» »

Slovenske parlamentarne volitve 2018

Slovenske parlamentarne volitve 2018

««
15 / 64
»»

nurmaln ::

nevone je izjavil:

...medtem ko država v glavnem troši in je zaradi tega, ker se financira represivno preko davkov, manj vezana k temu, da so njene storitve kvalitetne. V bistvu rabijo precej več samodiscipline.
o+ nevone

Problem je da "država" nima samodiscipline. Je ne more imet. Samodisciplino imajo lahko ljudje. Ampak ljudje samodisciplino prakticiramo predvsem kadar nam je to v lastnem interesu, na primer finančnem. Zato na primer nek zasebni zdravnik, ki dela za profit, ne bo nikoli preplačal operacijskih miz za 5x, UKCLJ pa mimogrede, če bo le mislil da ga ne bodo dobili. In ga ne bodo. Preprečit korupcijo z vedno več zakoni, pravilniki in nadzori, pač ne bo šlo. Korupcijo preprečiš tako, da preprečiš potencialni incentive.
In dokler imaš ljudi ki razpolagajo z veliko tujega denarja, toliko časa boš imela velik incentive za korupcijo. Friedman je rekel "nobody spends other people's money as carefully as they spend their own".
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

dice7 ::

nurmaln je izjavil:

No ja, je stvar debate koliko so bili verni, če že so bili bližje deizmu kot teizmu, ampak to niti nima veze. Tudi Newton na primer je bil alkimist, pa mu tega ne zamerimo na področjih na katerih pa je imel prav.

Ravno v tem je ironija, navijali so za vero, da se vpleta v najbolj brezvezne detajle človeškega življenja[, potem lahko to moč nekdo izkoristi.]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

thramos ::

Truga je izjavil:

Ma pa tud nisem jaz cist nikjer napisal da hocem enakost, to je nek strawman ki so si ga zmislili kle. Hocem manjsi prepad med revnimi in bogatimi. Bogati bojo itak ostali bogati, dokler nekdo ne zakurbla giljotin v nasledni revoluciji. In jaz bom pri trenutni hitrosti verjetno se ziv in med zrtvami, ker imam prevec denarja, jebiga.

Ampak lahko pa upam in se trudim prepricat ljudi, da se svet preden do tega pride malo strezne, in se uredi ta zajeb. Kapitalizem, kot deluje trenutno, je moderni outsourcani fevdalizem, razlika je tokrat predvsem v tem da so tlacani na drugem kontinentu. Kot sem ze napisal, zdajle pocasi zadnje azijske drzave prehajajo prag pricakovanj standarda, ko se zahodnemu kapitalizmu se splaca izkoriscat. Naslednja tarca bo afrika. Ko zmanjka afrike, pa bo kapitalizem u veliki jebi. Kaj sledi ko se razjezi dost ljudi ze vemo iz zgodovine, samo da leta 1789 proletariat ni imel dostopa do cepljivega materiala iz ruskega crnega trga.


Ej, prav sam si napisal, da si želiš enakosti. Khm, pogojne, ker bi še vedno rad malo več, kot je povprečje.

Nihče ne pravi, da je nebrzdani kapitalizem najboljša stvar na svetu. Je pa ravno ta kapitalizem, čeprav v večini držav zelo omejen, dosegel, da prvič v zgodovini človeštva, stopnja revščine (kljub še vedno veliki rasti prebivalstva) drastično pada praktično povsod.

Sploh veš, kako se bere tvoj drugi odstavek? Ko bo kapitalizem iz revščine potegnil Azijo, bo nadaljeval z Afriko ...

Truga ::

Ne razumes 5% od tega kaj sem napisal, ocitno. Ko bo industrija (ne kapitalisti ki srkajo ves denar iz afrike na kajmane, ampak industrializacija druzbe) potegnila afriko iz revscine bo fevdalizma konec, in bomo s trenutnim sistemom u totalni pizdi, in se bo za vecino zahodnjakov leto 2008 zdelo kot pocitnice, ne pa ekonomska kriza.

ZaphodBB ::

Ravno v tem je ironija, navijali so za vero, da se vpleta v najbolj brezvezne detajle človeškega življenja[, potem lahko to moč nekdo izkoristi.]

Zato se vojak dice7 tako trudi stlačiti intersekcionalizem v najbolj brezvezne detajle človeškega življenja?

Ne razumes 5% od tega kaj sem napisal, ocitno. Ko bo industrija (ne kapitalisti ki srkajo ves denar iz afrike na kajmane, ampak industrializacija druzbe) potegnila afriko iz revscine bo fevdalizma konec, in bomo s trenutnim sistemom u totalni pizdi, in se bo za vecino zahodnjakov leto 2008 zdelo kot pocitnice, ne pa ekonomska kriza.

