» »

Nekaj je gnilega v deželi x86

1
2
3

jype ::

matijadmin> Pa tu med komentarje pristavi ...

Saj sem. Ker je ni v novici, je nisi opazil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

matijadmin ::

poweroff je izjavil:

Hmm, kakšna ideja kako to na Linuxu preveriš?

Kaj pa Maci?


Maci nimajo te (APT) nesnage. 8-)
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Brane22 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Po tej logiki, bi lahko stožili do gat, vsako IT podjetje v zadnjih 30 letih.

Emisije so točno določena komponenta s tolerancami. Kako naj definiramo varnost torej?


Pa saj mnoge so. Sony je več ko enkrat plačeval za kršenje pravic folka itd.


Čas bi bil, da nekdo počisti tudi tu. Če ne drugje, pa naj neka EU komisija upraviči svoj obstoj.

vostok_1 je izjavil:

Po tej logiki, bi lahko stožili do gat, vsako IT podjetje v zadnjih 30 letih.

Emisije so točno določena komponenta s tolerancami. Kako naj definiramo varnost torej?


Recimo na tem primeru:

Svojčas je v Osijeku/Hrvaška ( kjer sem živel kot otrok nekaj let) branjevka na trgu namesto mlete rdeče paprike prodajala minij v prahu - mislim da protikorozivno barvo za kovine, ki je na bazi svinca in katero je mešala s pravo mleto paprriko.

ZAstrupljenih jih je bilo veliko in kar nekaj jih je umrlo.
TO je bilo tam nekje 1975 ali nekaj takega.

Ne boš verjel, še veliko pred EU in posebnimi pravicami potrošnika je krava končala v zaporu.
Ne glede na to, da nihče ni točno definiral, koliko minija je lahko v papriki in da ni nihče od nje zahteval ustreznega certifikata, sploh za papriko.

Nekako se folku ni dalo poslušat seznama stvari, ki jih ona kao "ni vedela".


Ok. Torej povej mi kako naj definiramo varnost?
Jz ti zlahka definiram vsebnost svinca v mleti papriki...par deset nanogramov na gram.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Brane22 ::

Ne rabim definirati varnosti za to, da lahko komot tole svinjarijo označim za njeno grobo kršitev.

Ravno tako kot un primer s papriko.

Ne rabim it gledat tabel za tako grobe kršitve.

poweroff ::

V Avstraliji so leta 2012 sprejeli novelo zakona Privacy Amendment (Enhancing Privacy Protection) Act 2012, ki je na novo definiral osebne podatke:

"information or an opinion about an identified individual, or an individual who is reasonably identifiable: (a) whether the information or opinion is true or not; and (b) whether the information or opinion is recorded in a material form or not (underline added)."

Po novi definiciji je osebni podatek tudi nekaj, za kar bo verjetno, da bo osebo identificiralo tudi v prihodnosti. (Mimogrede, menda je/bo podobno tudi v EU, če ima kdo link, se priporočam).

Čeprav se z varstvom osebnih podatkov strinjam, se mi zdi, da se definicija osebnih podatkov širi čez vse meje. S tem sicer ne bi bilo nič narobe, če bi tem naporom zaščite zasebnosti vsaj približno sledila tudi zakonodaja, ki bi nas ščitila pred vohunjenjem in prisluškovanjem.

Tega pa ni. In razni informacijski pooblaščenci po EU se s temi vprašanji (vohunjenje, prisluhi, odprava varnostnih ranljivosti) ukvarjajo nesorazmerno malo.
sudo poweroff

jest10 ::

matijadmin je izjavil:

poweroff je izjavil:

Hmm, kakšna ideja kako to na Linuxu preveriš?

Kaj pa Maci?


Maci nimajo te (APT) nesnage. 8-)


Dokler uporabljajo Intel, jo imajo.

MrStein ::

konspirator je izjavil:

Tole je velik clusterfuck, vsi sistemi z intel procesorji od 2010 z ME so ranljivi, ne samo enterprise razred:
http://tinyurl.com/meo36h9

Na tem linku piše ravno obratno. Da niso vsi ranljivi.

. If there is no patch, back up data and replace.

Replace what? With what?

