» »

Najboljše dvižne pisarniške mize?

Najboljše dvižne pisarniške mize?

genesiss ::

Hvala, sem se odločil da bom kupil Steelcase.

Ne vem ce bi vzel te luknje za kable - se mi zdi da bodo samo zavzemal prostor. Je to dejansko uporabno? Opcija je levo, desno, sredina. Na sredini se mi zdi da bo motilo monitor, tako da sem mislil dati samo na eno stran ali pa sploh ne. Tako izgleda:

 1

1



 2

2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

Comandante ::

Osebno ne maram teh lukenj za kable, to imam na mizi v pisarni, in mi gre posteno na zivce. Dejansko moti monitor, oziroma ti tocno definira, kje mora monitor stati. Ce na zadnjem robu mizne plosce nimas privitega privacy wall-a, potem ni razloga, zakaj kabli ne bi sli cez zadni rob.

Morda edino razmislis o memory handset-u z displejem, oz vsaj povprasaj koliko dodatno hocejo zanj. Se mi zdi, da resnicno izboljsa uporabnisko izkusnjo.

genesiss ::

Zakaj pa je toliko boljse imeti memory? Kolikor mi je povedal prodajalec, moraš tudi tam tiščat gumb dokler ne pride do višine. Edina ralika je da brez spomina moram gledati na display, da pravi cajt spustim gumb. Sem mogoce kaj spregledal?

Mislim da je enih 40 eur dražji kontroler s spominom.

Tnx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

Comandante ::

Ko ugotovis, kaj so tvoje idealne visine za stanje in sedenje, jih je dobro shraniti. Tako ne rabis pri vsaki nastavitvi mize ugotavljati, katera je tista prava visina.

Osebno sem navajen na displej. Obcasno delam pri mizi z navadnim kontrolerjem z dvema tipkama, pa me zelo moti.

genesiss ::

Aja, saj displej je tudi pri tej verziji zraven. Edino ne zapomni si višin.

tomazic89 ::

Jaz pa vsakic nastavim na visino, ki mi v tistem trenutku pase. Za stati imam navadno do konca gor. Ko sedim, pa odvisno kaj mi takrat pase. Vcasih hocem bolj ležati, vcasih pa sem popolnoma pokonci.
Hocem reci, da memory funkcija ni deal breaker. Jaz sem jo zelel na vsak nacin, nakoncu je nisem dobil in lahko recem, da je definitivno ne pogresam. Je pa to seveda osebno mnenje in izkusnja.

genesiss ::

Sem vzel kontroler s spominom, so mi ga dali po isti ceni. Se dobro, ker sem pustil celo premoženje tam (vzel še stol) :8)

tomazic89 ::

genesiss je izjavil:

Sem vzel kontroler s spominom, so mi ga dali po isti ceni. Se dobro, ker sem pustil celo premoženje tam (vzel še stol) :8)

To je pa se bolje. Sporoci, kako bo miza. Kateri stol si vzel?

genesiss ::

Steelcase Gesture. Se pa čaka 5-6 tednov. Sporočim kako se obnese ko dostavijo.

nsorce ::

Zdravo,

nemenil sem se kupiti dvižno mizo. Odločam se med UVI Desk in Yassa mizama. Ima kdo izkušnje z njima oz. bi mi priporočali katero drugo?
Trenutno gledam samo ogrodje, desko nameravam imeti dimenzije 200x80 cm.

Hvala

dejanslo ::

Gledam dvižne mize in ker podpiram lokalno, je prva favoritka Comandantejeva Twin.
Zadnji review je bil oktobra, pa me zanima, če so še zmeraj same dobre izkušnje?
There`s More Than One Way To Do It

robbe ::

Kaksen komentar glede kvalitete uvidesk standardne (ne lite) mize/okvirja?
Na strani pise da ima dva tristopenjska motorja. Kaj je notri bosch ali kitajc?
Kaj je sploh razlika med dvostopenjskim in trostopenjskim motorjem?

Comandante ::

robbe je izjavil:

Kaksen komentar glede kvalitete uvidesk standardne (ne lite) mize/okvirja?
Na strani pise da ima dva tristopenjska motorja. Kaj je notri bosch ali kitajc?
Kaj je sploh razlika med dvostopenjskim in trostopenjskim motorjem?

