» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
12 / 76
»»

thramos ::

No shit, Sherlock. IQ veverica pa mesec prej.

Debatiram pa o tem, ali ima konkurenca boljšo ponudbo. Brez rekla - kazala o QoS in podobnem.

IQ Veverica ::

IQ Veverica mislim, da je postal dovolj dokazov v obliki screenshotov, tako da mislim da ga lahko resno jemljete. Vsaj v tej temi :)


Torej v kratkem imam namen narediti nekaj speedtestov pri različnih operaterjih kjer se sam nahajam. V igri je telekom, bob, A1 in hot. Pa bomo videli kakšni bojo rezultati. Če bojo podobni rezultati tudi pri drugih, potem se ne bom več sekiral okol hitrosti preveč. Sam še internet med klicem naj poštimajo in to je to.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

Zanimivo bi bilo videti test A1 in HoT ob dveh razlicnih urah. Ob taki uri, ko naj bi bila obremenitev bazne postaje visoka in se en test zelo zgodaj zjutraj, ko vecina spi:)
Ce je v "popoldanskem" testu hitrost A1 napram HoT-u konkretno visja kot v "jutranjem" testu, bo QoS teorija drzala.

Arey ::

RejZoR je izjavil:

N0t0ri0us je izjavil:

prvič slišim, da bi lavfalo 3g in wifi skupaj.. je sicer ena opcija zadnje čase bila kot pospeševalnik prenosov, ampak niti ne vem zakaj bi kdo to rabil.. Če je telefon na wifiju ti mobilnih podatkov ne bo kuril.


Ne govorim o istočasnih prenosih, govorim o tem, da sta aktivna dva modula za brezžični signal.

Nista aktivna, razen če misliš javljanje bazni postaji vsakih nekaj sekund. V stanju pripravljenosti je oddajnik zelo varčen. Ko pa prenašaš podatke je wifi dosti bolj ekonomičen (kar je tudi logično, ker imaš oddajnike dosti bližje kot za mobilno telefonijo). Tko da kdor izklaplja wifi zaradi šparanja z baterijo.. :D

RejZoR ::

Glede na to, da ni naročnine imaš potem "obračunsko obdobje" katerikoli dan v mesecu si pač začel uporabljat zadevo (ker smatramo, da boš reden uporabnik in ne 1 month user). Se da zalafat celotno zadevo točno s prvim v mesecu, da imaš zadevo potem lepo pošlihtano od prvega do zadnjega dneva in ne neko neumnost sredi meseca? Al postopek začetka uporabe traja dlje in se tega ne da naredit na lep način?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Strits ::

Večina mesecev nima 30 dni, tako da se ti itak ne izide.

RejZoR ::

Na, nisem pomislil, da je fiksno 30 dni, kar takoj podre to ja. Ali ima Hot-ov app za Androida prikaz preostalih prenosov v statusni vrstici kot to dela npr 3G Watchdog (zelen, rumen, rdeč status)? Ker bi bilo res tečno vsakič ročno odpirat app, da vidiš kolk imaš še na voljo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

CyberPunk ::

Je to preverjeno in je v resnici razlicno od npr. Izimobila (ali ima Hot samo narobe napisano)? Pri Izimobilu je Izimesec dejansko 1 mesec in ne 30 dni (kar sem opazil v marcu, ko mi je app javljal, da je bilo se ene 2-3 dni do konca, Izi pa je ze javljal, da bo ponovno polnjenje - februar je krajsi...).

scipascapa ::

lahko nafilaš 99,90€ pa imaš potem za 10 mesecev mir?

cortez ::

Ne govorit neumnosti, Izimobil ima obračunski interval 30 dni za vse mesece.

IQ Veverica ::

scipascapa je izjavil:

lahko nafilaš 99,90€ pa imaš potem za 10 mesecev mir?


Da. Vse je v dobroimetju na HoT računu.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

Samael ::

IQ Veverica je izjavil:

scipascapa je izjavil:

lahko nafilaš 99,90EUR pa imaš potem za 10 mesecev mir?


Da. Vse je v dobroimetju na HoT računu.


