» »

V Srbijo z osebno

V Srbijo z osebno

«
1
2

DuleKrtola ::

Glede na stran Ministerstva za zunanje zadeve Slovenci lahko vstopimo v Srbijo z osebno izkaznico. Sem trenutno brez pasporta, in nameravam letet iz Švice v Beograd. Me bojo v Švici sploh spustili na avion? Me skrbi, da njih nič ne briga kakšen deal ima Slovenija z Srbijo. Po drugi strani pa jih najbrž tudi ne briga, če me Srbi spustijo not. Kakšna izkušnja?

Invictus ::

Poglej na starn MZZ še za Švico ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FireSnake ::

Jaz sem šel do Grčije (preko Srbije) z osebno BP.
Menim, da švocarji vedo, kako se stvari streže.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

DuleKrtola ::

FireSnake je izjavil:

Jaz sem šel do Grčije (preko Srbije) z osebno BP.

Ne skrbi, bo šlo ;)


In v Srbijo si prišel z letalom preko neke tretje države, ne iz Ljubljane?

HotBurek ::

V države, ki ne mejijo na Slovenijo, vedno potuješ s passport-om. Vse ostalo je calling for problems/delays...
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Invictus ::

HotBurek je izjavil:

V države, ki ne mejijo na Slovenijo, vedno potuješ s passport-om. Vse ostalo je calling for problems/delays...

To je bedarija, ko nekdo nima pojma.

Z osebno lahko vstopaš v tisto državo, ki je del Šengena, ali s katero ima Slovenija dogovor.

Preveriš pač tukaj...

http://www.mzz.gov.si/si/predstavnistva...

In nič ne kliče to k zamudam ali problemom...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Miha 333 ::

Tako v Švico kot v Srbijo lahko kot državljan RS vstopaš z OS, tako da ne vem, v čem je problem?

Invictus ::

Kot ponavadi, v nepismenosti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SaXsIm ()

ivanuscha ::

HotBurek je izjavil:

V države, ki ne mejijo na Slovenijo, vedno potuješ s passport-om. Vse ostalo je calling for problems/delays...


Haha, torej moraš po tvoje po praktično celi EU potovat z potnim listom? Dej malo se izobrazi.

FireSnake ::

DuleKrtola je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Jaz sem šel do Grčije (preko Srbije) z osebno BP.

Ne skrbi, bo šlo ;)


In v Srbijo si prišel z letalom preko neke tretje države, ne iz Ljubljane?


Kombi, pa gasa ... :D

HotBurek je izjavil:

V države, ki ne mejijo na Slovenijo, vedno potuješ s passport-om. Vse ostalo je calling for problems/delays...


Ti pa ne potuješ preveč, a?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

HotBurek ::

Passport z 10 letno veljavnostjo stane 46€ (osebna stane 18€). Prišparaš zgolj 18€ na 10 lel, plus na osebni ne moreš zbirat štemplov in nikjer izven EU (+ par izjem) ne velja (se pravi v 150 drugih državah...).

Kot rečeno, če si resen (in potuješ v države, ki ne mejijo na Slovenijo) imaš passport, vse ostalo je calling for problems...

Je pa res, kot ste nekateri že prijazno pokomentirali, da smeš potovati tudi z osebno.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

DuleKrtola ::

Miha 333 je izjavil:

Tako v Švico kot v Srbijo lahko kot državljan RS vstopaš z OS, tako da ne vem, v čem je problem?


Sklepam, da po defaultu za vstop v Srbijo velja, da je potreben potni list, razen izjem (kot je slovensko državljanstvo). Zato sem pač pomislil, da izjeme Švicarjev pač ne brigajo.

Invictus je izjavil:

Kot ponavadi, v nepismenosti...


Eh.

