» »

DMA problem pri via mobo

DMA problem pri via mobo

benzoo ::

Zivjo,

imam plextorja 12/10/32A, ki sicer pece vredu ampak nekako noce "prebavit" odkljukane opcije DMA v control_panel/system/properties.
Ce opcijo vklopim ta ostane vklopljena tudi po rebootu, samo drajva ni vec (viden je samo v control panel/system v my computer pa ne). tezava z dma je tudi pri pioneerjevem dvdju, ki po rebootu zgubi kljukico za DMA. Obe napravi po specifikacijah podpirata DMA.
Ali je tu tezava v via driverjih? uporabljam 4.25. ali gre za kaj drugega?

sm cist brez idej ;(
vsi hinti dobrodosli

Boky ::

Na CD-ju ki si ga dobil zraven plate bi morali biti gonilniki za EIDE in DMA. Instaliraj te.

benzoo ::

ali to mislis 4in1 gonilnike, ali je to nekaj cist posebaj? :O

Boky ::

Nekaj drugega!

benzoo ::

prosim, vsj priblizno napisi kaksni driverji so to. a gre za busmastering? :\

Boky ::

Khm, ne vem tocno, ampak kolega ki ima neko BX-cel plato (mislim da je to sis-ov chipset), Dma na CD-romu tako dolgo ni mogel vklopit, dokler ni instaliral EIDE driverjev, ki jih je dobil zraven na CD-ju. Vzami cd, ki si ga dobil skupaj z plato in probaj na cd-ju poiskati nekaj v stilu "motherborad drivers" ali" Eide drivers" ali nekaj podobnega. malo experimentiraj.

luni ::

benzoo sej ko instaliras 4in1 gonilnike te vprasa ali hoces enablat DMA mode, pol pa tisto pac odkljukaj ane
Artificial Intelligentia

benzoo ::

zadevo mi je uspelo postimat. najprej sem instaliru busmastering VxDje, nato se enkrat zagnal isti busmaster setup in instaliral se utility (dmatool). z njim lahko vklapljas/izklapljas DMA opcijo za naprave na IDE vodilu. V system/properties DMA opcija v tem primeru zgine (tako kot pri diskih, ki so v raidu)

hvala vsem za pomoc. :))

Boky ::

To so dobu zraven k plati predvidevam, ali ?

benzoo ::

dobi se jih zravn plate, ampak je te so obicajno ze stari. jaz sem snel zadnjo verzijo z viatech weba.

http://www.viatech.com/drivers/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem...da se zraven nasmeješ

Oddelek: Pomoč in nasveti
101526 (1174) jancko
»

buffer underburn

Oddelek: Pomoč in nasveti
251274 (1026) milosm
»

IDE naprave - pomoc

Oddelek: Pomoč in nasveti
231620 (1360) VASkO
»

CD-RW Plextor problem

Oddelek: Strojna oprema
151388 (1149) dynamite
»

Počasen HDD???

Oddelek: Pomoč in nasveti
71394 (1223) miranpozar

Več podobnih tem