Fino in fajn. Edino problem je, da Afrika ne deluje tako kot si ti domišljaš, niti "trenutni sistem" ne deluje tako kot si ti domišljaš. Jaz bi ti z veseljem razložil zakaj se motiš, vendar ti ne bom, ker tebe pač bolj zanima kar imaš za povedat kot tisto kar je res.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

Truga ::

No daj si vzemi 5 minut pa napisi. Saj ni treba zame, za druge.

ZaphodBB ::

Truga je izjavil:

No daj si vzemi 5 minut pa napisi. Saj ni treba zame, za druge.

Za začetek si poglej tole playlisto:

Afrika ima dva huda, domala neobhodna problema.

1. Geografija
2. Demografija

Ad 1: Geografske težave postanejo hitro razumljive, ko pogledaš topografsko karto. Kontinent je prepreden z gorovji in planotami. Hkrati je na njem izjemno malo plovnih rek, za razliko od ZDA - ki so prepredene s plovnimi rekami. Zakaj je to pomembno? Zaradi transporta. Afrika je logistično najbolj hendikepiran kontinent na našem planetu. Transport je težaven in drag. Gradnja infrastrukture še toliko bolj. Plovnih rek, ki sicer ponujajo daleč najcenejši transport, pa ima manj ko Evropa.

Ad 2: Demografske težave so nekoliko drugačne od Evropskih. Afrika nima težav z rodnostjo, Afrika ima težave z izobraževanjem oz. kot temu radi rečejo v žargonu gre za strukturne težave. Afrika je res demografsko najmlajša regija na planetu, zaradi česar ji nekateri pripisujejo lepo prihodnost in bliskovit razvoj. Temu verjetno ne bo tako, ker ogromne množice mladih nimajo nikakršnih kvalifikacij, zaradi česar dejansko ne morejo ponuditi dodane vrednosti. Izobraženi mladi moški so ponavadi priložnost za razvoj. Neizobraženi in jezni mladi moški, pa so ponavadi vzrok za trpljenje.

Teorije zarote o tem kako bledoličnež iz same zlobe drži afriko v dreku se hitro razblinijo, ko namesto mitološke dežele začneš gledati dejanske podatke o dejanskem kontinentu.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

nevone ::

Teorije zarote o tem kako bledoličnež iz same zlobe drži afriko v dreku se hitro razblinijo, ko namesto mitološke dežele začneš gledati dejanske podatke o dejanskem kontinentu.


Po moje pa samo nimajo pravega vodstva, ki ga mimogrede tudi nočejo. Vsako vodstvo, ki bi jih lahko potegnilo na višjo raven se označi za imperializem, kar je napaka.

Žal imajo ljudje kot posamezniki polno slabih izkušenj in potem v okviru širšega konteksta ne vidijo, da nekatere težave so neobhodne.

Vsi bi radi imeli vse, tudi če tega sami ne morejo ponuditi.

Saj tam kjer so hodili misionarji so bili ljudje v bistvu kooperativni. Imaš pa povsod divjake, ki mislijo, da je treba zganjati teror.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

ZaphodBB ::


Po moje pa samo nimajo pravega vodstva, ki ga mimogrede tudi nočejo. Vsako vodstvo, ki bi jih lahko potegnilo na višjo raven se označi za imperializem, kar je napaka.

Žal imajo ljudje kot posamezniki polno slabih izkušenj in potem v okviru širšega konteksta ne vidijo, da nekatere težave so neobhodne.

Vsi bi radi imeli vse, tudi če tega sami ne morejo ponuditi.

Saj tam kjer so hodili misionarji so bili ljudje v bistvu kooperativni. Imaš pa povsod divjake, ki mislijo, da je treba zganjati teror.

Dobro vodstvo bi gotovo bolj koristilo kot slabo. Ampak razvoj v Afriki je in bo tudi vnaprej precej dražji kot kjerkoli drugje.

Največji razlog je v logistiki, takoj naslednji pa v kulturi.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

thramos ::

Truga je izjavil:

Ne razumes 5% od tega kaj sem napisal, ocitno. Ko bo industrija (ne kapitalisti ki srkajo ves denar iz afrike na kajmane, ampak industrializacija druzbe) potegnila afriko iz revscine bo fevdalizma konec, in bomo s trenutnim sistemom u totalni pizdi, in se bo za vecino zahodnjakov leto 2008 zdelo kot pocitnice, ne pa ekonomska kriza.


Industrializacija? Sam si napisal, da zahodni kapitalizem izkorišča Azijo. Če je posledica tega "izkoriščanja" industrializacija in vlečenje množic iz revščine, nič čudnega, da se ne upirajo.¸

Za doomsday napovedi povlečene iz riti, pa si s še par mandeljci (vostok, prihajanodi ipd) lahko odprete svojo temo.