A si ziher, da ni treba nafilati (ne glede na trenutno stanje dobroimetja) vsaj na vsakih 90/270 dni, tako kot je običaj pri nekaterih (vseh?) predplačniških ponudnikih mobilne telefonije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

XS!D3 ::

Kolikor vem, moreš filat vsaj na 90 dni, poleg tega ne moreš nafilat poljubnega zneska (npr. 99,90€) ampak v naprej določene. Problem imaš lahko potem še, če porabiš karkoli izven količin (MMS, tujina, ....)., ker ti bo zadnji mesec potem sfalilo.... V vsakem primeru moreš pazit, da je vedno dovolj denarja za vklop tarife, sicer avtomatsko fašeš HoT start in gre morebiten ostanek denarja hitro papa na račun prenosa podatkov. To moreš pazit tudi, če si nastaviš avtomatsko polnenje. Če hočeš bit siguren, da se bo tarifa aktivirala, moraš nastavit avtomatsko polnenje ob stanju manjšem, kot je cena tarife, drugače si lahko hitro na zgornjem scenariju. Ob tem seveda vzameš v zakup, da v naprej plačaš tarifo za tekoči mesec + še en dodaten mesec in v primeru, da porabiš karkoli ekstra, še za en mesec. Lahko pa tudi omejiš mesečno porabo, vendar nevem kakšne opcije točno so na voljo.

Curly ::

Samael je izjavil:

IQ Veverica je izjavil:

scipascapa je izjavil:

lahko nafilaš 99,90EUR pa imaš potem za 10 mesecev mir?


Da. Vse je v dobroimetju na HoT računu.


A si ziher, da ni treba nafilati (ne glede na trenutno stanje dobroimetja) vsaj na vsakih 90/270 dni, tako kot je običaj pri nekaterih (vseh?) predplačniških ponudnikih mobilne telefonije?


Po treh mesecih brez dobroimetja ti blokirajo številko, po mislim da 9 izbrišejo... Če si naložiš 1000EUR maš pa lahko tud 100 mesecev mir, tako jaz to stvar razumem... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Curly ()

XS!D3 ::

Curly je izjavil:

Samael je izjavil:

IQ Veverica je izjavil:

scipascapa je izjavil:

lahko nafilaš 99,90EUR pa imaš potem za 10 mesecev mir?


Da. Vse je v dobroimetju na HoT računu.


A si ziher, da ni treba nafilati (ne glede na trenutno stanje dobroimetja) vsaj na vsakih 90/270 dni, tako kot je običaj pri nekaterih (vseh?) predplačniških ponudnikih mobilne telefonije?


Po treh mesecih brez dobroimetja ti blokirajo številko, po mislim da 9 izbrišejo... Če si naložiš 1000EUR maš pa lahko tud 100 mesecev mir, tako jaz to stvar razumem... :)


V pogojih piše drugače:
HoT SIM kartica je aktivna devetdeset (90) dni od zadnjega polnjenja HoT računa - v tem primeru gre za Aktivnega uporabnika. V kolikor v tem času Uporabnik ne polni svojega HoT računa vsaj enkrat, po izteku veljavnosti aktivnega HoT računa Uporabnik ne more več uporabljati storitev, navkljub morebitnemu dobroimetju na HoT računu, razen za Klice v sili - tak HoT račun je neaktiven.

in še:
Uporabnik lahko ponovno aktivira HoT račun s polnitvijo HoT računa najkasneje v roku dvesto sedemdeset (270) dni od dneva, ko je HoT račun postal neaktiven. Ob ponovni polnitvi HoT računa se morebitno neporabljeno stanje dobroimetja na HoT računu ponovno aktivira. V kolikor Uporabnik tudi v teh dodatnih dvesto sedemdesetih (270) dnevih ne napolni HoT računa, le tega ne more več polniti in uporabljati (ponovna aktivacija ni več možna). HoT račun se v tem primeru ukine in
Uporabnik nepovratno izgubi pravico do uporabe te Mobilne številke in dobroimetja na HoT računu.


