» »

Kvarjenje kromiranih letvic ob oknih avta

Kvarjenje kromiranih letvic ob oknih avta

Gaius ::

V zadnjih nekaj mesecih se je začela pojavljati težava z kromiranimi okrasnimi letvicami okoli oken avta, nevem kako točno se drugače temu reče.
Problem je v tem, da nimajo več sijaja, postale so nekako mat barve in so polne nekakšnih zapečenih madežev.

Gre za novo Škodo superb, letnik 2016. Sedaj ima dobro leto. Kromirane letvice so gor originalne iz tovarne.

Zaradi tega sem šel na prodajno mesto za reklamirat stvar, pa nam je gospod iz servisa jedko odvrnil, da bodo za to krive avtopralnice in da nimajo oni nič pri tem. Avto namreč redno perem v avtopralnici. Po prigovarjanju in malo teženja pa je vseeno poslikal letvice in baje poslal slike kamorkoli že, da bodo ocenili, ali bojo to zamenjali ali ne.

Odgovora po več kot enem mesecu seveda še ni bilo. Par dni nazaj sem bili tam na Škodi, pač za reden servis in povprašamo, če je kakšen odgovor glede letvic. Reče možak, da so mu rekli, da tega oni ne morejo zamenjat, ker je krivda na nas, ker smo prali avto v avtopralnici. Iz načina odgovora je zvenelo, kot da slik sploh ni poslal naprej, niti nisem dobil nobenega papirja o tem itd. Potem sem malo zatežil, in je to slišal prodajalec v prodajalni in se vmeša zdraven in začne pumpat enako zgodbo, da to so krive avtopralnice, in da je posebej nevarno, da se to zgodi, če naneseš gor peno pred pranjem in je avto na soncu, da se potem to zgodi. Potem mi začne tvezit o tem, da so imeli en primer z Audijem A8 za 180k eur, in da se je tam isto zgodilo. (Kaj me mene briga A8?)Pa da je to lahko posledica soli iz ceste..??

Potem sem se pobral in šel ven. Ampak nisem še zaključil z njimi.

Stvar je v tem, da niso vse letvice pokvarjene. Približno 3/5 jih je pokvarjenih, ostale so pa povsem kot nove. Avto ko se pere v avtopralnici ni nikoli na soncu, ker je avtopralnica pod streho (kot najbrž vedno), + so se te težave začele pojavljati sedaj proti koncu zime. Če tudi bi težavo res povzročala avtopralnica, bi bile najbrž prizadete vse letvice, ne samo določene. Pa nasplošno težko verjamem temu, da težavo povzroča avtopralnica, kaj šele sol s ceste. Že zadnjih 5 avtomobilov je imelo kromirane letvice, in vsi so bili redno prani v avtopralnicah, pa še nikoli ni bilo teh težav.

Vaše ideje? Ima še kdo podobno težavo?

Unknown_001 ::

Tisto je v bistvu aluminij in to kar opažaš je patina. Zaščita je popustila in rezultat so zbledele okrasne letvice. Da se sanirati ampak je v vsakem primeru menjava hitrejša in cenejša.

Btw alumiij pa sol ne gresta dobro skupaj.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Ce bi ta mozakar iz servisa mel kaj soli v glavi, bi lahko vedel, da se cest ze nekaj let ne soli vec. Razen mogoce kaksnega dvorisca ali vaske ceste...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Gaius ::

Meni je predvsem smešno, da po njihovo to ne spada v garancijo.

Mislim, da je pranje avtomobila v avtopralnici nekaj povsem normalnega. (če sploh je to lahko krivec, kar dvomim).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gaius ()

steev ::

Dr_M je izjavil:

Ce bi ta mozakar iz servisa mel kaj soli v glavi, bi lahko vedel, da se cest ze nekaj let ne soli vec. Razen mogoce kaksnega dvorisca ali vaske ceste...

A res?
:|

Sba ::

Sicer ni rešitev za tvoj problem, ampak so se na drugem forumu pogovarjali o negi teh letvic.

