» »

Slovenske parlamentarne volitve 2018

Slovenske parlamentarne volitve 2018

««
13 / 64
»»

Wrop ::

Truga je izjavil:

thramos je izjavil:

Truga je izjavil:

pridem takoj za tabo


No, pa smo tam.

1 % brani svoje privilegije.

lol fuck off, jaz bi rad dosegel vsaj pogojno enakost na svetu, in zaradi tega me tle zmerjas? ja hvala


Ti bi rad samo svoje top 1 % privilegije ohranil. Botttom 99 % govoriš naj zmanjšajo neenakost in naj bodo bolj radodarni med sabo, sam pa medtem bogatiš.

Truga ::

Jaz si dat vec kot ze dajem ne morem privoscit, vsaj trenutno ne. Ce se ti to ne zdi fer, potem delaj z mano, da razbijeva ta usrani kapitalizem, in lahko zrihtamo nekaj kar bo delovalo za vse, ne samo za pescico.

nurmaln ::

Truga je izjavil:


In zato si placal davek druzbi (v obliki dohodnine in DDVja), kar je super zadeva, se ne strinjas? Eni pa hocejo te davke se zmanjsat, zato da bojo meli vec zase, ceprav ne rabijo. Razumes?

Ne, se ne strinjam. Davka jaz ne plačujem "družbi" ampak državi. Plačujem ga zato da mi država nudi neke storitve. Ko grem v trgovino za kruh plačam enak znesek kot vsak drug. To je pošteno, to je super zadeva. Če bi kruh plačeval tako kot DDV, se pravi proporcionalno, bi za isto kilo kruha plačal z 1000€ plače recimo 1€, z 2000€ plače pa 2€. To ni pošteno in ni super zadeva.
Da je še huje večino davkov plačujem kot dohodnino, se pravi progresivno. Če bi kruh plačevali na enak način bi tisti z 1000€ plačal 1€, tisti z 2000€ pa 4€. Zakaj naj bi bilo pa to super mi pa ne bo nikoli jasno.

Truga je izjavil:

...potem delaj z mano, da razbijeva ta usrani kapitalizem, in lahko zrihtamo nekaj kar bo delovalo za vse, ne samo za pescico.

Ta "usrani" kapitalizem je samo v dvajsetem stoletju potegnil iz revščine nekaj milijard ljudi in revščino spravil iz cca 85% svetovne populacije na pod 10%. V istem obdobju je vaš pošten, moralen, redistsributivni sistem pobil cca 100 milijonov ljudi.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

thramos ::

Truga je izjavil:

lol fuck off, jaz bi rad dosegel vsaj pogojno enakost na svetu, in zaradi tega me tle zmerjas? ja hvala


Zmerjam? S čim? Ker ti povem, da boš mogel za enakost z večino ljudi razdati praktično vse svoje premoženje? In da se tvoje pisanje 99 % ljudi zdi mlatenje slame priviligiranega razvajenčka?

Pa a zdaj smo že pri "pogojni" enakosti? Se ne bi rad odpovedal svojim "pogojnim" privilegijem, a?

Truga ::

nurmaln je izjavil:

Zakaj naj bi bilo pa to super mi pa ne bo nikoli jasno.

Zato ker ti, ki si med nami srecnimi ki, ki imamo sluzbo ki so vredu placane, komot pomagamo financirat javne storitve, da imajo tudi revni kje za prezivet. Kaj mislis kaj bi se zgodilo ce ukinemo socjalo, zato da mava midva 30% visje place, in pri spravimo polovico drzavljanov na kant?

nurmaln je izjavil:

Ta "usrani" kapitalizem je samo v dvajsetem stoletju potegnil iz revščine nekaj milijard ljudi in revščino spravil iz cca 85% svetovne populacije na pod 10%. V istem obdobju je vaš pošten, moralen, redistsributivni sistem pobil cca 100 milijonov ljudi.

Hmm, res? Jaz pa sem mislil da se je to zgodilo z industrializacijo.

thramos je izjavil:

Truga je izjavil:

lol fuck off, jaz bi rad dosegel vsaj pogojno enakost na svetu, in zaradi tega me tle zmerjas? ja hvala


Zmerjam? S čim? Ker ti povem, da boš mogel za enakost z večino ljudi razdati praktično vse svoje premoženje? In da se tvoje pisanje 99 % ljudi zdi mlatenje slame priviligiranega razvajenčka?