Nikjer ne omenjajo stanja, samo čas, ki lahko preteče od zadnje polnitve. Oziroma omenjajo tudi stanje, ampak izrecno piše, da uporabnik po tem ne more več uporabljati storitev, navkljub morebitnemu dobroimetju na HoT računu....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XS!D3 ()

Samael ::

Curly je izjavil:

Samael je izjavil:

IQ Veverica je izjavil:

scipascapa je izjavil:

lahko nafilaš 99,90EUR pa imaš potem za 10 mesecev mir?


Da. Vse je v dobroimetju na HoT računu.


A si ziher, da ni treba nafilati (ne glede na trenutno stanje dobroimetja) vsaj na vsakih 90/270 dni, tako kot je običaj pri nekaterih (vseh?) predplačniških ponudnikih mobilne telefonije?


Po treh mesecih brez dobroimetja ti blokirajo številko, po mislim da 9 izbrišejo... Če si naložiš 1000EUR maš pa lahko tud 100 mesecev mir, tako jaz to stvar razumem... :)


Najbrž se motiš in je tako, kot pri vseh ostalih ponudnikih predplačniške mobilne telefonije, kjer dobroimetje ne pomeni nič, če telefona ne nafilaš na vsakih 90 (270) dni. Mislim, da tudi to kar XS!D3 zgoraj citira potrjuje to.

Telekom ima sicer opcijo, da po treh mesecih odtipkaš tiste kode in iz dobroimetja, če ga še imaš na računu, odtegne nekaj denarja in podaljša za nadaljnih 90 dni, nisem pa te opcije zasledil napr. pri sparmobilu, kjer je kar treba po 90ih dneh na novo nalagati, tudi če že imaš nekaj dobroimetja na računu.

Curly ::

Aha, glede na citat XS!D3, vse kaže, da moraš res vsakih 90dni napolnit dobroimetje.

scipascapa ::

mati bi vsak mesec 10€ pa mir.....1 cent pa ostane in se nabira, ne?

Andrej51 ::

XS!D3 je izjavil:

Ob tem seveda vzameš v zakup, da v naprej plačaš tarifo za tekoči mesec + še en dodaten mesec in v primeru, da porabiš karkoli ekstra, še za en mesec. Lahko pa tudi omejiš mesečno porabo, vendar nevem kakšne opcije točno so na voljo.

A potem dejansko vsak mesec plačaš vsaj 20€ ?

mujek ::

Če imaš mesečno naročnino potem plačaš 12 obrokov letno.
V kolikor si naročiš storitev za naslednjih 30 dni, potem plačaš 366/30 = 12,2 obrokov.
Kar pomeni, da se bo tu pa tam zgodilo, da boš v enem mesecu plačal dvakrat.

Paul30 ::

Ponudba je ugodna, kr so bolj učinkoviti. Nimajo toliko stroškov z prodajnimi mesti, plačevanjem prodajalcev,.. V tej ceni tud ni "popust", ki ga dobiš ob nakupu telefona, če narediš vezavo za 12/24 mesecev.
Jz razmišljal, da bi prešaltal, kr so ugodni glede klicov v tujino po Evropi, Avstriji, smsov, kar mobitel mastno zaračuna,...

HOT FAN CLUB ::

Veljavnost polnitve računa, ki si ga naredil, je samo en mesec ne glede na datum v mesecu na katerega polniš račun, tri mesece si še dosegljiv. Polniti moraš potem račun najkasneje v roku do 90 dni.
Več na https://www.hot.si/pogoji_uporabe.html

Zgodovina sprememb…

IQ Veverica ::

Jah al je problem. Naložiš gor 200€ in nato vsakih 90 dni napolniš 5€.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

ivanuscha ::

Je problem, če uporabljaš telefon bolj malo. V tem pogledu še vedno raztura Izimobil, naložiš 25€ in imaš 12 mesecev mir.

Samael ::

IQ Veverica je izjavil:

Jah al je problem. Naložiš gor 200€ in nato vsakih 90 dni napolniš 5€.

Debata glede tega se je razvila zgolj zato, ker si nas zavedel z napačno informacijo zgoraj ;-)

Samael ::

ivanuscha je izjavil:

Je problem, če uporabljaš telefon bolj malo. V tem pogledu še vedno raztura Izimobil, naložiš 25€ in imaš 12 mesecev mir.


