» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
91 / 127
»»

andrej69 ::

guzmiricka je izjavil:

guzmiricka je izjavil:

Odločamo se za 77" oled. V finalni izbor sta padla ta dva:

https://www.freeshop.it/shop-in-shop/lg...

https://electronics.sony.com/tv-video/t...

Kakšno je kaj vaše mnenje o teh dveh. Ne moremo se namreč čisto odločiti...

Hvala !


Trenutno dobim oba za podobno ceno Lg 2.350 in Sony 2.500. Primrjave smo gledali in sta tam tam. Igric ne bomo igrali na njemu (imamo drugega za to ;) ). Ta bo v veliki večini za filme (Nvidia Shield+Denon reciver) in tv program.


Vsekakor je Sony boljša izbira za gledanje filmov, serij itd..

guzmiricka ::

andrej69 je izjavil:

guzmiricka je izjavil:

guzmiricka je izjavil:

Odločamo se za 77" oled. V finalni izbor sta padla ta dva:

https://www.freeshop.it/shop-in-shop/lg...

https://electronics.sony.com/tv-video/t...

Kakšno je kaj vaše mnenje o teh dveh. Ne moremo se namreč čisto odločiti...



Hvala !


Trenutno dobim oba za podobno ceno Lg 2.350 in Sony 2.500. Primrjave smo gledali in sta tam tam. Igric ne bomo igrali na njemu (imamo drugega za to ;) ). Ta bo v veliki večini za filme (Nvidia Shield+Denon reciver) in tv program.


Vsekakor je Sony boljša izbira za gledanje filmov, serij itd..


Nekako tja se nagibamo, ja.

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

Saj razlike so majhne med tema dvema modeloma pa vendarle ima Sony nekoliko boljšo kvaliteto slike, predvsem, ker ima nekoliko boljši procesor za samo obdelavo slike:)

Tsunamii ::

guzmiricka je izjavil:

guzmiricka je izjavil:

Odločamo se za 77" oled. V finalni izbor sta padla ta dva:

https://www.freeshop.it/shop-in-shop/lg...

https://electronics.sony.com/tv-video/t...

Kakšno je kaj vaše mnenje o teh dveh. Ne moremo se namreč čisto odločiti...

Hvala !


Trenutno dobim oba za podobno ceno Lg 2.350 in Sony 2.500. Primerjave smo gledali in sta tam tam, zato se je tolk težje odločiti. Igric ne bomo igrali na njemu (imamo drugega za to ;) ). Ta bo v veliki večini za filme (Nvidia Shield+Denon reciver) in tv program. A mogoče kdo ve kateri se bolje obnese pri sliki tv programa (Telekom) ?


Če ni skrivnost - kje bos dobil 77' Sonya ? Drugače za to ceno..kar SOny. Boljša slika za filme -Tv nanizanke.

guzmiricka ::

Tsunamii je izjavil:

guzmiricka je izjavil:

guzmiricka je izjavil:

Odločamo se za 77" oled. V finalni izbor sta padla ta dva:

https://www.freeshop.it/shop-in-shop/lg...

https://electronics.sony.com/tv-video/t...

Kakšno je kaj vaše mnenje o teh dveh. Ne moremo se namreč čisto odločiti...

Hvala !


Trenutno dobim oba za podobno ceno Lg 2.350 in Sony 2.500. Primerjave smo gledali in sta tam tam, zato se je tolk težje odločiti. Igric ne bomo igrali na njemu (imamo drugega za to ;) ). Ta bo v veliki večini za filme (Nvidia Shield+Denon reciver) in tv program. A mogoče kdo ve kateri se bolje obnese pri sliki tv programa (Telekom) ?


Če ni skrivnost - kje bos dobil 77' Sonya ? Drugače za to ceno..kar SOny. Boljša slika za filme -Tv nanizanke.


V Italiji jih imajo trenutno po taki ceni.

Amdforce ::

Pa ta freeshop dostavlja v SLO? Me kar mika da bi presaltal iz 65 na77 za to ceno.

Tsunamii ::

guzmiricka je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

guzmiricka je izjavil:

guzmiricka je izjavil:

Odločamo se za 77" oled. V finalni izbor sta padla ta dva:

https://www.freeshop.it/shop-in-shop/lg...

https://electronics.sony.com/tv-video/t...

Kakšno je kaj vaše mnenje o teh dveh. Ne moremo se namreč čisto odločiti...

Hvala !


Trenutno dobim oba za podobno ceno Lg 2.350 in Sony 2.500. Primerjave smo gledali in sta tam tam, zato se je tolk težje odločiti. Igric ne bomo igrali na njemu (imamo drugega za to ;) ). Ta bo v veliki večini za filme (Nvidia Shield+Denon reciver) in tv program. A mogoče kdo ve kateri se bolje obnese pri sliki tv programa (Telekom) ?


Če ni skrivnost - kje bos dobil 77' Sonya ? Drugače za to ceno..kar SOny. Boljša slika za filme -Tv nanizanke.


V Italiji jih imajo trenutno po taki ceni.


Hvala. Imas link za XR-77A80J za italijansko stran za 2.5k€ ?

fpbs ::

Tsunamii je izjavil:

Hvala. Imas link za XR-77A80J za italijansko stran za 2.5k€ ?

https://www.trovaprezzi.it/televisori-l...

Tsunamii ::

fpbs je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

Hvala. Imas link za XR-77A80J za italijansko stran za 2.5k€ ?

https://www.trovaprezzi.it/televisori-l...

