» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
63 / 126
»»

easyrider3 ::

Bantani je izjavil:

Ne samo za gejmerje tudi kaj gledaš in koliko ur na dan tv laufa;) Bo treba kar počakat na microled.



Ali pa se zadovoljiti z LED tv zame je itakk najbolj pomembno,da mi zvečer črno barvo prikazuje vse ostalo mi je dobro ze z televizorjem za 600 eur kolikor mi je stal ta Philips jaz sem čisto zadovoljen samo v temi in ponoči bi zelel da ne bi sivino prikazovalo ampak črno barvo.

fpbs ::

Bantani je izjavil:

Ne samo za gejmerje tudi kaj gledaš in koliko ur na dan tv laufa;) Bo treba kar počakat na microled.
Sem prepričan, da se boš še zelo načakal. Pa najbolje, da takoj odpreš račun na banki in hraniš denarce v ta namen.

Tsunamii ::

In zakaj OLED ni dober za gajmerje ?

Bantani ::

easyrider3 je izjavil:

Bantani je izjavil:

Ne samo za gejmerje tudi kaj gledaš in koliko ur na dan tv laufa;) Bo treba kar počakat na microled.



Ali pa se zadovoljiti z LED tv zame je itakk najbolj pomembno,da mi zvečer črno barvo prikazuje vse ostalo mi je dobro ze z televizorjem za 600 eur kolikor mi je stal ta Philips jaz sem čisto zadovoljen samo v temi in ponoči bi zelel da ne bi sivino prikazovalo ampak črno barvo.


Kupi si potem OLED,če želiš čist črno.Meni to ni pomembno.Meni je bolj pomembno,da ne bo tv več na servisu kakor doma:))

fpbs je izjavil:

Bantani je izjavil:

Ne samo za gejmerje tudi kaj gledaš in koliko ur na dan tv laufa;) Bo treba kar počakat na microled.
Sem prepričan, da se boš še zelo načakal. Pa najbolje, da takoj odpreš račun na banki in hraniš denarce v ta namen.


Veš kaj pravijo kdor čaka dočaka:) Glede penezov pa nič bat ne rabim hranit denarce za tv;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bantani ()

hdx ::

Tudi 90R ima super črno. Ne na ravni OLEDa, ampak se mu fino približa

easyrider3 ::

hdx je izjavil:

Tudi 90R ima super črno. Ne na ravni OLEDa, ampak se mu fino približa



Ja vem da Qled 90R ima super črno tudi nizji model 80R ima solidno samo jaz pač nočem Samsunga zato je potem na izbiro malo televizorjev. Ma nekateri pravijo da ni panike da bi na Oledu ratal Burn in če se bo uporabljal samo za gledanje filmov,šprota in podobno samo biti siguren in verjeti,da je res tako ni mačji kašelj. Kar nekaj uporabnikov Oled C8 je povedalo da se je njim naredil Burn in po enem letu uporabe seveda špilali so igre. Nekateri pišejo da je potrebno ob nakupu vzeti zavarovanje do 5 let če ti slučajno se naredi Burn in saj tako si potem brez skrbi in ti zamenjajo zaslon če pride do tega. Ali tako zavarovanje sploh obstaja pri nas v Sloveniji ali je to mozno samo drugod v Angliji in še kje.....Te tovarniške garancije baje da ne upravičujejo če pride do Burn in na zaslonu vsaj tako se govori

fpbs ::

Bantani je izjavil:

Veš kaj pravijo kdor čaka dočaka:) Glede penezov pa nič bat ne rabim hranit denarce za tv;)
A boš kar kakšno nepremičnino peodal?

IL_DIAVOLO ::

easyrider3 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Za gamerje:

https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

Ftw



RAZPRODANO mogoče dobijo kdaj nazaj v prodajo samo vprašanje kakšna bo cena

hdx ::

MicroLED nam navadnim smrtnikom ne bo dostopen še veliko let. Tudi ko pride na trg, si boš verjetno lahko kupil 20 OLEDov za ceno MicroLEda

neocodexx ::

hdx je izjavil:

MicroLED nam navadnim smrtnikom ne bo dostopen še veliko let. Tudi ko pride na trg, si boš verjetno lahko kupil 20 OLEDov za ceno MicroLEda


Pred microledom se nam obeta še miniled, ki bi moral biti dost dober in tudi cenejši. Tudi če pride kmalu in bo relativno cenovno dostopen, še vedno vprašanje kdo si ga bo sploh privoščil jaz si še niti oleda nisem pa čeprav bi ga rad:) tak da čakat je res bv.