Pa a zdaj smo že pri "pogojni" enakosti? Se ne bi rad odpovedal svojim "pogojnim" privilegijem, a?

Moje celo razpolozljivo premozenje je ene 3000e, vkljucno z obemi racunalniki. Ja, prihodke mam za slovence kar visoke, ampak to je pa to. Ce je to top %, pol smo res fucked.

Wrop ::

Truga je izjavil:

Jaz si dat vec kot ze dajem ne morem privoscit, vsaj trenutno ne. Ce se ti to ne zdi fer, potem delaj z mano, da razbijeva ta usrani kapitalizem, in lahko zrihtamo nekaj kar bo delovalo za vse, ne samo za pescico.


Najprej boš moral pokazati vsaj en majhen dokazec, da res daješ od svoje neto plače 98% bolj revnim od tebe, da te vsaj malo resno jemljemo. Nekateri ljudje po svetu preživijo z 1 € na dan, ti pa ne bi mogel z minimalcem čez mesec? Razliko lahko komot nakažeš in tako razbijaš ta usrani kapitalizem, ki ljudi izkorišča, da delajo kot sužnji.

Truga ::

Oprosti ker ne spravljam racunov, zato da bom nekim neznancem na internetu kazal svoje finance?

e: Trenutno se prezivljam s 300e na mesec, mam pa to sreco da imam poceni najemnino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

nurmaln ::

Če malo na grobo rečemo je samo želja vsakega posameznika, da bi bil "boljši" človeštvo pripeljala do ogromnih napredkov v recimo zadnjih 100.000 letih. Če bi bila enakost cilj smo bili cilju veliko bližje pred 100.000 leti.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Truga ::

haha, to bo to.

nurmaln ::

Truga je izjavil:

e: Trenutno se prezivljam s 300e na mesec, mam pa to sreco da imam poceni najemnino.

Torej po dohodkih spadaš v zgornjih 23% svetovne populacije. Vsaj tri četrtine od teh 300 EUR bi bilo fino da razdaš. Saj veš, v imenu enakosti.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Truga ::

bi tudi to razdal, pa nemorem

nurmaln ::

Ah ne bit tolk negativen, seveda lahko, mi vrjamemo vate.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Truga ::

No, bom takoj za tabo.

Wrop ::

Truga je izjavil:

Oprosti ker ne spravljam racunov, zato da bom nekim neznancem na internetu kazal svoje finance?

e: Trenutno se prezivljam s 300e na mesec, mam pa to sreco da imam poceni najemnino.


Ni treba vseh tvojih financ, samo eno, dve, tri nakazila, komu/kam in koliko. Svoje os. podatke komot zakriješ.
Druga bolj verjetna možnost je seveda ta, da so te polna usta. Da ves denar porabiš tam kjer imaš sam neposredne koristi, za lačne v Afriki pa ne ostane nič.

thramos ::

Truga je izjavil:

Moje celo razpolozljivo premozenje je ene 3000e, vkljucno z obemi racunalniki. Ja, prihodke mam za slovence kar visoke, ampak to je pa to. Ce je to top %, pol smo res fucked.


S streho nad glavo, polnim želodcem in na toplem.

Za razmere večine zemljanov si bogataš.

S prstom pa kažeš le na tiste, ki so višje od tebe. No, večina kaže tudi nate, z istimi argumenti.

Truga ::

Jaz ze zdaj tistim dajem vse kar lahko, ti pa me pri tem zmerjas s hinavcem in se valjas v denarju.

Wrop ::

Ne, jaz sem eden izmed 98 % ljudi pod tabo. Ampak, ker sem dober, lahko vse viške nakažeš bottom 10 %, sam lahko brez tvoje dodatne pomoči preživim.
Si tipičen predstavnik top 1 %, ko je treba kaj dati ostalim 99 %, se najdejo 1000 in 1 izgovor, da tudi sami nimajo denarja.

Truga ::

Haha. Ko bi blo vsaj. Zal ga samo nimam. Kot sem rekel, zdaj se situacija popravlja, cez kaksno leto me spomni pa bom mel verjetno kaksen izpisek ali 5 za charity spet.