Zgodovina sprememb…

sesobebo ::

februarja sem z avtobusom potoval v srbijo in nazaj z osebno izkaznico.
na avtobusu je bilo se vsaj 5 ljudi, ki so tudi potovali z osebno izkaznico.
nihce ni imel kakrsnih koli tezav.

abyssus ::

V decembru nas je 10 šlo v Beograd, 9 z osebno, 1 s Passportom. Brez težav.

p0ki ::

Z avtom čez mejo ni problem,vendar ga to ne zanima, človek potuje z letalom iz Švice, ima kdo take izkušnje?
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

Tilen ::

Še dobro, da ne gre s kolesom. Pol bi šele bile težave.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

imagodei ::

Ko sem jaz želel potovati na Norveško, sem šel na UE po potni list. Tam mi je uslužbenka razložila, da potni list potrebuješ, če potuješ na celine, ki se začnejo z A.

Torej, v države Azije, Severne in Južne Amerike, Afrike, Avstralije... Verjetno tudi za na Antarktiko, ampak nisem posebej spraševal.

Če potuješ po Evropi, pasuša ne rabiš.
- Hoc est qui sumus -

Opkow ::

@imagodei

Vendar, ocitno so izjeme, 2 leti nazaj sem rabil passport za Kosovo.
Lahko, da se je tacas kaj spremenilo.

imagodei ::

Ne bom trdil, da je gospa na UE imela 100% zanesljive informacije. Možno tudi, da se je kaj spremenilo. Pred leti smo lahko brez mejnih kontrol potovali po Evropi, zdaj te do Innsbrucka čakajo tri mejne kontrole.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Tilen ::

The border-free Schengen area includes:

Austria
Hungary
Norway
Belgium
Iceland
Poland
Czech Republic
Italy
Portugal
Denmark
Latvia
Slovakia
Estonia
Liechtenstein
Slovenia
Finland
Lithuania
Spain
France
Luxembourg
Sweden
Germany
Malta
Switzerland.
Greece
Netherlands

http://europa.eu/youreurope/citizens/tr...

You must still show a valid ID card or passport when travelling to or from Bulgaria, Croatia, Cyprus, Ireland, Romania and the United Kingdom. Though part of the EU, these countries do not belong to the border-free Schengen area.


https://ec.europa.eu/neighbourhood-enla...

https://www.worldtravelguide.net/guides...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

imagodei ::

Ko sem jaz šel pred enim mesecem v Innsbruck, sem šel mimo policijske kontrole na slovensko-avstrijski meji, mimo z avtomatskim orožjem oboroženih nemških mejnih policistov na avstrijsko-nemški meji, ter nato še enkrat mimo policijske kontrole na nemško-avstrijski meji.

Niso me zaustavljali in težili, pa vseeno. Sploh na avstrijsko-nemški meji zahodno od Salzburga pa je bil tudi zastoj, da sem se prebil skozi, je trajalo kar dobre pol ure.
- Hoc est qui sumus -

HotBurek ::

...človek potuje z letalom iz Švice, ima kdo take izkušnje?

Letel sem iz Švice v Francijo (in nazaj). S pasošom, bp. Osebne nimam. Če drži, da po evropi ne potrebuješ pasoša, potem bo šlo z osebno. Vse je na visokem nivoju in načeloma ne bi smel imet nobenih težav.

Pred leti smo lahko brez mejnih kontrol potovali po Evropi, zdaj te do Innsbrucka čakajo tri mejne kontrole.

Res je. Vse od konca 2015 so na poti proti severu policaji na mejnih prehodih. In te že na Karavankah lahko ustavi za passport/osebno.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Invictus ::

HotBurek je izjavil:

Passport z 10 letno veljavnostjo stane 46€ (osebna stane 18€). Prišparaš zgolj 18€ na 10 lel, plus na osebni ne moreš zbirat štemplov in nikjer izven EU (+ par izjem) ne velja (se pravi v 150 drugih državah...).

Kot rečeno, če si resen (in potuješ v države, ki ne mejijo na Slovenijo) imaš passport, vse ostalo je calling for problems...

Je pa res, kot ste nekateri že prijazno pokomentirali, da smeš potovati tudi z osebno.