Resnica je drugačna: https://www.nytimes.com/2018/01/06/opin...

We all know that the world is going to hell. Given the rising risk of nuclear war with North Korea, the paralysis in Congress, warfare in Yemen and Syria, atrocities in Myanmar and a president who may be going cuckoo, you might think 2017 was the worst year ever.

But you’d be wrong. In fact, 2017 was probably the very best year in the long history of humanity.

A smaller share of the world’s people were hungry, impoverished or illiterate than at any time before. A smaller proportion of children died than ever before. The proportion disfigured by leprosy, blinded by diseases like trachoma or suffering from other ailments also fell.

Truga ::

ZaphodBB je izjavil:

Ad 1: Geografske težave postanejo hitro razumljive, ko pogledaš topografsko karto. Kontinent je prepreden z gorovji in planotami. Hkrati je na njem izjemno malo plovnih rek, za razliko od ZDA - ki so prepredene s plovnimi rekami. Zakaj je to pomembno? Zaradi transporta. Afrika je logistično najbolj hendikepiran kontinent na našem planetu. Transport je težaven in drag. Gradnja infrastrukture še toliko bolj. Plovnih rek, ki sicer ponujajo daleč najcenejši transport, pa ima manj ko Evropa.

Se strinjam 100%. Zato pa kitajci zdaj "zastonj" v afriki gradijo infrastrukturo. Ceste, zeleznice, celo kaksne "zastonj" zgradbe, vsaketok: https://www.moroccoworldnews.com/2018/0... :D

Pac, vejo kje bo naslednji goldmine poceni delovne sile, in pripravljajo infrastrukturo.

ZaphodBB je izjavil:

Ad 2: Demografske težave so nekoliko drugačne od Evropskih. Afrika nima težav z rodnostjo, Afrika ima težave z izobraževanjem oz. kot temu radi rečejo v žargonu gre za strukturne težave. Afrika je res demografsko najmlajša regija na planetu, zaradi česar ji nekateri pripisujejo lepo prihodnost in bliskovit razvoj. Temu verjetno ne bo tako, ker ogromne množice mladih nimajo nikakršnih kvalifikacij, zaradi česar dejansko ne morejo ponuditi dodane vrednosti. Izobraženi mladi moški so ponavadi priložnost za razvoj. Neizobraženi in jezni mladi moški, pa so ponavadi vzrok za trpljenje.

Se tudi 100% strinjam, in sem mnenja da je skrajno neodgovorno od razvitega sveta, da pri sebi kopici take kolicine denarja in ostalih sredstev (in, ironicno, ob enem pusti represivni kitajski meni nic tebi nic zakupljat velike zaplate kontinenta, da bojo oni zdaj tam poceli kar smo mi pri njih), namesto da bi ga vsaj malo vec usmerili v drzave tretjega sveta, in jim pomagali prit iz dreka. Jaz decembra 3 dni nisem nicesar jedel ker sem mel na racunu manj kot 50 centov, in blo je grozno, ampak kot sem napisal, meni se je situacija hitro popravila, ker sem zadel na proverbialnem lotu, in zivim v kolkortok razviti drzavi. Tam ne jejo po vec tednov skupaj, pri nas se pa hrana, ki jo uvazamo iz afrike, mece stran, ker se ne proda. Meni ne bo nic manjkalo, ker ne dobim novega kompjutra letos, oni bojo pa se naprej lacni, bolni in brez strehe nad glavo.

ZaphodBB je izjavil:

Teorije zarote o tem kako bledoličnež iz same zlobe drži afriko v dreku se hitro razblinijo, ko namesto mitološke dežele začneš gledati dejanske podatke o dejanskem kontinentu.

No, kolikor se meni zdi, Afrika sele dobro pride spet na vrsto, zdaj so meli nekaj cajta sorazmeren mir pred zahodnjaki, razen seveda hujskanja in prodaje orozja vsem stranem v raznih lokalnih konfliktih, da se ne bojo slucajno prevec organizirali. Zdaj bojo prisli pa kitajci pocasi narest red, tako kot znajo samo oni (pretvarjaj se da sem pejstu kle tankmana). In sweatshope. In mi bomo se naprej od kitajcev kupovali poceni sranje, ki ga bojo po letu 2030 sestavljali verjetno africani, dokler bo pac globalna druzba to prenesla, africani bojo pa skozi par generacij garanja kot zivina v sweatshopih prisli na nivo trenutne kitajske.

