» »

333MHz rame ali 400MHz

333MHz rame ali 400MHz

MOJNET.net ::

Zanima me, kaj je bolj priporočljivo kupiti, 333MHz rame ali 400MHz rame. Kliko je v bistvu razlike? Sistem bo baziral na AMD XP 2600+ (2083MHz) Barton BOX/FSB333 .
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

Urajmal ::

Odvisno od plate, recimo da nabaviš še zraven ABIT NF7-S rev. 2.0 ti priporočam 333Mhz rame, ker lahko napolniš vse tri reže, med tem ko pa plata podpira samo dve reži za 400Mhz rame. Priporočam da jih kupiš v paru saj potem leti prepustnost na 128 bitih in ne na 64 (recimo če bi imel samo en modul po 512mb) :D

Vse je odvisno od plate mislim pa da imajo kr večina plat takšne lastnosti kot abitka :\
Tale tvoj procesor ni Barton ampak T-bred serija XP athlonov. Baje bi naj 333Mhz rami bili nekaj časa hitrejši od 400Mhz.

Naj me kdo popravi, če se motim :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urajmal ()

MOJNET.net ::

Procesor sem povzel iz cenika, kjer je tako navedeno :\ . Zakaj pa naj ne bi bil?

Plata bo ali SY-KT333 oz. SY-KT400 . Kaj vi mislite?
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

Zgodovina sprememb…

Urajmal ::

-Procesor sem povzel iz cenika, kjer je tako navedeno . Zakaj pa naj ne bi bil?

Zato ker se XP athloni in bartoni razlikujejo po L1 predpomnilniku ... tako ga imajo t-bredi in še nekatere generacije nazaj 256KB novi bartoni pa 512KB, torej... Kjer piše zraven procesora 512



Hm... vidim, da si dokaj nov član zato še ne veš koliko člankov je bilo že napisanih o nForce2 platah (VIO pustijo daleč zadaj oz. VIA je že zgodovina zame). Preden nabaviš kaj takega poglej ta članek. Sicer to se mene ne tiče, katero plato si boš nabavil, ampak vseeno prej premisli.
Priporočam pa nekaj takega:

-EPOX 8RDA3+ NFORCE2 DDR +SB+LAN+SATA+FW 30.900
-ASUS A7N8X NFORCE2 DDR +SB+LAN 33.000 ali
-ASUS A7N8X NFORCE2 DDR DeLuxe +SB+LAN+SATA+FW 39.480
- ABIT NF7-S NFORCE2 DDR +SB+LAN+SATA+FW 32.280

c3R4R ::

@MOJNET.net
Jst ti priporočam ABIT NF7-S... Ker je absolutno najboljša plata za AMDje (trenutno) prenese visoke FSBje, easy voltmod (neki s svinčnikom prebarvaš)...;)

Glede dual chanela... Pri nforce2 platah je vseeno, če je pomnilnik 64- ali 128-bitni.... Ker praktično NI razlike... Dual chanel se pozna pri Intelovih platah...;)
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

MOJNET.net ::

Ok,...hvala . Vendar na sunrisovi stani pride plata 37.000. Torej kje jo lahko dobim za 32.000 v SLO ?
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

Zheegec ::

www.jae.si
Vzemi NF7-S ali pa 8Rda+ zraven daj XP2600+ in pa 512MB DDR400 RAMe (priporočam 2*256, samo odloči se sam). Ker proc lavfa na 166FSB bodo RAMi delovali samo na 333DDR, samo ko boš pa procesor navijal ti bodo pa zelo prav prišli DDR400 - saj boš menda navijal, ker v tem je fora AMD sistemov.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MOJNET.net ::

V bistvu ne navijam, hočem le maksimalno stabilen sistem, seveda hiter in zanesljivo delovanje.
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

matter ::

JaE

Zheegec ::

Hja, 10.5*200 ali celo 11*200 bi dosegel brez problemov (seveda ob višji V), stabilnost bi še vedno bila 100%, imel bi pa veliko boljši sistem z večjo pomnilniško prepustnostjo. Pa če kupiš dobre RAMe lahko na DDR400 nastaviš še nizke timinge...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

c3R4R ::

Timingi ne igrajo grozno velike vloge...;) Jst mam timinge 5, 2, 2, 2....:P Tudi če jih dam na normalno (6, 3, 3, 2.5) se v pc marku ne pozna skoraj nč (par točk +/-)...:\
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave s procesorjem p3 500

Oddelek: Strojna oprema
331163 (862) Spajky
»

Katero plato-NUJNO

Oddelek: Kaj kupiti
231309 (976) boštjan
»

Je dobra plata in Chipset

Oddelek: Kaj kupiti
51132 (1036) MOJNET.net
»

Nekaj vprašanj za poznavalce

Oddelek: Kaj kupiti
141477 (1257) monster-x
»

Test nForceII matičnih plošč

Oddelek: Novice / Matične plošče
182503 (2503) ||_^_||

Več podobnih tem