» »

Najboljše dvižne pisarniške mize?

Najboljše dvižne pisarniške mize?

Comandante ::

Tnx za pojasnilo. Vprašanje pa kako se potem prodajajo kitajske variante pri nas - kot roboti? :)

Kitajci ne jebejo zive sile. Njim je vseeno ce jim vsako leto dvakrat prepovedo prodajo tu ker ne ustrezajo osnovnim varnostnim standardom, pac prodajajo dalje pod novo znamko. Standardna praksa, zal ne samo pri mizah. Tudi tisti certifikati ki jih imajo so v veliki meri ponarejeni.

Recordman ::

Vidim, da si ta domač pri Yaasi. Na webshopu so omenjeni kuponi, in ker naslednji mesec prihaja črni petek, mi lahko poveš kakšna je bila praksa s posebnimi ponudbami v preteklih letih?
Vprašanje je, ali naj grem v Ikeo po Bekanta / Idasena ali naj počakam do naslednjega meseca, v upanju na dober deal?

Comandante ::

Recordman je izjavil:

Vidim, da si ta domač pri Yaasi. Na webshopu so omenjeni kuponi, in ker naslednji mesec prihaja črni petek, mi lahko poveš kakšna je bila praksa s posebnimi ponudbami v preteklih letih?
Vprašanje je, ali naj grem v Ikeo po Bekanta / Idasena ali naj počakam do naslednjega meseca, v upanju na dober deal?

Nisem vec pri koritu, lahko pa se pozanimam ce se da kaj zrihtat. Ti javim na ZS!

Midway ::

To bi tudi mene zanimalo :)

ChuckNorris ::

Comandante, prosim pošlji še meni. Hvala

splinter ::

Mene bi tudi zanimala kakšna posebna ponudba :)

MacoLa27 ::

Tudi mene zanima, si kar dobro reklamo naredil. :) Zahtevaj procente! :D

XS!D3 ::

Tudi sam se odločam za nakup dvižne mize, nekako sem začel gledat pri UVI Desku, pa vidim da se tudi pri nas dobi kar nekaj drugih opcij. Kako se kaj razlikuje kvaliteta med UVI Desk Standard, Habitech proSMART, ergochord Stanard(/Premium) in Yaasa Desk Pro II?

Definitivno želim memory funkcijo in gledam dimenzije nekje 180-200 x 70-80. Skoraj najrajši bi vzel samo ogrodje, da mi lahko mizar naredi ploščo, ki je skladna z ostalim pohištvom, alternativa mogoče bela, samo bojim da bo preveč občutljiva (imam že sedaj belo pisalno, ki ni več najlepša) ali nek hrast.

Kakšne druge dobre ponudbe se pa tudi ne bi branil :P

XS!D3 ::

MH0 je izjavil:

Meni tale dobro služi.
https://www.galaxus.ch/en/s12/product/t...
Tisto v ikeji se pa zame malo preveč maje.

Si imel slučajno priložnost primerjat še s kakšno drugo. Po specifikacijah izgleda zanimiva in iz tectake.de pride bel okvir 340€ s poštnino v Slo, kar se mi zdi ugodno.

Rias Gremory ::

Ima kdo izkušnje s to mizo?

Rias Gremory ::

Se je kdo odločil za mizo, ki jo je omenil @SlimDeluxe ali pa pozna koga, ki jo ima? Jaz bi jo mogoče kupil kljub temu, da se ne oglašajo. :))

Kolebam med omenjeno in Flexus.
Prva ima nosilnost 120kg, 160x80, max višina: 123cm, druga 100kg, 180x80, max višina: 117cm. Med njima je cca. 15€ razlike.

Se je že komu zgodilo, da mu miza ni bila dovolj visoka (za stoječi položaj)?

Comandante ::

@Rias, ce si normalne visine, in zelis uporabljati mizo ergonomsko pravilno, potem ti je 500mm hoda dovolj. Ce si 190cm+, potem je 650mm hoda bolje. Ta flexus ima 470mm hoda, kar ni super. So pa visine kar ok - jaz sem 176cm, sede uporabljam mizo na 72cm, stoje 112cm, tako da bi mi visine celo ustrezale.

