» »

Plasti dip-barvanje vratnih letvic na avtomobilu?

Plasti dip-barvanje vratnih letvic na avtomobilu?

Unknown_001 ::

Ima kdo konkretnejše izkušnje s to plastiko v spreju?. Namreč rad bi si pobarval stranske vratne letvice na avtomobilu v belo barvo. Zdaj imam klasično črno varianto, ne lakirano. Nekje sem se že pozanimal kako je z barvanjem a sem izvedel, da je pred klasičnim lakiranjem te letvice treba še površinsko pripravit, skupaj z lakiranjem pa nanese komplet delo v povprečju 200EUR. Ker pa bi rad seveda čim ceneje skoz prišel in mi je zadovoljivo, če zadeva drži vsaj 2-3 leta in bi kasneje itak to lahko odstranil (V primeru, da ne bom zadovoljen) sem se spomnil na ta sprej. Bi zadeva držala toliko časa ob večkratnem nanosu? Bo ena piksna dovolj za obe strani? Je potrebno še kakšen zaščitni sprej povrhu nanest? Se da dobit tudi gloss efekt barvo - matt bi zelo smotano izgledal?

Lp!
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

M-XXXX ::

Jaz imam pobarvat spoiler in je zadeva top. Nic se ne lusci karkoli. Perem v avtopralnici ali pa kircharjem nikoli ne Pazim. Zdaj ze ene 2-3 leta drzi. Porabil sem manj kot eno piksno.

modelno1 ::

Ja, samo tvoj spojler je bil pripravljen na barvanje. Črne letvice na avtomobilih pa niso, so ponavadi malo granuliratne, tako da je tvoja izkušnja s to barvo bolj ali manj irelevantna.

edit: typo
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modelno1 ()

M-XXXX ::

modelno1 je izjavil:

Ja, samo tvoj spojler je bil pripravljen na barvanje. Črne letvice na avtomobilih pa niso, so ponavadi malo granuliratne, tako da je tvoja izkušnja s to barvo bolj ali manj irelevantna.

edit: typo

Težko rečem, da je bil pripravljen na barvo, če je bil že prebarvan. Ampak ga nisem hotel imeti v barvi avtomobila ampak v črni.

Unknown_001 ::

Potrebuje zadeva še kak zaščitni premaz? Kako dobro se prime na hrapavo plastiko?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

M-XXXX ::

Unknown_001 je izjavil:

Potrebuje zadeva še kak zaščitni premaz? Kako dobro se prime na hrapavo plastiko?

Vsaj jaz nisem nič.

Takole zgleda po 2-3h letih. Ni pa oprano. Rahlo je zadeva posivela (ni več tako črna kot na začetku, druge razlike ni).

Unknown_001 ::

M-XXXX je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Potrebuje zadeva še kak zaščitni premaz? Kako dobro se prime na hrapavo plastiko?

Vsaj jaz nisem nič.

Takole zgleda po 2-3h letih. Ni pa oprano. Rahlo je zadeva posivela (ni več tako črna kot na začetku, druge razlike ni).



Mogoče veš, kje bi lahko kupil piksno tega v prosti prodaji okoli Novega mesta ali Krškega? Al je to treba naročit prek spleta?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

M-XXXX ::

Jaz sem ga preko enega uporabnika foruma renault.si. Če se ne motim je bil iz NM-ja? Ampak res me ne držat za besedo.

Unknown_001 ::

Ok, hvala ti. Bom se še drugje pozanimal.

Ps. A se splača celo letev stran vzet pa prebarvat tako kot se zagre, al bo dost če samo s krep trakom okol zaščitim pa povrhu mal tega vržem.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

HighBane ::

Ni to bolj guma v spreju? Karkoli... nekako samo očistiš površino in pošpricaš čez enih 2-3 sloje in če ti ni všeč, samo "odlimaš" dol. Drži kar v redu, dokler se ne odločiš potegniti dol. Ne vem pa kje imajo v Sloveniji razen na spletu.
Drugač dober kanal:
https://www.youtube.com/user/DipYourCar...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HighBane ()

Unknown_001 ::

Hmm, no sem ravnokar navezal kontakt na http://plastidip.si/

Bomo videli kaj bo. Rekli so, da lahko pošljejo v torek. Ko se bom pa spravil čarat, pol bom seveda tudi malo razkazal kaj je ratalo :D

Hvala za odgovore.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Spajky ::

Vedno je pametno dol vzet letve, pa potem špricat s sprejem. Čene bo treba poleg maskirnega traku še vsaj 1/4m prozorne folije za zavijat živila okoli letvic, da ne boš pobarval avta (pikice na laku!) zraven. Pa vetrovno (niti malo!) naj ne bo ...

Če pa že znemaš dol, pa bi jest zadeve kje dal raje "wrap"-t s folijo (tam kjer polepijo avte s slikami, reklamami etc.). Tisto je sigurno, da bo BP držalo gor do nezavesti ...

Sam sem na črne nepobarvane letvice nalepil kar samolepilno tapeto za zid iz Me*kurja (svetlozeleni izrezani trakovi zaradi opaznosti na cesti). Prej sem s krpico z acetonom razmastil plastiko, kjer naj bi prišla tapeta ... bom šele letos videl, kako bo zdržalo avtopralnico, moralo bi, dež + sonce je do zdaj ...;) ... stalo me ni praktično nič + samo lastno delo ..