Morda ti pride prav ta tema: Avtomobilizem.com
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

mat xxl ::

Gaius je izjavil:

Meni je predvsem smešno, da po njihovo to ne spada v garancijo.

Mislim, da je pranje avtomobila v avtopralnici nekaj povsem normalnega. (če sploh je to lahko krivec, kar dvomim).


Točno tako, uveljavljaj stvarno napako in jim razloži, da boš potencialne kupce po več forumih posvaril, da so Škode pač taka vozila, ki se ne smejo prati v avtopralnici.

Jaz bi še enkrat uradno reklamiral in jih podučil, da v navodilih za uporabo me piše, da se vozila ne sme prati v avtopralnici, pa tudi ni povezave, očitno gre za slabo obdelavo, našim se pa ne ljubi peljati reklamacije.

Jaz bi se obrnil z pismom in slikami direktno na uvoznika in mu med vrsticami povedal, da če bodo zavrnili popravilo, boš pač javnost opozoril, na slabo kvaliteto in dejstvo, da so Škode samo za v suho garažo.

steev ::

Jaz ti priporočam, da pokličeš na tisto linijo za varstvo potrošnikov. Ti neuradno svetujejo, kako je najbolje postorit v tem primeru oz. ti pove plan kaj in kako (npr. najprej jim pošlji mail, potem naredi to, potem to, ...). Meni so odlično svetovali in sem mnenja, da tržna inšpekcija pri nas deluje.

Stvarno napako boš težko dokazal, skozi garancijo bi pa to brez problema moralo it. Lepo jim pošlji mail, počakaj na njihov (ne)odgovor. S tem greš potem naredit prijavo, še prej pa jim lahko malo težiš z inšpektorjem, kakim členom iz zakona. Ko bodo videli, kake so kazni, se bodo hitro odzvali. Če ti bodo vedno znova govorili, kako to ne spada pod garancijo, jim lahko zatežiš s kako nepošteno poslovno prakso, kjer kazni niso majhne.
:|

koyotee ::

Škoda je in ne ferrari.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Gaius ::

koyotee je izjavil:

Škoda je in ne ferrari.


Da ne bo pomote. Avto je vrhunske kvalitete in ima dostojno ceno.

Mogoče so bile prejšnje generacije škode slabe kvalitete, ampak ta zadnja je top. To z letvicami je edini problem.

Invictus ::

Krom je treba vzdrževat. Kar pomeni čiščenje in poliranje.

Ni to trajno svetleče.

https://car.tips.net/T004767_Cleaning_Y...

http://www.detailxperts.net/blog/2013/1...



Tako da je slaba kvaliteta letvic predvsem posledica tvoje lenobe :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Machete ::

Koliko pa stane kaj menjava takih letvic? Čisto od oka.
(bmw F31)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

m0LN4r ::

Pa je to res aluminij?

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Unknown_001 ::

Invictus je izjavil:

Krom je treba vzdrževat. Kar pomeni čiščenje in poliranje.


Te lajšte nimajo nič s kromom. Spoliran in Eloksiran aluminij je tole. Uporabljajo pa se tudi plastične variante, ki so metalizirane tam pa imaš tanko plast kroma čez plastiko sam tisto je navadno zelo ceneno narejeno tako da večinoma gre za Al.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Preskoči te kmetavzarske prodajalce in se obrni na naslednjo instanco, sicer pa direkt na škodo.

Pa nehaj se pogovarjati drugače kot pismeno, priporočeno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

avto kozmetika - trgovine

Oddelek: Na cesti
162945 (2527) Raptor F16
»

Pranje avtomobila doma (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7524108 (13640) radmannsdorf
»

Visokotlacni cistilec za avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7612268 (11175) IL_DIAVOLO
»

Plasti dip-barvanje vratnih letvic na avtomobilu?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
225258 (4317) D-PaX
»

Avtopralnica

Oddelek: Loža
61840 (1667) šernk

Več podobnih tem