» »

Sledenje pošiljke

Sledenje pošiljke

pia2001slo ::

Pozdrav,

ali je možno ugotoviti kje je tale pošiljka - - traja že skoraj 2 meseca iz Kitajske...ga lahko vmes na naši carini kdo "odtuji" :) oz.kakšno številko dobi ob prihodu v Slo in kje to preveriti ?

Shipping carrier 4PX
Delivery message departed from export center (last update 30 may)

na ebay-u je še vedno status "in transit"

hvala

RejZoR ::

Ne objavljaj javno tracking številk in vsebine...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

pia2001slo ::

ok pobrisal - kje bi lahko še poizvedel status v SLO recimo ?

pixelzgaming ::

Večinoma pošiljke iz kitajske imajo tracking samo znotraj države izvora, potem pa več ne, ali pa samo ko pridejo na cilj (ko ti je pošiljka vročena). Trackat te stvari je najboljše na 17track, ampak kot sam vidiš ni dlje trackinga kot do kamorkoli ti je prišel 30. maja. Če pošiljke ni tako dolgo piši sellerju, če ima kakšne informacije oz. zahtevaj denar nazaj. Do sedaj kadar česa nisem dobil sem se uspel skoraj vedno zmeniti s sellerjem, da mi povrne celotno vrednost nakupa ali vsaj veliko večino. Če ne pa zahtevaj denar nazaj preko paypala
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

OvCa77 ::

pixelzgaming je izjavil:

Večinoma pošiljke iz kitajske imajo tracking samo znotraj države izvora, potem pa več ne, ali pa samo ko pridejo na cilj (ko ti je pošiljka vročena). Trackat te stvari je najboljše na 17track, ampak kot sam vidiš ni dlje trackinga kot do kamorkoli ti je prišel 30. maja. Če pošiljke ni tako dolgo piši sellerju, če ima kakšne informacije oz. zahtevaj denar nazaj. Do sedaj kadar česa nisem dobil sem se uspel skoraj vedno zmeniti s sellerjem, da mi povrne celotno vrednost nakupa ali vsaj veliko večino. Če ne pa zahtevaj denar nazaj preko paypala

Če ni sledilna številka v formatu XX000000000XX (npr. RS123456789SI) si nimaš z njo kaj pomagati pri sledenju na ciljni pošti...
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Dimnik ::

Seveda pokaže, imam spredaj RB zadaj SG in mi prek naše pošte(sledenje pošiljk) kaže že pred prispetjem v slo, pa naročam kar pogosto in pri vseh kaže, razen ko ni teh začetnih in končnih črk

mihec87 ::

Pri teh poceni poštninah so ti trackingi bol za okras, kakšen sem pa tja še nekako dela...

OvCa77 ::

mihec87 je izjavil:

Pri teh poceni poštninah so ti trackingi bol za okras, kakšen sem pa tja še nekako dela...

Odvisno je ali gre za tracking mednarodne veljave, za katerega sem zgoraj napisal, ali intern tracking.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

N0t0ri0us ::

če ne dajo fejk trackinga, potem stvar deluje. Najlažje je pogledat na 17track.net če se ne motim. Tam kaže za vse premike, medtem ko na pošti slovenije in pošiljateljevi pošti kaže premike samo v njihovem sistemu.

Jinx22 ::

Jaz pa iščem tale paket iz Avstrije: Sendenummer von DHL VIE-EC-9618985
Ima kdo kakšno idejo čigava je ta cifra. Poslano naj bi bilo preko DHl, vsaj zaračunano je bilo 65€ za težji paket.

Machete ::

To ni tracking številka. To mi deluje bolj kot interna številka pošiljke-naročila v navezi pogodbena stranka/dhl. Torej zadeva med njimi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Jinx22 ::

Kje najti tole pošiljko: Sendenummer von DHL VIE-EC-9618985?

bmwwww ::

 Sledenje

Sledenje



Da ne odpiram nove teme, ampak... Kaj res rabi paket iz LJ do naslova v sloveniji 4dni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bmwwww ()

Gagatronix ::

Ja, ker je Posta Slovenije prevec zaposlena s tem, da se gredo vse drugo, razen poste.

Dimnik ::

Poglej kaj kaže na naši pošti sledenje?

Ganon ::

bmwwww je izjavil:

 Sledenje

Sledenje



Da ne odpiram nove teme, ampak... Kaj res rabi paket iz LJ do naslova v sloveniji 4dni?


Pošiljka je prispela iz Kitajske. Normalo je, da traja nekaj dni. Preverili bodo vsebino.

