» »

Pridobitev izpita za tovornjak

Pridobitev izpita za tovornjak

LuTomosA3MS ::

Pozdravljeni!

Star sem 19 in me zanima postopek za pridobitev izpita za tovornjak. Seveda si zelim kar se hitro da za tovornjake s skupno maso 40t oz za šleparje in prikoličarje.

Hvala za pomoč,

LP

filip007 ::

Pač pokličeš avto šolo, kjer ponujajo to. Sistem bo enak kot pri navadnem avtu.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

smacker ::

Če ne izpolnjuješ posebnih pogojev, potem moraš bit star 21 let: https://vozniski-izpit.com/kako-do-izpi...

harvey ::

1. pridobitev izpita C+E kategorije (zdravniški, teorija CPP, praktični preizkus)
2. da lahko voziš vozilo je še pogoj pridobitev nacionalne poklicne kvalifikacije
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Beki89 ::

Za pridobitev izpita C in CE kategorije bo potrebno opraviti:

1. Zdravniško spričevalo (opravite ga lahko v ordinaciji medicine dela, prometa in športa),
2. Tečaj cestno prometnih predpisov

Ko imate opravljeno zdravniško spričevalo in tečaj cpp, se lahko na Upravni enoti prijavite na izpit iz teorije pred izpitno komisijo.
Šele nato lahko pričnete z vožnjo.

Za pridobitev izpita C kategorije bo potrebno opraviti 22 ur (20 ur + 2 uri izpitne vožnje).

Po uspešno opravljenem izpitu C kategorije, lahko pričnete z usposabljanjem Temeljne kvalifikacije.

Za pridobitev izpita CE, bo potrebno najprej opraviti izpit za C kategorijo, cpp tečaj za CE kategorijo in izpit iz teorije CE kategorije.
Ravno tako bo potrebno opraviti 22 ur CE kategorije (20 ur + 2 uri izpitne vožnje).


Cena NPK (kode 95) = 550€ (Tecaj 170€ + izpit 380)

Je delal pred kratkim kolega in mi je poslal..
Drugače cenovno je kar drago..

deleted ::

Je drago, ampak v enem mesecu dela si vse izdatno pokriješ.

Lahko delaš že pri 18 letih. "Posebni pogoj" je pač to, da rabiš izpit za poklic, kar itak vsak :D

slo81 ::

To je dandanes slab poklic,težko,nevarno delo,dosti kazni za policijo,arogantni šefi,če boš cele dneve vozil kdo bo denar trošil?

gorazdkop ::

ali pa potreba pri gasilcih?

slo81 ::

Pri gasilcih ne moreš biti samo šofer,prvenstveno si poklicni gasilec in voznik ter reševalec.
Moraš imeti srednjo izobrazbo in vrhunsko zdravje in kondicijo to je namreč za poklicnega gasilca.

rdecaluc ::

Test CPP za C, CPP za E, Koda 95 + izpit, zdravniški izpit + psiho test. Plus ure vožnje in končni izpit za C in E. Računaj da te pride blizu 1700€ odvisno koliko ga biksaš, ter kje boš opravljal.

Sam sem opravil vse pred 1 letom za C in E. Sposobne in delavne šoferje se išče. Izpit plačaš sam, kodo 95, zdravniške pa lahko da ti plača podjetje... zato je mogoče dobro se predhodno kaj pozanimat.

Kar se tiče pa same zaposlitve... odvisno je od tebe in tvojega šefa. In je brezpredmetno razpravljat tu, ker je pri vseh poklicih enako "sranje" lahko.