Bosch ali kitajec je dokaj vseeno, ker je kitajec kopija Boscha, vcasih celo izboljsana. Bosch ni nek presezek, kar se tice zivljenske dobe.

Brzkone je misljeno stebricek iz dveh ali treh cevi. Trocevni imajo nizjo startno visino in visjo koncno visino. Motorje imata oba sistema enake, razlika je ali ima obicajno vreteno, ali koaksialno dvojno.

Pat_MaGroin ::

Ikea idasen za 550 ali Steelcase - koliko je steelcase dražja in boljša? Kater model sploh pride v poštev? 120x70 ali 120x80.

Gambino ::

LINK

vs

LINK

vs

LINK

vs

LINK

So tile primerljivi?

Imam 2015mm x 800mm x 36mm ploščo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

tomazic89 ::

Mene tele z enojno nogo do tal niso prepricale. Zato sem vzel idasen podnozje
https://www.ikea.com/si/sl/p/idasen-dvi...

Frgazor ::

Danes sem v ikeji preizkušal dvižne mize in se bojim, da bi hitro dobil morsko bolezen, ker se preveč tresejo (idasen ni kaj dosti boljši od ostalih). V bistvu se mi je tam trotten "na žgance" zdel še najboljši...

So druga podnožja (recimo tukaj pohvaljeni satius) kaj bolj stabilna oz. bi supermasivna plošča zadevo kaj izboljšala?

kimikaze ::

Stvar je taka. Če pričakuješ popolnoma trdno in stabilno mizo, neglede s kolikšno silo jo poizkušaš zamajati, potem nobena od teh dvižnih to ni. So pa razlike v konstrukcijah, ki potem odločajo ali se določena miza maje v mejah normale in to za večino ne bo predstavljalo nobenih težav ali pa je določena miza ravno na meji ali pod njo in bo za nekaj ljudi ok, za veliko ljudi pa ne(mednje se štejem tudi sam, saj sem zelo občutljiv na poceni izdelavo). Torej ko tudi ob normalnem delu začutimo, da miza nima dovolj velike konstrukcijske trdnosti. Sam se na mizo tudi precej naslanjam naprej s svojo težo, zato je trdnost konstrukcije pri meni velikega pomena. Torej uporabljam satiusa z masivno po meri izdelano ploščo bukve debeline 2,5cm. Vse skupaj je za 550 evrov na sedeči višini po vse verjetnosti trdno in stabilno bolj kot vse dvižne mize ki se za podoben denar dajo kupiti komercialno v kompletu. Torej dvižna konstrukcija plus plošča. Seveda če jo primem z obema rokama in jo vodoravno močno zatresem, se miza malenkost zamaje. Vse skupaj primerljivo če bi zatresel togo in solidno izdelano statično mizo z 4 nogami. A takšne sile ob normalnem delu tudi ne uporabljamo. Verjetno tudi masivna plošča nekoliko izboljša to trdnost. Ampak že sama konstrukcija je bila za mene dovolj trda, ko sem pri comandanteju osebno probal majavost. Zdaj ko imam mizo že kakšno slabo leto doma, lahko rečem da gre za kvaliteten produkt. V sedečem načinu(nizko spuščena) več kot dovolj trdna. Ko jo dvignem v stoječ način(to je pri meni nekje na okrog 112 cm) seveda miza izgubi nekaj na konstrukcijski togosti a to je pričakovano glede da vse skupaj stoji samo na dveh nogah. Za moje potrebe je tudi dvignjena več kot dovolj toga in tudi ko se naslanjam na njo ne občutim motečega nagibanja ali majavosti. Monitor se ne trese ob normalnem delu. Nizkocenovne konstrukcije imajo že s tem probleme. Tako da je po teh lastnostih med sebi enakimi verjetno med najboljšimi. Če je to dovolj za tvoje potrebe, pa noben ne ve :)

Pat_MaGroin ::

Frgazor je izjavil:

Danes sem v ikeji preizkušal dvižne mize in se bojim, da bi hitro dobil morsko bolezen, ker se preveč tresejo (idasen ni kaj dosti boljši od ostalih). V bistvu se mi je tam trotten "na žgance" zdel še najboljši...

So druga podnožja (recimo tukaj pohvaljeni satius) kaj bolj stabilna oz. bi supermasivna plošča zadevo kaj izboljšala?


idasen je ena najbolj stabilnih miz na voljo. Ce ti ni kul, imas previsoka pricakovanja.