In btw ce si v sloveniji, imas kar precej od ljudi nad tabo, ker imamo, na sreco, visje placani drzavljani precej visje davke kot ljudje na minimalcu. Ce bi blo pomoje, bi bila krivulja se strmejsa (od 0 pri minimalcu, pa do 90% vse kar je nad miljon bruto na leto). Jaz bi mel v takem sistemu verjetno se visje davke, ampak se nebi nic kej dost sekiral.

Seveda se to dandanes ne bo zgodilo, ker so politiki prevec dobro skorumpirani sponzorirani od bogatasev, da bi lahko kaj tako komunisticnega uveljavili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

thramos ::

Truga je izjavil:

Jaz ze zdaj tistim dajem vse kar lahko, ti pa me pri tem zmerjas s hinavcem in se valjas v denarju.


Vse kar lahko, pomeni razdati imetje in na Madagaskarju graditi šole. Ampak rajši ne bi ogrozili standarda, mar ne?

Truga ::

nocem na madagaskar, tam ni snega

thramos ::

Vem.

Truga ::

Meni je zelo zabavno, kako od mene zahtevate naj si znizam standard, ko jaz ne zagovarjam nobenih nizanj standardov cisto nikogar (ce mi reces da ima clovek s 100k neto nizji standard kot z miljonom se zelo grdo lazes), vi pa tu od mene zahtevate naj si jaz nizam standard, ker razlogi? Zato da bo vam bolj komot, ker boste meli manj beguncev?

In pol mene probas slikat kot hinavca, ja lol no.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

thramos ::

Jaz od tebe nič ne zahtevam.

Ampak če praviš, da bi rad "dosegel pogojno enakost" (zakaj le pogojno?), pa se še vedno oklepaš svojih privilegijev v obliki gromozanskih prihodkov v primerjavi z večino sveta ...

Truga ::

Brez teh dohodkov bi bil danes ze na cesti, ker imam ostarele druzinske clane ki rabijo za 2 jurja na mesec oskrbe, od drzave dobivajo pa 500 evrov pokojnine, ker so nekateri kreteni preskrti in raje skrivajo denar kot da bi se do sodrzavljanov obnasali kot do ljudi in placali preklet drobiz od socjale.

Al pravis da raje vrzem na cesto? Bos ti vzel k sebi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

thramos ::

Lej, lepo, da skrbiš za svoje bližnje. Zelo, nekaterim to ni samoumevno. Lepo tudi, da pošiljaš denar v Afriko.

Vseeno pa težko trdiš, da ti gre za enakost. Morda v Sloveniji, ker bi ob enakosti imel (nekaj) več, kot imaš sedaj. Globalno gledano, pa bi imel manj. Če bi ti resno bilo do tega, bi to že naredil.

Prav tako težko trdiš, da si za revne množice sveta naredil vse, kar lahko. Spet, če bi ti bilo resno do tega, bi počel kaj drugega.

nevone ::

Vseeno pa težko trdiš, da ti gre za enakost.


Kako, da ne? Zakaj ne? Komot se gre človeku za enakost.

Kar pa niti ni zelo koristna vrlina. Oziroma je, a če bi se ji vsi prepustili, bi družba stagnirala, ne napredovala. Zaenkrat je še tako.

Sploh bi enakost morali definirati. Kaj naj bi ta enakost bila? Kaj bi obsegala in koliko tolerance bi vseeno dopuščala?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Truga ::

Ma pa tud nisem jaz cist nikjer napisal da hocem enakost, to je nek strawman ki so si ga zmislili kle. Hocem manjsi prepad med revnimi in bogatimi. Bogati bojo itak ostali bogati, dokler nekdo ne zakurbla giljotin v nasledni revoluciji. In jaz bom pri trenutni hitrosti verjetno se ziv in med zrtvami, ker imam prevec denarja, jebiga.

Ampak lahko pa upam in se trudim prepricat ljudi, da se svet preden do tega pride malo strezne, in se uredi ta zajeb. Kapitalizem, kot deluje trenutno, je moderni outsourcani fevdalizem, razlika je tokrat predvsem v tem da so tlacani na drugem kontinentu. Kot sem ze napisal, zdajle pocasi zadnje azijske drzave prehajajo prag pricakovanj standarda, ko se zahodnemu kapitalizmu se splaca izkoriscat. Naslednja tarca bo afrika. Ko zmanjka afrike, pa bo kapitalizem u veliki jebi. Kaj sledi ko se razjezi dost ljudi ze vemo iz zgodovine, samo da leta 1789 proletariat ni imel dostopa do cepljivega materiala iz ruskega crnega trga.

nevone ::

Hocem manjsi prepad med revnimi in bogatimi.


