» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
58 / 76
»»

MrStein ::

Samael je izjavil:

Ja, ni mi jasno - a to teoretiziraš in bluziš ali pa dejansko ti "marsikateri" ponudniki obstajajo. Jaz ne trdim da ne, ampak te zgolj prosim, da jih konkretno navedeš in na kratko razložiš, kako urejajo instant preskakovanje med paketi pred iztekom 30 dnevnega roka. Kaj se zgodi z že vplačanimi sredstvi paketa, ki ga preklicuješ s prestopom na drugega itd.
Me zanimajo vsi ti "marsikateri" (kot skrivnostno praviš) ponudniki, zato prosim bodi koristen (konkreten) brez nabijanja, kako bi ti to urejal ipd...

Prvi na spisku A1. Res težko najti...

PS: o kakem urejanju govoris?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Samael ::

MrStein je izjavil:

Samael je izjavil:

Ja, ni mi jasno - a to teoretiziraš in bluziš ali pa dejansko ti "marsikateri" ponudniki obstajajo. Jaz ne trdim da ne, ampak te zgolj prosim, da jih konkretno navedeš in na kratko razložiš, kako urejajo instant preskakovanje med paketi pred iztekom 30 dnevnega roka. Kaj se zgodi z že vplačanimi sredstvi paketa, ki ga preklicuješ s prestopom na drugega itd.
Me zanimajo vsi ti "marsikateri" (kot skrivnostno praviš) ponudniki, zato prosim bodi koristen (konkreten) brez nabijanja, kako bi ti to urejal ipd...

Prvi na spisku A1. Res težko najti...

PS: o kakem urejanju govoris?

Here we go again ... Kaj A1? Ja, vemo, da obstaja A1, ampak a si lahko za spremembno vsaj malo koristen in poveš kaj konkretnega, ali pa boš še naprej random nabijal levi in desno, povedal pa nič.

PS: če ti spomin peša, pada koncentracija ipd ... predlagam, da odscrollaš nazaj in obnoviš predmet najine debate, da ne boš spraševal neumnosti.

MrStein ::

Kolega, pomirite se.

https://www.a1.si/predplacniski-paket/a...

Med različnimi A1 Simpl paketi lahko brezplačno in enostavno prehajate ***kadarkoli***


Med različnimi paketi lahko prehajate preprosto, brezplačno in kadar koli


Če boste nov zakup opravili pred pretekom 30 dni, vam bodo morebitne preostale enote še vedno ostale veljavne do preteka.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

J.McLane ::

To ni ravno v tolažbo, ker je najdražji paket za 8 € in ima 5.000 enot. Zanimivo bi bilo videti neko statistiko koliko povprečni uporabnik pokuri GB, bi rekel da se tam pri 2-3 GB zelo hitro konča masa uporabnikov. Če bi pa gledal povprečno naročniško razmerje jih ima pa ogromno pakete z 20+ GB.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Nesta ::

J.McLane je izjavil:

To ni ravno v tolažbo, ker je najdražji paket za 8 € in ima 5.000 enot. Zanimivo bi bilo videti neko statistiko koliko povprečni uporabnik pokuri GB, bi rekel da se tam pri 2-3 GB zelo hitro konča masa uporabnikov. Če bi pa gledal povprečno naročniško razmerje jih ima pa ogromno pakete z 20+ GB.


Točno to je my point :) Jaz sem ugotovil da pri Simobilu v pol let nisem porabil več kot cca 4000 enot (klici, prenosi, mmsi, smsi) pa sem večina skoz na mobilnih podatkih, le backupa in upgradi gredo večina preko WIFI pa se to včasih kar mobilne podatke uporabim + kdaj pa kdaj za kako urco TV prek modilnih podatkih.
Zdaj plačujem pol manj kot pri simobili za 6000 enot in ni sans da ob zmerni uporabi to prekoračim v 30 dneh.

brez-imenko ::

Meni se kakšen krat zdi pravlica, da je 4000 enot dovolj tudi za internet. Če bi ga imel za primarni internet nadomestek xDSLju bi kmalu tanko piskal. Še 200G podatkov se mi pri dveh osebah, ki dokaj aktivno uporabljata internet včasih zdi, da nebi šlo skozi mesec(veliko strema in dolvleka).
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

MadMax ::

Če ne visiš na TV in jutubi nonstop, je 200GB za pol leta...

Sam sem bil kar namenoma potraten s TVIN TV in še čim, pa mi ni uspelo 200 pokurit.
Je pa res da imam službo in familijo ;)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

J.McLane ::

Kje si sedaj dobil 4000 enot kot nadomestilo za xDSL? Tu govorimo o mobilni uporabi na telefonu, ne pa zamenjavi za fiksni priključek.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

XS!D3 ::

MadMax je izjavil:

Če ne visiš na TV in jutubi nonstop, je 200GB za pol leta...