Pa ne gre se samo za globino črne in kontrast. Tudi barve. Sicer nimam oled tvja doma ampak če primerjam karkoli kar gledam na samsungovi amoled tablici in telefonu, vse izgleda toliko bolše ne samo črne, barve pridejo lepše do izraza in cela slika je dosti bolj naravna in prijetna na oči kot na obeh led tvjih (en 6 let star samsung in philips 7304; philips ima dosti boljšo reprodukcijo barv in kontrast od starega samsunga ampak še vedno ne pride blizu amoledu).

Tak da mogoče ta Qled niti ni tak brezveze. Vse do zdaj sem bil pozoren samo na to kako dober kontrast ima TV, sem pa začel opažati da je tudi pri barvah prostora za iboljšavo. Eno je trditi da Q filter izboljša barvo drugo je videti. Vendar dokler ga nimam doma ne bom nikoli vedel točno. Me res zanima če bi dal 7304 in Q70R (2020 modelov ne poznam, pač nekaj v temu rangu) enega zraven drugega če bi opazil razliko, vsaj pri barvah.

fpbs ::

neocodexx je izjavil:

Pred microledom se nam obeta še miniled, ki bi moral biti dost dober in tudi cenejši. Tudi če pride kmalu in bo relativno cenovno dostopen, še vedno vprašanje kdo si ga bo sploh privoščil jaz si še niti oleda nisem pa čeprav bi ga rad:) tak da čakat je res bv.
Ja saj miniLED je samo izboljšana verzija LCD FALDa. Začenja se tekma za QNED: http://www.businesskorea.co.kr/news/art...

TOP ::

andrej69 je izjavil:

Philips OLED burn-in solution is 95 percent effective..

https://www.avforums.com/news/philips-o...

https://www.pocket-lint.com/tv/news/phi...

Tole sam reklamirajo in upajo na takšen procent,čeprav lepo piše nekateri bodo še vedno imeli težave z vžigom slike,sedaj je odvisno kake sreče si,so pa tole še preveč novi modeli,da bi lahko vedeli kaj bo.Tak oda rabi počakat en čas pa se bo pokazalo,kako in kaj,čeprav jaz osebno močno dvomim v tele procente.

andrej69 ::

TOP je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Philips OLED burn-in solution is 95 percent effective..

https://www.avforums.com/news/philips-o...

https://www.pocket-lint.com/tv/news/phi...

Tole sam reklamirajo in upajo na takšen procent,čeprav lepo piše nekateri bodo še vedno imeli težave z vžigom slike,sedaj je odvisno kake sreče si,so pa tole še preveč novi modeli,da bi lahko vedeli kaj bo.Tak oda rabi počakat en čas pa se bo pokazalo,kako in kaj,čeprav jaz osebno močno dvomim v tele procente.


Ne rabiš dvomit, ker kar naredi Danny Tack to praviloma drži:))

fpbs ::

TOP je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Philips OLED burn-in solution is 95 percent effective..
https://www.avforums.com/news/philips-o...
https://www.pocket-lint.com/tv/news/phi...
Tole sam reklamirajo in upajo na takšen procent,čeprav lepo piše nekateri bodo še vedno imeli težave z vžigom slike,sedaj je odvisno kake sreče si,so pa tole še preveč novi modeli,da bi lahko vedeli kaj bo.Tak oda rabi počakat en čas pa se bo pokazalo,kako in kaj,čeprav jaz osebno močno dvomim v tele procente.
Govorit o kakšnih procentih je kot si zapisal samo reklama oziroma zavajanje. Koliko uspešna bo novost na letošnjih modelih se bo pokazalo šele čez leto ali dve. Drugače pa to izboljšavo, ki jo uvaja Philips z letošnjimi modeli, je vgrajena v LGejevih modelih že nekaj let.

TOP ::

Točno to jaz govorim,to se bo pokazalo čez kakšno leto,ne pa v pol leta.

Bantani ::

fpbs je izjavil:

Bantani je izjavil:

Veš kaj pravijo kdor čaka dočaka:) Glede penezov pa nič bat ne rabim hranit denarce za tv;)
A boš kar kakšno nepremičnino peodal?


Kakšno nepremičnino? A je bilo kje govora,da takoj ko izide vzamem? Ko se bo prodajal za neko normalno ceno se bo pa vzelo.Do takrat se bo pa kupoval vrhunski FALD tv.Edino,če dajo burn-in pod garancijo potem ga pa vzamem do takrat pa no way.

Cveto ::

FALD in vrhunsko nekako ne pašeta v isti stavek. Lahko da imaš utemeljene razloge, da ne vzameš OLED, a treba si je priznati, da je to kompromis.

dragansi ::

A obstaja 40" OLED?

