» »

Šalterji

Šalterji

crusader ::

A ve kdo mogoče kako se te zadevice naredi, ali pa če ima kdo kakšno slikico.Mi lahko kdo pove??

TNX!:D

mmisv ::

pod rubriko testi maš test "matejevih šaltarjev". poglej si tist. pomoje to sploh ni tok teško narest.


LP
Čist trivialna stvar...

crusader ::

Sej ne da bi blo teško narest, sam k nevem kako.Nism lih tolk štromarja:'(

mmisv ::

Tkole bi jest naredu:
maš dve možnosti:
1. od napajanja za ventilator potegneš + ven in ga speleš do enopolnega stikala (vklop-izklop) in po možnosti tudi ledice, nato pa nazaj k ventilatorju.

2. šaltarčke priklopiš na neko določeno napetost recimo 12v al pa 5 v (odvisno od napetosti za ventilatorje). potem pa samo priklapljaš ventilatorje direkt na šaltarčke. nek vmes pa vgradiš še sikalo pa je.

če ti ni čist jasn pa povej pa bom en mau narisu, ker sm čist notr padu.
Čist trivialna stvar...

alien-w ::

pa ne pozabiz vezat kaksnega upora pred LEDdiode, ker jih bos drugace unicil.

crusader ::

TNX za odgovor sam bi prosu če mi lahk vseeno mal narišeš.8-O

CCD ::

Takele si jest delam, te so najbolj uporabni pa najbolj zakompliciani, ampak ni sile:


Drugače pa je na tej strani še več shem šaltarjev.

lp:D

crusader ::

Hvala sam bi še vprašu kje se kupi tista stikala al so lahko tudi navadna??:))

Pretorijanec ::

Ni ti treba uporou gor dajat ce kups 12V LED dieode. Jz sm u Conradu kupu LED diede (zelene) ki delajo na 12V. In ni panike!

CCD ::

Stikala dobiš v Conradu al pa Delkotu sam so v Conradu svinsko draga (pb. 890 SIT vsak), verjetno so v Delkotu cenej. LED diode, ohišja za LED in upore sem dobil po smešno nizki ceni (v primerjavi s šaltarji) v iC elektroniki (na Vodovodni za mlekarnami) za okol 500 sit vse skup (6 kom. vsakega). Mislim, da bi bile 12V LED diode dražje kot 2V z 560 Ohmskim uporom.
Šaltarje pa moraš take kupit, če hočeš tako vezavo.

BTW, svoje šaltarje sem končal in vgradil v svoj stari comp., kjer ničemur ne služijo (ni ventov) ampak zgledajo pa ubitačno. Zdej čakajo samo še na AOpen full tower, procesor pa RAM.

Aja, če kater štromar tle ve, kje se da dobit kake majhne vrstne sponke, bi bil zelo hvaležen.

LP

crusader ::

Hvala za vse to sam bi še vprašu kako si ventilatorje v štrom vkluču, ker so ponavadi samo 3 pinski konektorji
4 pinske pa nisem vidu da bi prodajal.:|

CCD ::

Majke mi da ne vem kaj me sprašuješ. Mam namreč 2-pinske ventilatorje.:D
Kot se vidi na zgornj shemi, se tudi potrebuje samo dva pina, enega se priključi na šaltarje npr. takole:
VENTILATOR-----------sponka ali terminalček-------------šalter
drugega (črno žico) pa na nevtralno črno žico Molex konektorja, takle:
VENT.-----------sponka ali t.----------Molex.
Seveda stvari lahko postanejo nepregledne, ko je več ventilatorjev, zato je dobro žice poviti z izolirnim trakom in jih tako združiti v eno. Sponke ali terminalčki pa se uporabljajo zato, ker navadno žice ventilatorjev ne dosežejo šaltarjev in je treba žico "štukat". Jaz sem si npr. na ta način naredil 1 meterski podaljšek iz šaltarjev in upam, da bo vse OK.

Anyway, ne vem zakaj potrebuješ 3 ali celo 4 pinske ventilatorje, razloži malo.

lp

crusader ::

Sm mislu na une 3 pinske konektorje k jih majo cpu coolerji k je ena žica za štrom ena za št.vrtljajev in ena za ozemljitev al neki tazga.

CCD ::

Ja sam jest ne bi kupovou tistih ventov ker so verjtno precej dražji od čisto navadnih 80x80 ali 120x120. Dobiš jih za okol 800 SIT (80x80) in 1200 (120x120), lohk so kje še cnej ampak te cene so iz iC elektronike.



lp.:D



Če ti še kej ni jasn vpraš.:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov članek!

Oddelek: Novice / Nova vsebina
142206 (2206) Daniel
»

Šaltrji (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
583866 (3058) segi
»

Nekaj o potenciometru, Ledicah in ventih

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
261513 (1027) Tic
»

Conrad ventilators...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
321847 (1325) element
»

RABM DOBRE VENTE

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241180 (900) Tomi

Več podobnih tem