Saj ne mislijo, da naj folk kupi 11 let stare CPU-je, ali?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

hojnikb ::

the answer is via :)
#brezpodpisa

mtosev ::

hojnikb je izjavil:

the answer is via :)
good joke. via je trash.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

matijadmin ::

jest10 je izjavil:

matijadmin je izjavil:

poweroff je izjavil:

Hmm, kakšna ideja kako to na Linuxu preveriš?

Kaj pa Maci?


Maci nimajo te (APT) nesnage. 8-)


Dokler uporabljajo Intel, jo imajo.


AMT gotovo ne in za ta konkreten CVE ni ranljiv Lapš na pamet.
Vrnite nam techno!

PrimoZ_ ::

Čimprej na ARM + BSD :)

Čeprav tudi ARM ina polno nekih zaprtih delov v SOC-ih tako, da si v istem dreku, ne veš kaj se ti dogaja pod nogami.

hojnikb ::

PrimoZ_ je izjavil:

Čimprej na ARM + BSD :)

Čeprav tudi ARM ina polno nekih zaprtih delov v SOC-ih tako, da si v istem dreku, ne veš kaj se ti dogaja pod nogami.

arm ni nič zaprt, zaprejo ga SoC makerji. Nič te ne ustavlja, da zdizajniraš SoC z edino misijo, da je _odprt_
#brezpodpisa

PrimoZ_ ::

hojnikb je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Čimprej na ARM + BSD :)

Čeprav tudi ARM ina polno nekih zaprtih delov v SOC-ih tako, da si v istem dreku, ne veš kaj se ti dogaja pod nogami.

arm ni nič zaprt, zaprejo ga SoC makerji. Nič te ne ustavlja, da zdizajniraš SoC z edino misijo, da je _odprt_


Nitpicker.
V mislih sem imel seveda trenutne ARM SoC-e.

grašek ::

vostok_1 je izjavil:

PS. Tudi za kravji drek mislim, da imaš določene vrednosti.

grašek je izjavil:

Moj 10 let star E6550 je ranljiv? :)


Probably not, ker sub-2010.

Svaka čast pa da furaš comp na procesorju iz leta 2007.

V šoku sem odkril, da je moj konkretno novejši kot sem mislu, samo slaba 4 leta star.

Ne pomnem točno kdaj sem menjal...

Ja malo moreš živce imeti.
Vse dela BP, prižge se dovolj hitro na HDD in starejše igre kot so CS:GO delajo na 60-90 FPS (kar seveda ni dovolj za CS, ampak kaj hočeš ;D).
Seveda pa na žal ne morem poganjat Adobe CC ali pa kakšnih težjih renderjev, zato bom upgradal na Ryzen "kmalu" (kmalu govorim že 2 leti).

matijadmin ::

Vrnite nam techno!

fujtajksel ::

A je mogoče tale updejt povezan s tem?
Intel(R) Management Engine Components Installer
Chipset_Driver_X37VM_WN32_11.5.0.1020_A01_14.EXE 04 Apr 2017
http://www.dell.com/support/home/us/en/...

Ali mogoče tole?
Intel(R) vPro™ Out of Band DCIV_255_ZPE.exe Version 2.1, A00 02 Mar 2017
http://www.dell.com/support/home/us/en/...

Ali je treba popravit BIOS?

Markoff ::

slaboumno integrirani upravljalski koprocesor

Še dobro, da v prispevku nisi napisal kakšne vrednostne sodbe. Si pisal prispevek ali komentar?

mtosev je izjavil:

konspirator je izjavil:

mtosev
Misliš ali veš ?
Ker več ne veliko, torej lahko izpeljem, da je tvoj odgovor, tako kot vedno, napačen.

Saj stasija in udbe tudi ni zanimalo, kaj počne navadna raja...Oh wait.
ne živimo v času udbe ali stasija. jaz vem, da jih zame ne zanima. jim nisem zanimiv, ker nisem terorist, disident,... drug stuff...

Tako zelo naiven ali tako zelo neumen?
Wait. Don't answer that...
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

konspirator ::

matijadmin je izjavil:

https://www.crowdsupply.com/raptor-comp...

Cene so postavljene za savdske šejke, drugače izgleda ok.