Samo konice ogledal sem šprical in to z 7€ rumenozeleno_fluoroscentno-sprej označevalni za gradbenike (UV odporen!) v Mer*urju: edini, ki BP primejo na plastiko brez primay podlage; ostali cca.10€ spreji od tam ali O*i-ja, so se, ko so se posušili, lahko odlepili kot selotejp stran s plastike ... no to je bla moja izkušnja ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

iDare ::

Jst sm pobarvu renault znakce na meganu. Sprednjega in zadnjega, brez problema. Spucaš, okol vse skupi zaščitiš in pobarvaš s sprejem. Glej da greš dost hitr čez in pa da nisi prebliz predmetu z barvo. Jst sm prvič delu kej tazga in mi je ratal iz prve, nič posebnga :)
Je pa zadeva top, nč se ne lušč. po zaenkrat pol leta je kot novo.

Janac ::

boš v belo barval?

Unknown_001 ::

Janac je izjavil:

boš v belo barval?


Ja, zakaj sprašuješ?

Spajky je izjavil:

Vedno je pametno dol vzet letve, pa potem špricat s sprejem. Čene bo treba poleg maskirnega traku še vsaj 1/4m prozorne folije za zavijat živila okoli letvic, da ne boš pobarval avta (pikice na laku!) zraven. Pa vetrovno (niti malo!) naj ne bo ...

Če pa že znemaš dol, pa bi jest zadeve kje dal raje "wrap"-t s folijo (tam kjer polepijo avte s slikami, reklamami etc.). Tisto je sigurno, da bo BP držalo gor do nezavesti ...



Površina je prehrepava da bi folija lepo gor prijela, sem tudi o tem razmišljal, sam nima smisla, razen če bi bila ta plastika bolj gladka. Mam na ta način stebriček pri vratih v karbon folijo ovit :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Heisenberg ::

plasti dip je zakon, sam sem celotno cestno kolo pobarval brez problema!

Unknown_001 ::

Še eno vprašanje se je pojavilo. Pred kratkim sem prejel piksno in me mika, da bi najprej sprobal na ohišju računalnika. Kako bi se obnesla papirna šablona? Nekako me je streh da bi ob odstranitvi šablone zraven še plasti dip potegnil, kar me ne mika ravno. Imam jo že izrazano iz papirja, a imam občutek, da bi bilo bolje uporabiti kaj debelejšega in tršega npr. karton?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

SaXsIm ::

Drugače če si iz Krškega, imaš v bližini profije - http://avtoemocija.si/ In tudi prodajajo zadeve ter svetujejo.
SaXsIm

Unknown_001 ::

SaXsIm je izjavil:

Drugače če si iz Krškega, imaš v bližini profije - http://avtoemocija.si/ In tudi prodajajo zadeve ter svetujejo.


Škoda da nisi prej povedal :P. Sem pa dokaj blizu doma, (10-15min vožnje po AC) pa mi ne bi bilo treba naročat. Drugače pa mi ni fora cel avto preštrihat. Tam kjer rabim zaščito je že oblepljen s prozorno folijo (pragovi,...). Fora mi je le v tem, da te male plastične detajle za majhen denar solidno poštimam in imam mir.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

probaš, če ni ok pa dol potrgaš-lepota plastidipa..

Heisenberg ::

Unknown_001 je izjavil:

Še eno vprašanje se je pojavilo. Pred kratkim sem prejel piksno in me mika, da bi najprej sprobal na ohišju računalnika. Kako bi se obnesla papirna šablona? Nekako me je streh da bi ob odstranitvi šablone zraven še plasti dip potegnil, kar me ne mika ravno. Imam jo že izrazano iz papirja, a imam občutek, da bi bilo bolje uporabiti kaj debelejšega in tršega npr. karton?


To sploh ni problem samo potrgas stran takoj preden se plasti dip posusi

Unknown_001 ::

[img]http://www4.slikomat.com/13/0509/ghi-20... Plasti-dip test barvanje stranice ohišja]

 Plasti-dip test poslikava stranice ohišja

Plasti-dip test poslikava stranice ohišja



Evo tole sem zadnjič testiral :D Za avto pa čakam trenutek da bo stabilno vreme pa da bo mel čas stat kakšen dan.

Share-am gasilsko sliko delovnega kotička
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

D-PaX ::

Jaz pa sem s plsti dipom pobarval že kar nekaj stvari od oken, vaze, pohištva, tv ,klimo (notranjo in zunanjo), top. črpalko (ni bila v barvi fasade) in platišča.
Morem reči, da plasti dip še zdaj drži na vseh teh stvareh in že razmišljam kaj bi še lahko pobarval. :D
Jaz sem ga tudi nabavil pri plastidip.si
Hčerki sem tv pobarval na pinki, saj ima sobo podobne barve.

Sem kupil tudi Full Dip :) zadeva je še boljša :)
Paxy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D-PaX ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plastidip/barva armaturka

Oddelek: Loža
82904 (1440) D-PaX
»

Barvanje armature / srednje konzole...

Oddelek: Na cesti
103201 (2928) nateznik
»

Barvanje komponent

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71145 (904) matobeli
»

S čim prebarvati/prelepiti plastiko?

Oddelek: Loža
166155 (5758) SkIDiver
»

Barvanje BMX kolesa

Oddelek: Šport
276440 (5943) SkIDiver

Več podobnih tem