Kar se samih miz tice, oboje je kitajski klump. S tem da je Habitechov Kitajec definitivno boljsa izbira, ceprav sta oba precenjena. Flexusa sem imel priliko testirat (pod drugim imenom), eden najslabsih sistemov kar sem jih kdaj videl. Dejansko sem okvir med sestavljanjem poskodoval, tako svoh je.

Moj nasvet - ce si na tem budgetu, potem ti je Ikea Bekant boljsa izbira. Motorji so sranje, ampak vsaj okvir je kul. Ce dodas 100-150e, dobis Ikea Idasen (ki je sicer grd, ampak dober) ali Yaasa. Ta dva sta najboljsi midrange nakup, brez da gres v kaksne Steelcase vode.

Rias Gremory ::

Hvala za daljši odgovor.

Tele Bekant zgledajo fajn, pa še njih je več, ena je ~200€, dražja ~550€.
Kako pa iz Ikee naročite? Trenutno gledam Hrvaško Ikeo in ne vidim, da bi pošiljali v Slovenijo.

Comandante ::

Rias Gremory je izjavil:

Hvala za daljši odgovor.

Tele Bekant zgledajo fajn, pa še njih je več, ena je ~200€, dražja ~550€.
Kako pa iz Ikee naročite? Trenutno gledam Hrvaško Ikeo in ne vidim, da bi pošiljali v Slovenijo.

Tista za 200€ je rocna (vrtis rocko in gre gor dol). Naceloma je najlazje iti osebno v Ikeo in kupit, ne vem kako je z dostavo. Morda posiljajo iz Avstrije.

XS!D3 ::

Dobil Yaaso dva dni nazaj. Malo še testiram različne postavitve ekranov/laptopa/kište in čakam cable organizer ter par daljših kablov, da lahko zadevo skompletiram, tako kot se spodobi. Načeloma so prvi vtisi pozitivni. Na prvo žogo me je sicer zmotilo, da miza, ki jo prodajajo kot belo, v resnici nima bele plošče ampak (svetlo) sivo, kot je že nekdo omenil (rob plošče in sam okvir pa je dejansko bel), ampak potem ko sem zadevo umestil v prostor niti ni tako moteče. Mogoče bo pa vsaj malo manj občultjiva kot neka snežno bela :)

Gre ze mojo prvo dvižno mizo, tako da težko primerjam s čimerkoli, se pa sprašujem, če je normalno, da se ob tem ko nanjo položim roke (sploh dvignjeno na cca. 110cm, če to ne izvedem ekstra previdno), ravno toliko premakne, da se mi potem opazno zatrese monitor. Verjetno je problem tudi v tem, da sta monitorja relativno velika (2x32") in mogoče nimata najboljoljšega stojala (kar pač do sedaj na fiksni mizi ki se ni premaknila niti za milimeter ni bil probem). Razmišljam sicer o kakšnih roki za monitorje, ampak se bojim da bo s cenejšo roko enako ali še slabše. Če ima kdo kak predlog za dobro "roko", ki ne stane ravno več kot miza, se pa priporočam.

Delam kaj narobe, ali je treba za večjo stabilnost enostavno odkartat malo več denarja oziroma je to podobno tudi pri drugih dražjih okvirjih?

Škoda sicer ker ni možno kupit samo mehanizma, sploh če cene, ki jih dobiš na koncu na računu držijo, saj naj bi mehanizem koštal dobrih 300€ ostalih 300€ pa enojna iverka (za 300€ bi raje vzel neko custom ploščo :)).


,

XS!D3 ::

EDIT: Gledam še enkrat račun, tale iverka naj bi predstavljala celo več kot pol cene :O

Steinkauz ::

Ja, če je pravokotna 1800x800x25 bela iverka, brez nekih lukenj bi te z robljenjem pršla 50eur.