Cupakabra123 ::

Ima kdo izkusnje z optiSmart mizo od Habbitech-a? Je cca 200 eur razlike od njihovega pro2 modela. Razlika pa edino v debelini nog, stevilu preck po dolzini in stevila motorjev. Je vredno dati tistih 200 eur vec?

gufy123 ::

dejanslo je izjavil:

Gledam dvižne mize in ker podpiram lokalno, je prva favoritka Comandantejeva Twin.
Zadnji review je bil oktobra, pa me zanima, če so še zmeraj same dobre izkušnje?


Ja, še vedno. Naročilo izredno hitro izvedeno, miza je bila naslednji dan že pri meni. Sestavljanje nezahtevno, je pa težka! Uporaba fajn, stabilnost OK. Za ploščo sem dal kar prejšnjo 25mm iveral ploščo. Monitor se mi včasih mal zamaje ampak je to tudi posledica roke, na kateri imam monitor, ne same mize. Ob normalni uporabi računalnika je vse stabilno. uredit moram "samo" še polico za razdelilec. Sem kupil v ikei, pa je preplitva, ne spravim not razdelilca in vseh priključenih kablov.

Zimonem ::

Uporabi podaljšane matice ali preprosto vijak in podložko.
Če govorimo o tem https://www.ikea.com/us/en/p/signum-cab...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

gufy123 ::

zmanjka mi vsaj 5 cm, če ne 10. odrezat moram dva kosa lesa in skupaj pošraufat, matice so tukaj neuporabne

Zimonem ::

Ne ne nerabis pojdi po ustrezno dolg vijak ki paše na nosilce iz glave niti ne vem ali je m8 ali m10

Ali celo m6. Sem imel podoben problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

gufy123 ::

Hvala, tole je dejansko precej elegantna rešitev!

Neon87 ::

Ali ima kdo tole mizo? Mnenja?
https://www.shoppster.com/sl-SI/p/07124...!gt08-gaming-dvizna-miza

ekran ::

chikitoka je izjavil:

Da se še jaz uštulim v to tematiko. Sicer sem na hitro preletela pogovor, ampak nisem pa zasledila Ikeine mize Rodulf? Iščem zaenkrat najcenejšo obliko, zdaj ko se Ikea odpira tut pri nas naj bi bla cela 50e cenejša kot v Avstriji in me je zamikalo. Sem gledala tudi Bekant mizo, ampak je cena za okol 100/150 višja, ko sem pa še fizično obiskala Ikeo pa se seveda nisem spomnila pogledati bolj podrobno, da bi zdaj znala primerjat če je worth it :)

Sicer nimam hudega home stationa, tak da neke obremenitve nimam razen laptopa in ekrana, bi mi pa bilo precej pomembno, da je v stoječem položaju sturdy in da se mi ne miga.

Gledala sem sicer tudi slovenske ponudnike, kjer so cene 2x večje, vendar na trenuten budget zaenkrat ne pridejo v poštev.


Ali se je kdo mogoče odločil za to mizo, torej za model Rodulf (Ikea)? Kakšne so izkušnje?

Zanimalo bi me še, ali mogoče kdo ve, kako je potem s servisom, če je seveda potreben. Se izvaja tudi na domu ali je treba pošiljati nazaj in čakati? Pri enem ponudniku sem našla eksplicitno napisano, da se servis izvaja tudi na domu, ampak mislim, da ponujajo samo 3-letno garancijo.

Ikea me mika predvsem zaradi 10-letne garancije, ampak če jo je zelo težko uveljavljati, verjetno ne pomaga kaj dosti.

Boobiz ::

ima kdo kako recenzijo habitech dviznih ogrodij?

klik

omejen sem s sirino mizine plosce max 98cm in tako odpade vecina ostale izbire.
I'm drunk, what's your excuse?

Zimonem ::

Generični Kitajci. Imam ecosmart2. Solidno. Edino podnožje je prišrafano malo "rahitično". Sicer dela brez roblema in res dvigne tistih 120 kilogramov. Plato gor imam pa hrastov lepljenec 190x80x1,8 cm.