No da imaš 200GB za pol leta na fiksnem priključku ne samo, da ne smeš nonstop viset na TV in youtube, ampak o takšnih stvareh ne moreš niti kaj dosti razmišljat, pa o kakšnem premetavanju večjih fajlov preko spleta, cloud backupih in podobnem tudi ne. Da bi želel samo poročila pogledat vsak dan pri tistih 7Mb/s, kot jih recimo ponuja EON, si že porabil več kot 200GB v pol leta, kaj šele kak 4K Youtube, Netflix ali Prime z večjim BR, da o 4K BluRayji, kjer maš za 200GB ravno 3 filme, ne govorimo.

MadMax ::

Če rabiš 4k, imaš netflix, ne moreš brez clouda, potem tudi kakršnakoli rrešitev za unlimited net menda ni problem... Četudi je to hofer giga+lte dodatek vsak teden :)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

gddr85 ::

4k na telefonu, to pa mora bit izkušnja ;)

XS!D3 ::

gddr85 je izjavil:

4k na telefonu, to pa mora bit izkušnja ;)

Govora je bilo o nadomestku fiksnega priključka, ki ga ponavadi uporabljaš še za marsikaj drugega kot telefon.

Cifix63 ::

MadMax je izjavil:

Če ne visiš na TV in jutubi nonstop, je 200GB za pol leta...

Sam sem bil kar namenoma potraten s TVIN TV in še čim, pa mi ni uspelo 200 pokurit.
Je pa res da imam službo in familijo ;)


Se strinjam, tako je.

Škoda, da se po 30 dnevih prekine, porabil pa si recimo le 20% od 200 GB paketa.
Razen za hekerje, ki znajo vdreti v sistem in spremeniti v njem časovno komponetno, da se paket ne zaključi več po 30 dneh ampak traja do konca porabe vseh GB.
Sin znanca, star blizu 30 je zadnjič razlagal kako mu je dober prijatelj, ki je sposoben heker spremenil paket in ga ima zdaj poljubno dolgo. Rekel mu je, da je ta trik znan le ožjemu krogu hekerske skupine.

Cifix63 ::

MadMax je izjavil:

Če rabiš 4k, imaš netflix, ne moreš brez clouda, potem tudi kakršnakoli rrešitev za unlimited net menda ni problem... Četudi je to hofer giga+lte dodatek vsak teden :)


Ne se toliko fokusirat na takšne konzumente..
Vprašaj se kakšen pa je % takšnih v celokupni masi cca 60.000 uporabnikov Hot giga?

7982884e ::

ima se kdo ravnokar izpad? (hot giga)

Jebac18 ::

Koliko časa rabijo, da prestavijo cifro iz a1?

Heisenberg ::

Jebac18 je izjavil:

Koliko časa rabijo, da prestavijo cifro iz a1?


naslednji dan po podpisu pogodbe.Dobiš SMS.

anthony1337 ::

Je možno da na iphonih MMS funkcija ne deluje? Kako bypassat ta problem?

49106 ::

MMS lahko prejmeš, ne moreš jih pa pošiljati. Problem lahko rešiš samo tako, da zamenjaš operaterja.

anthony1337 ::

49106 je izjavil:

MMS lahko prejmeš, ne moreš jih pa pošiljati. Problem lahko rešiš samo tako, da zamenjaš operaterja.

spašavaj se majko...

Qcube ::

MMSi delajo. Samo moraš ročno vtipkat nastavitve če se niso nastavile po defaultu.

49106 ::

Zanimivo. Podpora pravi, da MMSi ne delujejo na iphonu.

Qcube ::

Govorim za Android, za Iphone ne vem kaj je s tem.

49106 ::

Qcube ::

Kaj novejši Iphonei nimajo možnosti spreminjati teh nastavitev? https://www.helpforsmartphone.com/publi...

Cifix63 ::

Kako je s SIM kartico za HOT 200 GB. V smislu, da te nekaj časa ni doma in je ne v tem času ne napolniš... Do kdaj še velja, da ti ne zapade? Morda kdo ve.

modelno1 ::

SIM je uporaben 270 dni po zadnji polnitvi, po tem ni več uporabna in ti stanje propade.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

XS!D3 ::

Qcube je izjavil:

Kaj novejši Iphonei nimajo možnosti spreminjati teh nastavitev? https://www.helpforsmartphone.com/publi...

Imajo za omrežja, ki to dopuščajo. Za A1 omrežje, ki ga uporablja HoT, pa teh nastavitev, kolikor vem, ne moreš spremeniti, ampak so fiksno predefinirane za A1.