Tukaj ne gre za šparanja, ampak za izogib problemov. Če izgubiš potni list, so večje težave kot če izgubiš osebno. Če ga izgubiš prepogosto, imaš zagovor na MNZ. In omejitev trajanja potnega lista. Lahko je veljavnost potnega lista samo eno leto. Se je zgodilo sodelavcu, ki ga je izgubil 2x v enem letu ;).

In kot rečeno, nimaš pojma ;). Tudi če imaš potni list, ti ga praktično nikjer po Evropi ne štempljajo več...

Po Evropi se pač potuje z osebno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

RejZoR ::

Ja, v Srbijo greš lahko samo z osebno. Ene 2 leti nazaj sem bil tam službeno in je bla dost samo osebna.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Miha 333 ::

Z osebno izkaznico lahko državljan/ka RS potuje v naslednje države:

o vse države članice Evropske unije,
o vse države članice Evropskega gospodarskega prostora (Islandijo, Lichtenstein in Norveško),
o v Švico,
o Bosno in Hercegovino,
o Srbijo,
o Črno goro,
o Makedonijo in
o Albanijo.

In v nobeno drugo (Kosovo, ...), tudi če so v Evropi, tako da zgoraj navedene informacije uslužbenke UE niso točne.

Vir: https://e-uprava.gov.si/podrocja/osebni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

St235 ::

DuleKrtola je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Tako v Švico kot v Srbijo lahko kot državljan RS vstopaš z OS, tako da ne vem, v čem je problem?


Sklepam, da po defaultu za vstop v Srbijo velja, da je potreben potni list, razen izjem (kot je slovensko državljanstvo). Zato sem pač pomislil, da izjeme Švicarjev pač ne brigajo.

Invictus je izjavil:

Kot ponavadi, v nepismenosti...


Eh.


Kaj pa imajo svicarji z vstopom v srbijo? Tudi ce letis iz bangladesa lahko vstopis v srbijo z osebno (seveda pa rabis potnin list da prides iz bangladesa).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Relanium ::

Toliko enega pametovanja in preobračanja besed in sklicevanja na nepismenost še na eni strani nisem videl.
Ja seveda, če greš z avtom in peš greš povsod z osebno (kot zgoraj napisano), ob tem pa prestopaš iz države v državo direkt.
Na letališču je pa zgodba taka, da vse kar gre izven EU (kar vključuje srbijo) gre na drug šalter, kjer te carinik pogleda, ti pogleda in poštemplja dokument in s tem požegna vstop v mednarodni prostor. Enak postopek se zgodi, ko na drugem letališču zapuščaš mednarodni prostor.
Konec koncev ko prideš v mednarodni prostor lahko greš tudi v bangladeš če imaš tako karto, samo tam te samo z osebno ne bodo sprejeli, medtem ko v srbiji te bojo.
Znaš pa imet problem že na prvem letališču pri kontroli (ko izstopaš iz EU), ker bo kontrolor pričakoval potni list.
Ne me pa držat za besedo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Miha 333 ::

Relanium je izjavil:

Toliko enega pametovanja in preobračanja besed in sklicevanja na nepismenost še na eni strani nisem videl.
Ja seveda, če greš z avtom in peš greš povsod z osebno (kot zgoraj napisano), ob tem pa prestopaš iz države v državo direkt.
Na letališču je pa zgodba taka, da vse kar gre izven EU (kar vključuje srbijo) gre na drug šalter, kjer te carinik pogleda, ti pogleda in poštemplja dokument in s tem požegna vstop v mednarodni prostor. Enak postopek se zgodi, ko na drugem letališču zapuščaš mednarodni prostor.
Konec koncev ko prideš v mednarodni prostor lahko greš tudi v bangladeš če imaš tako karto, samo tam te samo z osebno ne bodo sprejeli, medtem ko v srbiji te bojo.
Znaš pa imet problem že na prvem letališču pri kontroli (ko izstopaš iz EU), ker bo kontrolor pričakoval potni list.
Ne me pa držat za besedo.

Dezinformacije. 2x sem letel iz Ljubljane v Beograd in nazaj z osebno izkaznico in ni nikoli nihče ničesar štempljal. Pač pogleda osebno in vozovnico in to je to. Poleg običajnega varnostnega pregleda seveda.