Neon87 ::

Pozdravljeni,

nabavil bom električno podnožje za mizo (ploščo bom dal delat posebej, velikost 110cmx70cm).
Katero od spodnjih dveh bi kupili oz. ali imate katerega-mnenje?
-Uvi desk lite (lahko dobim za 290€): https://uvi.gg/sl/izdelek/sit-stand-nas...
-Habitech EcoSmart2 (299€): https://habitech.si/dvizna-podnozja/dvi...

Hvala!

Zimonem ::

A nista podobne? Habitech Eco 2 ima ziher samo eno rečno ojačitev , profil. Za drugo nisem ziher(različne fotke). Ampak to lahko popraviš. Ker nastaviš samo enkrat in ojacaš z kotnim profilom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

floyd1 ::

Prva ima en, druga 2 motorja, ali gledam kaj narobe?

Comandante ::

floyd1 je izjavil:

Prva ima en, druga 2 motorja, ali gledam kaj narobe?

Res je. Med tema dvema, je druga definitivno boljsa izbira, enomotorne so vedno zalost.

Je pa tako, da taksen okvir nima nobene torzijske stabilnosti, tako da racunaj z manjso plosco (do 140cm) in morda satovjem (da vsaj plosca malo omili zvijanje). Tole bo z vecjo plosco zelo zalostno. Razen ce jo ojacas z dodatnimi profili, tudi to je ena opcija - odvisno koliko si DIY.

Neon87 ::

Tole bom verjetno naročil, nemški eBay, s poštnino cca 210€, dvojni motor..
https://www.ebay.de/itm/403735380850?va...

i33a ::

Pozdravljeni,
zanima me, kje v Lj bi si lahko v salonu ogledal kakšno od miz?
Saj rad stvar vidim v živo preden kupim.

DePalmo ::

Ikea, Ergoles in baje da tudi Delight Office, ampak jaz njimi nisem našel skupnega jezika.

Neon87 ::

Za 234€ sem dobil super stabilno mizo, dvojni motor, shranjevanje programov višine, prikaz višine, tiha.
-https://www.ebay.de/itm/403761972948?va... (20€ popusta, tako da sem imel gratis poštnino) 190€
-desko sem dal delat v Slovenija les Hrast sonoma 115cmx70cm, debeline 25mm: 44€

Priporočam. Če bi se mi dalo in bi imel prostor ter bi lahko nudil garancijo, bi kamot preprodajal kompletek za najmanj 300€.

daiiop ::

Oj,

pred kratkim sem nabavil dvižno mizo pri DOKK-u (LINK). V mizo vgrajen "pop-up" razdelilec, isti dizajn ogromne monitor police (masivni les - hrast), posebej sem jim pisal še za nosilec za škatlo (prav tako z masivno ploščo), kovinski cable management v videzu ogrodja. Še vogale plošče so mi prilagodili, da se mi lepo vsede med ostalo opremo. Tale moja varianta je sicer bila 800€+, predvsem zaradi masivnega lesa, ampak glede na vse skupaj občutno boljša ponudba kot pri ostalih. Pri večini niti nisem našel primerljivega razpona dodatkov.

Lahko pa vzameš tudi z navadnimi iveral ploščami če se ne motim, cena dobrih 400€. Imaš konfigurator in lahko poklikaš.

Sicer Slovenci z brezplačno poštnino. Meni so celo dostavili sami.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Zimonem ::

800e??? In kaj je masivno na strani izgleda lepljence ali iverka. Acakj nucaš pa polico za monitor v času rok za monitor je pa spet vprašanje.

daiiop ::

Zimonem je izjavil:

800e??? In kaj je masivno na strani izgleda lepljence ali iverka. Acakj nucaš pa polico za monitor v času rok za monitor je pa spet vprašanje.


Lepljenec ja, sicer ne vem kako se uradno razlikuje definicija med masivo in lepljencem, ki jo omenjaš kot dve različni. Dvomim, da bi lahko dobil masivno ploščo širine 90cm z enim kosom lesa.

S polico si povečam površino odlagalnega prostora. Seveda pa vsakemu svoje skladno z njegovimi potrebami.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Groot ::

Hahah kakšna slaba reklama spet :)) resno me zanima kdo vas je učil uletavat na forume s povsem novimi profili in takšnimi "nepristranskimi" pohvalami?? Mene takšen pristop podjetja namreč prej močno odvrne od nakupa, kot pa kaj drugega

i33a ::

Ima kdo mogoče Ikea Idasen dvižno mizo?
Zanima me prevsem, če je možno nastaviti za različne širine mizne plošče?
(V primeru, da kupim samo podnožje)

Pat_MaGroin ::

Je možno spremeniti širino mize.

