» »

Pomivalni stroj Gorenje gvi 6530 ne dela

Pomivalni stroj Gorenje gvi 6530 ne dela

stekri ::

Pozdrav!
Imam pomivalni stroj Gorenje GVI 6530, star 12 let, ki je do pred kratkim dobro delal (vsak dan!) Zdaj pa je začel podaljševati ciklus pranja v nedogled, voda v stroju je mrzla. Če ga resetiram in dam samo na splakovanje, pa gre ciklus do konca. Ali morda kdo ve, kaj bi lahko bilo narobe. Grelnik, programator, senzor...?
Hvala za morebiten odgovor, da vem kako nadaljevati.

Machete ::

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

c3p0 ::

Če je voda stalno mrzla, je verjetno grelec odgrel svoje.

RejZoR ::

Grelec se ponavadi relativno enostavno sname ven oz ga za test z multimetrom sploh ne rabiš vlečt ven. Če ti kaže izjemno nizko vrednost (recimo okoli 1 ohm), potem je grelec fuč. Če ga zamenjaš sam te ne bi smelo prit velik. Novega brez težav ziher dobiš na Gorenje servisu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

stekri ::

Hvala za odgovore.

Sem klical na oddelek za rezervne dele, pa mi je prodajalec dejal, da grelec stane 140 eur, to pa se mi zdi precej drago, glede na to, da je na angleški strani dosti cenejši. Če se prodajalec ni zmotil, se mi skoraj ne splača popravljati.

RejZoR ::

140€ za grelec? Tole pa ne more bit prav. So ti to slučajno povedal ceno z zamenjavo, ki jo naredi serviser al dejansko samo cena grelca? Ker samo grelec pomoje ne bi smel bit več kot ~50€ (čist tko na uč rečeno).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

stekri ::

RejZoR pozdrav!

Še bolj natančno 155 eur! Tudi menjava je malo bolj zakomplicirana, ker je to grelec v cevi. Glede na tako visoko ceno dela, sva se z ženo odločila, da kupiva nov stroj, ki bo držal spet novih 10 let. Starega pa bom odprl in preveril. če je res grelec,potem pa odpeljal na deponijo.

...:TOMI:... ::

Stari grelec daj ven in ga daj naredit po meri. Saj so firme pri nas, ki delajo grelce, malo pogooglaj. Sigurno ne bo cena tako visoka.
Tomi

donvito ::

stekri je izjavil:

Pozdrav!
Imam pomivalni stroj Gorenje GVI 6530, star 12 let, ki je do pred kratkim dobro delal (vsak dan!) Zdaj pa je začel podaljševati ciklus pranja v nedogled, voda v stroju je mrzla. Če ga resetiram in dam samo na splakovanje, pa gre ciklus do konca. Ali morda kdo ve, kaj bi lahko bilo narobe. Grelnik, programator, senzor...?
Hvala za morebiten odgovor, da vem kako nadaljevati.

Če je star 12 let in stane grelec kot praviš, se ga samo znebi in kupi novega. Sedaj je šel grelec, čez čas bo šlo kaj drugega in še zmeraj bo star.
Dobiš za malo več kot 300€ novega, zmeraj pa glej, da ne vzameš najcenejšega, ker to le kupuješ za večletno obdobje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pralni stroj je crknil

Oddelek: Kaj kupiti
244522 (3556) darkolord
»

So Candy dobri pralni stroji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5128028 (16258) Hanzi77
»

Pomivalni strojgorenje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
52858 (1649) Trbovc
»

Pomivalni stroj

Oddelek: Kaj kupiti
346892 (6365) BigWhale
»

Nakup pomivalnega stroja !

Oddelek: Kaj kupiti
113932 (3716) cekr

Več podobnih tem