» »

Domači "server room"

Domači "server room"

matobeli ::

Ker mi gre tista hrupna škatla pod mizo grozno na živce razmišljam da bi jo nekam umaknil.

Pa je ravno tako da imam čez steno vgradno omaro v katero že zdej pride optika in je tam T2 modem + wireless router.
Kišto bi postavil v to omaro. Mejčken bi še pregradil tako da bi bil prostor cca 1m višine, 1m globine in ene 0.5m širine.

Zdej pa kar me zanima je če bi to šlo skoz z hlajenjem (PC z i5, R9 280x, 2-3HD +SSD):

Na vrata omare bi montiral 2x ventilator (14, ali 12) da bi vleklo notri svež zrak iz mojega hodnika. V tej omari pa imam v zgornjem levem kotu odprtino ravno za en 12cm vent preko katerega bi izpihoval topel zrak na hodnik bloka (ta omara je bila prej shramba in ima zračenje na skupni hodnik).
Bi to šlo ali bi se mi poleti (nimam klime), temperature so nekje do 27-28stC, vse skupaj skuhalo?
Kaj pa pozimi, je možno da bi te ventilatorje softwersko obrnil in bi začeli vlečt hladen zrak iz zunanjega hodnika in izpihovati mali ogret zrak v moj hodnik? (da ne ogrevam zunanjega hodnika)

Pa zanima me še če bodo razdalje do monitorjev za HDMI, DP in USB ok:
HDMI cca 5-6m, DP, 3-4m, USB 2.0 3-4m, USB 3.0 3-4m.
Za power on in reset verjetno ne bo problema če bodo kabli 4m dolgi?

spirit ::

za power si umisli wake on LAN, pa lepo s telefonom prižgeš komp. Reseta verjetno ne potebuješ?
za ostalo ti bodo pa drugi povedali, ampak skuhati se ti sicer ne bi smelo, bo pa zplejši, kot če bi stal na prostem.

matobeli ::

ja wake on LAN bi šlo, ali pa z tipkovnico (čeprav nisem prepričan ali deluje kot si želim).

Kako pa naštelam wake on LAN? A obstaja celo kakšna dobra android aplikacija ki bi delovala kot remote control za PC?

jakan123 ::

Saj ne rabiš power on. Pustiš kišto, da lavfa 24/7 :)

matobeli ::

Meh :) Pri 10/10 netu in "samo" 1080p monitorju res ne potrebujem torrent serverja, tistih pa giga je hitro dol:P

Sem imel to včasih, ko je bil net še 1/1.

spirit ::

jst za pržgt komp upoabljam PCautowaker in ima možnost da ti pržge računalnik sam takoj ko se na wifi poveže, torej ne rabiš nič pritisnit. Za remote uporabljam pa PC remote control, sem jih kar nekaj sprobal pa mi ej ta najboljši čerav vse prej kot popoln (nima recimo dvojnega tapa za doklik) in še kaj bi se našlo, tega je na playu malo morje.

s6c-gEL ::

Za torrent box si omisli Nas ali kakšno drugo poceni arm_based napravo (poraba max 5W, nas kuri več).
Banana pi, rasp pi, pogoplug, mk802, cubieboard2&cubietruck itd).

http://archlinuxarm.org/platforms
Raspberry Pi & alternative

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

matobeli ::

matobeli je izjavil:

Pri 10/10 netu in "samo" 1080p monitorju res ne potrebujem torrent serverja


ampak hvala vseeno za predlog, enega Pija mam itak doma, bo mogoče šel res v eno tako uporabo

branc ::

Jaz imam 'server room' kar v kurilnici. Na steni imam 'burglar proof' strežniško omaro za dva kompa, oba sta 24/7 prižgana. Glavni komp (AMD Phenom x6 - požrešna kravetina) in pomožni (Atom), nekaj zunanjih diskov, mrežni las. printer.
V kurilnici je še sušilec, pralni stroj, centralna peč, dve luči in dva wireless routerja. Vse, kar sem zamenjal, je ventilator na AMD kravetini, pa še to je vprašanje, če bi bilo potrebno. Skratka, v mojem primeru temperatura ni težava.
Iz primarne mašine imam 10m DVI kabla za monitor in 5 m kabla za plazmo. Monitor je v drugem nadstropju, plazma pa v sosednjem prostoru. Pozoren bodi na USB. Iz taiste kište gre 2 x 10 m USB kabla brez dodatnega ojačevalca. Napaka. Imam občasno težave z USB pritiklinami na teh podaljških, ni dovolj štroma.

matobeli ::

Za USB 2.0 ne bo problema, vsaj s štromom ne, ker je vtaknjen v monitor ki ima vgrajen hub.

Bolj me za 3.0 skrbi če bo hitrost kaj preveč ga srala.

s6c-gEL ::

branc
Kako imaš povezano tipkovnico, miško ?

branc ::

s6c-gEL je izjavil:

branc
Kako imaš povezano tipkovnico, miško ?


USB (wireless) komplet. eden izmed dveh 10m kablov zadostuje za to... Težava nastane, če še drugega izmed teh dveh razdelim (priključim npr. gamepad), kar je sicer sila redko...
Za Atoma pa nobenih podaljškov, še en wireless komplet direktno, ker imam monitor od pomožnega kompa kar v kurilnici (zaenkrat služi samo za nadzorne kamere).

Highlag ::

Sam imam PC za eno pregradno steno. Izdelal sem si lepo kabel za reset/on tipko + ledico za disk, ki so dostopni pri tipkovnici. Potem imam 2 USB kabla, en je vključen v monitor, iz katerega potem dobim miš in tipkovnico, drug pa gre na USB hub, ki sem ga prilepil na monitor. Uporabljam za programiranje mikrokontrolerjev, priklop osciloskopa, telefona in podobne krame. PC redno ugašam, za steno pa skrivam tudi router. Obnese se super. Poleti mu je malo vroče, pozimi ga zebe, vendar ne toliko, da bi se zaradi tega sekiral dela že 3leta. Pa še nobenega praha ni, ki bi se nabiral na PC-ju. Hrupa pa tudi ne.
Never trust a computer you can't throw out a window

kiFni ::

Tudi jaz imam eno vprašanje glede pogojev za delovanje rečunalnika oziroma bolj točno gre za IBM server star 6 -7 let.
Torej kakšna je minimalna varna temperatura ozračja, če to sploh obstaja. Imam ga na zastekljene balkonu, zaradi hrupa.
Čez zimo bi ga tudi pustil tam. Ali je varno? Voda nikoli ne zmrzne.

Spajky ::

branc je izjavil:

... Iz taiste kište gre 2 x 10 m USB kabla brez dodatnega ojačevalca. Napaka. Imam občasno težave z USB pritiklinami na teh podaljških, ni dovolj štroma.
. Rabiš zunanje napajan Usb hub na sekundarni -tvoji strani ali DIY rešitev >:D : http://www.elektron.si/forum/viewtopic....
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

branc ::

Hvala, spajky, bom mal preštudiral :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Aktivni USB podaljšek (za Arduino Mega)

Oddelek: Strojna oprema
234559 (3791) Oldi
»

Vodno hlajenje računalnika v kleti

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
162366 (1625) Vanadium
»

Problem s povezavo. Wireless adapter. Pomoč!

Oddelek: Omrežja in internet
102259 (2167) xmudelx
»

Usb podaljšek

Oddelek: Kaj kupiti
224648 (4302) OttoParts
»

Dolgi Kabli & Izgube

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
232201 (1597) Azrael

Več podobnih tem