Če te kaj bolj podrobnega zanima pa vprašaj, drugače pa srečno!
Est modus in rebus. ,typos

gorazdkop ::

Mislil sem za predčasno opravljanje izpita C kategorije zaradi potreb nekega prostovoljnega gasilskega društva. Če si član PGD, potem ti napišejo potrdilo, da te potrebujejo za voznika. Poznam primer nekaj časa nazaj, ko je šlo na tak način. Čeprav je tisti človek dejansko tudi bil nato voznik pri prostovoljcih.
Poklicni gasilci so malo drugačna zgodba in verjetno se ne bo čisto vsak prijavil na razpis, opravljal sprejemne, gasilsko šolo, med vsem tem bil zaposlen pri neki GE samo zato, da bo tri leta prej naredil izpit za kamion

Jernej12 ::

Lep dober večer vsem skupaj!
Ja tudi sam želim na šofersko pot se podati in imam 19let ampak kod otrok sem očetu tudi sam rekel k bom nekoč velik bom šel na tvojo pot in res to mi je strastna želja tudi oče je sam vozil kamion zato tudi jaz želim iti čez to iskušno ampak jst nimam še za 1x prvo pomoč narejeno in me zanima ali lhko js opravljam izpitna polja brz te prve pomoči k jst sam pr seb vem, de bom skoču osebi na pomoč če bo to potrebno nisem takšn fant, da nebi sploh šou pa reševal življenja drugih! Lepo prosim za kakršne koli vnaprej odgovore bom usakega zelo vesel, lep večer še naprej želim!

Raptor F16 ::

deleted je izjavil:

Je drago, ampak v enem mesecu dela si vse izdatno pokriješ.


Ti pa si optimist. Z razlogom se doma že 12 let ne ukvarjamo več z avtoprevozništvom.

Če boš pristal vozit za jurja pa pol na mesec niti za eno kazen ne boš imel. A si si sploh pogledal koliko stane poln rezervoar goriva ali pa recimo samo ena pnevmatika ki jo boš nazadnje še sam nekje za cesto menjal ? Tovornjak je en sam strošek ki se ga poslužiš, ko res z drugim ne gre zarad mase tovora. Če se le da, se vozi z lahkimi dostavniki.

Ne bit naiven da boš tukaj obogatel sploh ,če boš za druge vozil. Bolj se ti glede na leta splača kombi vozit. Kombi + prikolica s cerado je pa itak WIN WIN. Rabiš B+E in to je to.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

anketar ::

kak je kombi vozt, težje od avta? al se da komot naštudirat?

DOOM_er ::

izi, jst sm se avtodoma navadil v parih urah.
Robots will steal your job. But that's OK

MIHAc27 ::

Še par ur ni treba. Kombi/avtodom se hitro privadiš, če imaš izkušnje z avtom. Pač malo si daljši pa na višino je treba pazit. To je vse.

Jernej12 pa ne vem, če ni trol. A kar brez Prve pomoči bi šel delat izpit. Pa najboljš če še CPP spusti, sej znake pozna.

Drugače pa.. verjetno je lahko poklicni šofer, pa da vozi tovornjak od podjetja, kjer dela. Ni treba da ima lastnega.

Raptor F16 ::

anketar je izjavil:

kak je kombi vozt, težje od avta? al se da komot naštudirat?


V splošnem je nekaj malega razlike. Kombija ne moreš primerjat z osebnim avtom ker se bolj "togo" vozi. To v bistvu pomeni da ni najbolj zdravo da v ovinek letiš kot torpedo.

Kombi vozit spet ni neka umetnost moraš pa bistveno bolj razmišljati vnaprej. Kombi ima velike mrtve kote (berry funny v Y križiščih ko si na neprednostni), dolgo medosno, visoko streho, višje težišče, v rondojih pazi na zadnjo os in robnike da te okol ne obrne...

Še največja umetnost je dobro zavarovati tovor. Če to zrihtaš si gud.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vozniski izpit za kategorijo c

Oddelek: Loža
2315238 (7742) Pečo89
»

Prijava na izpit za A kategorijo

Oddelek: Na cesti
113355 (2613) supero
»

Vozniški izpit

Oddelek: Loža
167083 (5166) slolider
»

Izpit za avto.

Oddelek: Loža
274190 (2537) Saladin
»

Izkušnje v avtošoli !!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12024755 (13977) matjash

Več podobnih tem