V bistvu se strinjam, da je v okoliščinah, ki jih omenjaš to res nekoliko neekonomično. Recimo meni se pri sekundarni telefonski številki drugega operaterja, ki je ne uporabljam ravno pogosto za klice, dobroimetje nabira zgolj zato, da cifro ohranjam "živo" oz. aktivno.
Saj ni veliko tistih 5 eur na vsake 3 mesece, je pa smotano glede na to da je dobroimetja več kot dovolj in se na dolgi rok samo nalaga. Sam kaj čem, tko pač je ...
Ima pa telekom (mobi) to malce prijaznejše urejeno (oz. kakor pač obrneš - zaračunati nekaj takšnega v bistvu ni prijazno). Namesto da bi čez 3 mesece naložil novih 5 eur, lahko odtipkaš tisto kodo za podaljšanje, kjer ti odtegne nekaj dobroimetja (nazadnje kar se spomnim je bilo 1,5 eur) in s tem aktivnost podaljša na nove 3 mesece.

RejZoR ::

Samael je izjavil:

ivanuscha je izjavil:

Je problem, če uporabljaš telefon bolj malo. V tem pogledu še vedno raztura Izimobil, naložiš 25€ in imaš 12 mesecev mir.


V bistvu se strinjam, da je v okoliščinah, ki jih omenjaš to res nekoliko neekonomično. Recimo meni se pri sekundarni telefonski številki drugega operaterja, ki je ne uporabljam ravno pogosto za klice, dobroimetje nabira zgolj zato, da cifro ohranjam "živo" oz. aktivno.
Saj ni veliko tistih 5 eur na vsake 3 mesece, je pa smotano glede na to da je dobroimetja več kot dovolj in se na dolgi rok samo nalaga. Sam kaj čem, tko pač je ...
Ima pa telekom (mobi) to malce prijaznejše urejeno (oz. kakor pač obrneš - zaračunati nekaj takšnega v bistvu ni prijazno). Namesto da bi čez 3 mesece naložil novih 5 eur, lahko odtipkaš tisto kodo za podaljšanje, kjer ti odtegne nekaj dobroimetja (nazadnje kar se spomnim je bilo 1,5 eur) in s tem aktivnost podaljša na nove 3 mesece.


Mobitel ima pri Mobi-ju opcijo, da osvežuješ za neko malo ceno. Včasih si moral nalagat po 5 EUR ker je bilo to najmanj, da si podaljšal uporabnost, zdej pa lahko samo osvežiš, kar te stane mislim da 1,4 EUR. In s tem spet podaljšaš za 3 mesce. Pol pa sam oceniš kaj se ti bolj splača, plačevat manjši strošek al pa nalagat več.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Magic1 ::

Bob vzameš naročniški paket in lahko leta ne rabiš plačat. Narediš xxz preplačila in dobivaš vsak mesec poloznico za 0€ dokler denarja ne zmanjka.
Magic

scipascapa ::

točno tako, tako sem jaz imel.

RejZoR ::

Magic1 je izjavil:

Bob vzameš naročniški paket in lahko leta ne rabiš plačat. Narediš xxz preplačila in dobivaš vsak mesec poloznico za 0€ dokler denarja ne zmanjka.


Kaj pa če imaš Bob 4 cente, ki sploh nima naročnine ampak zgolj porabo? Imajo kakšen pravilnik glede tega?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dri3r ::

Od včeraj opažam da na HOTu deluje 3g med klicanjem.
dri3r

...:TOMI:... ::

Seveda imajo pravila pri bobu. Imenujejo se splošni pogoji.
Tomi

HOT FAN CLUB ::