In pol smo tu. Po eni strani pravilno serjemo na rusijo z vsemi mogocimi ukrepi, ker tepta pravice drzavljanov in pocne kozlarije pri sosedih, po drugi strani, ker nam kitajska prodaja poceni potrosniske izdelke, ki jih nujno rabimo da pokazemo vedno vecjo ekonomijo (drugace se kapitalizem ustavi), pustimo kitajski da pocne kar hoce in veliko ljudi tretira kot zivino, fura policijsko drzavo, in v ne tako daljni prihodnosti zgleda dela sranje tudi pri drugih. Da ja nebi slucajno kdo pomislil da nimamo visokih dvojnih standardov. :P

thramos je izjavil:

Industrializacija? Sam si napisal, da zahodni kapitalizem izkorišča Azijo. Če je posledica tega "izkoriščanja" industrializacija in vlečenje množic iz revščine, nič čudnega, da se ne upirajo.

Industrializacija azijskih drzav bi se prav tako dogajala brez prisotnosti kolonialcev. Stroji ki sami opravljajo delo kokrtok efektivno so spremenili svet za vedno. Izum je evropejski, ampak tehnologija se je razsirila na cel svet ze pred 1900. Od takrat je samo vprasanje casa, kdaj bojo vsi na nivoju.

IMO, ce prodajas izdelke v evropi, imej pol se evropske place za delavce. Zakaj je pri nas 4e na uro prakticno suzenjstvo, na kitajskem je pa 2e na uro povsem OK? Pa dolg delavni cas, uniceno okolje, itd. Meni se to zdi kot cist navadno outsourcanje izkoriscanja nekam, kjer ga ne vidimo, tam pa se nimajo dost svojega denarja, da bi si kdo upal rect "fuck off" tko k pr nas, ker karkoli manj takoj pomeni stradanje ali se kaj hujsega.

In da odgovorim se na zadnji odstavek iz tvojega posta: Ja, manj ljudi je lacnih, revnih, itd. To je ok, super, kar tako naprej. Vsekakor bolje kot nazadovanje.

Kar ni ok je kako pocasi se stvar dogaja. Na svetu je zdaj, ta trenutek, dovolj denarja, surovin in hrane za oblect, nafutrat in naselit celotno clovesko populacijo ki teh ugodnosti se nima, in se ostalo bi vec kot dovolj za nase razkosno zahodno zivljenje, samo oni drugi tam cez mejo nebi vec umirali povsem po nepotrebnem. Seveda se nam to "ne splaca". Denarno, jasno. Ce je to clovesko ali ne pa se nas ne tice, ker cesar ne vidis ne boli, "boljsi pogoji kot prej" je pa izgovor da se se naprej dela kar najmanj kar je mozno, da zgleda kot da se nekaj dogaja. In vse zasluge za kakrsnokoli spremembo na bolje se, jasno, pripise kapitalizmu, ker pred kapitalizmom druzba in civilizacija nista obstajala.

nevone je izjavil:

Po moje pa samo nimajo pravega vodstva, ki ga mimogrede tudi nočejo.

haha oh wow

nevone ::

haha oh wow


Nisem niti pričakovala, da boš razumel. Razumevanje v eno smer pa še nikoli ni delovalo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Truga ::

O, tocno pravilno sem razumel, to je kar purestrain rasizem.

Seveda, ko se demokraticno zvoli voditelje ki bi jih mogoce lahko vodili iz sranja v kerem so, se jih je zbomba, ker niso "nasi". A jebiga, better luck next time?

dice7 ::

Pravega vodstva ne zeli predvsem trenutno vodstvo. Tam se v ljudi ne vlaga, ker ni potrebe po tem; zakaj graditi infrastrukturo, ce potrebujes samo cesto od rudnika do pristanisca, da tebi, voditelju, drzava funkcionira.

Pac so prevzeli model drzave, kateri jim je bil prvotno predstavljen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

thramos ::

Truga je izjavil:

IMO, ce prodajas izdelke v evropi, imej pol se evropske place za delavce. Zakaj je pri nas 4e na uro prakticno suzenjstvo, na kitajskem je pa 2e na uro povsem OK? Pa dolg delavni cas, uniceno okolje, itd. Meni se to zdi kot cist navadno outsourcanje izkoriscanja nekam, kjer ga ne vidimo, tam pa se nimajo dost svojega denarja, da bi si kdo upal rect "fuck off" tko k pr nas, ker karkoli manj takoj pomeni stradanje ali se kaj hujsega.


Ker je alternativa "izkoriščanju za 2 EUR na uro" tako slaba, da se Kitajci vseeno odločajo za 2 EUR na uro. Alternativa je recimo životarjenje na riževih poljih.


Truga je izjavil:


In da odgovorim se na zadnji odstavek iz tvojega posta: Ja, manj ljudi je lacnih, revnih, itd. To je ok, super, kar tako naprej. Vsekakor bolje kot nazadovanje.