Če na uradnih straneh piše, da lahko greš v Srbijo z osebno, to vključuje vsa prevozna sredstva, za letalo ni nič drugače.

Miha 333 ::

HotBurek je izjavil:


Pred leti smo lahko brez mejnih kontrol potovali po Evropi, zdaj te do Innsbrucka čakajo tri mejne kontrole.

Res je. Vse od konca 2015 so na poti proti severu policaji na mejnih prehodih. In te že na Karavankah lahko ustavi za passport/osebno.

Že prej si moral vedno imeti osebni dokument pri sebi, saj se mejna kontrola v Schengenskem prostoru lahko izvede tudi v notranjosti oz. te lahko policija kjerkoli legitimira. In verjami, da bi bil v zadregi, če te v Avstriji policija slučajno vpraša za dokumente, ti pa brez ...

darkz ::

povsod moraš imatei dokument... prijatelj je v Italiji imel neprijetno izkušnjo.
Ko se zvedeli da že v drugo ni imel dokumenta z seboj so ga odpeljali na policijsko posatjo, kjer so ga ene 3 ure zasliševali.
V glavo so mu tumbali da je preprodajalec in naj pokaže kje ima skrito drogo... zraven vsega so mu avto odpeljali na 60km proč postajo.
in na koncu po enih 5ih urah mu reče... No zdaj vidiš kaj se lahko zgodi če nimaš osebne :D
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

DuleKrtola ::

Relanium je izjavil:

Toliko enega pametovanja in preobračanja besed in sklicevanja na nepismenost še na eni strani nisem videl.
Ja seveda, če greš z avtom in peš greš povsod z osebno (kot zgoraj napisano), ob tem pa prestopaš iz države v državo direkt.
Na letališču je pa zgodba taka, da vse kar gre izven EU (kar vključuje srbijo) gre na drug šalter, kjer te carinik pogleda, ti pogleda in poštemplja dokument in s tem požegna vstop v mednarodni prostor. Enak postopek se zgodi, ko na drugem letališču zapuščaš mednarodni prostor.
Konec koncev ko prideš v mednarodni prostor lahko greš tudi v bangladeš če imaš tako karto, samo tam te samo z osebno ne bodo sprejeli, medtem ko v srbiji te bojo.
Znaš pa imet problem že na prvem letališču pri kontroli (ko izstopaš iz EU), ker bo kontrolor pričakoval potni list.
Ne me pa držat za besedo.



Eeee bravo, končno eden ki razume point. Hkrati pa, iz mednarodnega terminala letiš tudi v države, ki so v EU, niso pa del Šengna. Na primer, da letiš iz Brnika v London. V tem primeru greš do carinika z osebno. Se pravi, moram švicarskemu cariniku v Ženevi povedat, da letim v UK :)

stb ::

DuleKrtola je izjavil:

Se pravi, moram švicarskemu cariniku v Ženevi povedat, da letim v UK :)

Ponavadi so za lete v shengenskem območju ločeni terminali, kjer je mejna obravnava poenostavljena v primerjavi z ostalimi relacijami. Vsaj do nedavnega je bilo tako. Kjer pa se opravlja mejni postopek pa ponavadi preverijo boarding pass in se ne zanašati, da jim lahko rečeš karkoli. Z lažjo se lahko še bolj zapleteš.

Razlika bo tudi, če v Švici samo prestopaš iz letala (npr iz Ljubljane) na letalo (v Srbijo) - v primeru takšnih transferjev Švicarskih organov (ali Bangladeških, če prestopaš pri njih) lahko da sploh ne bodo zanimali dokumenti.

Sam, kjer se le da, najraje potujem z osebno izkaznico, ker je mejni postopek najhitreje opravljen (manj podatkov za preveriti, ni možnosti štempljanja in zdolgočaseni carinik ne more listati po njej in se naslajati nad starimi štemplji).

V primeru bolj nenavadnih destinacij, npr Ciper ali francoska polinezija, kjer te že najmanjša sprememba poti lahko zanese tudi nekam, kjer dejansko zahtevajo potni list, pa ga za vsak slučaj vzamem s seboj poleg primarno uporabljene osebne izkaznice.