Bom dal kar celoten tekst iz splošnih pogijev. Druga točka odgovarja na vprašanje zgoraj, ostalo v vednost:
HoT mobil Uporabnikom omogoča različne načine polnjenja HoT računa, ki so objavljeni na spletni strani www.HoT.si.
Načini in možnosti polnjenja se lahko razlikujejo, v odvisnosti ali je Uporabnik registriran ali neregistriran. S polnjenjem
HoT računa se na njem ustvari dobroimetje, s katerim Uporabnik plačuje uporabo ali nakup Storitev pod pogoji in na način
Splošnih pogojev ter po Ceniku, ki so objavljeni na spletni strani www.HoT.si. Vsaka polnitev HoT računa tudi podaljša čas
aktivnosti HoT računa.
2. HoT SIM kartica je aktivna devetdeset (90) dni od zadnjega polnjenja HoT računa - v tem primeru gre za Aktivnega
uporabnika. V kolikor v tem času Uporabnik ne polni svojega HoT računa vsaj enkrat, po izteku veljavnosti aktivnega HoT
računa Uporabnik ne more več uporabljati storitev, navkljub morebitnemu dobroimetju na HoT računu, razen za Klice v sili
- tak HoT račun je neaktiven.
3. Vračilo dobroimetja je možno za Uporabnike, ki imajo vključeno samodejno polnjenje. Uporabnik lahko preko izpolnjene
zahteve, ki je dostopna na Portalu Moj HoT, zahteva vračilo dobroimetja v obdobju, ko HoT račun ni več aktiven in do
trenutka, ko je HoT račun ukinjen.
4. Klice v sili HoT mobil zagotavlja tudi v primeru neaktivnosti SIM kartice, vse do ukinitve HoT računa.
5. Uporabnik lahko ponovno aktivira HoT račun s polnitvijo HoT računa najkasneje v roku dvesto sedemdeset (270) dni od
dneva, ko je HoT račun postal neaktiven. Ob ponovni polnitvi HoT računa se morebitno neporabljeno stanje dobroimetja
na HoT računu ponovno aktivira. V kolikor Uporabnik tudi v teh dodatnih dvesto sedemdesetih (270) dnevih ne napolni HoT
računa, le tega ne more več polniti in uporabljati (ponovna aktivacija ni več možna). HoT račun se v tem primeru ukine in
Uporabnik nepovratno izgubi pravico do uporabe te Mobilne številke in dobroimetja na HoT računu.
6. Uporabnik lahko HoT račun polni do maksimalne vrednosti dvesto (200) EUR.
7. Ko se Uporabnikovo dobroimetje zniža pod mejo en (1) EUR bo Uporabnik obveščen o nizkem stanju in bo pozvan k ponovni
polnitvi.
8. Uporabnik ima možnost vklopa storitve samodejnega (avtomatskega) polnjenja. Samodejno polnjenje si Uporabnik
nastavi sam, na način, da nastavi spodnjo mejo dobroimetja, ko naj se samodejno polnjenje izvede in znesek, ki ga
Uporabnik želi polniti.
9. Ko Uporabnik porabi vse dobroimetje na HoT računu, se povezava prekine, Uporabnik pa ne more več opravljati izhodnih
klicev, pošiljati SMS ali MMS sporočil ter uporabljati prenosa podatkov. Uporabnik je tudi brez dobroimetja na HoT računu
do izteka veljavnosti HoT računa dosegljiv za dohodne klice v HoT omrežju in Mednarodnem gostovanju v Uniji ter lahko
uporablja Klice v sili.
10. Vrednostnice, kot sredstvo namenjeno za polnjenje HoT računa v fizični obliki, ki jih Uporabnik lahko kupi pri Prodajnemu
partnerju, imajo omejeno časovno veljavnost, ki je navedena neposredno na Vrednostnici. Po izteku veljavnosti z njo ni več
možno polniti HoT računa niti je ni mogoče zamenjati za novo Vrednostnico. Vrednostnica ni plačilno sredstvo ter je tudi ni
mogoče zamenjati za denarno protivrednost.
11. HoT mobil jamči zgolj za nepoškodovane Vrednostnice, ki so bile kupljene pri Prodajnem partnerju ali na spletni strani
www.HoT.si.
12. Vrednostnica po uspešni polnitvi HoT računa ni več veljavna. Dvajsetkratni (20) napačni poskus polnitve z vnosom 16-
mestne številke povzroči začasno zaporo polnitve HoT računa. Uporabnik se mora za pomoč obrniti s klicem na CPU. V tem
primeru mora Uporabnik CPU poklicati z Mobilne številke, na katero je neuspešno poskušal opraviti polnitev.