Hvala ampak na tej strani je najcenejsi 77' za 3.080,90 € ?

skyform ::

Sedaj, ko imam Sony A8 lahko potrdim, da je Philips 706 res imel semi gloss finish podobn kot na A80J. V bistvu je na A80J še manj gloss in oba odajata tak čuden vijoličasto pink odsev, res grdo in moteče. A8 tega nima, ima manj refleckij čeprav je čist glossy, ekran izpade bolj črn in premium.

neocodexx ::

Kdaj bojo prišli letos novi modeli se že ve? Ne morem več čakat, rad bi zamenjal monitor z 42" oledom, vse je že v planu, samo še TV rabim, kje bi ga lahko najhitreje dobil ko bo?

andrej69 ::

neocodexx je izjavil:

Kdaj bojo prišli letos novi modeli se že ve? Ne morem več čakat, rad bi zamenjal monitor z 42" oledom, vse je že v planu, samo še TV rabim, kje bi ga lahko najhitreje dobil ko bo?


Samsung, Sony in Lg določeni modeli nekje v mesecu marcu/aprilu, Philips in Panasonic določeni modeli nekje poleti do jeseni.

mat xxl ::

OOOOO Mater Philips si pozen, prav študiram, da raje kupim nekaj pocenskega za pol leta, kot, pa, da mi že po par mesecih PML TV 2021 zastari.......

skyform ::

Eh, ni vse kar je novo in se sveti boljše. Jaz sem prejšn tedn nabavil Sony A8, ki je 2020 model in še vedno spada med taboljše TVjev.

darck ::

Ja recimo edino neko primerjavo med OLED televizorji ima Rtings čeprav to so samo neke glavne meritve in testiranja. Kakor vidite je celo model iz leta 2020 Sony A8H boljši kot vsi lanski modeli,kar sploh ni res.

https://www.rtings.com/tv/reviews/best/...

 Best OLED - Rtings

Best OLED - Rtings

skyform ::

Saj razlike pa tudi niso neke. Prednost A80J je to da ima HDMI 2.1, da prikaže več highlightsov pri enaki svetlosti in da ima full fat dolby vision, zadno dvoje pa sploh ne opaziš, če gledaš vsak TV zase, razliko bi videl samo, če imaš oba ZVja skupaj in še to je minimalna. Ima pa zato A8 enak svetleč panel kot A90J, A80J pa ga nima in tudi nov A75K in A80K ga ne bosta, letos bodo ga imel samo master serije, se pravi da ta panel spada pod premium, saj Sony ga tretira tako. V glavnem 999EUR za 55A8 in 1399EUR za 65A8 kot so ga imeli v avstriji pred kratkim je najboljši deal kar sem jih videl za takšen rang OLEDa, zato sem tudi takoj zgrabil. TV je zlahka boljši kot Philips OLED 706, bela je bela, nobenga tintinga kot na Philipsu ali zdimanih zelenkastih podnapisov v SDR kot na 706, odličen white balance popolnoma enako kot na mojem XE90 in XG95. Ostrina je nora ima enak X1 ultimate procesing kot XG95 ampak vse izgleda še bolj detajlno in ostro zaradi OLEDovega kontrasta. TVje kot, da bi gledal XG95 OLED varijanto, XG95 brez bloominga, z OLED kontrastom in črnim. HDR in DV sta nora in toliko bolj živahna in udarna kot na XG95. Philipsa 706 pa A8 namaže v vsem, razen hdmi 2.1 in še ena stvar manjka, ki jo je imel Philips in jo ima tudi LG, da zdima samo statične elemente, kot logoti ali hud v igrah, tako da igre malo trpijo, na čase se slika v igrah potemni, najbolj opazno po res svetlem, kadar je zunaj sončno in je potrebno svetlost na polno nažgat, ob navadni svetlobi pa ni opazno, zvečer pa sploh ne. In to se dogaja samo v HDR, SDR ni nobenga problema. V filmih se pa tale zadeva na srečo sploh ne dogaja. Sem super zadovoljn z nakupom sploh za takšno ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

neocodexx ::

Se strinjam s napisanim, to da bolje obdela highlighte v svetlih površinah ni bistveno, in je stvar nastavitev kontrasta in procesiranja, kar se pa tudi da nastaviti. Bolj pozoren je treba biti kako obdela temne scene, kar je pa težje pravilno nastaviti oz. hitro prideš do meje do kolikor se da in kompromisov.

Pri mojem 806 philipsu ne prihaja do izspiranja belih tudi pri kontrastu na 100 v večini primerov, izspirat jih začne samo dodatno procesiranje HDR Perfect, ki pa je včasih za kak film nujno potreben da dvigne celotni exposure, za igre pa niti ne, ampak se bo pa predvsem tam opazilo da si spral detajle (predvsem oblaki in sonce več ne izgledajo pravilno, ter brisanje podrobnosti v odsevih sončne svetlobe na določenih površinah npr)...

...Tako da je ta performance z belimi highlighti nekaj, kar bo nenatrenirano oko težje opazilo kot pomankljivost kot pa nepravilnosti na temnejši sliki.

Ja, vse skupaj je v HDR, igre in filmi, skratka vse, dosti temnejše. Ampak je pa dosti lepše. Ne vem kako to da opišem, ampak več barv je. Pa vem da se to čudno sliši, kako to misliš več barv, saj se jih da povečati. Ne, barve so natančnejše, če povečaš jih samo spacka. In s tem svetloba in občutek slike je bolj pravilen.

