» »

win 10 pro, procesor skos na 100%

win 10 pro, procesor skos na 100%

gregc1 ::

Nič razen task managarja mam odprtga in mi vindovs skos nabija procesor na 100 procent. to se zacne v trenutku ko zazenem računalnik. sicer računalnik dela uredu hitro. kako se slika doda? sem v avstriji ....

Han ::

shrani.si

V TM poglej, kateri proces ti kuri 100%.

Baja ::

po vse verjetnosti windows update. pusti ga ene par ur pri miru, bi mogo nehat

gregc1 ::

sej to je problem ker ne vidim. vendar v razdelku cpu pise skos 100% in pa rdece obarvan....

Baja ::

posortiraj procese po cpu loadu. pri na vhu bo verjetno service host, klikni puščico pred procesom da vidis kaj vse laufa pod njim.

gregc1 ::

tako. prvo je puscica potem pa procenti. tam je skos 100% in pa rdece. drugace sproti neki izpisuje neki vrednosti ki pa ne dosezejo edno 100%.

Spc ::

Na mojem dual core netbook-u sem ugotovil, da če vklopim USB napravo ali več CPU usage zraste iz 0% na 7% (verjetno USB emulation), kar sploh ni tako malo za 4 usb naprave, glede na to da se na notebook-u nič ne zaganja, gor pa so trenutno testno Windows Server 2016.

Mogoče imaš podoben problem z kakšnim gonilnikom ?
 

Master_Yoda ::

V Task managerju klikni na "Details" tab in posortiraj po CPU. Kateri procesi so na vrhu ?

Spc ::

Master_Yoda je izjavil:

V Task managerju klikni na "Details" tab in posortiraj po CPU. Kateri procesi so na vrhu ?

Meni piše vse 0% (vsi procesi so 0%) v task managerju, ampak še vedno USB uporablja 7% CPUja.
 

egypt ::

poglej v task managerju. my lucky guess je 64 bitni Chrome. ali pa kaksen drug third party program.

gregc1 ::

egypt je izjavil:

poglej v task managerju. my lucky guess je 64 bitni Chrome. ali pa kaksen drug third party program.

Problem je v tem da ne vem kaj mi matra procesor. ne vidim nobenega prosesa da bi mi obremenjeval procesor. vendar razdelek za cpu je rdeče obarvan in pa na vrhu poše cpu 100%. Rad bi nalimou sliko vendar ne vem kako, ker sem v avstriji in shrani.si ne deluje. Mogoče veš za kašno drugo stran ki je aktivna tudi v tujini, da ni samo na slovenijo omejena?

reeves ::

Meni je to enkrat miner delal. Moraš pa povedati kateri proces to dela.
A ti v safe mode isto nabija proc?

MH0 ::

gregc1 je izjavil:

egypt je izjavil:

poglej v task managerju. my lucky guess je 64 bitni Chrome. ali pa kaksen drug third party program.

Problem je v tem da ne vem kaj mi matra procesor. ne vidim nobenega prosesa da bi mi obremenjeval procesor. vendar razdelek za cpu je rdeče obarvan in pa na vrhu poše cpu 100%. Rad bi nalimou sliko vendar ne vem kako, ker sem v avstriji in shrani.si ne deluje. Mogoče veš za kašno drugo stran ki je aktivna tudi v tujini, da ni samo na slovenijo omejena?

In zakaj tega ne pogledaš v Resource Monitor?
Task Manager -> Performance -> Open Resource Monitor

gregc1 ::

ok. nekak sem odkril kaj mi porablja procesor. System idle process. to mi nabija skos na 100 procent. Malo sem pogooglal in pise da je to normalno. ali je to res? zakaj pa na win7 tega nisem videl?

klinker ::

System idle je ko procesor pociva, ta je naceloma na 98-99% ko racunalnik nic ne pocne.

Lonsarg ::

A pa ti si v task statusu kliknil "show process from other users" pa te fore? Ker ne kaže vseh po defaultu..

gregc1 ::

Lonsarg je izjavil:

A pa ti si v task statusu kliknil "show process from other users" pa te fore? Ker ne kaže vseh po defaultu..


enakt sem ze nasel show process from other users, vendar takrat ni bilo nic sumljivega. seveda sedaj ne najdem več. arrr.

Se pravi task manager... processes je cpu okencek obarvan rdece. ce grem pod performance je cpu razdelek in pa graf plave barve. seveda pise 100°% . vsa 4 jedra so modra. Če odprem resource monitor, mi task manager toliko časa šteka dokler ne srijem grafou na desni strani. Ali je to normalno da je razdelek cpu obarvan rdeče in pa da skos piše 100%


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"štekanje" prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
292988 (2580) ciklon
»

Računalnik zelo šteka! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
677082 (5655) Dober dan
»

CPU usage 100%

Oddelek: Pomoč in nasveti
111274 (1012) broken/link
»

Disk "MELJE"

Oddelek: Strojna oprema
202756 (2159) energetik

Več podobnih tem