» »

Vrednost investicije in profita

Vrednost investicije in profita

shadeT ::

Zdravo!

Eno vprašanje, če je kak matematik tukaj in bi vedel kako bi bilo to mogoče?

Jaz sem investiral 1.6. 7.500€ in danes 15.6. imam 12.000€ (trgovanje s kriptovalutami-pustimo to pri miru)
Isto bi delal za očeta, ki bi pa 15.6. investiiral 1000€

Potem 16.6. bi spet jaz investiral nov denar
Potem spet oče nov denar

ITD ITD

Ampak kako računati kakšen razmerje vrednosti skupnega premoženja je od koga? Ker se v različnih časovnih obdobjih vlaga različen znesek itd...

Hvala :)

PS: pustimo ob strani kako sem prišel do tega, varno ali ne itd itd. Samo izračun če kdo to zna narest.

Hvala :)

bobby ::

vse kar moraš, je vodit evidenco, kdo je kaj vložil in kaj je kupil in pa koliko česa je dobil na določen dan.
vse kar rabiš nekaj stolpcev v xls-u

primer:
kdo; datum; koliko €; koliko X si dobil za to; vrednost enega x; datum prodaje; vrednost enega X; vrednost pri prodaji; dobiček/izguba
Oče; 10.6; 1000€; 100 ; 10 15.6; 12€; 1200€
+200€
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Heavy ::

Ali pa ustvariš ločen trgovalni račun in ga vodiš še za očeta.
#TeamFelix

shadeT ::

bobby je izjavil:

vse kar moraš, je vodit evidenco, kdo je kaj vložil in kaj je kupil in pa koliko česa je dobil na določen dan.
vse kar rabiš nekaj stolpcev v xls-u

primer:
kdo; datum; koliko €; koliko X si dobil za to; vrednost enega x; datum prodaje; vrednost enega X; vrednost pri prodaji; dobiček/izguba
Oče; 10.6; 1000€; 100 ; 10 15.6; 12€; 1200€
+200€

Ja ampak trgujem z večimi valutami in to vse vodit evidenco je kar malo hud podvig :/ že ko vodim v cryptocompare svoj portfolio kdaj pozabim kaj vnesti, saj se veliko dogaja včasih. Pa včasih več nakupov/prodaj opravim prek mobitela in potem pozabim vnes vse v portfolio itd. Zato iščem kako boljšo rešitev. ČE sploh matematično obstaja...

Heavy je izjavil:

Ali pa ustvariš ločen trgovalni račun in ga vodiš še za očeta.


Potem bi še tašča, sestra itd itd. Pač več bi mi dalo nekaj denarja, da jim ga poskusim oplemenitit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeT ()

shadeT ::

Zanima me to pač, če bi se dalo procentno izračunat. Kolikšna je celotna vrednost portfolia, ki ga vodim na dan in potem koliko dni je kdo vložil koliko € in toliko je njegovega. Mogoče?

anketar ::

sklad, točke=evri, maybe

SosedMicka ::

Ampak kako računati kakšen razmerje vrednosti skupnega premoženja je od koga? Ker se v različnih časovnih obdobjih vlaga različen znesek itd...

Hvala :)


Izračunaš na letni ali mesečni yield v % glede na vložek.
Če se vlaga naprej, upoštevaš te procente v vložku in dodaš svež kapital katerega investiraš naprej. Računati moraš potem za vsak mesec.

Skladi imajo donosnost pod 5% letno. Zmanjšano za inflacijo in številke so 3%. Če ti toliko oplemenitiš v enem mesecu je to noro.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko je vreden tale laptop? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7021524 (19897) zuz3k
»

"Lap Top" - znamke

Oddelek: Pomoč in nasveti
387740 (6579) 34054
»

nakup prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
101152 (1039) OptimuZ
»

kupujem nov prenosnik, predlogi...

Oddelek: Kaj kupiti
11976 (763) augustini
»

odštevanje, seštevanje odstotkov

Oddelek: Šola
62248 (2037) MadMicka

Več podobnih tem