Jest tudi, če bi bili manj bogati kdaj zadovoljni. Tako jih pa zmoti vsaka tudi majhna neenakost. Saj vemo, kako so nekateri zavistni, tudi če niso ravno na dnu. Ali pa še celo bolj.

Saj človeku se res milo stori, ko vidi kakšnega reveža, ampak res reveža. Samo kaj, ko je to, kot bi polnil vrečo brez dna.

Mogoče bi lahko rešili situacijo, če bi znali definirati, kaj je tisto, kar človek potrebuje od tega kar obstaja in česa sploh še nimamo, kar tudi potrebuje, ampak tukaj smo zelo neenotni ali bolje rečeno večina rahlo zmedeni.

Lepo je, da so na svetu tudi takšni kot si ti, ki jim je mar za druge in ki pač počne, kar največ lahko, da bi kaj pripomogel k izboljšanju.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nekikr ::

Mogoče bi lahko rešili situacijo, če bi znali definirati, kaj je tisto, kar človek potrebuje od tega kar obstaja in česa sploh še nimamo, kar tudi potrebuje, ampak tukaj smo zelo neenotni ali bolje rečeno večina rahlo zmedeni.

Brez ene hudo hude policijske države je to nemogoče. Je dovolj milijon na mesec? Dva? Rabiš samo en avto ali morda tri? 500 metrov hiše na osebo ali 30? Odvisno koga vprašaš. Če si nekdo to kupi s svojim delom, zakaj pa ne bi imel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

nurmaln ::

nevone je izjavil:

Hocem manjsi prepad med revnimi in bogatimi.


Jest tudi...

Pa zakaj za vraga no?
Zakaj je ta neenakost problem? Tudi če bi bili vsi na svetu siti, zdravi, imeli vsak svojo hiši z bazenom, novim Audijem, etc... Potem bi imel pa nekdo 1000 hiš in bi bilo spet narobe.

Zakaj folk kar ne more in ne more dojet da je problem revščina in ne neenakost?? Dokler se problem ne definira pravilno, toliko časa bodo šle "rešitve" v napačni smeri.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

vostok_1 ::

Tko je. IMO, država bi morala zagotoviti dovoljšen minimalen standard posameznika, da ima ta fighting chance za si izboljšat stanje. Obenem, bi morala kot nadzornik, preprečevati monopolne položaje prevelikih podjetji. Če ne drugega je tu dober fond za pobirat davke, ki bi služili prvi točki.
Država ne bi smela določati, kdo lahko koliko zasluži, za privatni sektor.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nevone ::

Saj glavni problem ni neenakost, ampak odnos do šibkejših. Oni bi morda celo bili zadovoljni s precej manj, a je družba naravnana tako, da jih na nek način zaničuje. Seveda ne vsi, ampak saj vemo kako je. Stalno se vrši pritisk s strani tistih, ki imajo več, ker sistem vlečejo v fazo, v kateri imajo šibkejši še manj možnosti. Zraven se pa stalno tekmuje, kdo ima več, in kaže s prstom na tiste, ki imajo manj.

To se dogaja tudi na tem forumu. Hitro se najdejo osebki, ki so pripravljeni povsem diskreditirati šibkejšega od sebe, oziroma vsi prežijo na šibkost ostalih.

Zato ni čudno, če ljudje hočejo biti vsi na vrhu piramide, kjer je moč pač največja.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

dice7 ::

nevone je izjavil:

Kako, da ne? Zakaj ne? Komot se gre človeku za enakost.

Kar pa niti ni zelo koristna vrlina. Oziroma je, a če bi se ji vsi prepustili, bi družba stagnirala, ne napredovala. Zaenkrat je še tako.
Med enakostjo in stagnacijo ni neke kavzalnosti. Vecina temeljev industrije tj. od fizike do parnega stroja se niso razvijali s trznim namenom. Neenakost je motivacija, ampak ce gremo po tej poti, potem je najbolsa motivacija za razvoj clovestva bila vedno vojna

Truga ::

nevone je izjavil:

Hocem manjsi prepad med revnimi in bogatimi.