Če si 100% prepričan, da imaš povsod na svoji poti vstop zgolj z osebno izkaznico in se ti ljubi o tem prepričevati vse carinike in izgubljati čas in živce in tvegati da zaradi tega zamudiš letalo, pa kar pojdi samo z osebno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

ales85 ::

HotBurek je izjavil:

Kot rečeno, če si resen (in potuješ v države, ki ne mejijo na Slovenijo) imaš passport, vse ostalo je calling for problems...

Lahko pokažeš še tvojo definicijo resnosti glede na države v katere oseba potuje? In na to, da nisi resen, če nimaš potnega lista in potuješ znotraj EU + Srbija, BIH, ...

Invictus ::

Relanium je izjavil:

Toliko enega pametovanja in preobračanja besed in sklicevanja na nepismenost še na eni strani nisem videl.
Ja seveda, če greš z avtom in peš greš povsod z osebno (kot zgoraj napisano), ob tem pa prestopaš iz države v državo direkt.
Na letališču je pa zgodba taka, da vse kar gre izven EU (kar vključuje srbijo) gre na drug šalter, kjer te carinik pogleda, ti pogleda in poštemplja dokument in s tem požegna vstop v mednarodni prostor. Enak postopek se zgodi, ko na drugem letališču zapuščaš mednarodni prostor.
Konec koncev ko prideš v mednarodni prostor lahko greš tudi v bangladeš če imaš tako karto, samo tam te samo z osebno ne bodo sprejeli, medtem ko v srbiji te bojo.
Znaš pa imet problem že na prvem letališču pri kontroli (ko izstopaš iz EU), ker bo kontrolor pričakoval potni list.
Ne me pa držat za besedo.

Ni EU, ampak je Schengen. Zato je tudi za VB, ki ni noter, ponavadi čisto ločen terminal. Na večini evropskih letališč. Sem zaradi tega že zamudil nekaj connection flightov ;).

Kar se pa preverbe tiče, pa uslužbenec tam preveri ali imaš ustrezne dokumente za vstop v končno državo. Ni važno preko katerih letiš, ker v tiste države pač ne vstopaš. Fora je pa v pravilniku, če so ti dovolili leteti v državo, kamor ne moreš vstopiti zaradi dokumentov, je strošek letalske družbe, da te pripelje nazaj. Seveda aje pa potem tudi od butastih uslužbencev odvisno koliko ti komplicirajo na meji ;(.

DuleKrtola je izjavil:

Na primer, da letiš iz Brnika v London. V tem primeru greš do carinika z osebno. Se pravi, moram švicarskemu cariniku v Ženevi povedat, da letim v UK :)

Carinik ne preverja osebnih dokumentov. On dela "rectal exam" ;).

Poleg tega carinikov na meji z EU državo ni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

imagodei ::

Relanium je izjavil:

Toliko enega pametovanja in preobračanja besed in sklicevanja na nepismenost še na eni strani nisem videl.
< snip >
Ne me pa držat za besedo.

Epsko. Res epsko.
- Hoc est qui sumus -

dwinxp ::

Zivjo,

kratko in jedrnato... iz Svice v Beograd s slovensko osebno izkaznico lahko gres brez nobenih tezav. Poslovno sem moral tja 2x, tako, da je to preverjeno.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dwinxp ()

DuleKrtola ::

dwinxp je izjavil:

Zivjo,

kratko in jedrnato... iz Svice v Beograd s slovensko osebno izkaznico lahko gres brez nobenih tezav. Poslovno sem moral tja 2x, tako, da je to preverjeno.

Lp


Hvala za odgovor.

Relanium ::

imagodei je izjavil:

Relanium je izjavil:

Toliko enega pametovanja in preobračanja besed in sklicevanja na nepismenost še na eni strani nisem videl.
< snip >
Ne me pa držat za besedo.

Epsko. Res epsko.