Kar ni ok je kako pocasi se stvar dogaja. Na svetu je zdaj, ta trenutek, dovolj denarja, surovin in hrane za oblect, nafutrat in naselit celotno clovesko populacijo ki teh ugodnosti se nima, in se ostalo bi vec kot dovolj za nase razkosno zahodno zivljenje, samo oni drugi tam cez mejo nebi vec umirali povsem po nepotrebnem. Seveda se nam to "ne splaca". Denarno, jasno. Ce je to clovesko ali ne pa se nas ne tice, ker cesar ne vidis ne boli, "boljsi pogoji kot prej" je pa izgovor da se se naprej dela kar najmanj kar je mozno, da zgleda kot da se nekaj dogaja. In vse zasluge za kakrsnokoli spremembo na bolje se, jasno, pripise kapitalizmu, ker pred kapitalizmom druzba in civilizacija nista obstajala.


Razlog, da se to ne zgodi, so zahodni razvajenci, ki se ne želijo odpovedati svojim privilegijem. Osebnemu avtomobilu, udobni strehi nad glavo in jurja in pol neto, v našem okolju. Nenehno omenjaš "našemu", ampak se razkošju vseeno ne odpoveš.

Kapitalizmu pa se pripisuje predvsem zato, ker se je alternativa v obliki soci/komi enakosti izkazala kot katastrofalno slaba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

nevone ::

Pravega vodstva ne zeli predvsem trenutno vodstvo.


Trenutno vodstvo ne potrebuje vodstva. Potrebujejo ga tisti, ki pravijo, da jim je treba pomagati. Med in mleko se bosta pa cedila, ko bo vsak človek na svetu zmožen za vse poskrbeti sam, da ne bo od nikogar odvisen. To so sanje mnogih, ki so pa žal zaenkrat nedosegljive. Še kar nekaj časa bomo modsebojno odvisni in še kar nekaj časa bodo med nami razlike, take ali drugačne.

Dokler bo en lačen na svetu več kot pol ure, se bodo vedno našli takšni, ki bodo rekli, da je za to kriv nekdo drug. Če vidite lačnega, mu dajte jesti, to je vse. Gotovo ima vsak od vas, ki tukaj zastopa stališča solidarnosti kos kruha odveč. Ampak ne gre za to, ane?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Truga ::

thramos je izjavil:

Razlog, da se to ne zgodi, so zahodni razvajenci, ki se ne želijo odpovedati svojim privilegijem. Osebnemu avtomobilu, udobni strehi nad glavo in jurja in pol neto, v našem okolju. Nenehno omenjaš "našemu", ampak se razkošju vseeno ne odpoveš.

Kapitalizmu pa se pripisuje predvsem zato, ker se je alternativa v obliki soci/komi enakosti izkazala kot katastrofalno slaba.

Kitajci se ne odlocajo za 2e na uro ker nimajo boljse izbire ampak ker morajo to izbrat ce ne stradajo. Sepravi, ce tebi damo 2e na uro, ti je to ok, v primeru da bos drugace pac umrl? Al si zato da se drzimo nekega standarda, pa imas minimalca 1000e na mesec, pa zivis kot normalen clovek? In ce ne, zakaj ne?

In hec ko spet omenjas soci/komi, jaz kle zagovarjam socjalno demokracijo skandinavskega tipa, in nekak ne vidim da bi jim slo tok slabo? Mi lahko to razlozis?

nevone ::

jaz kle zagovarjam socjalno demokracijo skandinavskega tipa, in nekak ne vidim da bi jim slo tok slabo? Mi lahko to razlozis?

Saj pri nas imamo tudi takšno ureditev, pa nisi zadovoljen.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

dice7 ::

nevone je izjavil:

Dokler bo en lačen na svetu več kot pol ure, se bodo vedno našli takšni, ki bodo rekli, da je za to kriv nekdo drug. Če vidite lačnega, mu dajte jesti, to je vse. Gotovo ima vsak od vas, ki tukaj zastopa stališča solidarnosti kos kruha odveč. Ampak ne gre za to, ane?

o+ nevone

Ne, dejansko se ne gre o tem, ker ta pristop tega problema ne bo resil, drugace bi ga ze. Potrebne so spremembe na politicni sceni

thramos ::

Truga je izjavil:

Kitajci se ne odlocajo za 2e na uro ker nimajo boljse izbire ampak ker morajo to izbrat ce ne stradajo.


Skratka zahodni kapitalisti rešujejo Kitajce pred lakoto in smrtjo?

Truga ::

Kitajci bi te sluzbe meli v vsakem primeru, ker brez njih zahodni kapitalisti propadejo cez noc.

Odgovori prosim na moja vprasanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

thramos ::

Truga je izjavil:

In hec ko spet omenjas soci/komi, jaz kle zagovarjam socjalno demokracijo skandinavskega tipa, in nekak ne vidim da bi jim slo tok slabo? Mi lahko to razlozis?