Jest tudi, če bi bili manj bogati kdaj zadovoljni. Tako jih pa zmoti vsaka tudi majhna neenakost.

A dj dj dj. Jst rabim streho, hrano, racunalnik in bicikl pa sm dobr.

nevone ::

IMO, država bi morala zagotoviti dovoljšen minimalen standard posameznika, da ima ta fighting chance za si izboljšat stanje.


Kako država? To je spet tako čez palec, in poleg tega ti to ne garantira, da če je osnovno izhodišče vseh enako, da bodo vsi enako dobro prosperirali. To ne gre. Saj smo razdelili v samostojni Sloveniji premoženje, pa kaj je bilo iz tega. Večina ni odnesla nič. Res je tudi, da ni bilo veliko, ampak če ljudem daš veliko, zgubijo motivacijo za delo, ne vsi, dobršen del pa.

Po drugi strani, marsikatera država, bi bila danes že sposobna nuditi en tak primeren standard za večino, a kaj, ko se takoj pojavi težnja, da se potem cel svet preseli tja. Ni vzdržno, žal.

Svet je ena norija, kaj bomo spackali skupaj, bomo pa videli.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

nekikr ::

A dj dj dj. Jst rabim streho, hrano, racunalnik in bicikl pa sm dobr.

Če si tega ne moreš prislužiti brez vmešavanja države ali drugih, potem si povsem nesposoben ali pa eden od tistega promila promilov, ki ima dejansko razlog, da ne more. Problem je bolj, da si večina želi strehe nad glavo (pa da pokrije še ostale 300m nepremičnine in garažo za dva avtomobila). Ampak to pa res ni minimalen standard.

nevone ::

A dj dj dj. Jst rabim streho, hrano, racunalnik in bicikl pa sm dobr.


To imajo v Sloveniji (skoraj) vsi, pa več kot očitno niso zadovoljni. Če si ti, ne pomeni da so vsi.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Truga ::

Ce niso zadovoljni se lahko potegujejo za kaj vec, tako kot se ze zdaj..

nevone ::

Truga je izjavil:

Ce niso zadovoljni se lahko potegujejo za kaj vec, tako kot se ze zdaj..


Bistveno je, da niso zadovoljni in protestirajo na način, da jim mora več zagotoviti nekdo drug za katerega v isti sapi pravijo, da je povsem nekoristen in da itak vse naredijo sami. Go figure.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nekikr ::

Lahko se potegujejo, ampak morda ne na način, da kar vzamejo drugim in hujskajo na upor in pripravljajo giljotine samo zato, ker sami niso bili sposobni spraviti tega skupaj.

Ta "samo streho nad glavo bi rad" je taka precej bedna parola. Ker večina ne misli tega zares, niti najmanj. Kar resnično mislijo je tole. Ko sem se vozil po ZDA pa milijoni živijo v takih razmerah. In to je precej bolje kot pa tile v Indiji.
Kakšno streho nad glavo bi zdaj rad imel? ;)

Truga ::

Tako, k ne zamaka kompjutra.

Unilseptij ::

nevone je izjavil:

Truga je izjavil:

Ce niso zadovoljni se lahko potegujejo za kaj vec, tako kot se ze zdaj..


Bistveno je, da niso zadovoljni in protestirajo na način, da jim mora več zagotoviti nekdo drug za katerega v isti sapi pravijo, da je povsem nekoristen in da itak vse naredijo sami. Go figure.

o+ nevone



Spet gre debata v čudno smer... Ljudje protestirajo zato, ker jim ta drug dejansko pobira vse, kar ustvarijo. Ti imaš čisto zmedene poglede na to, kaj pomeni nekaj delati in kaj pomeni biti lastnik nečesa. Pogovarjamo se o poštenem plačilu za pošteno delo, ne pa o nekakšnem načelnem merilu, kaj je in kaj ni dostojno življenje. Človek, ki živi v nekem okolju pač pričakuje, da bo v tem okolju lahko normalno živel, če bo pošteno delal. "Normalno" pač pomeni nekaj povprečnega, v našem okolju je to pač naš povprečen življenjski standard. In seveda nekateri zaradi spleta okoliščin dobijo manj od povprečja, nekateri pa pač več, minimum pa naj le bo tak, da za redno 8 urno delo človeku pač ni treba prosjačiti. In res je, da v Sloveniji to sramotno nizko minimalno plačo v veliki meri kompenziramo s socialnimi transferi, predvsem, če so v igri otroci, samo to ni prav in je čisto mimo. Že to, da se v razpravi o minimalni plači pogovarjamo o socialnih temah je zgrešeno. Jebenti, človek, ki 8 ur na dan dela karkoli, si zasluži več kot dobrih 600 EUR... v našem okolju.