MrStein ::

modelno1 je izjavil:

in ti stanje propade.

That's illegal.

Ampak, da se izognemo nepotrebni debati: ovcam je to OK in bodo celo zagovarjale. Vzeto na znanje, ni potrebno ponavljati.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

brez-imenko ::

Če te prav zastopim se da denar dobiti nazaj tudi, ko ti zapade po 270 dneh?

Najbrž moraš kakšne papirje izpolniti?
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

MrStein ::

Ne vem, kak imajo urejeno. Najbolj poklicati.

PS: Pravni pouk: Baje se v Sloveniji tu in tam zgodi, da kdo krši zakon.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

w4nkst4 ::

no shit

Cifix63 ::

modelno1 je izjavil:

SIM je uporaben 270 dni po zadnji polnitvi, po tem ni več uporabna in ti stanje propade.


Aha, hvala :)
Kje si pa to izvedel?

modelno1 ::

HoT FAQ:
Kakšna je veljavnost moje SIM-kartice?
SIM-kartica je aktivna 90 dni od zadnjega polnjenja. Po preteku 90 dni od zadnjega polnjenja se SIM-kartica deaktivira. Če SIM-kartice ne napolnite še nadaljnjih 270 dni, se HoT številka izbriše, dobroimetje na vašem računu pa izniči.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

AštiriL ::


That's illegal.

nope! Denar dobiš nazaj, če si dovolj vstrajen (teorija). Samo SIM kartica se izbriše iz HoT baze.
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

MrStein ::

kaj "nope", saj točno to sem napisal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jebac18 ::

Sedaj sem že na hotu, torej če imam paket za 10€ se mi najbolj splača dat takoj 30€ in imam potem 3. Mesece mir... Če prav razumem - MMS ne uporabljam,tujina pa tud bolj malo.

Jebac18 ::

Sedaj imam nastimano, da ko mi pade pod 2€ se napolni samodejno...

Vedran ::

Ali je mogoče da HoT ima najnižje cene gostovanja zunaj EU od vseh ponudnikov?

Ali je mogoče nastaviti da se vsak mesec naloži na račun enak znesek ne glede na stanje dobroimetja?

stara mama ::

Bil sem v tujini (daleč izven EU), izklopim podatke in gostovanje ter MMSe še preden sem šel ven.
Dobroimetje 9€ se mi izprazne na manj kot 1€, debelo gledam kaj je narobe.
Po dveh tednih ko pridem nazaj vidim stanje nekaj prek 3€
Preverim izpiske in je bilo 6x prenos podatkov, 0.6MB skupno (vrjetno poskusi povezovanja)
Skupna cena 6.4€
Zakaj se je to zgodilo? Se je telefon vseeno povezoval kljub izklopljenim nastavitvam? In zakaj mi je HOT najprej vzel vse dobroimetje, potem pa vrnil 3€?

Vedran ::

Ali ima iPhone?

AštiriL ::

Jap. iphone bo ob bootu vzpostavil podatkovno zvezo na glede na nastavitve. Za Android nisem prepričan. Ker je obracunski interval 64kb, si placal vzpostavitev zveze.
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

Vedran ::

Ker iPhone ima problem s tem da včasih vzpostavlja kratke prenose podatkov od nekaj kilobajtov tudi ko je prenos podatkov izklopljen in tudi ko je prenos podatkov v tujini izklopljen na telefonu.
Tudi pri Huawei telefonih se to dogaja.

starfotr ::

To se dogaja pri vseh pametnih telefonih. Tudi, če mu zablokiraš data. Najbolj zanesljiva rešitev je blokada podatkov v roamingu pri operaterju. Če je operater seveda sposoben tega. Nekje je precej enostavno, samo sms in blokada je vklopljena.

49106 ::

starfotr je izjavil:

Nekje je precej enostavno, samo sms in blokada je vklopljena.


Kje?

starfotr ::

Pri telekomu. Pri t2 lahko to urediš v horizontu. Pri A1 pa ne vem točno, kako je, mislim da se da preko portala moj A1.

joze67 ::

Moj Hot ima to možnost, kot tudi aplikacija.

stara mama ::

Vedran je izjavil:

Ali ima iPhone?

Ne, Xiaomi z MIUI 10.2 global.
Vrjetno je res bilo neki takega.
Zdaj za naslednjič vem, da moram to primarno izklopit v APPu ko grem iz EU, šola za 6€ :)

Bezukhoff ::

A še komu zdajle ne dela internet na območju Maribora, a?

MArkusPrimus ::

Jaz sem v Medvodah, dela ko šus.
««
58 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spar mobil (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
490149894 (14615) Steinkauz
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578724 (4308) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649231 (11559) V-i-p
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440314 (16660) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035313 (23622) AštiriL

Več podobnih tem