Pišeš pa nekaj drugega.

Poleg tega imajo pravzaprav vse skandinavske države zelo podobno, če ne še nižjo stopnjo prihodkovne enakosti kot Slovenija.

Truga je izjavil:

Kitajci bi te sluzbe meli v vsakem primeru, ker brez njih zahodni kapitalisti propadejo cez noc.


Zakaj pa jih ne vzamejo? Kje pa so bile te službe, preden so prišli zahodni kapitalisti, da je bil toliko višji delež ljudi v revščini?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

dice7 ::

Industrializacija nima nobene veze z zahodnimi kapitalisti

ZaphodBB ::

dice7 je izjavil:

Industrializacija nima nobene veze z zahodnimi kapitalisti

Kaj takega lahko izjavi samo komunist.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

thramos ::

Truga je izjavil:

Odgovori prosim na moja vprasanja.


Katera? Odgovori na vsa, so v mojem pisanju. Če boš prisilil Apple, da plačuje Kitajce toliko kot Američane, bodo nehali plačevati Kitajcem in začeli Američanom.

Kitajci pa se bodo vrnili na polja.

dice7 ::

ZaphodBB je izjavil:

dice7 je izjavil:

Industrializacija nima nobene veze z zahodnimi kapitalisti

Kaj takega lahko izjavi samo komunist.
Industrializacija je proces, in ne ekonomski sistem, lahk prasas Stalina. Je pa res, da je industrija dala kapitalizmu precejsen zalet

Smrekar1 ::

dice7 je izjavil:

Industrializacija nima nobene veze z zahodnimi kapitalisti


Industrializacija ima vsaj toliko veze z zahodnimi kapitalisti kot ima električno omrežje veze z Nikolo Teslo in Thomasom Edisonom skupaj.

nevone ::

Kitajci bi te sluzbe meli v vsakem primeru, ker brez njih zahodni kapitalisti propadejo cez noc.


Kar so pobožne želje, ki pa z realnostjo nimajo nobene zveze.

Mislim, da smo se še nedolgo nazaj precej pridušali nad tem, da se industrija seli na Kitajsko in da za naše ljudi ni dela. Pa vidim, da je to čisto ok. Naši ljudje delo najdejo in organizirajo sami, brez pomoči kogarkoli. Tudi Kitajci niso rabili nikogar, da bi jim šla gospodarska rast navzgor, oni lahko sami.

Zdaj pa povej, zakaj pa Afričani ne (z)morejo sami. Saj ne rabijo nobenih investicij, začnejo delati in je to to. Odprejo svojo banko, plačajo ljudi ... kako pa misliš da smo mi (zahodna družba) prišli do tega kar imamo? Kdo nam je podaril?

Pojdite v Afriko in jim organizirajte družbo. Lahko greste množično tja in skupaj pljunete v roke. Bomo videli, če boste kar naenkrat vsi bogati in v izobilju. Dobra šola bi to bila za vas.

V resnici bi bilo pa veliko že to, da nehate razbijati lasten dom.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

ZaphodBB ::

Industrializacija je proces, in ne ekonomski sistem, lahk prasas Stalina. Je pa res, da je industrija dala kapitalizmu precejsen zalet

Stalinova industrializacija je delovala samo zato ker so ga zahodni kapitalisti na veliko zalagali z nujnimi osnovnimi sredstvi za industrializacijo - kot so motorji, vozila, stroji, posojila,...

To bi vedel, če bi malo manj časa zabil za na-pamet-učenje komunistične propagande in vsaj malenkost časa namenil za preverjanje pravilnosti trditev v komunistični propagandni, ter si morda prebral še kakšen zgodovinski zapis.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Truga ::

ZaphodBB je izjavil:

Stalinova industrializacija je delovala samo zato ker so ga zahodni kapitalisti na veliko zalagali z nujnimi osnovnimi sredstvi za industrializacijo - kot so motorji, vozila, stroji, posojila,...

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

dice7 ::

Zaphod, ti si tudi cisto opran. Se malo, pa bomo ugotovili, da je matematika socialisticni pojem, ker so sole vecinoma javni sektor

Truga ::

Kapitalisti v rusiji pred revolucijo: Zajebejo vse kar se zajebat da, drzava v razsulu, lakota zre prebivalstvo. Kapitalisti so ok!!!
Komunisti v rusiji po revoluciji: Zajebejo eno petletko, med katero bi mogoce lahko lakoto ze odpravili, lakoto odpravijo sele leto kasneje. Komunisti so najslabsa rec na svetu!!!!