Najbolj opazno na PS5. Če izklopiš HDR, se meni v SDR takoj zdi da je preveč barvito in razpackano vse skupaj. Moram zmanjšati nastavitev barv na 40-45, in še kar ne izgleda "pravilno". Grda, umetna slika. Globine slike tudi ni. To se sicer da malo popraviti s procesiranjem (Natural reality) ampak ni to to. HDR ji da tisto pristnost da so barve in odsevi kristalno čisti. Ima pa seveda ta problem da je že v štartu dosti temenjši; nižja gamma in exposure v štartu sta dober recept za black crush, in se pozna, zlasti v igrah ki za to nio bile predvidene (ker PS5 dela HDR upscale) ampak naredi sliko lepšo, o tem pa ni dvoma, jaz sem malo poskusil brez HDRja (nastavitev da uporabi samo tam kjer je podprto) ampak ne gre. Tako da ni tisto vse "kaj mi bo več barv" in "kaj mi bo še bolj svetla slika" kar tako brez veze. Se pozna.

andrej69 ::

neocodexx je izjavil:

Se strinjam s napisanim, to da bolje obdela highlighte v svetlih površinah ni bistveno, in je stvar nastavitev kontrasta in procesiranja, kar se pa tudi da nastaviti. Bolj pozoren je treba biti kako obdela temne scene, kar je pa težje pravilno nastaviti oz. hitro prideš do meje do kolikor se da in kompromisov.

Pri mojem 806 philipsu ne prihaja do izspiranja belih tudi pri kontrastu na 100 v večini primerov, izspirat jih začne samo dodatno procesiranje HDR Perfect, ki pa je včasih za kak film nujno potreben da dvigne celotni exposure, za igre pa niti ne, ampak se bo pa predvsem tam opazilo da si spral detajle (predvsem oblaki in sonce več ne izgledajo pravilno, ter brisanje podrobnosti v odsevih sončne svetlobe na določenih površinah npr)...

...Tako da je ta performance z belimi highlighti nekaj, kar bo nenatrenirano oko težje opazilo kot pomankljivost kot pa nepravilnosti na temnejši sliki.

Ja, vse skupaj je v HDR, igre in filmi, skratka vse, dosti temnejše. Ampak je pa dosti lepše. Ne vem kako to da opišem, ampak več barv je. Pa vem da se to čudno sliši, kako to misliš več barv, saj se jih da povečati. Ne, barve so natančnejše, če povečaš jih samo spacka. In s tem svetloba in občutek slike je bolj pravilen.

Najbolj opazno na PS5. Če izklopiš HDR, se meni v SDR takoj zdi da je preveč barvito in razpackano vse skupaj. Moram zmanjšati nastavitev barv na 40-45, in še kar ne izgleda "pravilno". Grda, umetna slika. Globine slike tudi ni. To se sicer da malo popraviti s procesiranjem (Natural reality) ampak ni to to. HDR ji da tisto pristnost da so barve in odsevi kristalno čisti. Ima pa seveda ta problem da je že v štartu dosti temenjši; nižja gamma in exposure v štartu sta dober recept za black crush, in se pozna, zlasti v igrah ki za to nio bile predvidene (ker PS5 dela HDR upscale) ampak naredi sliko lepšo, o tem pa ni dvoma, jaz sem malo poskusil brez HDRja (nastavitev da uporabi samo tam kjer je podprto) ampak ne gre. Tako da ni tisto vse "kaj mi bo več barv" in "kaj mi bo še bolj svetla slika" kar tako brez veze. Se pozna.


A nimaš ti Philipsa model 805..? Ker pri modelu 806 teh težav ni , ki jih ti opisuješ:) Kot drugo pa preko PS5 seveda določene vsebine ne bodo izgledale tako kot treba, ker gre del procesinga preko PS5 ne pa preko Philipsovega P5 procesorja.. Kateri hoče imeti najkvalitetnejšo sliko na televizorju mora kupiti kakšen Panasonic ali Sony zunanji predvajalnik.. Ali pa, da se vsebine predvajajo preko trdega diska. Vse ostalo prikaže slabšo kvaliteto slike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

skyform ::

neocodexx je izjavil:

Se strinjam s napisanim, to da bolje obdela highlighte v svetlih površinah ni bistveno, in je stvar nastavitev kontrasta in procesiranja, kar se pa tudi da nastaviti. Bolj pozoren je treba biti kako obdela temne scene, kar je pa težje pravilno nastaviti oz. hitro prideš do meje do kolikor se da in kompromisov.

Pri mojem 806 philipsu ne prihaja do izspiranja belih tudi pri kontrastu na 100 v večini primerov, izspirat jih začne samo dodatno procesiranje HDR Perfect, ki pa je včasih za kak film nujno potreben da dvigne celotni exposure, za igre pa niti ne, ampak se bo pa predvsem tam opazilo da si spral detajle (predvsem oblaki in sonce več ne izgledajo pravilno, ter brisanje podrobnosti v odsevih sončne svetlobe na določenih površinah npr)...

...Tako da je ta performance z belimi highlighti nekaj, kar bo nenatrenirano oko težje opazilo kot pomankljivost kot pa nepravilnosti na temnejši sliki.

Ja, vse skupaj je v HDR, igre in filmi, skratka vse, dosti temnejše. Ampak je pa dosti lepše. Ne vem kako to da opišem, ampak več barv je. Pa vem da se to čudno sliši, kako to misliš več barv, saj se jih da povečati. Ne, barve so natančnejše, če povečaš jih samo spacka. In s tem svetloba in občutek slike je bolj pravilen.

Najbolj opazno na PS5. Če izklopiš HDR, se meni v SDR takoj zdi da je preveč barvito in razpackano vse skupaj. Moram zmanjšati nastavitev barv na 40-45, in še kar ne izgleda "pravilno". Grda, umetna slika. Globine slike tudi ni. To se sicer da malo popraviti s procesiranjem (Natural reality) ampak ni to to. HDR ji da tisto pristnost da so barve in odsevi kristalno čisti. Ima pa seveda ta problem da je že v štartu dosti temenjši; nižja gamma in exposure v štartu sta dober recept za black crush, in se pozna, zlasti v igrah ki za to nio bile predvidene (ker PS5 dela HDR upscale) ampak naredi sliko lepšo, o tem pa ni dvoma, jaz sem malo poskusil brez HDRja (nastavitev da uporabi samo tam kjer je podprto) ampak ne gre. Tako da ni tisto vse "kaj mi bo več barv" in "kaj mi bo še bolj svetla slika" kar tako brez veze. Se pozna.