Sem čisto na palec izračunal, da v podjetju s 100 zaposlenimi to povečanje znese 30 EUR na mesec po glavi (celotni strošek delodajalca: http://www.delo.si/gospodarstvo/finance... ), kar je letno celih 36 tisoč EUR. Pri celotni masi plač 1.144.740 EUR v enem letu je to pa res zanemarljivo.

nurmaln ::

nevone je izjavil:

Bistveno je, da niso zadovoljni in protestirajo na način, da jim mora več zagotoviti nekdo drug za katerega v isti sapi pravijo, da je povsem nekoristen in da itak vse naredijo sami. Go figure.

Zelo lepo si zadela :D
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

nevone ::

Pogovarjamo se o poštenem plačilu za pošteno delo, ne pa o nekakšnem načelnem merilu, kaj je in kaj ni dostojno življenje.


Tega ni. Plačilo je vezano na to, koliko ljudje rabijo tvoj izdelek in kako drago jim ga lahko prodaš.

Jest sem tudi takoj zato, da mi ti priskrbiš pošteno plačilo za pošteno delo.

In ni prav, da se v eni sapi jamra, da ni poštenega plačila, po drugi strani pa ljudi, ki kopičijo denar, da bi to lahko storili označevati za izkoriščevalske svinje.

Ne rečem, da nobeden ni, ampak v grobem se ta denar pretaka v roke nekomu, ki za to nekaj naredi, kar nekdo drug potrebuje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

nurmaln ::

Unilseptij je izjavil:

Spet gre debata v čudno smer... Ljudje protestirajo zato, ker jim ta drug dejansko pobira vse, kar ustvarijo.

Sej to je problem, ker bluzite ljudje ki nimate pojma. Če jaz nekoga zaposlim za 700€ na mesec da izdeluje stole, in potem stole ki jih izdela v enem mesecu prodam za 7000€ profita, MU NISEM POBRAL NIČESAR!!!! Če je sprejel službo pri meni pomeni da je to največ kar mu je bil kdo pripravljen ponuditi za njegovo delo. Če misli da sem mu kaj pobral lahko jutri odpre s.p., sam sestavlja stole zase in proba ustvariti tistih 1500€ bruto zaslužka, kolikor ga bo stalo da si bo izplačal vsaj enak neto znesek kot pri meni.
In če se tako odloči in mu uspe mu privoščim iz vsega srca.
Ampak kot vidimo, se velika večina ljudi še vedno raje odloča, da bodo delali za nekoga drugega. Že imajo svoje razloge.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

nurmaln ::

Unilseptij je izjavil:

Jebenti, človek, ki 8 ur na dan dela karkoli, si zasluži več kot dobrih 600 EUR... v našem okolju.

Ne, sploh ni nujno. Brezveze vpletaš tukaj neke čustvene izjave kot je "si zasluži". To je bedarija. Vprašanje ni ali "si zasluži" ampak ali "zasluži". In zasluži si če je njegovo delo potrebno, in če je s ceno svojega dela lahko konkurenčen.
Premetavanja peska z enega kupa na drugega in potem nazaj, pa tako 8 ur... to delo na primer ni potrebno. Zato s tem delom ne ustvari dodane vrednosti, oziroma ne ZASLUŽI dobrih 600€.
Po drugi strani pa je potrebno na primer, da ko grem iz garažne hiše, nekako plačam parkirnino. Spomni se na primer 15 let nazaj, ko so bili v vsaki garažni hiši zaposleni strici ali tete, ki so zaračunavali parkirnino. Verjetno so imeli slabe plače, ampak če bi imeli kakršnokoli boljšo alternativo bi že sami zamenjali. Ta delovna mesta danes skoraj ne obstajajo več, ker ste jih tisti ki zagovarjate minimalne plače, efektivno prepovedali. Prepovedali ste jih s tem da ste delo teh blagajnikov podražilo toliko, da se bolj splača imeti avtomate. Ti ljudje zdaj dela ne smejo več opravljati, tudi če bi ga želeli (za na primer 500€). Ker komunisti vedno veste kaj je za druge dobro, bolj kot vedo sami.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

nekikr ::