ZaphodBB ::

Zdaj pa povej, zakaj pa Afričani ne (z)morejo sami. Saj ne rabijo nobenih investicij, začnejo delati in je to to. Odprejo svojo banko, plačajo ljudi ... kako pa misliš da smo mi (zahodna družba) prišli do tega kar imamo? Kdo nam je podaril?

Ukradli smo Afričanom. Njihova civilizacija je bila najbolj razvita na svetu, dokler ni beli vrag vsega pokradel. They Wuz Kangz And Shiet.

hahahahahahahahahahahahahahahahahahah

Takole se komunist smeje dejstvom. Potem pa eni drugi komunisti čez 30 let razlagajo ljudem, da v bistvu oni prej ni bil pravi komunist. Ker še nikoli nihče ni probal pravega komunizma.

Zaphod, ti si tudi cisto opran. Se malo, pa bomo ugotovili, da je matematika socialisticni pojem, ker so sole vecinoma javni sektor

Tupolev Tu-4 @ Wikipedia

Ja, Sovjetska industrija je bila tako uspešna, da so Američani B-29 skopirali od Sovjetov - vključno z napisi "Boeing" na pedalih.

Joj kako sem opran.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

nevone ::

Sovjetska industrija je bila tako uspešna,


Tudi Rusi imajo v svojih vrstah pametne ljudi. Imajo pa to smolo, da so vrsto let in še vedno živijo v represivni državi. Takim državam potem pametni pobegnejo če se le da v manj represivno državo, ki razume njihovo sposobnost kot kamenček v mozaiku, pri gradnji boljše družbe.

Sprejemanje sposobnih ljudi, da svobodno opravljajo svoje poslanstvo je temelj svobodne družbe, ki je recimo dvignil Ameriko nad povprečje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Truga ::

nevone je izjavil:

Zdaj pa povej, zakaj pa Afričani ne (z)morejo sami. Saj ne rabijo nobenih investicij, začnejo delati in je to to. Odprejo svojo banko, plačajo ljudi ... kako pa misliš da smo mi (zahodna družba) prišli do tega kar imamo? Kdo nam je podaril?

Saj so probal parkrat v dolocenih drzavah, pa jim hitr kdo proda se kak kamjon kalasnikov alpa m16 da se se mal strelajo. Vcasih pa kar zbombajo. Pa nc zato, sej pravm. Better luck next time.

ZaphodBB ::

Saj so probal parkrat v dolocenih drzavah, pa jim hitr kdo proda se kak kamjon kalasnikov alpa m16 da se se mal strelajo. Vcasih pa kar zbombajo. Pa nc zato, sej pravm. Better luck next time.

Čakaj, a sem prav razumel ti trdiš, da si črnci ne morjo pomagat, da se neb streljal med seboj, če le vidijo priložnost?

Wew lad. To je bolj rasistično kot katerikoli alt-righter katerega sem srečal do sedaj.


Tudi Rusi imajo v svojih vrstah pametne ljudi. Imajo pa to smolo, da so vrsto let in še vedno živijo v represivni državi. Takim državam potem pametni pobegnejo če se le da v manj represivno državo, ki razume njihovo sposobnost kot kamenček v mozaiku, pri gradnji boljše družbe.

Komiji v tej temi trdijo, da je bila Sovjetska Zveza pod Stalinom zgled strpnosti in kvalitete življenja.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

nevone ::

pa jim hitr kdo proda se kak kamjon kalasnikov alpa m16 da se se mal strelajo.


Nimajo se kej streljat. Pa kupovat orožje. Sej je drugega dela dovolj. Ampak kot rečeno, rabijo vodstvo, ki ga pa smatrajo kot imperializem. Če pa že oni sami ne, jim pa tukajšnji pravičniki sugerirajo, da je to to. Namesto, da bi jim dali delo. Se bo treba zmenit, da se kljub vsemu vzajemno potrebujemo in da to ni enosmerna zadeva.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

ZaphodBB je izjavil:

Čakaj, a sem prav razumel ti trdiš, da si črnci ne morjo pomagat, da se neb streljal med seboj, če le vidijo priložnost?
Ne. Trdi, da ti sponzoriraš kriminalne skupine v Afriki, ker te je strah, da bi se sicer tam organizirali na način, ki bi škodoval tvojim ideološkim prepričanjem.

dice7 ::

ZaphodBB je izjavil:

Zaphod, ti si tudi cisto opran. Se malo, pa bomo ugotovili, da je matematika socialisticni pojem, ker so sole vecinoma javni sektor

Tupolev Tu-4 @ Wikipedia

Ja, Sovjetska industrija je bila tako uspešna, da so Američani B-29 skopirali od Sovjetov - vključno z napisi "Boeing" na pedalih.