Res je slika je enostavno bolj živahna in kljub temu ne izpade manj naravna, to je najbrž zaradi boljšega kontrasta in color volume kot na LCDjih, kontrast precej pripomore k bolj živim barvam. Najbolj je to opazno v HDR in DV. Na LCdjih sta HDR in DV bolj sprana, sedja odvisno kateri LCD, na zelo dobrih FALDjih je razlika manjša kot pa kak navadn LCD in tudi odvisno od razmer. V srednje svetlem prostoru ali zvečer z lučmi je najmanjša razlika. Najbolj je opazna razlika v čisti temi in čez dan po zelo svetlem, LCD postane po zelos vetlem čist spran, ker bolj dvigneš svetlost na LCDju bolj mu spere sliko medtem, ko OLED zzaradi tega nič ne zgubi na živahnosti.

Glede vžganih svetlih pa je tak, da je tudi FALd slabši kot OLED, XE90 in XG95 vžgeta več oblakov in takšnih zadev, ker local diming avtomatsko malo vžge svetle, na high sploh ne smeš imet ker potem jih kar lepo vžge pa magari daš kontrast na 70. Pri Sonyju je 90 default in na to nastavitev jih že malo vžge, na 85 prikaže vse ampak z local dming na medium že spet nekaj malega vžge tako, da nikdar ne pokaže čist vse kot A8 in 706. Ampak local diming na medium jih res malo vrge, skor nič, to je tak mala razlika da več ni vredna omembe, huje je če pretiravaš z kontrastom ali local diming na high, pač OLED ima prednost tudi pri tem. Kar je bolj moteče na FALD je to, da so nekatere svetle stvari zdimane, kot kakšne zelo majhne lučke ali zvede, ker ni dovolj con, da bi vse lepo žarel. Npr to je lepo vidno pri Ad Astra tista scena po akciji na luni, ko pridejo do postaje in so vse tiste zvezde in luči, tam je precej luči zdimahin na FALD, moraš izklopit locla diming, da so kot na OLEdu ampak potme pa imaš sivo sliko. In to velja za SDR in HDR varijanto, tako se pač obnaša local dimming.

Jaz vedno, ko nabavim kak nov TV testiram te zadeve, če je black crush in koliko vžge svetle in si potem nastavim kontrast tako, da prikeže vse svetle. Na A8 sem moral kontrast spustiti na 85 iz 90 da imam vse svetle v HDR. V SDR je lahko na 100 in nič ne vžge. Npr XE90 in XG95 ne smeta biti preko 90 niti v SDR, ker že tako local diming nekaj vžge. Zanimivo je pa da je lahko na A8 pri DV na 100 in nič ne vžge, saj pri DV dark, DV bright že tak sam posebi prikaže manj detajlov v svetlih ampak tudi, če greš pod 100 se ne pojavi nič več detajlov enako kot na DV dark, tako da v DV pa lahko izkoristiš maximalno svetlost in je sika res svetla in neverjatna, enostavno uniči oba FALDja v DVju. Saj je tudi Philips 706 bil odličen v večini zadev, najbolj me je motil WB, ki ga nisem mogel nastaviti kot na Sonyju in tinting s katerim sem pa imel smolo, drugače je čist dober TV in večina ne bi opazila teh zadev. Jaz pač kompliciram in želim res tisti nevtraln WB in TV brez nekih očitnih napak, ker drugače to vedno vidim. Jaz želim, da so bele res bele in ne neke zelenkaste ali modre ali whatever in se mi zdi da ima Sony na neutral daleč najlepši WB od vseh znamk, najbolj nautraln, kar je meni zakon, v igrah je sploh nadležno vse kar ni neutralo, v menihih to ful opaziš, da vleče na neko zeleno ali rumeno, toplo whatever, mene to ob živce spravlja.

neocodexx ::

andrej69 je izjavil:


A nimaš ti Philipsa model 805..? Ker pri modelu 806 teh težav ni , ki jih ti opisuješ:) Kot drugo pa preko PS5 seveda določene vsebine ne bodo izgledale tako kot treba, ker gre del procesinga preko PS5 ne pa preko Philipsovega P5 procesorja.. Kateri hoče imeti najkvalitetnejšo sliko na televizorju mora kupiti kakšen Panasonic ali Sony zunanji predvajalnik.. Ali pa, da se vsebine predvajajo preko trdega diska. Vse ostalo prikaže slabšo kvaliteto slike.


Ej nimam pojmam sem že pozabil kater je model. 800 nekaj.

Ok sem preveril 805 je. Kako to misliš da teh težav ni pri 806, kaj konkretno? Da sta ekspozicija in gamma pretemna v HDR? Kolikor vem to jamrajo čisto vsi lastniki oledov, ne glede na model..

neocodexx ::

skyform je izjavil:

Saj je tudi Philips 706 bil odličen v večini zadev, najbolj me je motil WB, ki ga nisem mogel nastaviti kot na Sonyju in tinting s katerim sem pa imel smolo, drugače je čist dober TV in večina ne bi opazila teh zadev. Jaz pač kompliciram in želim res tisti nevtraln WB in TV brez nekih očitnih napak, ker drugače to vedno vidim. Jaz želim, da so bele res bele in ne neke zelenkaste ali modre ali whatever in se mi zdi da ima Sony na neutral daleč najlepši WB od vseh znamk, najbolj nautraln, kar je meni zakon, v igrah je sploh nadležno vse kar ni neutralo, v menihih to ful opaziš, da vleče na neko zeleno ali rumeno, toplo whatever, mene to ob živce spravlja.