Comandante ::

Lahko ti povem glede proizvodnih stroskov, da je cena plosce cca 10% cene celotnega sistema, tako da ne glede na to kaj pise, za 330€ ne dobis taksnega ogrodja. Za ta denar dobis cheap enomotornega kitajca, ki ni vreden pol zlice mrzle vode.

Neko zibanje bos imel vedno - sam med drugim uporabljam recimo Kinnarps Oberon, ta miza je ranga 1500€. Kar se tice stabilnosti je bistveno slabsa od Yaase. Enako je recimo z Herman Miller sistemi - odlicne dvizne noge, ampak porazen minimalisticni okvir, stane pa $1500+. Kaksen Steelcase pa je malenkost bolj stabilen kot Yaasa, za ne prevelik denar.

Drugace pa imam tudi sam tezave z majanjem monitorja (27"), ampak to gre vecinoma na racun slabega podstavka (se maje tudi na fiksni mizi :))).

XS!D3 ::

Sem takoj pomislil, da razdelitev cene sigurno ni takšna, izgleda pa vseeno malce čudno, če na račun napišejo da je iverka dražja kot cel okvir z motorji, kontrolerjem, itd. :)

Pri meni se na fiksni niso majali ampak predvsem na račun tega, da je bila miza pritrjena oziroma del preostalega vgradnega pohištva in bolj fiksna prektično ne bi mogla bit. Stojala od ekranov pa res niso bohve kaj, moram še malo raziskat različne roke.

Kar se samega mehanizma tiče, pa brez pripomb. Še tale inlay kontroler mi je bolj všeč, kot sem mislil.

Choc ::

@Comandante kateri "budget" Steelcase priporočaš, koliko okvirno stane in kje se da to dobili v Sloveniji?

Kolikšna je garancija za Yaasa (npr. za okvaro motorja, elektronike)?

Comandante ::

Choc je izjavil:

@Comandante kateri "budget" Steelcase priporočaš, koliko okvirno stane in kje se da to dobili v Sloveniji?

Kolikšna je garancija za Yaasa (npr. za okvaro motorja, elektronike)?

Ej ne vem kdo ga distribuira tukaj, je pa visjega cenovnega ranga, 1000€+. Elektroniko in motorje ima identicne kot Yaasa, samo ogrodje je boljse.

Glede Yaasa garancije ne vem kaj imajo zdaj, lahko ti pa povem da so motorji in elektronika neunicljivi. Mi smo jih gonili po 30 000 ciklov in 140kg obremenitve na mizi, noc in dan. Vcasih so se izstrosile krtacke motorjev, zdaj imajo brushless motorje in to ni vec mozno :) Edino kar crkuje so ti inlay handseti, ampak to ne sme biti tako hudo drago za menjavo.

mailer ::

Ko ste že omenili cable management, kje sploh gledat in kaj kupit? Privijačil bi ga na spodnjo stran plošče.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Choc ::

Hvala Comandante!

Rias Gremory ::

Po napisanem bom očitno dvignil budget.
Zdaj kolebam med Yaaso in Uvideskom. Z Ikeo se nočem zajebavat, kolikor vidim ne pošiljajo v Slovenijo, tja pa tudi nočem glede na trenutne razmere.

@XS!D3
Hvala za napisano.

@mailer
Poglej na https://uvidesk.com/sl/uvi-desk-trgovin...
Ampak verjetno se da kje še ceneje dobiti. Jaz sem slučajno zdaj videl, ker iščem mizo.

Comandante ::

Rias Gremory je izjavil:

Po napisanem bom očitno dvignil budget.
Zdaj kolebam med Yaaso in Uvideskom. Z Ikeo se nočem zajebavat, kolikor vidim ne pošiljajo v Slovenijo, tja pa tudi nočem glede na trenutne razmere.

@XS!D3
Hvala za napisano.

@mailer
Poglej na https://uvidesk.com/sl/uvi-desk-trgovin...
Ampak verjetno se da kje še ceneje dobiti. Jaz sem slučajno zdaj videl, ker iščem mizo.