žalujoči ostali:
Open-source computing hardware @ Wikipedia
Arm boardi prednjačijo, VIA OpenBook je star 9 let, Novena (computing platform) @ Wikipedia , cena okoli jurja sto za vse skupaj https://www.crowdsupply.com/sutajio-kos... .
--

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

a bo mogoče kdo zaradi tega ne bo kupil x86 proca?

jaz še naprej zaupam x86.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

Markoff> Še dobro, da v prispevku nisi napisal kakšne vrednostne sodbe. Si pisal prispevek ali komentar?

Vsi, ki razumemo računalnike, razumemo, da je upravljalski koprocesor, ki ga smejo programirati samo posvečeni, ostalim pa predstavlja črno škatlo z dostopom do vsega, kar je v računalniški varnosti sveto, slaboumno integriran. Druge možnosti ni, pričujoč varnostni popravek pa demonstrira, da varnostne ranljivosti v skriti strojni opremi, ki teče na skritem procesorju znotraj računalnika, ki naj bi bil tvoj (in torej pod tvojim nadzorom) niso nemogoče, ravno obratno - neizogibne so.

mtosev> a bo mogoče kdo zaradi tega ne bo kupil x86 proca?

Tisti, ki dejansko potrebuje zasebnost, na primer novinarji, ki se ukvarjajo z raziskovanjem tega, kako in koga tajne službe nepooblaščeno nadzorujejo.

mtosev ::

Markoff je izjavil:

slaboumno integrirani upravljalski koprocesor

Še dobro, da v prispevku nisi napisal kakšne vrednostne sodbe. Si pisal prispevek ali komentar?

mtosev je izjavil:

konspirator je izjavil:

mtosev
Misliš ali veš ?
Ker več ne veliko, torej lahko izpeljem, da je tvoj odgovor, tako kot vedno, napačen.

Saj stasija in udbe tudi ni zanimalo, kaj počne navadna raja...Oh wait.
ne živimo v času udbe ali stasija. jaz vem, da jih zame ne zanima. jim nisem zanimiv, ker nisem terorist, disident,... drug stuff...

Tako zelo naiven ali tako zelo neumen?
Wait. Don't answer that...
in kaj bodo našli pri meni tudi, če bi me nadzorovali nič?

lahko vidijo katere website sem obiskal? boli me. nič takega ne obiskujem. lahko vidijo moj mail? ja not je zelo dosti poslovnih skrivnosti in drugega? not.
vem, da nisem zanimiv. in tudi nisem paranoičen.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Invictus ::

matijadmin je izjavil:

https://www.crowdsupply.com/raptor-comp...

Upam da rata.

Naj gredo raje s končnimi načrti na IBM.

Potem bi lahko imel doma mainframe, AIX, AS/400 in Linux. Vse na eni škatli :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mtosev ::

jype je izjavil:


mtosev> a bo mogoče kdo zaradi tega ne bo kupil x86 proca?

Tisti, ki dejansko potrebuje zasebnost, na primer novinarji, ki se ukvarjajo z raziskovanjem tega, kako in koga tajne službe nepooblaščeno nadzorujejo.
sem mislil na povprečnega slotechovca in home userje.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

konspirator ::

mtošev

Montiraj hd kamere po stanovanju/monitorju, namesti https://www.netnanny.com/features/remot..., objavi svoja gesla/username na github, odpri vsa vrata in okna !


Povprečen slotechovec ne obstaja ! So samo izjemni, v obe skrajnosti gaussove krivulje.
--

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

konspirator je izjavil:

mtošev

Montiraj hd kamere po stanovanju/monitorju, namesti https://www.netnanny.com/features/remot..., objavi svoja gesla/username na github, odpri vsa vrata in okna !


Povprečen slotechovec ne obstaja ! So samo izjemni, v obe skrajnosti gaussove krivulje.
slabo razumeš kaj hočem povedati. to, da me ni strah, da bi me kdo iz cia/nsa/fbi nadzoroval. ne gledajo web browsing history in pošto od vseh/random ljudi. briga jih kaj jaz počnem.

ps poznam enega kateri misli, da mu nonstop vsi prisluškujejo, berejo misli in še kaj pa sem mu reko, da naj se ne sekira.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

vostok_1 ::

Fak ti si ignoranten mtosev, da take mečeš vn.

konspirator je izjavil:

matijadmin je izjavil:

https://www.crowdsupply.com/raptor-comp...

Cene so postavljene za savdske šejke, drugače izgleda ok.

