bit trcen ce kupis kaj drugega za vodni kamen

Lahko pa kupi kaksen overpriced specialen avtosampon v fensi embalazi, notri bo pa itak razredčen kis oz nekaj podobnega


... ocetna kislina pa res ni primerna no, pa še zaudarja. Sicer zarad mene ti kar. Pa še mal šnopčka daj v tekočino za pranje stekel...

Kupi se konkretno stvar za predpranje in ti na koncu (if done right) tudi z navadnim šamponom ni treba pucat. Efektivno je hitrejše in cenejš kot afnanje s kisom. Medtem ko jaz s 3-4 pokrovčki namešam 10 litrov za pošpricat ti moraš v kakem razmerju mešat kis z vodo?

Se pa strinjam da je bedarija kupovat eksotiko.

Zame klasika Dimer plus navaden SONAX šampon.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

gregor ::

wini je izjavil:

To uporabi
https://www.spoliraj.si/si/odstranjevan...


zanimivo, nisem vedel da obstajajo namenska čistila za vodni kamen

blackbfm ::

... ocetna kislina pa res ni primerna no, pa še zaudarja.


Ko se spere in posusi nic ne zaudarja

Efektivno je hitrejše in cenejš kot afnanje s kisom.


Kis je najbolj basic zivilo/cistilo, vsak ga ima doma

Afnanje z nekimi samponi prej haha

Medtem ko jaz s 3-4 pokrovčki namešam 10 litrov za pošpricat ti moraš v kakem razmerju mešat kis z vodo?


Zmesas po obcutku, oz probas en konc spucat da vidis kok mocno mesanco rabis.. Al pa tut ce ne mesas sploh

Han ::

https://www.kolpasan.si/sl/izdelki/kole...

Merkur ga ima ponavadi na zalogi.

Unknown_001 ::

blackbfm je izjavil:


Efektivno je hitrejše in cenejš kot afnanje s kisom.


Kis je najbolj basic zivilo/cistilo, vsak ga ima doma

Afnanje z nekimi samponi prej haha




Haha dajmo se smejat.

Kok ga pa maš doma? Liter? Al ga ti v sodih na zalogo naročaš? Izračunaj si koliko te pride kis in koliko mešanica šampona.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

IL DIAVOLO ::

Najboljše kar s clox-om, da bo ziher :))

blackbfm ::

Haha dajmo se smejat.

Kok ga pa maš doma? Liter? Al ga ti v sodih na zalogo naročaš? Izračunaj si koliko te pride kis in koliko mešanica šampona.


V bistvu ga imamo res za en manjsi sod doma :))

Liter kisa je euro ali dva.. Kok je liter sampona?

Unknown_001 ::

blackbfm je izjavil:

Haha dajmo se smejat.

Kok ga pa maš doma? Liter? Al ga ti v sodih na zalogo naročaš? Izračunaj si koliko te pride kis in koliko mešanica šampona.


V bistvu ga imamo res za en manjsi sod doma :))

Liter kisa je euro ali dva.. Kok je liter sampona?

Iz enega litra šampona ti lahko vsaj 50 litrov mešanice namešaš.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

blackbfm ::

Saj kis lahko tut razredcis:))

Unknown_001 ::

blackbfm je izjavil:

Saj kis lahko tut razredcis:))


In efekt? Kaj ti misliš, da imaš čisti ocet?

Mislim... če mormo tako podpirat Slovensko kmetijstvo smo res v Q*.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

blink ::

gregor je izjavil:

Ali se vam je že kdaj zgodilo da ste na avto dobili vodni kamen?

Jaz sem na morju opral avto z cevjo ker se je gor "posralo" cca 20 galebov in ga nisem obrisal. Sedaj imam po strehi... bele črte, lise...
Sem poizkusil odstranit z srednje močno polirno pasto (Meguiars M83) a zadeva ne gre dol. Res čudno.

Sem gledal youtube vodič kjer priporočajo beli vinski kis. Kaj pravite na to?

Oz ali morda veste kako najlažje, pravilno odstranit vodni kamen iz barve?

Hvala

LP


Uporabi brezbarvni kis za vlaganje s katerim stopiš vodni kamen, nato pa po 10 min vse skupaj splakni z destilirano vodo.

blackbfm ::

Mislim... če mormo tako podpirat Slovensko kmetijstvo smo res v Q*.


Gre se za to nek wnabe preparat zapakiran v fensi embalazo z nabito ceno ne spuca vodnega kamna nic bolje kot neka osnovna stvar kot je kis. Taki samponi so za ljudi ki ne znajo niti mal razmisljat s svojo glavo

Unknown_001 ::

blackbfm je izjavil:

Mislim... če mormo tako podpirat Slovensko kmetijstvo smo res v Q*.