Gagatronix ::

Tudi ce posiljas iz enega konca Slovenije na drugega traja. Ker so pri PS nesposobni.

igorpec ::

Gagatronix je izjavil:

Tudi ce posiljas iz enega konca Slovenije na drugega traja. Ker so pri PS nesposobni.


Delam z PS ter tudi z drugimi dostavnimi službami in nimam nobene pripombe. Morda v Sloveniji traja če pošiljaš iz ene vasi v drugo, ampak teh izkušenj nimam - sam pač vedno oddam/prejmem v Ljubljani. Pa še nekaj - Pošta Slovenije so edina dostavna služba, ki dostavlja tudi v soboto. Pošiljke iz tujine. Od dospetja na Brnik, dostava naslednji dan v 100% (Ljubljana). Po mojih izkušnjah PS deluje po pričakovanjih in brezhibno, kot švicarska ura :) Kadar se extremno mudi, se pač vzame in (pre)plača DHL.

Gagatronix ::

Jaz v celem zivljenju nisem od PS dobil NICESAR v soboto. Se mi je pa ze preveckrat zgodilo, da postar ni niti zvonil za paket/priporoceno temvec samo pustil pildek v kaslcu.

Ganon ::

Gagatronix je izjavil:

Tudi ce posiljas iz enega konca Slovenije na drugega traja. Ker so pri PS nesposobni.


Še vedno je prišlo naslednji dan, pa sem poslal že nešteto stvari.

hojnikb ::

za poslovne uporabnike tudi druge poste furajo v soboto (ups recimo)
#brezpodpisa

igorpec ::

Gagatronix je izjavil:

Jaz v celem zivljenju nisem od PS dobil NICESAR v soboto.

Za paketno dostavo sem 100%, za priporočene mislim da tudi, navadna pošta pa najbrž res ne prihaja v sobotah - za račune in junk je itak vseeno kdaj pride :)

Gagatronix je izjavil:

Se mi je pa ze preveckrat zgodilo, da postar ni niti zvonil za paket/priporoceno temvec samo pustil pildek v kaslcu.
To pa se mi je že zgodilo, ampak je pojav izjemno redek. Seveda pa se z poštarji, ki pokrivajo naš odsek, poznam na "živjo, dober dan" in mi včasih izroči pošto, če se slučajno srečamo na cesti. Morda ima to tudi kakšen vpliv?

Gagatronix ::

Mnja, v mojem rajonu se postarji menjajo vsako sezono. Sele zadnjih 5-6 let imam istega postarja.

drvo ::

Gagatronix je izjavil:

Tudi ce posiljas iz enega konca Slovenije na drugega traja. Ker so pri PS nesposobni.

Kar seveda ni res, razen v izjemnih primerih, če je po pomoti napačno usmerjeno ali če prodajalec navede napačno poštno številko( kar se je zgodilo meni, po treh dnevih pošiljanja paketa in vračanja se je nekdo potrudil in prečrtal napačno in dopisal pravo poštno številko)

igorpec ::

hojnikb je izjavil:

za poslovne uporabnike tudi druge poste furajo v soboto (ups recimo)


To pa možno, ja. Pošta dela to tudi za navadne smrtnike :)

drvo ::

Gagatronix je izjavil:

Jaz v celem zivljenju nisem od PS dobil NICESAR v soboto. Se mi je pa ze preveckrat zgodilo, da postar ni niti zvonil za paket/priporoceno temvec samo pustil pildek v kaslcu.


Odvisno kje si doma, pošta v večjih mestih dostavlja pakete tudi čez vikend. Pri nas dostavlja samo v ožjem območju naslovne pošte, če pa si kje na vasi pa se čez vikend ne dostavlja. Načeloma pa se paketi dostavijo naslednji delovni dan, ali pa lahko na pošto, če misliš, da je pošiljka prispela, pokličeš in brez težav prevzameš paket. Sem pa bil precej časa pismonoša in NIKOLI nisem napisal samo obvestila in vedno pozvonil pri stranki, pa vendar so se našli junaki, ki so trdili, da poštar ni zvonil. Kriv je bil ponavadi nedelujoč domofon, ali zvonec. Tisti zunanji zvonci na baterijo pa so bili sploh problematič i, ker ljudje "ne vejo" da je potrebno beterijo včasih tudi zamenjati. Se pa zgodi, da včasih zvonca ne slišiš ali da prideš prepozno k vratom. Ker da bi te čakal, 5 min. da se stranka priziba k vratom pa tudi ni. Je bil enkrat nek junak, ki me je čez ok o obvestil, da naj počakam, ker se tušira( seveda je dobil samo obvestilo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

Gagatronix ::

Ljubljana. Bi clovek pricakoval, da se ne bi obnasali ko da zivimo v Spodnjem Podjebku.

drvo ::

Se opravičujem za pravopisne napake, tablica mi šteka in je jeba.. ?

destroyer2k ::

Gagatronix je izjavil:

Ljubljana. Bi clovek pricakoval, da se ne bi obnasali ko da zivimo v Spodnjem Podjebku.


