» »

Pomoč, oziroma nasvet pri vezavi zvočnikov na grafični eq.

Pomoč, oziroma nasvet pri vezavi zvočnikov na grafični eq.

meuludine ::

Zdravo potrebujem/pomoč nasvet če je izvedljivo.

Situacija je sledeča, imam 4 kanalni pa ojačevalec, na katerega sta sedaj priklopljena 2 zvočnika, katera gresta iz ojacevalca na graficni equalizer. in iz grafičnega eq-ja gre potem ven na 3.5 aux kabel, kateri gre v računalnik.

Mene pa zanima sledeče, ker v bljižnji prihodnosti prideta še 2 zvočnika (ojačevalec to dopušča, ker je 4 kanalni), ali je možno peljati 2 zvočnika na en kanal od grafičnega eq-ja? Ter kako, ker eq ima samo 2 kanala zvočnikov bo pa 4. ali to pomeni, da moram dokupiti še en eq, ter preostala zvočnika vezat na novi eq. Samo kako potem 2 eq-ja spraviti na en 3.5 aux kabel...
Če se slučajno da peljati 2 zvočnika na en kanal od eq-ja bi prosil če mi lahko kdo razloži kako to naredim, kakšne kable rabim. V primeru da bi moral dokupiti še en equalizer, bi tudi prosil kako se eqja med sabo briđata, oz kako vse skupaj povezati. (zadeva je namenjena za piknike/privat žurke)

Takole nekako je sedaj povezano nekakšen povzetek:



vhod v zvočnik: (tule mi tudi ni povsem jasno zakaj ima zvočnik 2 SPEAKON vhoda, oziroma čemu služi/je namen drugega, kateri se vidi na sliki?)




Izhod iz ojačevalca do zvočnikov:



vhod do ojacevalca iz eqja:



Izhod iz eq-ja do ojacevalca ter vhod eqja, na 3.5 aux



AUX kabel: (kateri gre potlej v računalnik/telefon/mp3...)




eq ter ojacevalec:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako povezati tv in soundbar,prosim pomoč

Oddelek: Zvok in slika
275857 (1312) Škorc
»

zvocniki Bluetooth TV & PC

Oddelek: Zvok in slika
162110 (1294) helo
»

Priklop 5.1 surround

Oddelek: Zvok in slika
91000 (853) Hribowc
»

Povezava glasbenega stolpa z DVD predvajalnikom

Oddelek: Zvok in slika
81023 (938) techsloth
»

Priklop Led diod na računalnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302289 (1813) kriko07

Več podobnih tem