» »

kupujem nov prenosnik, predlogi...

kupujem nov prenosnik, predlogi...

augustini ::

pozdravljeni!

ker vem, da bom tu dobil najboljše informacije, sem se odločil še tu vprašati za nasvet pred nakupom...torej kupujemo prenosnik za 1.letnik gimnazije (zdaj jih imajo lahko pri pouku),se pravi za ne tako zahtevno uporabo,tja do vrednosti 500€. kaj je fajn da ima ta prenosnik, ter kaj je s temi grafičnimi, je vredu če je ta intel integrated, oz. Intel® HD Graphics 3000 HDMI?

no imam par predlogov, pa vi povejte kaj mislite, ali pa najbolje da podate svojo(boljšo) izbiro:





augustini ::

hm ne vem zakaj mi ne zagrabi linkov...

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

http://www.ceneje.si/racunalnistvo/pren...

http://www.ceneje.si/racunalnistvo/pren...

sem kar tako nalimal, upam da vam ne bo težko pogledat...

hvala za kakršen koli nasvet in pomoč!

lp

gansta ::

kaj ti pa bo v 1. letniku gimnazije računalnik v šoli ??

augustini ::

prvič ni zame, drugič pa če ne bi rabil, ne bi vprašal...rabil ga bo seveda bolj kot ne doma, ker je ta namizni že odslužil svoje in odpira mozilo že pou ure!

upam, da se najde kakšen resnejši komentar, hvala!

popster ::

@augustini unga drugega (paviljona) vzemi, je prav namenjen domači rabi.

SLO_Matej ::

Predlagam Asus K53SV-SX075, ki ima povsem dovolj zmogljiv procesor Intel Core i3 2310M, 4 GB DDR3 RAM pomnilnika z možnostjo nadgradnje do 8 GB, 500 GB trdi disk, ki pa je tudi precej hiter (vsaj za prenosnike - vrti se s 7200 RPM, hitrost diska pa bistveno vpliva na hitrost delovanja računalnika) in grafično kartico Nvidia GeForce GT 540M 1 GB, ki bo z lahkoto pognala tudi kakšno malenkost zahtevnejšo igro (ne ravno vse na ultra high nastavitvah) za kratkočasenje med odmori. :) Ima pa 15,6" HD LED zaslon in dve leti garancije.

Druga opcija pa je Lenovo B570, ki se ponaša z res malenkost bolj zmogljivim procesorjem Intel Core i3 2330M, prav tako 4 GB DDR3 RAM pomnilnika z možnostjo nadgradnje do 8 GB, vendar večjim 750 GB trdim diskom, ki pa je žal tudi počasnejši (vrti se s 5400 RPM). Ima pa tudi šibkejšo integrirano grafično kartico Intel HD 3000, ki je sicer povsem dovolj sposobna za običajna opravila in tudi ogled filmov v visoki ločljivosti, se bo pa zato ustavilo pri igrah (ok, minolovec in podobno bo gnala brez problemov :)). Ima pa 15,6" HD LED zaslon in žal samo eno leto garancije. Dobiš pa prednameščen licenčni Windows 7 Home Premium v slovenskem jeziku, za razliko od Asusa, ki pride brez OS-a.

Če OS ni pogoj, menim da je zgornji Asus najboljša izbira za ta denar. Pavilionov pa bi po svojem osebnem, subjektivnem mnenju izogibal.

OptimuZ ::

SLO_Matej ::

Oba slabša od Asusa, ki sem ga predlagal.

OptimuZ ::

Dvomim, da za uporabo v šoli rabi gt540m. Ampak ok, če že želiš bit malenkosten :)
-moj predlagan asus ima boljši procesor, hitrejše rame, usb3.0 ter licenčne windowse.
-tvoj predlagan ima zmogljivejšo grafično kartico in večji disk s 7200 rpm.
Če tukaj potegnema črto vidiš, da dobiš za 530€ zelo dobro mašino z licenčnimi winsi. Sklepam, da si pod ''slabši'' gledal iz igričarsko-piratskega vidika :)

V vsakem primeru sta oba vredna nakupa, right? :)

SLO gamer ::

Gamer PC & game on

SLO_Matej ::

Ja, odvisno kaj je komu bolj pomembno. Vendar menim, da je hitrost diska ena izmed pomembnejših podrobnosti. :)

Zgodovina sprememb…

augustini ::

super, hvala za predloge, sem vedel da je to prava stran za takšno vprašanje;)
verjetno pa se bomo zmenili za predlog SLO Matej-a, tako da bomo dodali še par € in bo mir za en čas...

še enkrat hvala in lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira med 4 cenejšimi prenosniki

Oddelek: Kaj kupiti
152841 (2586) slitkx
»

Pregrevanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
386947 (5949) MasterTade
»

Nakup prenosnika za obdobje faksa

Oddelek: Kaj kupiti
182054 (1700) roze211
»

Nakup prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
6671 (599) koyotee
»

Nakup prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
6848 (798) alessyboy

Več podobnih tem