» »

CD-RW in DMA??

CD-RW in DMA??

V-i-p ::

Hmm, mam eno vprašanje, kolega ma CD-RW, Philips, PCRW804K, 8x, 4x, 32x, pa je baje v navodilih prebral pod "koristni nasveti", da naj izključi funkcijo DMA v sistemskih nastavitvah... Je res bolje, če izključi in če je, zakaj? Jst mu nevem povedat, kaj je bolš...:\ Ve kdo drug?:\

Thx za vsa pojasnila!!!!
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!
  • spremenil: V-i-p ()

ChiefThunder ::

Kokr jaz vem, je to zadevo dobro met vklopljeno pri vseh enotah, ki to opicjo podpirajo, razen če sama enota tega ne omogoča/ne podpira (lahko pride to težav).
A ti cd-r javlja kašne napake oz. uniči kakšen cd, če je DMA vklopjen?

EnergY ::

Ja če v originalnih navodilih tako piše da je tako dobro bo že nekaj na tem ;)

Binji ::

Hmm.. aja? Mam jst istu ma nejsm nit navodil bral pa mi vseenu dela>:D

andrejc ::

jst mam ist cdrw, pa nism zasledu tega v nv.
andrejc

andrej ::

nakatere naprave imajo tezave z DMA. Mogoce je njegov cd-rw ena izmed teh naprav.

TESKAn ::

Hja, DMA je dobro met vklopljen, kr z tem razbremeniš procesor.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

bzagozen ::

Jaz imam Philipsa PCA382RW (2x2x24x), ki je "počasnejši brat" te serije. Pa v začetku tega nisem zasledil v navodilih. Pol se mi je pa računalnik redno obešal med pečenjem cd-jev, sem pa malce raziskal in izkazalo se je, da je kriv DMA v nastavitvah (tako je pisalo na Philipsovi spletni strani). Ne samo to, da je zadeva delala je moral biti tudi CD ROM nastavljen na DMA (JEBA!).
No, pol so pa objavli nov firmwere, pa sedaj dela tudi z DMA. Ampak, saj na CDRW-ju ne rabiš DMA? Vsaj jaz ga uporabljam skoraj samo za peko in ne za inštalacije.
www.alkoma.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TEŽAVE Z ABIT KTZA (BREZ RAIDA)

Oddelek: Pomoč in nasveti
71299 (1181) AtaStrumf
»

IDE naprave - pomoc

Oddelek: Pomoč in nasveti
231683 (1423) VASkO
»

CD-RW Plextor problem

Oddelek: Strojna oprema
151450 (1211) dynamite
»

DMA problem pri via mobo

Oddelek: Strojna oprema
9908 (804) benzoo
»

DMA

Oddelek: Pomoč in nasveti
91354 (1153) Tzar

Več podobnih tem