Kje imaš šumnike?

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Pred recimo 20-30 leti so postarji normalno dostavljali ob sobotah. Kdaj se je to nehalo ne vem, vendar zadnih 10 let ob sobotah ne dobis nicesar. Izjeme so le dnevi pred prazniki - recimo to soboto je dostavil voscilnice. Mozno, da se kje razlikuje, vendar sem zivel v razlicnih delih SLO in je bilo povsod isto.

destroyer2k ::

kixs je izjavil:

Pred recimo 20-30 leti so postarji normalno dostavljali ob sobotah. Kdaj se je to nehalo ne vem, vendar zadnih 10 let ob sobotah ne dobis nicesar. Izjeme so le dnevi pred prazniki - recimo to soboto je dostavil voscilnice. Mozno, da se kje razlikuje, vendar sem zivel v razlicnih delih SLO in je bilo povsod isto.


Potem si vedno živel v majnših mestih, kjer tega nimajo ali pa si bil vedno preveč oddaljen od pošte.

Zgodovina sprememb…

Mehmed ::

Gagatronix je izjavil:

Jaz v celem zivljenju nisem od PS dobil NICESAR v soboto. Se mi je pa ze preveckrat zgodilo, da postar ni niti zvonil za paket/priporoceno temvec samo pustil pildek v kaslcu.

Jst sm dobil to soboto. Ne paketa seveda, pildek za prevzet. S petkovim datumom, kot na trackingu.
Ne rabim poudarjat, da nihce ni zvonil, pildka pa v soboto zjutraj se ni bilo.

Gagatronix ::

destroyer2k je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Ljubljana. Bi clovek pricakoval, da se ne bi obnasali ko da zivimo v Spodnjem Podjebku.


Kje imaš šumnike?


Na US layoutu jih ni. Zali se kime se 'oces. Magari i na tramvajkomandu.

starfotr ::

kixs je izjavil:

Pred recimo 20-30 leti so postarji normalno dostavljali ob sobotah. Kdaj se je to nehalo ne vem, vendar zadnih 10 let ob sobotah ne dobis nicesar. Izjeme so le dnevi pred prazniki - recimo to soboto je dostavil voscilnice. Mozno, da se kje razlikuje, vendar sem zivel v razlicnih delih SLO in je bilo povsod isto.


Če ti 5 dni v tednu ni dovolj...

destroyer2k ::

Gagatronix je izjavil:

destroyer2k je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Ljubljana. Bi clovek pricakoval, da se ne bi obnasali ko da zivimo v Spodnjem Podjebku.


Kje imaš šumnike?


Na US layoutu jih ni. Zali se kime se 'oces. Magari i na tramvajkomandu.


Potem ne popravljaj druge, če sam delaš večje napake.

Gagatronix ::

drugih*

Ce ti slovnica dela tezave ni moja krivda. In moja neuporaba sumnikov ni napaka.

kixs ::

starfotr je izjavil:

kixs je izjavil:

Pred recimo 20-30 leti so postarji normalno dostavljali ob sobotah. Kdaj se je to nehalo ne vem, vendar zadnih 10 let ob sobotah ne dobis nicesar. Izjeme so le dnevi pred prazniki - recimo to soboto je dostavil voscilnice. Mozno, da se kje razlikuje, vendar sem zivel v razlicnih delih SLO in je bilo povsod isto.


Če ti 5 dni v tednu ni dovolj...


Meni je dovolj. Samo pravim kako se je spremenilo.

Doma sem bil tudi v manjsem kraju, pa so pred 20+ leti normalno dostavljali ob sobotah. Sicer pa sem zivel v manjsih krajih, pa tudi v Ljubljani na vec lokacijah. Pa ni bilo razlike. Pa vedno sem bil od Poste oddaljen od oka 500-700m. Tudi danes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

destroyer2k ::

Gagatronix je izjavil:

drugih*

Ce ti slovnica dela tezave ni moja krivda. In moja neuporaba sumnikov ni napaka.