Ej a imaš tudi ti problem (sicer vem da čisto drugi tvji in imaš neposrečen panel na 706) z WB oziroma barvami na PS5 v SDR na splošno, ali se to samo meni zdi, in je PS5 HDR procesiranje toliko lepše in sem se ga pač navadil.

Problem je, ker imam za SDR nastavljen svoj lastni WB za filme, in ni še enega ločenega profila kjer bi imel za konzolo. HDR WB pa izgleda na PS5 odlično ne glede na profil (neutral ali moj lastni malo toplejši) ker kot sem rekel že vse lepše izgleda samo po sebi. Ali je res to fora da v HDR da konzola toliko lepšo sliko, da ne moreš niti s kalibracijo blizu pridet...

neocodexx ::

Aha Andrej, a misliš HDR Perfect?

Tu je review 805, kjer pravi da prihaja do izpiranj belih in priporoča največ nastavitev medium če želiš ohraniti še nekaj detajlov (in je res, oz. če imaš vse kontraste na 100 bo do tega še prej prišlo, kar on verjetno nima)



Tu je pa še za 806, tega pa še nisem pogledal, če je kaj omembe o izboljšavi HDR Perfect



Sam mene to niti ne moti tako v filmih, imam oba kontrasta na 100 in HDR Perfect na medium, nekaj malega ispere ampak ni hudega, ne gre drugače ker je potem rahlo pretemno vse. Marsikdo to sploh ne bo opazil, moraš res narediti primerjavo da vidiš.

V igrah pa priporočam izklopljeno, ker tu pa res začne brisati podrobnosti in popolnoma spremeni prikaz max lumen highlightov (oblaki, sonce). Če ti za to ni mar, je še vedno zelo zanimiv, spektakularen HDR poudarek, ampak ga ne potrebujem, ker je v igrah HDR slika dovolj svetla, samo v filmih ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

skyform ::

neocodexx je izjavil:

skyform je izjavil:

Saj je tudi Philips 706 bil odličen v večini zadev, najbolj me je motil WB, ki ga nisem mogel nastaviti kot na Sonyju in tinting s katerim sem pa imel smolo, drugače je čist dober TV in večina ne bi opazila teh zadev. Jaz pač kompliciram in želim res tisti nevtraln WB in TV brez nekih očitnih napak, ker drugače to vedno vidim. Jaz želim, da so bele res bele in ne neke zelenkaste ali modre ali whatever in se mi zdi da ima Sony na neutral daleč najlepši WB od vseh znamk, najbolj nautraln, kar je meni zakon, v igrah je sploh nadležno vse kar ni neutralo, v menihih to ful opaziš, da vleče na neko zeleno ali rumeno, toplo whatever, mene to ob živce spravlja.


Ej a imaš tudi ti problem (sicer vem da čisto drugi tvji in imaš neposrečen panel na 706) z WB oziroma barvami na PS5 v SDR na splošno, ali se to samo meni zdi, in je PS5 HDR procesiranje toliko lepše in sem se ga pač navadil.

Problem je, ker imam za SDR nastavljen svoj lastni WB za filme, in ni še enega ločenega profila kjer bi imel za konzolo. HDR WB pa izgleda na PS5 odlično ne glede na profil (neutral ali moj lastni malo toplejši) ker kot sem rekel že vse lepše izgleda samo po sebi. Ali je res to fora da v HDR da konzola toliko lepšo sliko, da ne moreš niti s kalibracijo blizu pridet...


Kar se tiče WBja dvomim, da sem dobil ponesrečen panel, samo tinting je bil ponesrečen, WB pa je že od nekdaj na Philipsu popolnoma drugačen kot na Sonyju, nikdar ga nisem mogel nastavit kot sem želel in sem že imel pet Philips TVjev, najboljši za moj okus kar se tiče WBja je do sedaj bil PUS7503.

Ne nimam nobenih težav kar se tiče SDRja na PS5 in sem nanj sprobal vse štiri TVje XE90, XG95, A8 in OLED706, nič ne rabim barve spustit pod 50, 50 je čist lepo, slika je čist podobna kot v HDR, samo da ni enake globine in tako povdarjenih svetlih, enaka razlika kot da bi primerjal enak film v SDR in HDR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

neocodexx ::

Ja je podobno kot pri filmu, samo meni pride še bolj do izraza. Čudno. Jaz pa ful razlike opazim, mi sploh ni všeč nič na SDR. Je pa gamma veliko svetlejša, kar je edina prednost. Ampak načeloma ni problem, redko da je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

skyform ::

Saj je precej slabše na SDR, ni nobenga wow efekta, tak flat boring je vse in malo bolj barvno, sicer odvisno od igre. Kena in GT Sport sta čist kul v SDR, Kena tak niti nima pravi HDR ampak GT pa je kar razlika v HDR, ko luči od avtov tak prav žarijo in sonce pa luže po dežu itd enako Forza Horizon 4 in 5 sta ful boljše v HDR ali pa Uncharted.

darck ::

skyform je izjavil:

Saj je precej slabše na SDR, ni nobenga wow efekta, tak flat boring je vse in malo bolj barvno, sicer odvisno od igre. Kena in GT Sport sta čist kul v SDR, Kena tak niti nima pravi HDR ampak GT pa je kar razlika v HDR, ko luči od avtov tak prav žarijo in sonce pa luže po dežu itd enako Forza Horizon 4 in 5 sta ful boljše v HDR ali pa Uncharted.



daj povej ti a je primerno nabaviti OLED televizor,če vsak dan deluje več kot 10 ur in je po večini na kakšnem takem programu kot je OTO z tistim znakom desno zgoraj na zaslonu. Sam prostor kjer je TV je na taki poziciji,da ni neki vpliv svetlobe saj šele popoldan po 4 uri pride malenkost do izraza svetloba ampak to ni problem,če je potrebno rolete malo spustim. Strah bi me bil samo kakšno zapeko na zaslon saj vsak dan več kot 10 ur prižgan televizor na kakšnem programu kjer je tisti njihov logotip itd.........

skyform ::

Škoda OLEDa za to da bi 10 ur laufal na programu kot OTO in nasplošno za bilo kateri TV operater, za to ti je LCD čist vredu. OLED vzameš, če gledaš večinoma netflix, apple, amazon ali kvalitetne 1080p in 4k divxe.

darck ::

skyform je izjavil:

Škoda OLEDa za to da bi 10 ur laufal na programu kot OTO in nasplošno za bilo kateri TV operater, za to ti je LCD čist vredu. OLED vzameš, če gledaš večinoma netflix, apple, amazon ali kvalitetne 1080p in 4k divxe.