Kokosvilek ::

KOliko me stanejo odhodni in dohodni klici ter sms-i če gostujem pri avstrijskem signalu ter kličem v slovenijo? Če imam paket za 10€ se mi torej odštevajo enote tam in plačam doplačilo ali plačam celo enoto posebej?

6151 ::

odšteje se ti enota, doplačaš nič
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Kokosvilek ::

To se šteje kot mednarodni klic, dvomim da ni nič za doplačat

6151 ::

če kličeš v slovensko omrežje iz slovenske številke (ne glede na to v katerem EU omrežju si) ni nič za doplačati. Za doplačati je samo če kličeš tuje številke
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

plavko61 ::

A mi kdo iz prve roke lahko potrdi, da Hot v Avstriji gostuje v A1 omrežju?
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

kanko ::

Jaz sem trenutno Mobitelov predplačnik in po ceniku sodeč se mi ful splača preiti na HoT.

Verjetno se bom naročil na HoT Start tarifo.
Zanima me kako je potem s polnitvijo računa in tistimi 90 dnevi? Če jaz, npr., vsak mesec preko Paypala ali kartice napolnim račun za 1€, bo to ok? Se bo resetiralo tistih 90 dni? Ali je kakšni minimalni znesek za polnitev?

next3steps ::

Magic1 je izjavil:

Bob vzameš naročniški paket in lahko leta ne rabiš plačat. Narediš xxz preplačila in dobivaš vsak mesec poloznico za 0€ dokler denarja ne zmanjka.

Telemach? V skrajni sili naložiš tista dva ali tri evre?

ivanuscha ::

plavko61 je izjavil:

A mi kdo iz prve roke lahko potrdi, da Hot v Avstriji gostuje v A1 omrežju?


** Die von HoT angebotenen Dienste werden über das Netz der T-Mobile Austria GmbH erbracht

Torej, avstrijski HoT gostuje pri T-Mobile.

HOT FAN CLUB ::

thramos je izjavil:

In, če jih ima? Če bereš poste v temi, jih večina ostalih nima. Pa še primerjava ponudb, kjer upoštevaš "specifične probleme" vsakega posameznika, je nemogoča.

Prej bi se vprašal o tebi, glede na namigovanja o slabem QoS, če nisi plačan s strani konkurence. :))


@Thamos, katere konkurence? Tvoje? Primerjava paketov na detajlni ravni je nemogoča. Kar se tice prometa pa povej, ti kaj ne dela?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: kanko ()

HOT FAN CLUB ::

imagodei je izjavil:

thramos,

debatiraš z uporabnikom, ki se je registriral 9.5.2017 in ima zelo zgovorno ime. Naključje?


@imagodei. Jaz bom samo rekel: ko stopiš mački ba rep, zacvili. Spremljam Hot, sem vesel, da je prisla konkurenca, vsec mi je, da na podlagi ponudbe tudi drugi dvigajo hitrosti interneta. Povej konkretno, kaj te moti, kaj se napisal narobe?
Evo pa da smo na podlagi argumentov, ti povej, kako poteka promet preko a1?

gorann ::

sem danes tudi sam kupil 2 sim kartici, na eni sem naredil aktivacijo in zaprosil prenos stevilke iz simobila, kjer imam trenutno drugo narocnino za zensko, sam sem na telemachu

zdaj me zanima, a je zacetnih 10eur samo za aktivacijo kartice, potem pa se doplacas za zeljeni paket

6151 je izjavil:

če kličeš v slovensko omrežje iz slovenske številke (ne glede na to v katerem EU omrežju si) ni nič za doplačati. Za doplačati je samo če kličeš tuje številke

zakaj bi doplaceval za tuje stevilke, a ni to poanta gostovanja, da klices vse stevilke v EU, razen tistih placljivih itak, in porabljas enote, ki imas zakupljene

Kokosvilek je izjavil:

To se šteje kot mednarodni klic, dvomim da ni nič za doplačat

placujes samo, ce tebe klicejo iz Slovenije dokler si ti v tujini v eu, vsaj tako naj bi bilo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorann ()

barrone ::

Kokosvilek je izjavil:

KOliko me stanejo odhodni in dohodni klici ter sms-i če gostujem pri avstrijskem signalu ter kličem v slovenijo? Če imam paket za 10€ se mi torej odštevajo enote tam in plačam doplačilo ali plačam celo enoto posebej?