Ce lahko ignoriras dejstvo, da ima Yaasa grde plosce, potem je definitivno bistveno boljsa izbira, kar se kakovosti tice.

Se pa govori, da bo za crni petek 20% na Yaasa mize.

jernejl ::

Ne vem, če je za kaj, bom pa vseeno prilepil:
Na Amazonu je okvir (z dobrimi ocenami) z dvema motorjema za 340€ (s poštnino).
Komplet z nosilcem za dva monitorja pa se dobi v "akciji" za 375€.
(plošča ni vključena)

techfreak :) ::

Ze nekaj casa uporabljam UVI desk okvir, in nimam nekih pripomb. Ce sedim je zadeva popolnoma stabilna, ce pa stojim, se ob mocnejsem tipkanju zazna manjse tresenje monitorja. Ob normalni uporabi to ni zaznavno oz. me vsaj zaenkrat se ni motilo.

XS!D3 ::

Ma sej realno mi Yaasa plošča ni ravno grda, bi pa osebno vseeno rajši videl (še) kakšno drugo barvno kombinacijo, ostre robove in debelejšo ploščo (ali pa pač možnost lastne plošče), ker bi boljše pasala k preostanku pohištva. Ampak na koncu sem se že zaradi mehanizma odločil zanje in mi zaenkrat ni žal. Po prebranem, kolikor sem razumel je UVI še vedno bolj kot ne generični kitajc, ki ti ga pri nas pač sestavijo s ploščo in dodatki po izbiri.

SlimDeluxe ::

mailer je izjavil:

Ko ste že omenili cable management, kje sploh gledat in kaj kupit? Privijačil bi ga na spodnjo stran plošče.

Jaz sem vzel Ikea Signum, sam razdelilec pa sem zalepil na spodnjo stran z obojestrankim lepilnim trakom, tako da ni preveč gužva not (odvisno, koliko periferije imaš, mogoče lahko tudi 2 signuma namontiraš).
Poleg tega sem kupil še tole Uvi zadevo, ki je bila najcenejša med takimi izdelki. Samo če/ko jo dobiš, preštej elemente - jaz sem dobil 2 manj :)
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Rias Gremory ::

Verjetno bom res Yaaso naročil.

@Comandante
To za črni petek je za ziher?

Recordman ::

Evo tudi jaz sem dobil Yaaso, @comandante hvala za nasvet in priporočila!

Danes mineva prvi delovni dan, kaj dosti več na že zapisano ne morem dodat, potrdim lahko vse navedba (vključno z inlay kontrolerjem, nad katerim pred nakupom tudi jaz nisem bil navdušen). Takisto je to moja prva dvižna miza, izbral sem belo / svetlo rjavo (akacija) kombinacijo, ki je v živo svetlejša kot na fotografijah.

Primarni razlog za nakup je bila širina 140cm, ker mi je 160cm za malenkost prevelika. Z lastnimi plohi se nisem želel ukvarjat. Če bi lahko stlačil v sobo 160cm, bi bila moja prva izbira Ikea Idasen. Razlog: cena (v Italiji) in 10 letna garancija.

Kar se ostalih Ikea modelov tiče pa takole: v trenutni covid-19 situaciji sicer niso najbolj relevantna izbira, se pa cene precej razlikujejo med državami. Italija ima v osnovi najnižje, Avstrija je že precej dražja (recimo pri 160cm Idasenu je razlike 100€), marsikje najdeš tudi family monthly deale. Npr. 120cm Bekanta si v Bratislavi prejšnji mesec dobil za 200€. Tudi ponudba ni povsod enaka - recimo Italija nima 120cm Bekanta. Meni so bile letos vse opcije dosegljive, zato sem tudi primerjal njihove cene. Verjamem pa, da se prav daleč po mizo ne bi vozil nihče. Tule je Yaasa v veliki prednosti, ker ti mizo dostavijo na dom.