HVALA za pojasnitev se pravi v poštev pride FALD ali Mini Led televizor.

scipascapa ::

kake divxe prosim vas, FHD/4K mkvje ali UHD bluray ripe :)

NejcSSD ::

Mene res zanima kdo leta 2022 in na kakšni napravi fura xvid brrip oz dvdrip standard quality. Kvaliteten 720p je minimum, če ne 1080p+
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

RockyS ::

Na kodiju in podobnih aplikacijah je zmeraj manj kvalitetnih virov :)

NejcSSD ::

Js sm se sicr bolj na slovenske travnike navezoval ker furajo skupine še zmeraj xvid kodek z webripi, brripi in dvdripi ločljivosti 700x300
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Machete ::



42" = namizni gaming pornič
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

skyform ::

scipascapa je izjavil:

kake divxe prosim vas, FHD/4K mkvje ali UHD bluray ripe :)


Pa saj to sem mislil s tem, 1080p in 2160p mkv in mp4 ripe, sem napisal dvix namesto rip, pomota.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

skyform ::

darck je izjavil:

skyform je izjavil:

Škoda OLEDa za to da bi 10 ur laufal na programu kot OTO in nasplošno za bilo kateri TV operater, za to ti je LCD čist vredu. OLED vzameš, če gledaš večinoma netflix, apple, amazon ali kvalitetne 1080p in 4k divxe.



HVALA za pojasnitev se pravi v poštev pride FALD ali Mini Led televizor.


Preveč kompliciraš za to da gledaš večinoma operaterja. Mini led ti je drag, ne vem zakaj bi rad vrgel toliko denarja ven za gledanje operatera. Vzami nekaj takega kot Sony X90J pa konec, sem prepričan da boš zadovojn. Če se ne motim že ti 2 leti odločaš kaj boš kupil, če boš tak dalje počel bo iz tega nastalo 10 let.

darck ::

skyform je izjavil:

darck je izjavil:

skyform je izjavil:

Škoda OLEDa za to da bi 10 ur laufal na programu kot OTO in nasplošno za bilo kateri TV operater, za to ti je LCD čist vredu. OLED vzameš, če gledaš večinoma netflix, apple, amazon ali kvalitetne 1080p in 4k divxe.



HVALA za pojasnitev se pravi v poštev pride FALD ali Mini Led televizor.


Preveč kompliciraš za to da gledaš večinoma operaterja. Mini led ti je drag, ne vem zakaj bi rad vrgel toliko denarja ven za gledanje operatera. Vzami nekaj takega kot Sony X90J pa konec, sem prepričan da boš zadovojn. Če se ne motim že ti 2 leti odločaš kaj boš kupil, če boš tak dalje počel bo iz tega nastalo 10 let.


Ja saj imam v mislih nekaj takega kot je Sony X90J ja 2 leti glih ne saj 2 leti maja bo sedaj star ta Philips in čakam če bo crnil,drugače pa ja gledam in sprašujem že dolgo,da ne bi naredil kak kiks ko kupim novi TV. Seveda Mini Led je predrag razen tisti Hisense,Tcl ali Samsung ampak spet ni to tisto kar bi moral biti MiniLed TV tisti dobri stanejo veliko isto kot Sony X95J.

skyform ::

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

Ali se meni samo zdi, da ima 806 drugačn ekran kot 706. 706 ni ful reflekcijski kot večina OLEDov, ampak je bolj podobn kot Sony A80J v 55" in 65" morda malo majn matiran, medtem ko 806 izgleda čist glossy kot ostali OLEDi. andrej ti bi lahko to vedel, če imaš oba v prodajalni?

Pri 5:00 deluje 806 čist glossy, moj 706 ni tako glossy.



Jaz osebno ne opazim razlike. Seveda pa je odvisno od svetlobe, in kako je nastavljen svetlobni senzor. Če bi postavil tvoj 706 ob bok temu 806 v njegov ambient, mislim, da ne bi opazil razlike.


Pa je razlika poglej od 9min naprej, koliko boljše se spopade 806 z reflekcijami kot 706. 806 klasičn glossy finish 706 nov semi gloss.



Podobna fora kot na Sony A80J in tole mi sploh ni bilo všeč na 706. Tale semi gloss panel ima tak grd pink odsevom, ki se razprši in po svetlem izpade kot da ima Tv manjši kontrast. Zanimivo, da so kr na enkrat začeli uvajat tale finish na nižjih rangig. Sonyjev A80J model sicer sploh ni nizek rang je v bistvu enak rang kot 806 tako, da mi ni jasno zakaj so dali tale butast finish gor. Rečem, da ima letošnji A75K tale finish, ki ga bo tudi imel, ne pa A80K, tako da bodo še pri Sonyju samo master serije imele glossy finish kar je ful čudno.

neocodexx ::

https://arstechnica.com/gadgets/2022/02...