Gre se za to nek wnabe preparat zapakiran v fensi embalazo z nabito ceno ne spuca vodnega kamna nic bolje kot neka osnovna stvar kot je kis. Taki samponi so za ljudi ki ne znajo niti mal razmisljat s svojo glavo


Say what? Morva enkrat probat. Za spucat bova imela Traktor. Bo žlahtnik za demonstracijo zrihtal Fendta Vario serijo 9xx pa še vesel bo.

Šla se bova klasično zgodbo predpranja. Jaz s svojim šamponom in ti z DOMAČIM kisom. Dovoljeni pripomočki so seveda vikan krtača, visokotlačni čistilnik in škropilnica za mešanico. Vsak bo pral svojo polovico.


Če ti je to mal too much bova enkrat pred zimo pripravila gume na platiščih na hrambo in jih seveda prej očistila. Glavni izziv bo zračna rja. You know the drill now. Krtačka, kärcher, škropilnica in izbrana mešanica.

Zdaj upam da ne bo kakeka izgovora, ja je dobro pustit kako uro... emmm po pol minute se to pere dol. Vmes lahko s krtačo predrgneš
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

blackbfm ::

Kar sam stestiraj pa sporoci rezultate :)

Unknown_001 ::

blackbfm je izjavil:

Kar sam stestiraj pa sporoci rezultate :)


Zelo prepričljivo. Če bi jaz hotel konkretno prat s kisom, ne bi naredil ničesar. Avtomobil mora bit spucan v pol ure. Vse kar je več je zabušavanje. Pa kis ti kakšen flek od nafte bore slabo spuca ali pa kako blato. Fajn je mogoče za šipe.

Šampon tribološko deluje tudi kot lubrikant kar pomeni da krtača/krpa lažje polzi in manj škoduje laku.

In še ena slabost kisa. Če si lak povoskal boš s kisom odstranil vosek.

In še ena slabost. Kis ni baš univerzalno čistilo.

V bistvu je predlagani šampon bolj lužina se oravi bazičen ali alkalen. Konkretno ne duluje kot topilo za apnenec ampak načne pa vsak sediment na površini. Odlična stvar tudi za žuželke očistit. Če se niso dva tedna pekle na plehu pošpticaš in samo tečt začne od njih.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Avenger ::

Vodnega kamna na avtu še nisem videl, poznam pa drug problem. Če parkiraš pod platanami, na avto padajo kapljice drevesnega soka in pustijo rjave lise, ki ne grejo dol z ničemer, razen če vsako posebej drgneš z nohtom (ampak jih je na tisoče) ali pa z agresivnimi čistili ala dimer, ki pa znajo poškodovati lak, še posebej pa plastiko na avtu, ki postane bledikasta. Kater idiot se je spomil platane sadit na parkingih? In še vedno to počnejo.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Riff ::

kaj pa če so bli pol ostanki soli ko si opral avto ?? morska voda vsebuje kar precej soli al pa galebi tako močno serjejo da se pol kar zažre v plastiko ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

gregor ::

vse je mogoče, ne vem

sedaj sem spet na morju :), kjer je manj kakecov na avtu :D, ko pridem domov pa bom poizkusil na manjši površini z kisom oz z geyon čistilom, ki je zgoraj omenjeno

če to ne pomaga pa sledi poliranje...

LP

Han ::

Poslusiš lahko tudi z jedilnim oljem ali WD40, če se želiš znebit kakšne lepljive ali "katranske" packarije...

gregor ::

to zadevo sem uspešno rešil

najprej sem uporabil:

http://www.operi-avto.si/odstranjevanje...

čudno da ta zadeva ni odstranila vsega vodnega kamna, morda bi moral večkrat ponovit

nato pa sem uporabil plastelin, ki pa je odlično odstranil vodni kamen:

http://www.operi-avto.si/polirni-plaste...

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

čiščenje vodnega kamna v pralnem stroju

Oddelek: Loža
202573 (2020) korenje3
»

kako naj očistim te kozarce?

Oddelek: Loža
273720 (2352) Unknown_001
»

vodni kamen na plastiki

Oddelek: Loža
243015 (2389) dominuspro
»

Bele lise na avtu

Oddelek: Na cesti
173070 (2458) pegasus
»

Smrdi perilo in pralni stroj?

Oddelek: Loža
4925022 (23258) gruntfürmich

Več podobnih tem