» »

Za vse lastnike MSI K7N2-L in ostale strokovnjake!!

Za vse lastnike MSI K7N2-L in ostale strokovnjake!!

Realman ::

Zanima me kaj na MSI-jevi strani mislijo s tem
da plosca podpira 6 kanalni zvok.Koliko zvoniko lahko
z pomocjo S-Bracketa gor priklopim.Sedaj ko sem zadevo kupil sem ugotovil da plosca ne podbira 5.1 zvoka.Podpira pa 6 kanalni zvok.Imam zvocnike Creative Inspire 6700.
A je sploh mozno na tej plosci pripraviti visokotonec
do delovanja.
Ocitni bom za izrabo zvocniko moral se dokupiti Audigiya al kaj.

Za odgovor se vsem vnaprej zahvaljujem.

BlackHole ::

Visokotonec?8-O

Realman ::

Visokotonec!? imam koplet iod Geniusa.

2 sprednja zvocnika
2 zadnja zvocnika
1 x Woofer
1 x Visokotonc oz.kaj bi to lahko bilo

sam to ni bistveno mene se vedno zanima, kaj MSI misli z 6 kanalnim zvokom, to da lahko priklopim gor slusalka al kaj.

BlackHole ::

Ok, misliš nizkotonec ne viskotonec. Kako zgleda zvočna na matični ne vem, vendar po moje boš moral priklopit preko digitalnega izhoda in ne vsak zvočnik posebej. Ne vem, ampak sigurno pa podpira 6-kanalni zvok, če tako piše.:)

BaRtMaN ::

Pa kakšen visokotonec... To je center zvočnik, za na monitor recimo.

BlackHole ::

Še mene je zmešal, ker sem mislil da je zamenjal tone. Seveda, gre za center.

plavko61 ::

MSI-k7n2

Poglej link, pa ne teži, plata ima 5.1 zvok, basta.....

podtalje ::

Samo ena informacija za splošno izobrazbo:

Creative Inspire 6700 so 7 kanalni sistem (6.1).
En zočnik boš imel neizkoriščen.

Plata pa zagotovo podpira 5.1 zvok, samo v driverjih morš izbrati pravilne nastavitve in
pravilno priklopiti zvočnike.

Drugače povedano: PREBERI NAVODILA.

Realman ::

Ok.Tisto z zvocniki sem zabluzil, pa saj vsi veste
o kaksnih zvocnikih je govora.
Plavko, tule ti dam en link zal nemski pa mislim, se
najde tudi kaksnen eng tudi kjer lepo pise da -L
izvedba ima neke vrste oskubljen MCP brez T-ja.
Kar pomeni da ne podpira 5.1. (stara inacica nforce)
Link: http://k7jo.de/reviews/mainboards/msi/k...

Zato mene se vedno zanima kaj za hudica pa
pol pomeni 6 kanalni zvok.Je to potem mozno
priklopiti 6 zvocnikov. pa recimo da nimas teh 5.1
efektov al ne.Na vec tujih straneh sem prebral,
tudi v cenikih imajo celo napisano da plosca podpira 5.1.Ampak je to zal tezka natega.Evo se en link eng.:

link

The only sacrifice is the sound. To keep the overall price low, MSI has opted for the slightly more simplistic nForce2 MCP, which means no SoundStorm 5.1 audio. Instead the integrated sound is only 2-channel, so if you're planning on using anything more than headphones it's well worth using your old soundcard in any upgrade, especially if it supports more than two speakers.

Bistven povzetek, tu so celo napisali 2 kanalni.

Zato se enkrat prosim, ce bere kaksen lastnik te plosce,da poda svoje mnenje.

Vsem pa se vseeno zahvaljujem za trud.
Samo kdo zdaj laze MSI ali ostali testi ki so se na netu.

No comment...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

Realman ::

A res nobeden nima te plosce.
A mi lahko kdo razlozi kaj je ta 6 kanalni zvok,
ce ni 5.1.

