» »

Abit NF7-S problemi...

Abit NF7-S problemi...

Keyser Soze ::

Torej.

Sedaj ko sem po 6-letih postal lastnik deloma novega računalnika imam seveda rahle probleme, ker nekako nisem sledil trendom razvoja.:D

Problem je pa slednji. Ko sem vkomponiral MB(oard) v ohišje priključil napajalnik, vtaknil procesor(Barton 2500+) in v PCI(da PCI) slot potisnil grafično ter priključil moj prastari ata66 SG disk(IDE1) na MB ter računalo zagnal, je prišlo do težav.

Stvari sicer delujejo. MB, procesor, ram(256/333), disk, grafična. Ampak ko računalo preveri vse te naprave in bi moral bootati disk preprosto zaslon postane črn in v zgornjem levem kotu veselo utripa kurzor(dos verzija).

Disk sicer še vedno melje svoje, imam pa občutek, da je kriva grafika(PCI - GF2 MX400). Torej, so moji občutki pravilni ali mešani?

Možnost preizkusa z AGP kartico namreč trenutno nimam(razen če mi kdo dobrodušno posodi svoj R9600PRO:D ).

Ali obstajajo kakšne rešitve kar se tiče nastavitev v Biosu(sem ga resetiral že ne 100× in nastavljal vse mogoče)?

P.S.: Še nekaj glede rama. Ali dela na NF7S 512MB modul od WinBONDA? Pa še ta dual rate??, a se lahko kupi dva ista modula enega za drugim ali je potrebno kupit komplet v katerem sta dva modula?

Pa kako hudiča naj odstranim hladilnik pritrjen z Arctic Silver "limom". Sem jo že zamrznil na sub-zero pa ni in ni šlo dol. "Fleksarca"?:\

P.P.S.: To je vse od mene. Hvala za vašo pozornost in nasvidenje.:P
OM, F, G!

matyaz ::

Problem je z PCI grafiko, nadgradi bios osnovne plošče na najnovejšo verzijo (16) in stvar bi morala začeti delovati.

BaRtMaN ::

Mene tudi zanima kompatibilnost TwinMOS ramov s to mamo plato...

Keyser Soze ::

A ni najnovejša verzija BIOSa 19???

Sicer pa imamo en problem. Kako pa naj flešam BIOS če mi pa grafika na funkcionira???
Mislim, da bom kej čez okn vrgu.:|

Kakšna pametna rešitev? Poleg izposoje ali nakupa grafike na AGP? Če bo kdo predlagal to ga bom pretepu:D .


P.S.: A nobeden ne premore 1GB dual channel RAMA?
OM, F, G!

Turtle ::

Pa kako hudiča naj odstranim hladilnik pritrjen z Arctic Silver "limom". Sem jo že zamrznil na sub-zero pa ni in ni šlo dol. "Fleksarca"?



ni pomoči.......mislm sicer, da je neka vrjanta, da z žiletko greš, sam lahk pobereš robove....Tile limi so v bistvu ene smole, k pol k so skupej nekak reagirajo....(mal laično, tea ne poznam tako dobr)....

Stallone ::

Ok, vsi k mate to plato, ali vm svet rdeča in rumena lučka ko prižgete računalo? Men pa NE zazna Sata disk, mislm v RAID-u ja, v winsih pa pol ne :(

Keyser Soze ::

Men gori oboje ko ga prižgem. Ko je pod napajanjem pa samo rdeča.

-Samo kaj bi ti jaz govoril, ko pa ne vem ali jo bom usposobil ali ne:D
OM, F, G!

matyaz ::

Če imaš plato NF7-S v 2.0 je zadnji bios 16. NF7-S v2.0Moral boš dobiti agp grafiko drugače ne boš mogel flešati pa pazi na verzijo plate, da ne boš flešal z napačnim biosom.(NF7-S ali NF7-S v2.0)Če imaš v2.0,kar verjetno imaš, je to napisano na nalepki na škatli od plate.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Abit IC7-MAX3 - revolucija ali nateg?

Oddelek: Novice / Matične plošče
82339 (2339) ender
»

333MHz rame ali 400MHz

Oddelek: Kaj kupiti
101104 (1037) c3R4R
»

Flashanje Biosa na ABIT plošči

Oddelek: Pomoč in nasveti
81239 (1152) smilyxx
»

Zagon racunalnika na nenavaden nacin

Oddelek: Pomoč in nasveti
141042 (880) Yeznick
»

Nov BIOS za ABIT NF7-x...

Oddelek: Strojna oprema
6859 (789) SaS

Več podobnih tem