Čisto tako vseeno ni. Ob poplavi nezaposlenih ljudi bi ljudje bili pripravljeni delati za 100€ mesečno, če bi država ukinila vso pomoč in ukinila minimalno plačo. 100€ je še vedno toliko, da imaš vsaj za hrano (pa čisto nič drugega). In to seveda ni prav. Za pošteno delo pošteno plačilo je povsem ok. Ampak, saj to načeloma že imamo. S 700€ imaš lahko streho nad glavo v nekem skupnem gospodinjstvu, hrano, računalnik in kolo. Je to luksuz? Seveda ne, to je minimalno, da lahko v tem okolju živiš (ne samo preživiš). Ampak ljudje bi pač imeli za minimalno delo vsaj hišo na 200m, vikend na morju in nemški avto. To pa na žalost ne gre.

nurmaln ::

nevone je izjavil:

In ni prav, da se v eni sapi jamra, da ni poštenega plačila, po drugi strani pa ljudi, ki kopičijo denar, da bi to lahko storili označevati za izkoriščevalske svinje.

S tem da praktično vsi ki imajo veliko premoženje, ga imajo glavnino ne v gotovini in zlatu ampak v delnicah podjetij, v tovarnah in podobnih zadevah, ki spet omogočajo ljudem delovna mesta.
Folku ni jasno, da če bi jutri pobrali ves kapital in ga porazdelili enakomerno med ljudi, bi bilo vse to premoženje po 15-20 letih spet nazaj skoncentrirano v rokah zgornjih nekaj odstotkov. In s tem ni nič narobe.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

nurmaln ::

nekikr je izjavil:

Ob poplavi nezaposlenih ljudi bi ljudje bili pripravljeni delati za 100€ mesečno, če bi država ukinila vso pomoč in ukinila minimalno plačo.

Ne, ne bi bili. Ker bi se hitro našlo dovolj podjetnikov, ki bi našli načine kako iz delovne sile iztržiti več. Hudiča za 100€ na mesec lahko ne samo nazaj zaženemo Muro in vse ostale propadle firme, ampak bo hitro še Apple prišel do nas, da bomo iPhone sestavljali. In veliko število delovnih mest bo spet povzročilo pomanjkanje delovne sile in plače se bodo zvišale.
Za 300€ na mesec sem še jaz sposoben jutri odpreti 1000 novih delovnih mest. Kaj šele vsi podjetniki, ki že zdaj plačujejo ljudi po 1000+€. Boj za dobre delavce se bije vsak dan.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

nevone ::

Ljudje protestirajo zato, ker jim ta drug dejansko pobira vse, kar ustvarijo.


Ti imaš zmedene poglede na to, kaj pomeni _vse_ pobrati. Ja pri nas se je to dogajalo, ko sploh plač ni bilo, država je pa nastvljala vedno nova vodstva, ki so samo pobrala denar, dela in denarja pa niso zagotovili. Tak divji kapitalizem je res narobe svet.

Potem smo hoteli, da nihče nima nič več od koga drugega in smo pozaprli vse tajkune, no sedaj gradimo iz nule in res je nemogoče v taki situaciji zagotavljati vsem Slovencem dobre plače. Ne gre kar iz lufta.

Potem smo zavrnili vsakega vlagatelja it tujine, ki se mu tudi ne bomo pustili izkoriščati .... ne vem no ... iz nič bi radi vse ... to ne gre.

No morda celo gre, samo potem bodimo zadovoljni s tem kar imamo, in ne glejmo Billa Gatesa, ki mu nismo dali čisto ničesar, da je postal uspešen in poleg tega, da je računalnik približal sleherniku, zagotavlja delo precej ljudem.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()
««
13 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Šarec in odstop vlade, drugič (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6911788 (10280) bluefish

Več podobnih tem