Evo točno to sem sedaj testiral.
Ko gostujes v tujem omrežju te klici ne stanejo nic, odhodni klici v romingu se ti odštevajo od zakupa minut. Je pa neki zanimivo, ko so v romingu, jaz konkretno to izkorisam v avstriji, ker sem dnevno, lahko znotraj zakupljenih minut klices kamorkol v EU in se ti odštevajo enote in NE ZARAČUNAVAJO kot klic v tujino. Ko pa si v SLO in kličeš v tujino ti odtrgajo cca 30 centov na minuto za klic v EU.
Sistem se da nadmudrit tako, da si vzameš še eno tujo HOTko (avstrijsko) in ko si v SLO si z avstrijsko HOTko v romingu in klices po celi EU znotraj zakupljenih minut na AT HOTu. Preverjeno deluje!
Zato se mi zdi da so tudi postavili limite operaterji koliko je max da gostujes, ravno zaradi izkoriscanja rominga, ko si nastiams 2 kartici, da imas eno vedno v romingu in da klices znotrej enot po EU in ne za dodaten znesek.

Jaz sem z Hofrom max zadovoljen. Glede primerjave A1 in HOT prenosa podatkov se mi zdi brezpredmetna , ker net deluje v njihovem omrežju in deluje toliko hitro kot narocnisko razmerje (imam se narocnisko razmerje).

To je to. Čakamo dalje na ponudbo drugih operaterjev. Zaenkrat se mi zdi ta Hofer varjanta top, mogoce edino MMSi so dodatno placljivi, ampak ko jih je... jih ne uporabljam.

lp

6151 je izjavil:

če kličeš v slovensko omrežje iz slovenske številke (ne glede na to v katerem EU omrežju si) ni nič za doplačati. Za doplačati je samo če kličeš tuje številke


Ko si v romingu lahko kličeš katerekoli številke v EU znotraj zakupljenih enot in ni NIČ za doplačat! To pomeni, ko si v AT lahko kličeš znotrej enot v Hrvaško al pa kam drgam v EU in še enkrat, KLIČEŠ ZNOTRAJ ENOT,ki jih imaš zakupljeno. preverjeno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: barrone ()

Kokosvilek ::

no ker jaz namrež živim na območju kjer ni a1 (slovenskega) signala, imam pa odlično avstrijsko pokritost(živim ob meji), pa sem razmišljal da bi vseeno probal hot in vzel paket za 10EUR, pa bi pač bil na avstrijskem signalu. OK jaz nimam za doplačat za klice in smse nič, kaj pa tisti ki mene kličejo ali meni pošljeo sms ko gostujem pri avstrijcu z slovenskim hot?

Zgodovina sprememb…

barrone ::

Ja ce ti kdo kaj poslje ali pa poklice ti ne odstevaj zakuplenih enot.

Kokosvilek ::

koliko bo tistega ki me iz slo kliče ko gostujem pri avstrijcu stalo?

barrone ::

Ja nič te ne bo stalo. Dohodni klici se ne zaračunavajo.

GupeM ::

Njega bo stalo enako, kot če si ti v Sloveniji. Za tistega, ki kliče tebe, ni nobene razlike. Razlike že zdaj ni. Če si bil lani v tujini (roaming), in te je klical nekdo od doma, njega ni stalo nič, oz. enako, kot če bi bil ti doma. Le ti si plačal nekaj malega centov (če si bil v EU, če si bil kje drugje, si plačal več, tisti, ki te je klical pa še vedno enako, kot če si bil ti doma).

Po novem niti tebe ne bo stalo nič, klicočega pa še vedno enako, kot prej (verjetno 0, ker imamo vsi pakete z x zakupljenimi enotami).
««
12 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
579069 (4653) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15650190 (12518) V-i-p
»

Vzamemo Bob ali Hot Telekom ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6116270 (10231) Lonsarg
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15441027 (17373) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035751 (24060) AštiriL

Več podobnih tem