Japonski ::

Jaz mam MSI K7N2 Delta-L NForce2

Kolko sem jaz razumel je 6 chanel = 5.1 eno in isto samo drugo poimenovanje.

Jaz imam tui probleme z zvokom, sicer mi ga normalno instalira, pa dela potem, vendar hocem prit do tistega programa od MSI audio tool ki pa se mi ne postavi gor.

Ko ga rocno zazenem, mi sporoci da ne neajde driverjev o nvidie pa naj ponovno poskusim.

Nevem kaj naj storim, bom se pogledal v biosu ce je potrebno kaj nastavit, drugace pa se mi sanja ne, prosim za pomoc, ker je ful frustrirajice.

Hvala!!!

NeOman ::

mam plato msi kt3 ultra2 (ac'97), pa mi gor delajo vsi zvočniki (creative inspire 5100). ne vem v čem je problem ?

cekr ::

Stvar je v tem, da na tej plošči sploh ni nVidiin audio codek. Ta plošča uporablja Realtek-ov codek. Pojdi na Realtek-ovo stran in tam snemi gonilnike. Sicer jih pa imaš tudi na plošči priloženem cd-ju.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Turtle ::

podtalje....je ze povedal...treba ga je softwersko krmiliti...to pomeni, da.....line-out so prednji zvočniki, line-in so zadnji in microfon je pa center/woofer....bo šlo?

Japonski ::

Hvala bom probal ja, men se je to tui zdelo zelo cudno ker mam oni "97" sound :-)

Japonski ::

pa ne gre ;(

sem jih potegno dol, pa jih win xp ne instalirajo ker se jim zdijo oni od nvidie bolj primerni (damn), problem je v tem ker je na cd-ju in na netu od msi-ja toti sound v kompletu z cipset driverji in usb, ne pusti pa custom da bi instaliral, se lahko kaj naredim?

Hvala

cekr ::

A jih ne moreš vsiliti?

Mogoče si kakšno šaro že prej inštaliral. Če se le da, stare zadeve prej odinštaliraj.

Pa upam, da si vzel pravi gonilnik(3. po vrsti) iz Realtekove strani.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

The B ::

Razlika med sb-jem z t in brez t je kakor razumem da je brez t tud brez soundstorma. To pa pomen da ma ac97 zvok ki pa izrablja procesor za in zato upocasni delovanje in je slabsi od sounstorma. Ac97 je 5.1 sistem. Morjo delat vsi zvocniki. Uklopt jih mors v vse tri lukne zadi. Ena za center in wufer ena za spredna dva in ena za zadna dva.
Ti si pa instaleru gonilnike za soundstorm in zato jesno ne dela. Sigurn loh prsils windowse da ti pustijo instalerat druge gonilnike. NE priporocam pa ti da odinstaleras gonilnike za zvok ker sm jst to enkrat naredu (mam epox 8rda+ z nforce2 cipoujem) pa ni blo dobr. :8) Nism mogu vec v windowse in se dobr za system restore point. :D To jst mislm. B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Japonski ::

Heh, The B jaz sem ravno to naredo, sem jih dol zmeto, pol pa ko sem te taprave gor vrgo normalno ni slo v winse, nisem na pred tem nastavo restore point (le kdaj me bo izucilo), tak da sn pol naredo repair win. Ampak zadeva zdaj spila tak kot sem hotel, mi pa ni vsec, da so repairani windowsi gori... Trenutno se mi se ne splaca na novo postavlajt sistema ali pac?

Tnx All!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5.1 zvok v igrah?

Oddelek: Zvok in slika
161339 (894) bastadu
»

nakup zvočnikov

Oddelek: Kaj kupiti
131046 (841) glinik
»

Ep-8rda

Oddelek: Zvok in slika
141117 (824) reXor
»

Katero maticno(socket A)?

Oddelek: Kaj kupiti
71411 (1342) rabely
»

5.1 problem z AC97

Oddelek: Zvok in slika
162183 (1673) glinik

Več podobnih tem