Zakaj nebi bila napaka? Ali ni šumnikov v našem jeziku?

Mehmed ::

kixs je izjavil:

Pred recimo 20-30 leti so postarji normalno dostavljali ob sobotah.


Posta gre samo se navzdol, 150 let nazaj so dostavljali 12x na dan. ;)

https://www.nytimes.com/2010/02/21/busi...

Machete ::

Dostava ob sobotah je urejena v vsaki poslovalnici lastno in ni generalnega pravila. Pri nas greš lahko vprašat, če recimo veš, da si nekaj dobil. Vedno gredo pobrskat in ponavadi najdejo. Težje najdejo nepriporočene zadeve, ker jih imajo na nesortiranem dobesedno kupu in jim pomaga, če veš kakšen je paket koliko je velik itd.

Glede dostave pa ne vem kaj se pritožuje Gagatronix. Že 15 let pošiljam in prejem precej veliko količino paketov iz slo in tujine. Še vedno sem vse dobil! Znotraj Slovenije pa vse pride naslednji dan. Mogoče se je res parkrat zgodilo, da je trajalo dva dni, ampak to je krepko pod % primerov, da bi sploh bilo relevantno omenit. Vsa čast Pošti Slovenije in njenim zaposlenim za zelo kvalitetno storitev.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

tomy5 ::

kixs je izjavil:

Pred recimo 20-30 leti so postarji normalno dostavljali ob sobotah. Kdaj se je to nehalo ne vem, vendar zadnih 10 let ob sobotah ne dobis nicesar. Izjeme so le dnevi pred prazniki - recimo to soboto je dostavil voscilnice. Mozno, da se kje razlikuje, vendar sem zivel v razlicnih delih SLO in je bilo povsod isto.


Poslovna priložnost zate da začneš dostavljati pakete ob sobotah?

Mehmed ::

Machete je izjavil:

Znotraj Slovenije pa vse pride naslednji dan. Mogoče se je res parkrat zgodilo, da je trajalo dva dni, ampak to je krepko pod % primerov, da bi sploh bilo relevantno omenit. Vsa čast Pošti Slovenije in njenim zaposlenim za zelo kvalitetno storitev.

Jst sm se kar navadil v zadnjem letu, da dlje traja znotraj ljubljane do mene kot potuje do slovenije iz nemcije. Lahko samo izbiram a bo v paketomatu, kjer se obcasno zgodi da ne bo smsja za prevzet pa bo lezalo tam brez da bi vedel za to ali pa dostavo do vrat, kjer bo nekdo napisal listke za prevzem pa jih diskretno pustil v nabiralniku, brez da bi sploh nosil paket. Ni to nek mizeren procent, vsak tretji paket moram iskat ali pa poizvedovat. Pa se za en dan sploh ne sekiram, cisto razumem ce nosijo recimo vsak drugi pa petek postane ponedeljek. Za tako stvar ne bi niti jamru.
Edino kar jim kvalitetno deluje je iskanje zalozenih stvari. Tam se pa res potrudijo pa je reseno v par urah.

bastadu ::

PS je zgleda poleg vsega ostalega začela ponujati še jasnovidne storitve, dogodke na sledenju objavljajo še preden se zgodijo:

OK.d ::

Kakšno je to sledenje pri PS, ko sploh ne veš kje je pošiljka in kje se je zataknila:P
Mogoče kdo ve, koliko časa potrebuje poslano z airmailom do UK?
LPOK.d

profii ::

OK.d je izjavil:

Kakšno je to sledenje pri PS, ko sploh ne veš kje je pošiljka in kje se je zataknila:P
Mogoče kdo ve, koliko časa potrebuje poslano z airmailom do UK?


Zadnjih nekaj mesecev tudi do 3 tedne. Zatakne se mislim da na meji z UK.

OK.d ::

Odlično, imam časovno omejeno reklamacijo:P
LPOK.d

profii ::

Ko enkrat dobiš sledenje znotraj UK bo hitro na cilju... Do takrat pa čiči in čaki :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije ( izkoriščevalci ) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23552941 (3323) starfotr
»

Pošta SLO - dostava ob sobotah?

Oddelek: Loža
1317964 (17355) JaGuArKa#1
»

DHL in dostava Pošte Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9545200 (16041) uporabnik50
»

Paket iz Anglije! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5718994 (11560) Zoran7
»

Pošta slovenije

Oddelek: Loža
404796 (3636) Machete

Več podobnih tem