žalujoči ostali:
Open-source computing hardware @ Wikipedia
Arm boardi prednjačijo, VIA OpenBook je star 9 let, Novena (computing platform) @ Wikipedia , cena okoli jurja sto za vse skupaj https://www.crowdsupply.com/sutajio-kos... .


Damn. Looks awesome.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Poldi112 ::

mtosev je izjavil:

konspirator je izjavil:

mtošev

Montiraj hd kamere po stanovanju/monitorju, namesti https://www.netnanny.com/features/remot..., objavi svoja gesla/username na github, odpri vsa vrata in okna !


Povprečen slotechovec ne obstaja ! So samo izjemni, v obe skrajnosti gaussove krivulje.
slabo razumeš kaj hočem povedati. to, da me ni strah, da bi me kdo iz cia/nsa/fbi nadzoroval. ne gledajo web browsing history in pošto od vseh/random ljudi. briga jih kaj jaz počnem.

ps poznam enega kateri misli, da mu nonstop vsi prisluškujejo, berejo misli in še kaj pa sem mu reko, da naj se ne sekira.


Vsem je jasnom kaj hočeš povedati. Ti ne razumeš, da s tem ko zagovarjaš vdor v zasebnost zagovarjaš tudi vdor v zasebnost aktivistov, novinarjev, ... Tebe, ki ne rukaš barke, res noben ne bo nadziral. Vsekakor bodo pa tiste, ki bi radi izboljšali situacijo in so posledično trn v peti oblasti (ki ima za primarni cilj obsedeti na stolčku). In ti ki arogantno širiš svoje prepričanje, da ni panike zaradi prisluškovanja, zgolj tuliš v rog avtoritete. Taprav hlapec, ki rabi biča. :)

Očitno ti ni jasno, kaj Snowden misli, ko reče: Arguing that you don't care about the right to privacy because you have nothing to hide is no different than saying you don't care about free speech because you have nothing to say.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

matijadmin ::

konspirator je izjavil:

matijadmin je izjavil:

https://www.crowdsupply.com/raptor-comp...

Cene so postavljene za savdske šejke, drugače izgleda ok.

žalujoči ostali:
Open-source computing hardware @ Wikipedia
Arm boardi prednjačijo, VIA OpenBook je star 9 let, Novena (computing platform) @ Wikipedia , cena okoli jurja sto za vse skupaj https://www.crowdsupply.com/sutajio-kos... .

Pa Librem/Purism?
Vrnite nam techno!

mtosev ::

Poldi112 je izjavil:

mtosev je izjavil:

konspirator je izjavil:

mtošev

Montiraj hd kamere po stanovanju/monitorju, namesti https://www.netnanny.com/features/remot..., objavi svoja gesla/username na github, odpri vsa vrata in okna !


Povprečen slotechovec ne obstaja ! So samo izjemni, v obe skrajnosti gaussove krivulje.
slabo razumeš kaj hočem povedati. to, da me ni strah, da bi me kdo iz cia/nsa/fbi nadzoroval. ne gledajo web browsing history in pošto od vseh/random ljudi. briga jih kaj jaz počnem.

ps poznam enega kateri misli, da mu nonstop vsi prisluškujejo, berejo misli in še kaj pa sem mu reko, da naj se ne sekira.


Vsem je jasnom kaj hočeš povedati. Ti ne razumeš, da s tem ko zagovarjaš vdor v zasebnost zagovarjaš tudi vdor v zasebnost aktivistov, novinarjev, ... Tebe, ki ne rukaš barke, res noben ne bo nadziral. Vsekakor bodo pa tiste, ki bi radi izboljšali situacijo in so posledično trn v peti oblasti (ki ima za primarni cilj obsedeti na stolčku). In ti ki arogantno širiš svoje prepričanje, da ni panike zaradi prisluškovanja, zgolj tuliš v rog avtoritete. Taprav hlapec, ki rabi biča. :)

Očitno ti ni jasno, kaj Snowden misli, ko reče: Arguing that you don't care about the right to privacy because you have nothing to hide is no different than saying you don't care about free speech because you have nothing to say.
tisti, ki seveda rabijo to naj imajo to. tor pa drugo. jaz samo o sebi govorim in tudi o tem, da večino ljudi cia/nsa/fbi ne nadzira. nimam se kaj truditi se skrivati, ker vem, da ne počnem nič narobe in vem, da živim v demokratični državi. če bi živel v npr iranu bi pa verjetno drugače mislim ali bi pač bil tiho, ker bi vedo kaj se lahko zgodi, če ne živiš v demokratični državi.