Joj kako sem opran.
Inovativnost, oz pomanjkanje le tega, nima z industrializacijo oz njenimi domnevnimi povezavami z *vstavi poljubno ekonomsko resitev* nicesar. Bog vedi kaksne paralele ti vleces tukaj

Si pa pokazal lep primer patentne tiranije, v deregulativnem svetu ta clanek sploh obstajal nebi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

jype ::

nevone je izjavil:

Nimajo se kej streljat. Pa kupovat orožje. Sej je drugega dela dovolj.
Vedno lahko najdeš koga, ki se je za dober denar pripravljen streljat.

nevone ::

Vedno lahko najdeš koga, ki se je za dober denar pripravljen streljat.


Ja, ampak to ni opravičilo. To bi nenazadnje lahko počel vsak, pa kljub temu jih ima celo večina odpor do tega. So pa ene združbe, ki na tem temeljijo.

Recimo v vojne, ki so se dogajale, so bili moški prisiljeni iti, če so hoteli ali ne. Torej nimajo vsi intence streljati se, niti za dober denar ne.

Ja, tudi jaz imam idejo, kako izkoreniniti nasilje. Ampak ni dovolj, če si nenasilen, žal. Na prvi pogled izgleda, da bi vsi sledili, ampak potem se izkaže, da vseeno ne bi. V bistvu je vse to pozivanje k nenasilju samo voda na mlin nasilnežem, ki samo čakajo, kdaj bodo dovolj močni oziroma kdaj bo nekdo dovolj šibek, da bodo lahko udarili.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

ZaphodBB ::

Ne. Trdi, da ti sponzoriraš kriminalne skupine v Afriki, ker te je strah, da bi se sicer tam organizirali na način, ki bi škodoval tvojim ideološkim prepričanjem.

Ti si pa alt-righter, ker ti je všeč Black Panther.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

gus5 ::

nurmaln je izjavil:

Problem je da "država" nima samodiscipline. Je ne more imet. Samodisciplino imajo lahko ljudje. Ampak ljudje samodisciplino prakticiramo predvsem kadar nam je to v lastnem interesu, na primer finančnem.
Torej je bila finančna kriza, ki se je začela leta 2008, posledica samo-discipline finančne industrije? :)) Borzne špekulacije, goljufije, prodajanje 'finančnih instrumentov' z oznako 'smeti' naivnežem so manifestacija samo-discipline? Pohlep je samo-disciplina? :)) Banksterji so samo-disciplinirani, samo-omejevalni? :)) :)) :))

harvey ::

Židanov SD malo osvežil kadre - Dušan Olaj (Duol d.o.o.) in Dominika Švarc Pipan. Jutri pa še Lista novinarja Bojana Požarja s svojim ustavnim kongresom in razkritjem programskih izhodišč. Zanimiva taktika greš na volitve, a ne boš politik... Lov na nove obraze je odprt:D
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

ZaphodBB ::

Torej je bila finančna kriza, ki se je začela leta 2008, posledica samo-discipline finančne industrije?

Ne bila je dediščina Clintonovega dekreta, da mora vsak imeti priložnost postati lastnik hiše, tudi če ni kreditno sposoben.

Goljufanje je bil zgolj način kako so banke sploh lahko preživele v razmerah, ko jim je bila odvzeta diskrecijska pravica. Seveda so pozneje ugotovile, da je goljufanje lahko zelo fajn posel.

Kot v večini socialističnih zgodb so na koncu zapitek plačali davkoplačevalci.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jype ::

ZaphodBB je izjavil:

Ne bila je dediščina Clintonovega dekreta, da mora vsak imeti priložnost postati lastnik hiše, tudi če ni kreditno sposoben.
Alt-righterji obvladate laganje.

ZaphodBB ::

jype je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Ne bila je dediščina Clintonovega dekreta, da mora vsak imeti priložnost postati lastnik hiše, tudi če ni kreditno sposoben.
Alt-righterji obvladate laganje.

Vedno sem vesel, ko na svoj poseben način priznaš, da imam prav.

https://content.time.com/time/specials/...
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Gregor P ::

Gre v politiko, a ne bo politik in bo ostal novinar, kar v bistvu tudi ni:P

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

ZaphodBB ::

Gre v politiko, a ne bo politik in bo ostal novinar, kar v bistvu tudi ni:P

Zgodbe, ki jih piše življenje. Totalno epic.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jype ::

ZaphodBB je izjavil:

Vedno sem vesel, ko na svoj poseben način priznaš, da imam prav.
Vedno si vesel, ko navedeš vir, ki demantira tvojo izjavo.

ZaphodBB je izjavil:

Zgodbe, ki jih piše življenje. Totalno epic.
S tvojo podporo kot popolni hipokrit torej lahko vedno računa.
««
15 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Šarec in odstop vlade, drugič (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6911671 (10163) bluefish

Več podobnih tem