Toliko o glossy tehnologiji. Glossy nonitorjev do zdaj sploh ni bilo, ker ni razlika samo v tem nanosu, ampak je cel drug proizvodni proces in morajo skalibrirati tudi polarizacijski filter itd.. Zanimiv članek.

skyform ::

Samo res, niso bili sedaj ko pomislim. Ni bil to tale prav glossy panel kot na OLEDu ampak so imeli samo steklo prek kot laptopi in to se dosti bolj sveti kot pa OLEDov panel. So pa nekateri monitori že bili semi glossy kot LCD TVji.

neocodexx ::

Jaz osebno ne opazim razlike. Seveda pa je odvisno od svetlobe, in kako je nastavljen svetlobni senzor. Če bi postavil tvoj 706 ob bok temu 806 v njegov ambient, mislim, da ne bi opazil razlike.


Pa kak svetlobni senzor, vsak lastnik philips tvja dobro ve da je to potrebno izklopiti ker samo zatemni sliko in spoh ne dela kot bi moral.

Nimaš ga kaj "nastavljati" in če so ga nastavljaji philipsovi inženirji ga sploh niso pravilno ker je preobčutljiv in to sploh nima nobene veze s tem kakšna je razlika med mat in glossy zaslonom kot lepo piše v članku ki sem ga objavil, so še druge stvari.

andrej69 ::

neocodexx je izjavil:

Jaz osebno ne opazim razlike. Seveda pa je odvisno od svetlobe, in kako je nastavljen svetlobni senzor. Če bi postavil tvoj 706 ob bok temu 806 v njegov ambient, mislim, da ne bi opazil razlike.


Pa kak svetlobni senzor, vsak lastnik philips tvja dobro ve da je to potrebno izklopiti ker samo zatemni sliko in spoh ne dela kot bi moral.

Nimaš ga kaj "nastavljati" in če so ga nastavljaji philipsovi inženirji ga sploh niso pravilno ker je preobčutljiv in to sploh nima nobene veze s tem kakšna je razlika med mat in glossy zaslonom kot lepo piše v članku ki sem ga objavil, so še druge stvari.


Na modelu OLED 805 katerega imaš ti je priporočljivo imet senzor za kontrast in svetlobo izklopljen, dočim mora biti na letošnjih modelih OLED 806 ali MINI LED 9636 vklopljen:) Tako, da ne smeš tako enostransko gledat na te zadeve, ker je odvisno od modela do modela.

skyform ::

Eh, light senzor je sranje na vseh TVjih. Na 706 sploh ni delal vredi, sem ga jaz sprobal, ker Philips nima quick meni kot Sony, da bi si lahko na hitro prilagodil svetlost za čez dan in zvečer ali preset menjaš na hitro, zato sem sprobal in je bil čist mimo, prehitro je potemnil sliko tako, da je vedno bila pretemna pa če je to bilo čez dan ali zvečer. Najboljša rešitev je kot jo ima Sony, quick meni in lahko takoj menjaš med preseti ali spreminjaš svetlost. Tudi gumb za menjavo presetov kot ima Panasonic je super, si nastaviš 2-3 presete in fertik. Ne vem kaj Philips mučka, da ne uvede tega, ker je prav mučno nonstop v meni hodit in spreminjat zadeve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

Tukaj so nastavitve za Philips model 706 in 806. Če se slika nastavi po teh parametrih, je slika "več kot odlična" z res minimalnimi odstopanji kar se tiče kvalitete slike:) Kateri po teh nastavitvah ne bo res imel odlične slike, je potem težava v samem televizorju oziroma v samem panelu:))


Picture mode: Filmmaker mode
Colour: 50
OLED Contrast: 100
Sharpness: 1-3*
Brightness: 50
Sharp Image/Noise Reduction: Minimum
Sharp Image/MPEG Artifact Reduction: Minimum Sharpnes
Color Enhancement: Off
Color Gamut: Normal
Color Temperature: Warm
Contrast/Boost: Minimum

Perfect Natural Reality: Off/Minimum
HDR Perfect: Minimum
Perfect Contrast: Off
Video Contrast: 95
Light Sensor: On
Gamma: 0
Motion/Motion Style: Movies/Standard

skyform ::

Hvala, ampak si raje sam nastavim po svojem okusu. Te fore kak bi naj Tv nastavil so mi tak hecne, to je ful stvar okusa, nastaviš si kak ti paše in odvisno od prostora. Vsak ima drugačno svetlobo v hiši, drugačne luči, luči na drugčnih mestih... Jaz ne gledam v temi, tako da mi te univerzalne nastavitve za v temi sploh ne odgovarjajo, si raje sma nastavim tak kot meni paše kot pa imam od drugih nastavitve, vse kaj sem do sedaj sprobal od drugih mi ni bilo všeč. Na warm sploh ne bi gledal za nič na svetu, že na standard je 706 imel preveč zeleno sliko, na warm pa groza.

V bistvu sem pa tak imel skor enake nastavitve kot si jih poslal samo, da sem imel color temprature po svoje, standard sem spremenil po svoje in nekaj malenkosti drugače.

Picture mode: Personal, ISF Day/Night te tri sem koristil odvisno kaj sem gledal imel sem več presetov za SDR, HDR, DV in za čez dan in zvečer
Colour: 50
OLED Contrast: 100
Sharpness: 1-3
Brightness: 50
Sharp Image/Noise Reduction: off
Sharp Image/MPEG Artifact Reduction: off
Color Enhancement: Off
Color Gamut: Normal
Color Temperature: Custom
Contrast/Boost: Minimum/Medium/High odvisno ali čez dan ali zvečer in kateri format

Perfect Natural Reality: Off
HDR Perfect: Minimum
Perfect Contrast: Off
Video Contrast: 90-100 odvisno ali SDR, HDR ali DV.
Light Sensor: Off
Gamma: 0
Motion/Motion Style: Personal, Perfect Natural in Clear Motion oboje na 10, Fast Motion Clairity off

