» »

Ne morem odpreti datotek na disku

Ne morem odpreti datotek na disku

legice ::

Pozdrav

Pred formatom sem se odločil vse datoteke prenesti na eksterni disk, tako da naredim popoln format, ko pa sem prišel do enega diska, pa je to popolnoma nemogoče bilo.

Folder sem odprl, kjer so razne podmape, če pa sem želev videti kaj je v teh mapah, kot so slike, pa ni bilo mogoče, kajti računalnik je mlev in mlev, ko pa je celo odprl in sem želev pogledati sliko ali video, pa je zopet mlev.
Nato sem probal samo prenesti cele folderje, ampak je prvo minuto kazalo da prenaša, nato pa se je čas podaljševav na minute, ure in celo dan, kjer je padlo na 9 prenosa.

Ko pa sem pustil čez noč, je nekaj datotek preneslo, približno 500 mega v razponu 16 ur in ko sem zopet poskusil odpreti slikem sedaj na drugem disku, je zopet mlelo.

Defrag sem naredil, kar ni pomagalo, tako da predvidevam da je nekako prišlo do korupcije datotek.

Če bi to bilo kaj nepomembnega bi mi bilo vseeno, ker pa gre za družinske slike mi pa ni ravno vseeno.


Tako da, če ima kdo kak predlog kaj bi lahko probal oz dobil ven podatke, bi bil zelo hvaležen!

lp
Nik
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

pixelzgaming ::

probaj najprej drug kabl in drug usb port
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

Baja ::

crystaldiskinfo - preveri stanje diskov, so zdravi?

legice ::

preveril sem stanje diskov, vsi so vredu (vsaj tako piše), externi disk ni problem, kajti datoteke sploh noče prekopirati nikamor, niti na ssd. trenutno prenašam na drugi interni disk in se prenaša s hitrostjo v kilobajtih, je pa 40 giga stvari.
po tem kar sem opazil, očitno so nekatere datoteke skoruptirane, velik delež pa ne, ampak ker ko odpira mapo oz prenaša, mora prenesti vse in zaradi tega pride do zastojev predvidevam...
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Baja ::

mogoče disk prestaviš v drugo masino in preveris ce se isto obnasa. kaki AV sedi na kakih fajlih pa zj*** sistem?

legice ::

ko bi vsaj imel sekundarno mašino. sem pa opazil da če zelo fragmentirano prenašam datoteke na drugi disk, hitrost skače od 300kb do par mega na sekundo prenos, ampak fejst skače in dalj časa sedi na nižji hitrosti.

drugače rečeno, disk dela, ampak je neki fajn narobe, ker 4gb prenaša 1 dan, ampak dokler prenaša je dobr in ko prenesem vse, ga bom pa samo v smeti zaluču =)
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

ST-777 ::

@legice, prenos preko sata kabla je precej hitrejši kot preko usb.

Vsake toliko časa naredim kopijo cele particije s programom Macrium Reflect. Iz prvega diska prenesem datoteke na drugi disk preko sata kabla, oba diska pa sta v namiznem računalniku. Hitrost zapisa na drugi disk znaša cca 4,6 GB na minuto.

Riff ::

men tud ni hotlo neki odpirat na win 8.1, win xp je ne sekudnarnem računalniku rešil vse


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave z zagonom računalnika po kloniranju diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
475466 (4472) gruntfürmich
»

NAS kako najlažje prenesti podatke

Oddelek: Pomoč in nasveti
202212 (1493) sfaljk
»

Težave z bittorrentom (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
527181 (6095) acidos
»

Zunanji trdi disk problem!!

Oddelek: Strojna oprema
245637 (4508) Bye
»

WD My book 1TB nehal delati

Oddelek: Strojna oprema
203639 (3258) abaximan

Več podobnih tem