Osebno v Ikei razen Idasena (ki ga nisem uspel preizkusit, ampak naj bi bil glede stabilnosti ok) ne bi vzel ničesar. Tako Bekant (cenovno srednji model) in Rodulf (najcenejši, širine 140cm) sta za moj okus preveč majava.

Comandante ::

Rias Gremory je izjavil:

Verjetno bom res Yaaso naročil.

@Comandante
To za črni petek je za ziher?

Tako so mi rekli, je pa v tisti firmi vse mogoce, tudi da si premislijo.

Rias Gremory ::

Evo, naročil Yaaso.

Rias Gremory ::

Evo, dobil sem Yaaso. Sicer že slab teden nazaj, sestavil sem jo 2 uri nazaj.
Prvi vtisi so odlični, vse je tipi topi, deluje odlično. Edini mikro minus je, da je en vijak za pritrditev napajalnega kabla na spodnjo stran mize manjkal.

Naročil sem 7.11. dobil sem 11.11., ekspresno sploh glede na to, da je pisalo da se lahko zavleče do 17.11.
Zapakirano tudi super, navodila so jasna, napajalni kabel je dovolj dolg.

V glavnem, bi priporočal!

P.S.: Dodali so nove mize, Yaasa basic, ki so manjše vendar tudi cenejše. Po slikah in ceni sodeč so noge enake, ker so prihranili pri deski in kontrolerju, ki je brez "memory" funkcije.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Comandante ::

Yaasa Basic nima enakih nog - je dvoceven, ne troceven sistem, kar v praksi pomeni nekaj manjsi hod. Je pa stabilnost levo-desno boljsa, ker je manj komponent, manj stikov in tako manj zracnosti.

Rias Gremory ::

Aaa pa res, se vidi na sliki če dobro pogledaš. Ja hod je max do 120cm, najnižjih 71cm pa dvomim, da bo koga motilo.
Lepo, da si na tekočem.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Comandante ::

Ja, generalno gledano ~50cm hoda ob ergonomsko pravilni nastavitvi mize za sedenje in stanje zadostuje vsem visine med 155cm in 190+cm.

Za izvenserijske je potreben troceven sistem s 66cm hoda :)

Rias Gremory ::

Se strinjam, že Pro II se dvigne do 128cm, kar je HUGE. Močno dvomim, da jo kdo dejansko uporablja tako visoko razen kakšen košarkaš, ki je v karanteni. :))
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

x3ca ::

A mogoce ve kdo za taksno dvizno mizo, ki ima spodaj se izvlecni predal? Ali pa kje bi mi jo lahko izdelali po meri?

Ginko ::

Odločam se za nakup dvižne mize, bi pa ploščo skladno z ostalmi pohištvom (zato Yaasa ni prva izbira). Ima kdo nasvet za nakup solo ogrodja? Kakšne izkušnje z Ergomaster FSL500 ali BoHo office?

WiseBear ::

Jaz sem vzel Yaasa Pro II in moram reči bi za 600 EUR pričakoval bolj konkretno mizo. Sam dvižni mehanizem sicer deluje super, vendar sem razočaran nad stabilnostjo tako okvirja, kot tudi same zgornje plošče. Ko se na mizo v sedečem položaju naslonim se zamaje. Stoje je to še bistveno bolj moteče. Razmišljam da bi jo poslal nazaj. Kdo ve, kako je s pakiranjem sestavnih delov pri vračilu? Kartonaste škatle sem seveda shranil, vseh notranjih folij in raznih distančnikon pa ne. A glede tega komplicirajo?

dux ::

Naročil sem yaasa Pro II, vendar bo dostava šele februarja zato bom preklical naročilo.

Ima kdo izkušnje s tem?
http://www.kinesteticna-miza.si/pisalna...
Upanje je v nasih odlocitvah

Heisenberg ::

Zdravo, kaj se danes kupuje za nekje 500€ ???
Rabim pa ca. 160x80 pa da se dvigne vsaj ca. 125cm.
Pa da so noge bele + hrast plošča.