kot zanimivost je moj dedek imel probleme z udbo ko več ni hotel biti del komunistične partije
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

jype ::

mtosev> tudi o tem, da večino ljudi cia/nsa/fbi ne nadzira

Kako pa to veš? A si zaposlen tam?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Poldi112 ()

mtosev ::

sorry nisem zanimiv. nisem nič takega, da bi koga drugega motil. če gledajo pa naj gledajo. not ni nič. če jih zanima kaj sem pisal drugim prek emaila naj pogledajo. not ni nič zanimivega razen tega, da je not dosti spama
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

mtosev> če gledajo pa naj gledajo

Ne. Ne smejo gledati, ker če gledajo, potem ti _ne živiš v demokratični državi_.

mtosev ::

saj verjetno ne gledajo, če nisi terorist al trn v peti državi. govorim za demokratične države npr EU.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

AndrejO ::

mtosev je izjavil:

saj verjetno ne gledajo, če nisi terorist al trn v peti državi. govorim za demokratične države npr EU.

Seveda gledajo, kako bi sicer drugače našli teroriste med vsemi ostalimi nedolžnimi ovčicami. Ali še nisi opazil, da so zadnje čase vsi teroristi in "teroristi" nenadoma postali "že znani varnostnim službam".

Očitno se veliko gleda ampak prekleto malo vidi.

mtosev ::

kolk razumem ko gledajo oz ko slučajno ugotovijo, da pač nisi terorist ne gledajo več. ne verjamem, da de facto za vsemi vohunijo. če pa pa prosim za link.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

jype ::

mtosev> saj verjetno ne gledajo

Na podlagi česa to trdiš?

mtosev ::

jype je izjavil:

mtosev> saj verjetno ne gledajo

Na podlagi česa to trdiš?
občutek mi pravi, da eu države de facto ne vohunijo za vsemi državljani brez razloga. lahko mi daš link, če imaš dokaz, da temu ni tako seveda.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Poldi112 ::

Klikni za članki levo zgoraj, precej se jih ukvarja s pocijiskimi nečednostmi. Za USA vemo, da so leta in leta lagale svojim državljanom o nadzoru (googlaj clapper lies congress, ali pa church comitee nsa). Ravno danes je novica na na tem portalu, da so zadnje leto ali dve še vedno ilegalno prisluškovali 150 miljonom državljanom, dovoljenje so imeli pa za 42 (in to ne miljonov, zgolj 42). Pa itak ni to nič novega. Vsaj parkrat na dekado pride ven kakšna afera s prekomernim prisluškovanjem. In nikoli ni nihče kaznovan, posledično ne pride do nobene spremembe, vsaj ne na bolje.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jype ::

mtosev> občutek mi pravi

Aha, samo to me je zanimalo. Pa si že dolgo časa Jedi?

Poldi112 ::

Operation Eikonal @ Wikipedia

Operation Eikonal is a collaboration between the National Security Agency and Bundesnachrichtendienst (BND) for the sharing of telephony and internet data captured in Germany.

Although some documents suggested that the operation had been completed in 2008,[25] it was revealed that in December 2012, there were still transfers of 500 million metadata per month being made.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mtosev ::

Poldi112 je izjavil:

Klikni za članki levo zgoraj, precej se jih ukvarja s pocijiskimi nečednostmi. Za USA vemo, da so leta in leta lagale svojim državljanom o nadzoru (googlaj clapper lies congress, ali pa church comitee nsa). Ravno danes je novica na na tem portalu, da so zadnje leto ali dve še vedno ilegalno prisluškovali 150 miljonom državljanom, dovoljenje so imeli pa za 42 (in to ne miljonov, zgolj 42). Pa itak ni to nič novega. Vsaj parkrat na dekado pride ven kakšna afera s prekomernim prisluškovanjem. In nikoli ni nihče kaznovan, posledično ne pride do nobene spremembe, vsaj ne na bolje.
in? to vemo. naj se drugi sekirajo zaradi tega, jaz se ne bom. nisem američan, kot drugo pa mi je vseeno, ker nisem zanimiv.
upam, da si dobijo kaj želijo. če večina hoče total privacy naj jim to dajo. bodo pa pol jokali, da ne bomo mogli odkriti bad people, ki počnejo stuff, ki ga ne bi smeli.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

