» »

WiFi vs kabel :)

WiFi vs kabel :)

Domobrancek ::

Pozdravljeni. Stvar je taka: Trenutno imamo na modemu zasedene vse izhode. Problem je v tem, da bi jaz imel televizijo (IPTV) + internet. Ker imam za oboje samo en izhod bo to bolj težko izvesti. Razmišljal sem, da bi imel ta izhod za televizijo, PC pa bi povezal preko WiFi povezave. Zanima me katero WiFi anteno za PC bi mi priporočali in ali bo kakšna razlika med WiFi-jem in kablom. Bojo prenosne hitrosti ostale enake? Predsem me zanima zanesljivost delovanje. Na šihtu sem namreč imel laptopa nekaj časa preko wifija povezanega in mi je spletni radio velikokrat kar zmrznil brez razloga. Sumim, da je bilo za to krivo slabo omrežje in je WiFi za trenutek izpadel, kar je povzročilo, da je radio prenehal delovati. Ker igram predsem CS:GO bi rad imel stabilno in zanesljivo povezavo, ki nebo usake 10 minut izpadla in me bo vrglo vn zarad tega :)) . Ima mogoče kdo kake izkušnje s tem?

Hvala Lp

Thuban ::

raje nam povej zakaj imaš vse izhode na modemu polne. Sem prepričan da lahko kupiš en switch za 15 EUR in vse izhode za računalnike spelješ na switch (switch in ne router, ker routerja pomojem ne rabiš), 1 izhod pa pustiš za IPTV.

Wifi kakor vem dela povsem stabilno, ni pa nobenega pametnega razloga da bi računalnik povezal preko wifi če ga lahko povežeš preko kabla. Še sevanju se izogneš tako.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

MIHAc27 ::

Internet prek WIFI-ja ni nikoli isto dober kot preko kabla (pika).

Je pa tako.. bližje kot si točki, boljše bo. V isti sobi razlike mogoče niti ne opaziš, na WC-ju bo pa že komaj delalo.

Reši zadevo z switchom, kot ti je že svetoval Draconis.

Domobrancek ::

No ja to s switchom bi teoretično šlo, ampak bi blo treba pov bajte razštemat :)). Bom pa , ko se preselim v spodnje nadstropje vseeno nekako probal urediti preko kabla. Hvala za pomoč.

Thuban ::

zakaj pa tega nisi omenil takoj. Prej si nam opisal samo tehnične težave ne pa tudi problemov z vleko kabla.

Potem pač kupi Wifi, glej da bo vsaj n300.

Jaz bi se sicer wifiju izognil, tudi če bi bilo treba štemat. Sevanje pa to. Razen če maš za povezat še kakšne telefone, tablice...
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Invictus ::

V primerjavi z navadnim telefonom Wifi seva za mišji drekec...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Domobrancek ::

WiFi imamo tako ali tako že vzpostavljen. Potrebno bi bilo samo PC povezati preko WiFi-ja. Trenutno imam manjšo sobo v kateri tako ali tako nimam pravega prostora za TV. Bo pa treba tako ali tako na novo potegniti kable v spodnje nadstropje, kjer bom stanoval (ko se sestra končno odseli :D). Tako, da bo skoraj zagotovo nekaj štemanja potrebnega. To imam samo kot nek backup načrt. Kako pa je s siol tv routerjem? je le tega možno povezati preko WiFi-ja? To sem vprašal že profesorja na faksu pa mi je rekel da to ni najbolj pametno?

Zgodovina sprememb…

Thuban ::

ne kompliciraj.

kupi wifi usb ključek in poveži računalnik preko wifi, ostalo pusti tak kot je. Boš že kupil kar je treba ko boš dejansko videl kaj boš rabil, če se boš selil in sestro vrgel iz hiše. :)

Drugič pa _vse_ informacije podaj na začetku da se ti ne poda nasveta ki se kasneje izkaže za neuporabnega ker začneš dodajat nove informacije.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Invictus ::

Thuban je izjavil:


Drugič pa _vse_ informacije podaj na začetku da se ti ne poda nasveta ki se kasneje izkaže za neuporabnega ker začneš dodajat nove informacije.

To bi moral biti STICKY stavek na vrhu vsake teme na forumu ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Domobrancek ::

My bad. Tega nisem dopisal, ker se mi zdi logično, da je prva opcija povezava s kablom, če pa to ni mogoče pa probaš kako alternativo najdt. Vem za drugič :) Hvala za pomoč.

BlaY0 ::

Thuban je izjavil:


Jaz bi se sicer wifiju izognil, tudi če bi bilo treba štemat. Sevanje pa to.

Say what? Kako se pa briješ in si sušiš lase recimo?

Thuban ::

z električno napravo seveda. Ko spim pa ne rabim še dodatnega vira radiacije.

Seveda je to smiselno samo če ne živiš sredi mesta kjer je vse zasvinjano z oddajniki mobilnih omrežij.

http://www.inis.si/index.php?id=347
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

SeMiNeSanja ::

OP IMA WiFi, potem pa gre na forum spraševati, kako mu bo delovala povezava preko WiFi? Wtf?!?