Rias Gremory ::

Pod hrast plošča verjetno misliš masiven les? IMHO bolj težka za tak buđet.

Jaz imam Yaaso in moram povedat, da je super. Sicer je cena za tvoje dimenzije 600€ in nima masivne plošče.

Krepko čez tvoj buđet je Ergochord. PDF ponudba.
Če sem prav izračunal te pride 800€.

Upam, da najdeš kaj.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Heisenberg ::

Po dolgem razmisleku in preverjanju raznih ponudb od Slo do Amazon, sem se na koncu odločil za Habitech proSmart2 160x80 s hrast ploščo.
Skoraj sem se že odločil za Amazon ogrodje za 350EUR, ampak je verjetno isto sra*je kot Habitech, pa tukaj imam brezplačno poštnino in lokalni servis.

Računam da bo do konca tedna pri meni sestavljena, če koga kaj zanima potem pa naj vpraša...

p.s.
zakaj se nisem odločil za yaasa? Ker je kontrolna plošča vgrajena v/na delovno ploščo! WTF? Sam delam na mizi marsikaj in bi jo v 1 mesecu uničil.

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

No, pa je tudi slovenski izdelovalec nog za mize začel s dvižnimi mehanizmi.

https://voga.si/

Comandante ::

starfotr je izjavil:

No, pa je tudi slovenski izdelovalec nog za mize začel s dvižnimi mehanizmi.

https://voga.si/

Po renderjih sodec je tole genericni 90° Kitajec. Lahko da ima vgrajene Bosch motorje, ki pa ravno tako hitro spustijo duso. Sicer je tezko reci kaj vec, ker so zelo skopi s podatki.

Ce kdo isce vrhunsko dobro podnozje, mu predlagam, da pocaka se dva meseca. Konec marca (predvidoma) bom namrec dal v prodajo sisteme z linearnimi pogoni SLIMdrive 660s in SLIMdrive 500.

Linearni aktuatorji Logicdata

Celoten sistem (okvir, elektronika in aktuatorji) je 100% narejen v Evropi. Enake aktuatorje in elektroniko uporabljajo najbolj uveljavljene firme kot so Yaasa, Steelcase, Herman Miller, Workrite itd.

Ko bo tako dalec, bom prilepil link do spletne trgovine.

martincek1 ::

Imaš mogoče okvirno ceno za tiste, ki samo ravno v kupovanju podnožja?

Comandante ::

martincek1 je izjavil:

Imaš mogoče okvirno ceno za tiste, ki samo ravno v kupovanju podnožja?

Cene bodo predvidoma nekaj čez 450e za trostopenjski sistem (650mm hoda) in nekaj pod 450e za dvostopenjski sistem (500mm hoda). Kvadratni profili, na voljo v treh barvah (RAL 9016 - bela, RAL 9005 - črna in RAL 9006 - srebrna). Kontroler s štirimi memory kanali (Klik), 38mm/s in verjetno najboljši sistem proti trkom na trgu, ki bazira na dveh parametrih - meritvi spremembe toka med vožnjo, in meritvi deformacije plošče s pomočjo optičnega tipala, integriranega v kontrolni enoti (črna škatla, privita na ploščo). Frame bo primeren za plošče dolžine 1200mm-2000mm, širine med 700mm in 1000mm.

Aja - pa za razliko od Kitajcev je ta sistem izjemno robusten, tako da bom mirne vesti ponudil 5 let garancije.

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

Ja kolk se pa te reči sploh kvarijo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lesena miza z vgrajenim računalnikom in urejenimi kabli (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9511625 (6905) Zimonem
»

Kvaliteten stol, ki omogoča kar se da zdravo sedenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
528069 (4836) STASI
»

Pisalna stoječa miza (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5115384 (4660) black ice
»

Nakup stola, na katerem sedite pred računalnikom

Oddelek: Loža
348605 (6986) c00L3r
»

Računalniška miza do nekje 1000 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6227033 (24522) root987

Več podobnih tem