Ce kupiš samo podnožje, 10-letna garancija ne velja.

i33a ::

Torej garancija velja le, če zraven kupim še točno njihovo mizno ploščo?
Mi pa ni všeč, ker sta samo 2 na izbiro.
Ali 10 letna garancija velja tudi ob nakupu drugih miznih plošč iz ikee?

Je kakšna bistvena razlika med Ikea Idasen in tole?

Neon87 ::

Neon87 je izjavil:

Za 234€ sem dobil super stabilno mizo, dvojni motor, shranjevanje programov višine, prikaz višine, tiha.
-https://www.ebay.de/itm/403761972948?va... (20€ popusta, tako da sem imel gratis poštnino) 190€
-desko sem dal delat v Slovenija les Hrast sonoma 115cmx70cm, debeline 25mm: 44€

Priporočam. Če bi se mi dalo in bi imel prostor ter bi lahko nudil garancijo, bi kamot preprodajal kompletek za najmanj 300€.


Zakaj tele nočete? Deluje top, po nekaj dneh uporabe.

i33a ::

Neon87 je izjavil:

Neon87 je izjavil:

Za 234€ sem dobil super stabilno mizo, dvojni motor, shranjevanje programov višine, prikaz višine, tiha.
-https://www.ebay.de/itm/403761972948?va... (20€ popusta, tako da sem imel gratis poštnino) 190€
-desko sem dal delat v Slovenija les Hrast sonoma 115cmx70cm, debeline 25mm: 44€

Priporočam. Če bi se mi dalo in bi imel prostor ter bi lahko nudil garancijo, bi kamot preprodajal kompletek za najmanj 300€.


Zakaj tele nočete? Deluje top, po nekaj dneh uporabe.


Verjamem, da je super za svojo ceno.
Meni mizo sofinancira služba in moram kupiti v Sloveniji (interni pravilniki).

i33a ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Je možno spremeniti širino mize.

Ce kupiš samo podnožje, 10-letna garancija ne velja.

Kje si pa to slišal?
Tudi, ob podnožju piše 10 letna garancija. Prav tako sem vprašal na Ikeo direktno (preko Fb) in so odgovorili, da garancija Velja tudi v tem primeru.

Pat_MaGroin ::

No, meni pa so rekli direkt v trgovini, da velja 10 let samo v kompletu. Kaj pa zdaj?

Master_Yoda ::

Pred letom/dvema ko sem kupoval mizo/podnozje jim je v dokumentu ki opisuje garancijo ki ga najdes na njihovi strani pisalo da garancija velja samo ce imas oboje pri njih nabavljeno (na slovenski strani, nemci in avstrijci niso imeli tega). Sem sedaj sel gledati in to vec ne pise - tako da so ocitno spremenili.
Dovie'andi se tovya sagain.

karosha ::

Neon87 je izjavil:

Za 234€ sem dobil super stabilno mizo, dvojni motor, shranjevanje programov višine, prikaz višine, tiha.
-https://www.ebay.de/itm/403761972948?va... (20€ popusta, tako da sem imel gratis poštnino) 190€
-desko sem dal delat v Slovenija les Hrast sonoma 115cmx70cm, debeline 25mm: 44€

Priporočam. Če bi se mi dalo in bi imel prostor ter bi lahko nudil garancijo, bi kamot preprodajal kompletek za najmanj 300€.

Hm, tole bi pa meni prišlo prav. Doma v pisarni sem omejena s prostorom in iščem manjšo dvižno mizo (samo za prenosnik + monitor + tipkovnico).
Mi lahko prosim poveš, če je vse štimalo s prodajalcem in dostavo? Glede na to, da pošiljajo iz UK, moram vračunati še carinjenje in DDV?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lesena miza z vgrajenim računalnikom in urejenimi kabli (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9511624 (6904) Zimonem
»

Kvaliteten stol, ki omogoča kar se da zdravo sedenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
528069 (4836) STASI
»

Pisalna stoječa miza (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5115384 (4660) black ice
»

Nakup stola, na katerem sedite pred računalnikom

Oddelek: Loža
348605 (6986) c00L3r
»

Računalniška miza do nekje 1000 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6227033 (24522) root987

Več podobnih tem