Aja? Ko si tolk pameten...

imagodei je izjavil:

Ko sem jaz želel potovati na Norveško, sem šel na UE po potni list. Tam mi je uslužbenka razložila, da potni list potrebuješ, če potuješ na celine, ki se začnejo z A.

Torej, v države Azije, Severne in Južne Amerike, Afrike, Avstralije... Verjetno tudi za na Antarktiko, ampak nisem posebej spraševal.

Če potuješ po Evropi, pasuša ne rabiš.

..pa pridi v Sant Petersburg z osebno. Al pa v belorusijo... če si res tak maher!
Nisi pa uspel dojet sploh, kaj OP sprašuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

FireSnake ::

Relanium je izjavil:


..pa pridi v Sant Petersburg z osebno. Al pa v belorusijo... če si res tak maher!
Nisi pa uspel dojet sploh, kaj OP sprašuje.


Popolnoma si zablodil. Ko že kompliciraš: tudi pasoš ti ne koristi, če za Belorusijo nimaš vize, ki si si jo uredil predhodno oziroma vabila, kdo te je povabil (in vizo urediš na letališču).

ampak, še enkrat, ti si čisto skrenil iz teme pogovora.

Na koncu so potrdili to, kar sem jaz v štartu trdil: osebna je povsem dovolj.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Relanium ::

FireSnake je izjavil:


Na koncu so potrdili to, kar sem jaz v štartu trdil: osebna je povsem dovolj.

Vsak lulek ve, da je osebna dovolj.
Vprašanje je bilo, če bo postopek na letališču stekel, kot je treba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

St235 ::

Relanium je izjavil:

FireSnake je izjavil:


Na koncu so potrdili to, kar sem jaz v štartu trdil: osebna je povsem dovolj.

Vsak lulek ve, da je osebna dovolj.
Vprašanje je bilo, če bo postopek na letališču stekel, kot je treba.

Ja ce potujes samo s prstom po zemljevidu potem je to res vprasanje. V praksi pa ni nikakrsnih tezav pri letih. Veckrat letno sem letel iz svice po balkanu, pa tudi iz italije na hrvasko preden smo bili eu, pa iz norveske in uk... V praksi problemov ni. V teoriji pa kup nakladacev, ki dlje kot do istre se niso prisli.

OmegaM ::

Za destinacijo Švica-Srbija ne vem, ampak v Srbijo grem veliko krat in vedno z osebno.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Relanium ::

St235 je izjavil:


Ja ce potujes samo s prstom po zemljevidu potem je to res vprasanje. V praksi pa ni nikakrsnih tezav pri letih. Veckrat letno sem letel iz svice po balkanu, pa tudi iz italije na hrvasko preden smo bili eu, pa iz norveske in uk... V praksi problemov ni. V teoriji pa kup nakladacev, ki dlje kot do istre se niso prisli.

Ohh, sem bil marsikje kjer si ne boš mislil (od vzhoda do zahoda), ravno zato imam potni list in se z osebno ne ukvarjam sploh.
Problem bi bil recimo, ko sem nazadnje prestopal v parizu. Če ne bi bil postopek z novimi EU potnimi listi avtomatiziran, bi se lepo postavil v dolgo kolono in bi direkt zamudil povezovalni let.
Če si pa ti enkrat letel iz norveške na hrvaško, drugače pa hodiš samo do istre, je pa tvoj problem.
Zdaj ko je EU so se določene stvari spremenile, tako da zadeve potekajo drugače kot na tistem tvojem letu takrat.

Smurf ::

Vau, resno, svoj ego boste gradil na uporabi potnega lista/osebnega dokumenta? Fascinatno :-).

St235 ::

Relanium je izjavil:

St235 je izjavil:


Ja ce potujes samo s prstom po zemljevidu potem je to res vprasanje. V praksi pa ni nikakrsnih tezav pri letih. Veckrat letno sem letel iz svice po balkanu, pa tudi iz italije na hrvasko preden smo bili eu, pa iz norveske in uk... V praksi problemov ni. V teoriji pa kup nakladacev, ki dlje kot do istre se niso prisli.