Nekak tak sem imel jaz. Contrast boost na minimum z light senzor off je bilo pretemno, saj meni, z light senzor on sem moral imeti na max contrast boost in oba kontrasta na 100 in še te je bilo včasih pretemno, zato sem si raje nardil več presetov in preklapljal med njimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

Seveda je najbolje, da si nastaviš sliko kakor tebi ugaja. Ali pa, če ti nastavijo nastavitve točno za tvoj televizor. Izgleda, da pa ti nisi ravno imel sreče z tem televizorjem, ker to kar ti opisuješ jaz nisem zaznal.. Pa tudi ne večina drugih uporabnikov. Ker, če pa na Philipsu ne dosežeš slike z katero bi bil res zadovoljen potem pa res ne vem:) Ker Philips ima največ različnih modov za prilagajanje slike od vseh drugih proizvajalcev. Bodo morali pri Philipsu ali katerem drugem proizvajalcu za tebe posebej izdelat televizor pri katerem boš sam sodeloval, da boš potem končno zadovoljen:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

skyform ::

Če ti nisi zaznal teha pri Philipsu, še ne pomeni, da je bila napaka na mojem 706. Ljudje vidimo in dojemamo zadeve drugače. Meni je bil TV videti brez napak razen da je imel malo preveč pink tintinga od zgoraj, kar ima skor vsak OLED eni bolj eni manj, še moj A8 ga ima čist malo spodaj ampak na srečo skor neopazno ker je dosti manjša površina kot je bila na Philipsu in ker ima A8 bolj nevtralne bele se še toliko manj opazi. Vsak TV ima nekaj kar te nanj moti, noben ni popoln in nekatere stvari te bolj motijo kot druge in to je potem čist stvar okusa.

Jaz sem glede white balance (WB) fulj občutljiv, ful hitro me zmoti, če ni tak kot si jaz predstvljam ali ne morem tako nastavit kot želim in na Philipsu ni šlo nastavit kot sem hotel in to ni prvi Philips, da mi ni šlo nastavit kot sem želel. Ni in ni šlo spraviti zelene iz bele, če sem jo spravil ven pa je bila rdečkasta, rumenkasta ali modra. Že tak je sam WB vlekel na zeleno povrhu pa so bili podnapisi pretemni v SDR in tudi, če sem izklopil diming na statičnih elementih. Če je svetlost nastavljena pretemna na OLEDu začne WB vlečti še tolko bolj na zeleno. V HDR in DV so bili ok. Kot mi na Panasonicu GZ950 ni ustrezal procesing mi na Philipsu ni ustrezal WB. Na GZ950 so eni SDR filmi sbil prav grozni, preveč kontrastni, barvni, in manjkalo je detajla v primerjavi z Sonyjem in Philipsu. Npr film kot Good Boys in All Good Things sta zgledala obupno na GZ950. Na Sonyju OLEDu izgleda enako oz še boljše kot na FALDjih, enaka ostrina, detajli, super shadow detail nič nažgane barve, tudi na Philipsu je izgledal zelo podobno kot na Sonyju, tako da ne vem kaj Panasonic dela z SDRjem. Pri Sonyju pa ni SOE tako kot si želim, ni dovolj močan, vsak TV ima nekaj ampak tole lažje prebavim kot pa Panasonicov procesing ali Philipsov WB. Najbolj me je WB na 706 motil pri podnapisih, svetlih scenah, v menijih in igrah, tam je bilo to ful očitno. Kdo drug tega sploh ne bi opazil in seveda bi meni tudi bil super TV, če me to ne bi motilo. Mene je to pač obživce spravljalo, pa se spomnim da je tu nekdo enkrat napisal, ko je šel iz Sony Direct LCD na Philips Direct LCD, da ga je motil WB, da ni nikakor moral nastavit, da so podnapisi beli kot na Sonyju.

PUS7502 od mojga brata ima ful pdobno zadevo z WBjem kot je imel 706, zelenkasta bela in tudi sem se mantral in mantral da bi jo odstranil pa ni šlo. Npr mojga brata pa to ne moti, evo tak je to.

Podobno je pri telefonih čist različn WB imajo, Še med iPhoni je ful razlika, eni so ful preveč zeleni za moj okus, npr iPhone 8 ima ful bolj zelen WB kot iPhone SE, na SE mi je dosti lepša slika.

Z Sony A8 sem sedaj zelo zadovoljn, čeprav ima seveda svoje nepopolnosti, noben TV ni popoln ampak me pač te zadeve manj motijo kot na Philipsu in Panasonicu, kdo drug pa bi bil drugega mnenja zato pa je to bolj tak glede priporočanja TVjev drugim osebam, najboljše se je sam odločit ali stestirati osebno če je to možno.

To pa bi tak bilo daleč najboljše, da bi lahko sodeloval pri izdelavi TVja :)) Potem bi jaz združil vse najboljše lasnosti od Pansonica, Sonyja in Philipsa in gaming funkcije od LG in Samsunga na vrh. 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

fpbs ::

OLED TV market grew 80% last year, LG OLED TV sales doubled:
https://www.flatpanelshd.com/news.php?s...

Cveto ::

Logično. Malo so padle, malo se pa pozna Covid in da so ljudje več doma. Pa tudi, kdor gre gledat v trgovino in da mu ni problem dati okoli jurja, bo vzel OLED. Razlika glede na ostale tehnologije je več kot očitna. Kakšen samsunsg z bolj svetlo sliko sicer pride zraven, samo že če greš gledat iz strani, vidiš koliko je ura.

andrej69 ::

OLED še vedno nekoliko dominira v temnejših prostorih, dočim kateri gledajo v svetlejših ali delno temnejših je boljša izbira kakšen MINI LED:)

Cveto ::

Ok, ja, samo a se dobi za jurja?
««
91 / 127
»»