» »

CPU PIN

CPU PIN

Žiga127 ::

Pin na cpu-ju je zvit ali lahko vseeno dela?

hvala
LP Žiga

Fsegula62 ::

Poravnaj ga, enako se je zgodilo prijatelju (CPU AMD A8 7600), deluje še danes BP.

Riff ::

za ker cpu pa gre ? kolega je zvil kar precej pinov še na opteronu 165 socket 939, sm uspešno z zobotrebcem zravnal večina pinov , 2 sta se odlomila, ampak procesor še vedno dela

Žiga127 ::

a 10
LP Žiga

Fsegula62 ::

Jaz sem jih poravnal kar z šestilom xD, glede na to da so pini mora biti neki AMD, Intel jih je opustil ze leta 2006.

Poskusi poravnati, druga ti ne ostane, bolje kot če tišiš notri zvite, ker se bodo še drugi zvili, ce se ti odlomi pač upaš da še dela.

Zgodovina sprememb…

Riff ::

ja počasi in previdno poravnaj zvit ali zvite pine da ti ne odleti , ja je AMD A10

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

hojnikb ::

odvisno kater pin je. Nekje polovica jih je za napajanje, kar nebo krize če en od teh manjka
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Fsegula62 ()

Fsegula62 ::

hojnikb je izjavil:

odvisno kater pin je. Nekje polovica jih je za napajanje, kar nebo krize če en od teh manjka

Upam da ni odlomil kakšnega v kotu ker tisti so za ozemljitev

Riff ::

hojnikb je izjavil:

odvisno kater pin je. Nekje polovica jih je za napajanje, kar nebo krize če en od teh manjka



pol moraš met mal sreče če že odleti da odleti pin za napajanje

Modri dirkač ::

Poravnaš pa je, jest sem jih zvil kar ene par na brisbanu, ko sem ga potegnil iz socketa, ker se je hladilnik "zapekel" na proc.

In še zmeraj furajo tale debilen socket dizajn na AM4.
Everybody lies!

Fsegula62 ::

Modri dirkač je izjavil:

Poravnaš pa je, jest sem jih zvil kar ene par na brisbanu, ko sem ga potegnil iz socketa, ker se je hladilnik "zapekel" na proc.

In še zmeraj furajo tale debilen socket dizajn na AM4.

Se strinjam ja, da bi lahk dali te pine že stran...

hojnikb ::

takšen design je z razlogom..
#brezpodpisa

Fsegula62 ::

hojnikb je izjavil:

takšen design je z razlogom..

Kakšen pa je? Oz zakaj

hojnikb ::

"PGA packages generally provide a thicker processor package that is more resistant to bending under the forces of a mounted heatsink, PGA sockets are also less expensive than LGA sockets, which can help reduce the cost of the motherboard."
#brezpodpisa

Modri dirkač ::

Mene moti, da ni "pokrova", kot ga ima intel, ki tišči cel proc. dol.



Tako ga je nemogoče potegnit ven skupaj s hladilnikom.
Everybody lies!

Riff ::

ma ja tile pini so res že malo mimo, pol pa na intel matični primer socket 775 sm bil mal neroden zvil en pin pol sm bil pa neuspešn z ravnanjem :D, mogoče se da lažje ravnat na procu kot pa na matični moje mnejene

gddr85 ::

tele pine je imo vseen mal težje zvit, kot pa tiste intel hakeljčke na platah, ki kr čakajo, da se lahko zvijejo ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU ~ Zviti Pini

Oddelek: Pomoč in nasveti
161219 (782) mat xxl
»

matiča hin...procesor živ?

Oddelek: Strojna oprema
312655 (2082) YdoIPonU
»

Sestavil komp a ne dela... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
517112 (4906) barocco
»

Zviti pini na CPU

Oddelek: Pomoč in nasveti
343521 (1959) Spajky
»

Matična zviti CPU pini (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7312886 (10440) solatko

Več podobnih tem