Ohh, sem bil marsikje kjer si ne boš mislil (od vzhoda do zahoda), ravno zato imam potni list in se z osebno ne ukvarjam sploh.
Problem bi bil recimo, ko sem nazadnje prestopal v parizu. Če ne bi bil postopek z novimi EU potnimi listi avtomatiziran, bi se lepo postavil v dolgo kolono in bi direkt zamudil povezovalni let.
Če si pa ti enkrat letel iz norveške na hrvaško, drugače pa hodiš samo do istre, je pa tvoj problem.
Zdaj ko je EU so se določene stvari spremenile, tako da zadeve potekajo drugače kot na tistem tvojem letu takrat.


Kaj to vzhoda do zahoda spodnjega dupleka?

Zakaj spet govoriš o stvareh, ki jim nisi dorasel? EU ni popolnoma ničesar spremenil kar se tiče potovalnih dokumentov.

Če tebi pač paše tovorit potni list vsakič, ko greš na šoping v trst je to tvoja stvar. Samo ne potem prodajat pravljic, da kdorkoli karkoli komplicira glede uporabe osebne izkaznice.

HotBurek ::

tovorit potni list

Tovorit? Potni list tehta manj kot debela hrenovka. Za dizla se to nikjer ne pozna pri porabi :)

Na vsakem mejnem prehodu z velikim črkami piše passport. Rabiš passport, ane. :)
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Relanium ::

St235 je izjavil:


Zakaj spet govoriš o stvareh, ki jim nisi dorasel? EU ni popolnoma ničesar spremenil kar se tiče potovalnih dokumentov.

Js pa mislim da ravno ti nisi dorasel, ker zaradi EU se je dosti spremenilo.
Recimo kot sem ravno omenil z našimi potnimi listi se prestopi lahko avtomatizirajo ali pa vsaj zelo pospešijo.
Se vidi, da še sploh nisi stopil izven evrope, da take trosiš.
In ja, EU je marsikaj spremenil, pri nas že to da lahko greš z osebno po evropi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

imagodei ::

Kot jaz vem, si s slovensko osebno lahko šel na Hrvaško davno preden je bila slednja v EU. In davno, preden je bila Slovenija v EU. In še preden smo bili v EU si lahko šel najmanj v Avstrijo in Italijo z osebno, naprej pa najbrž tudi, glede na to, da so oni že bili v EU.

Tako da ne vem, o čem ti to...?
- Hoc est qui sumus -

jero_no1 ::

V nekaterih temah se offtopic zadeve širijo hitreje kot požar v Londonu :)

Človek je vprašal, če lahko gre z osebno v Srbijo, vi pa mu prodajate, da naj si nujno naredi potni list, ker bo šel ziher enkrat v naslednjih 10 letih v Indijo ali Avstralijo in ga bo rabu :)))


HotBurek je izjavil:

Passport z 10 letno veljavnostjo stane 46€ (osebna stane 18€). Prišparaš zgolj 18€ na 10 lel, plus na osebni ne moreš zbirat štemplov in nikjer izven EU (+ par izjem) ne velja (se pravi v 150 drugih državah...).


Matematika ni bila nikol tvoja stvar očitno, bolj pomembne so ti slikce (štemplji) v potnem listu :)

Pa da ne bo napačnih info: OI=18,77€, PL=41,55€/44,05€ (dražji ima več strani za štempljanje :))

Miha 333 ::

jero_no1 je izjavil:


Pa da ne bo napačnih info: OI=18,77€, PL=41,55€/44,05€ (dražji ima več strani za štempljanje :))

No, ravno to so napačne informacije.

Pravilno:
PL (10 let veljavnosti): 46,10€, ima 32 strani, dveh različnih debelin ni več.
OI (10 let veljavnosti): 18,86€
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pretečen potni list (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6510398 (8542) deleted
»

Potni list vs. osebna izkaznica?

Oddelek: Loža
267134 (5713) NotSpecial
»

Pristojnosti policistov na mejnih prehodih (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7821010 (17997) Tomi
»

cena osebne izkaznice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6523860 (22294) matter

Več podobnih tem