Domobrancek ::

SeMiNeSanja je izjavil:

OP IMA WiFi, potem pa gre na forum spraševati, kako mu bo delovala povezava preko WiFi? Wtf?!?


Imam WiFi dostopno točko (al kako bi se temu rekl) nimam pa WiFi povezave z računalnikom. WiFi povezavo za enkrat uporabljam samo za telefon, tablico itd. Zanimalo me je kako bi bilo, če bi imel tudi računalnik povezan preko WiFi-ja. Zanimale so me predsem prenosne hitrosti in pa zanesljivost zveze (koliko prekinitev povezave bi bilo itd..) Upam da sedaj razumeš.

SeMiNeSanja ::

Domobrancek je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

OP IMA WiFi, potem pa gre na forum spraševati, kako mu bo delovala povezava preko WiFi? Wtf?!?


Imam WiFi dostopno točko (al kako bi se temu rekl) nimam pa WiFi povezave z računalnikom. WiFi povezavo za enkrat uporabljam samo za telefon, tablico itd. Zanimalo me je kako bi bilo, če bi imel tudi računalnik povezan preko WiFi-ja. Zanimale so me predsem prenosne hitrosti in pa zanesljivost zveze (koliko prekinitev povezave bi bilo itd..) Upam da sedaj razumeš.

Sposodiš si en WiFi ključek in vidiš, kako deluje. Prehuda?

Spraševati tukaj je popolnoma nesmiselno, ker NIHČE ne ve, kako daleč si od dostopne točke, kakšne imaš stene vmes, koliko je še drugih dostopnih točk v bližini, kakšne vrste dostopno točko imaš, kakšne antene ima, po katerem standardu deluje,......

Lahko dela čisto ok, lahko pa čisto neprebavljivo. Sposodi si USB WiFi ključek in sprobaj, drugega ti ne preostane, če res hočeš vedeti, kako deluje.

Invictus ::

Thuban je izjavil:

z električno napravo seveda. Ko spim pa ne rabim še dodatnega vira radiacije.

Seveda je to smiselno samo če ne živiš sredi mesta kjer je vse zasvinjano z oddajniki mobilnih omrežij.

http://www.inis.si/index.php?id=347

Seveda se Wifija na routerju ne da izklopiti.

A na vasi, kjer je dobe signal, pa ni sevanja?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Thuban ::

ne komplicirajte.

Vsak živi kot sam hoče ;)

Se želite kopat v radiaciji, ni problema, preselite se v kočo na Nanosu.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

MIHAc27 ::

Če imaš prenosnik ali pametni telefon, lahko z njem zlahka preveriš koliko signala bo imel usb wifi ključek. Pa ne kupi ravno najcenejšega ampak takega z antenco in bo ok delalo.

eales ::

KO sem tole prebiral, se mi je zastavilo še eno vprašanje: ali lahko iz modema na izhod za TV priklopim switch in potem naprej na ta switch priklopim 2 tv-ja? Bi to šlo? Ali mora biti vsak TV povezan direktno na modem?

Thuban ::

Glede na to kak deluje iptv bi rekel da mora biti priklopljeno direktno na modem. Ti imaš namreč svojo naročnino za iptv dirketno vezano na mac naslov tv komunikatorja, torej mora modem točno vedeti na katerem portu je priključem tv komunikator s točno tem mac naslovom, da stvar deluje.

Če se motim pa me bo že kdo popravil.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Invictus ::

eales je izjavil:

KO sem tole prebiral, se mi je zastavilo še eno vprašanje: ali lahko iz modema na izhod za TV priklopim switch in potem naprej na ta switch priklopim 2 tv-ja? Bi to šlo? Ali mora biti vsak TV povezan direktno na modem?

Če imaš naročnino samo za en IPTV, ti to tako ali tako nič ne pomaga.

Razen če namesto switcha daš hub. Sam še vedno je samo en kanal, ostali TVji bodo imeli samo kopijo. Seveda rabiš še dodaten set top box :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

eales ::

Da podam še malo več informacij. Imam siol TV. Na router s 4 izhodi imam priklopljene 3 tv-je(boxe) in router na katerega so priklopljeni vsi PC-ji. Ideja je, da priklopim še četrti box(ki se mi valja v predalu), vendar nimam več izhodov na modemu. Je kakšna rešitev?

Thuban ::

priklopiš lahko največ toliko televizij kolikor jih podpira tvoja naročnina.

Če jih priklopiš več dejansko ne bo delalo ker ti operater pošlje "sliko" samo za toliko televizij kolikor jih imaš naročenih.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

BlaY0 ::

No zdaj pa nehaj ker se že smešiš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razdelitev UTP kabla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10424863 (9825) Daniel
»

WiFi po celi hiši?

Oddelek: Pomoč in nasveti
253649 (3079) SeMiNeSanja
»

Siol box kako povezati preko wifi

Oddelek: Omrežja in internet
178054 (6402) AC_DC
»

daljši doseg wifi signala

Oddelek: Omrežja in internet
366551 (4864) maremare
»

Siol IPTV - 2 switcha in trunk

Oddelek: Omrežja in internet
118846 (8098) liver

Več podobnih tem