» »

Dsplay driver stopped responding and has recovered

Dsplay driver stopped responding and has recovered

mandre5 ::

Pozdravljeni!

Na računalniku sem želel igrati igrico Fifa 2017, ampak se pojavita ti dve napaki verjetno sta povezani.Prilagam obe sliki napak.





Torej ko grem not v igrico in jo želim igrati, se takoj med prvo tekmo v prvem polčasu pojavi ta napaka. Potem pa se je tudi že zgodilo da je računalnik zmrznil in nisi mogel nič.

Specifikacije računalnika:
- intel core i5
- grafična kartica VGA GIGABYTE NV 560 GTX 1 GB, NVIDIA GeForce GTX 560 Ti
- ram DDR3 8 GB pc1600 Kingston
- disk samsung 2tb 7.200 32 mb sata-2
- napajalnik: Corsair Enthusiast Series TX 650 w v2-80+Bronze
- matična: ASUS Sabertooth P67 Rev. 3.0 - Intel p67/ddr3/cfx SLI/1155/atx

Prosim vas za pomoč zakaj prihaja do te napake. En na servisu mi je rekel da je možno da je kriv napajalnik.

Ko sem si potegnil doj en program za grafično kartico in sem dvignil vrednost voltov tako kot so tam pisali je pa šlo igrati normalno. Vendar potem sem dal ta računalnik spet v Murski Soboti enemu na servis, in ta je rekel da je tu nekaj narobe da računalnik občasno zašteka, vendar sedaj nimam nobenega odgovora še kaj bi lahko bilo in mislim da niti ne bodo ugotovili kaj je narobe.

Silvo ::

Probaj prvo nadgraditi bios grafike,prej preberi seveda navodila.
http://www.gigabyte.us/Graphics-Card/GV...
download.gigabyte.eu/FileList/BIOS/vga_bios_gv-n560oc-1gi_f6.13.23.32.42.exe
Silvo

mandre5 ::

Pozdravljeni!
Končno sem dobil računalnik nazaj, saj je bil dolgo ( predplgo pri enem računalničarju). Po vseh testih ki jih je naredil je večina komponent v redu. Razen grafične kartice in napajalnika.
No kar se tiče napajalnika, verjetno ni nobene večje okvare, včasih se mu enostavno ni hotel prižgati, in potem ko je malce kabel, ki gre v napajlnik popravil v drugo stran se je računalnik spet prižgal, tako da je verjetno potrebno napajalnik ven vzet in pozacinati kakšen kontakt, ali kaj vi menite.

No kar se pa tiče grafične kartice pa je verjetno kak okvara, saj je rekel, da ko je delal neke teste mu računalnik na neki stopnji čisto zmrzne, tako da ga je lahko samo izklopil iz elektrike in ponovno prižgal. Kaj vi menite, je ta napaka verjetno povezana z grafično kartico ali ne. Ali se da grafične kartice tudi popravit če je na njej kaka okvara?

Lep pozdrav
Hvala za odgovore

hojnikb ::

Seveda je napaka na grafični, to je bilo jasno že iz prvega posta. Menjaj in špilaj.
#brezpodpisa

Zaphod_B75 ::

hojnikb je izjavil:

Seveda je napaka na grafični, to je bilo jasno že iz prvega posta. Menjaj in špilaj.

this

Sam sem imel Skorajda identičen problem (grafa je bla Radeon HD6950), napajalc je bil dost močn. Nekaj cajta mi je skoz prikazovalo tale error nakar mi je V dveh mesecih odkar mi je prvič prikazalo ta error je šla grafa rakom žvižgat.
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

Mare2 ::

http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Riff ::

pr men so bli krivi samo gonilnki in ne grafična najprej porobaj novejše ali starejšo verzijo gonilnikov

mandre5 ::

Hvala za odgovore, bo verjetno res potrebna zamenjava grafične. Imam pa še eno vprašanje, priklopljeno imam brezžično miško logitech, ki na drugih računalnikih dela ok, na tem stacionarcu ( ki je vezan na TV ) pa občasno miška non stop šteka, včasih gre potem spet šteka. Enako se dogaja če vzamem katero drugo miško od prenosnika. Je to tudi povezano z grafiko ali je kje drugje problem. Mogoče to, da je računalnik priklopljen na televizijo?

opeter ::

Nima zveze, če je priklopljen na TV. Je možno, da imaš zraven kakšen signal, ki moti miško?
Za brezžično je lahko problem: zvočniki, wifi/brezžični modem/ruter, TV-antena itn.

Glede žičnih mišk in neodzivnosti/zatikanja pa je lahko marsikaj.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

shadeX ::

hojnikb je izjavil:

Seveda je napaka na grafični, to je bilo jasno že iz prvega posta. Menjaj in špilaj.


Iz prvega posta niti približno ne moreš sklepati da je kartica fuč. Čudi me da mu noben ni svetoval update grafičnih gonilnikov ali pa flashanje biosa.

Dejte mal pogooglat, sej ni edini s tem problemom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

mandre5 ::

opeter - glede naštetega je zraven kište edino antena ki je seveda priklopljena na TV,ter synology postaja, drugih rutarjev in teh for ni v bližini.

shadeX- Grafični gonilnik sem poskusil updatati na najnovejšega vendar ni bilo uspeha, potem so mi svetovali naj dam gor najsarejši gonilnik iz cdja ki sem ga dobil zraven.
Flashanje biosa pa nevem kako poteka.

Moti me ta zadeva, da ko sem si potegnil doj en program za grafično kartico in sem dvignil vrednost voltov tako kot so tam pisali je pa šlo igrati igrico normalno. zato mi je čudno da bi bila kartica fuč.

shadeX ::

In toliko časa si imel PC pri "računalničarju", pa ni probal z drugo grafo, da bi zagotovo povedal a je to krivo?

mandre5 ::

Mah nebi izgubljal besed, pač nima doma tako močne grafe in napajalnika.... potem je bil dolgo na bolniški ni dvigoval telefona, na koncu je samo ponovno naložil windovse in stestiral vse komponente.

shadeX ::

Sej ne potrebuješ močne grafe al pa napajalnika. Sam da paše notr, stestiraš da vidiš če je res napaka v grafi in je to to.

mandre5 ::

No še dodatek k opiso problema.



Kot je prikazano na sliki,če s tem programom spremenim vrednost Core Voltage iz 1025 na 1065. igra deluje brez problema, 3 tekme zapored sem odigral pa je bilo vse ok. Po ponovnem zagonu računalnika ko se ta vrednost Core Voltage ponastavi na privzeto pa se spet pojavijo tiste napake in ne gre igrati.

Če vam mogoče ta podatek kaj pomaga pri pojasnitvi problema.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7923001 (21812) LukaTCE
»

Problemi z grafično in SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
263241 (2647) Rippy
»

Namizni računalnik za odbelavo video-audio (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10014586 (13066) fuzia
»

najboljša grafična za svoj denar

Oddelek: Kaj kupiti
61028 (804) Dr_M
»

nakup novega računalnika + monitorja

Oddelek: Kaj kupiti
282269 (1816) Vitamin-B

Več podobnih tem