mtosev> naj se drugi sekirajo zaradi tega, jaz se ne bom

Ravno nekaj prispevkov nazaj si zatrdil, da bi se drugače obnašal, če ne bi živel v demokratični državi. Ker policijska država, ki nadzira državljane brez ustreznih pravnih postopkov, v katerih mora soglasje za nadzor podeliti neodvisna veja oblasti, ni demokratična, se moraš zdaj odločiti med dvema zoprnima možnostima: Da bodisi ne živiš v demokratični državi, a se vseeno pretvarjaš, da je demokratična in se obnašaš, kot da ti je vseeno za to, bodisi se sekiraš zaradi tega.

mtosev ::

da pravim, da bi se drugače obnašal, če ne bi živel v demokraciji. zdaj mi je vseeno. upam pa, da ljudi kateri rabijo anonimnost, da jo dobijo, jaz je npr ne rabim oz mi je vseeno.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

mtosev> da pravim, da bi se drugače obnašal, če ne bi živel v demokraciji.

Članki na slo-techu pravijo, da trenutno ne živiš v demokratični državi (kjer bi bil nadzor nad tabo predmet učinkovitega nadzora od izvršilne veje neodvisnih oblasti).

Lonsarg ::

Zadosten procent ignorance do nadzora in za posledico dobiš zmanjšanje demokracije(tu je lažje govorit o stopnjah kot o črno-beli zadevi) in še pomembneje manj svobode govora.

Nekritičnost ob škandalih kot je tale za Intela je tisto kar zmanjšuje demokracijo.

mtosev ::

jaz mam kr občutek, da živim v demokratični državi. po democracy index smo med top 40.
če pa se občasno zgodi, da kdo prisluškuje pa še ne pomeni, da ne živim v demokratični državi. vem, da nič ni perfect in da se zlorabe in podoben stuff dogaja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Napajalc ::

Proper slovenska novica, problema skoraj da ni, ker je tudi sosedova krava crknla.
011011100111010101100010

Poldi112 ::

Prisluškuje se kar sistematično, edino novice o tem zgolj občasno pridejo ven.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Manu ::

mtosev je izjavil:

slabo razumeš kaj hočem povedati. to, da me ni strah, da bi me kdo iz cia/nsa/fbi nadzoroval. ne gledajo web browsing history in pošto od vseh/random ljudi. briga jih kaj jaz počnem.

ps poznam enega kateri misli, da mu nonstop vsi prisluškujejo, berejo misli in še kaj pa sem mu reko, da naj se ne sekira.

Ti govoriš za sebe, ampak mi govorimo za celotno populacijo. Si precej sebičen, saj gledaš na probleme le za svoj krog, ne znaš pa gledat širše za celotno populacijo.

Strah te je lahko še posebej takrat, ko se boriš za dobrobit družbe, ko se zoperstaviš močnim igralcem, ki izkoriščajo šibkejše od sebe.

Ampak, ker ti ne skrbiš za druge, ampak le zase, potem je logično, da te ni strah prisluškovanja.

Razširi svoj pogled iz sebe na nas. Veliko lažje in lepše ti bo živeti.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

krneki0001 ::

Tema je o procesorjih, za demokratične države si svojo temo odprite.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi virus za Apple Mac, ki okuži strojno opremo

Oddelek: Novice / Varnost
3141247 (37875) kronik
»

Katero matično ploščo naj izberem??

Oddelek: Kaj kupiti
433693 (3114) Clubraider
»

Nokia v zadnjem četrtletju pozitivno presenetila

Oddelek: Novice / Rezultati
204594 (2885) Tilen
»

Calxeda predstavila strežniške ARM-procesorje, HP pa strežnike

Oddelek: Novice / Procesorji
217777 (5639) Jst
»

Bulldozer zamuja, prihaja Llano in Fusion Z, opažen Trinity - AMD na Computexu

Oddelek: Novice / Procesorji
164699 (4054) PrimozR

Več podobnih tem