Nimam možnosti večje televizije

andrej69 ::

dragansi je izjavil:

A obstaja 40" OLED?

Nimam možnosti večje televizije


Ne obstaja.

dragansi ::

Hvala

TensorTensor ::

Kaj pa kakšen 48 ali najvec 50 incni oled tv na priporocilo?

Slednji na zalost ni vec na voljo :(

https://www.mimovrste.com/oled-televizo...
/

andrej69 ::

TensorTensor je izjavil:

Kaj pa kakšen 48 ali najvec 50 incni oled tv na priporocilo?

Slednji na zalost ni vec na voljo :(

https://www.mimovrste.com/oled-televizo...


Tukaj imaš nekaj modelov.

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
https://www.mediamarkt.at/de/product/_p...
https://www.mediamarkt.at/de/product/_s...

NejcSSD ::

48 Imaš od LG CX serija 2020
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

kunguruj ::

Pa sem kupil OLED in po tednu dni, kolikor ga uporabljam podajam prve izkušnje, morda pridejo komu prav. Kupil sem Panasonic OLED TX65GZ1500, model iz leta 19. Bil je razstavni eksponat v trgovini na odprodaji, vendar je bil na polici le tri tedne zato sem se odločil za nakup. Dobil sem ga za 1999 €, kar smatram za ta model za ugodno ceno. Letošnji model ima trenutno ceno 2950 €.

Pred tem sem imel 15 let staro 39" LCD Toshibo. Ko sem postavil nov 65" TV v dnevno sobo mi je bil gromozanski, lahko rečem prevelik. Če bi imel možnost, ga bi po dveh dnevih zamenjal za 55". Sedaj sem se že nekoliko navadil in mislim, da bo ta 65" čisto OK.
Prvi vtis, ko sestaviš TV je pozitiven. Podnožje je krepko in togo in imaš občutek, da je zaslon dobro vpet. Ni tako kakor pri LG-ju ali Philipsu, ko ti zaslon kar zaplapola, ko ga na zgornjem robu malo zamigaš.

Nekako sem se nagibal k Japonskim blagovnim znamkam (Sony, Panasonic), ki sta po raznih statistikah najbolj zanesljivi in trajni. Upam, da bom imel srečo. Prav tako se nisem najbolj nagibal k sistemu Android z vsemi posodobitvami sistema in aplikacij, saj imam nekako občutek, da si dolgoročno s tem narediš več škode kot koristi, če povzamem izkušnjo s telefoni in računalniki. Želel sem le zanesljiv, tovarniško preverjen operacijski sistem. Za razne aplikacije še vedno lahko uporabim TV box. Vem, da se marsikdo ne bo strinjal z mano, toda res mi ni do raznih posodobitev, en sistem, da se navadim na njega, pa naj dela tekoče in zanesljivo čim dlje.

Zato sem sprejel Panasonicovo hišno rešitev My Screen Home. Ima vključene najbolj uporabne in pogoste aplikacije, nima pa možnosti veliko dodajanja, kar bo za nekoga minus. Omogoča pa veliko prilagoditev po želji uporabnika. Za TV uporabljam Telemachov Eon Box. Na Panasonic TV ni možno namestiti Eon aplikacije, zato moram še vedno uporabljati Eon Box, torej android TV Box. Jezila me je misel, da bom moral uporabljati dva daljinca, enega za TV, drugega za Eon Box. Tu pa me je Panasonic zelo pozitivno presenetil. Funkcija Viera Link omogoča da preko HDMI kabla z enim daljincem upravljamo tudi druge Panasonic zunanje naprave. V mojem primeru, je Panasonic prepoznal Eon Box in sedaj lahko vse njegove poglavitne funkcije upravljam z enim daljincem, torej od TV-ja. Deluje tako tekoče, kakor da bi bil Eon Box že del TV-ja. Če pa imam željo po kakšni aplikaciji, ki ni vključena v Panasonic, pa zato lahko uporabim Eon Box. Prav tako mi je uspelo programirati daljinec od Eon Box-a, da lahko z njim upravljam tudi najbolj osnovne funkcije na TV-ju, vendar ta rešitev ni tako uporabna kot prejšnja. Zelo tekoče deluje zrcaljenje telefona na TV, Bluetooth predvajanje zvoka. Uporabna je tudi Panasonicova aplikacija za pametne telefone, ki je dejansko dodatni daljinec na telefonu z dodatnimi funkcijami. Uporabna je funkcija vnos teksta, saj tekst veliko lažje vnašaš na telefonu, kakor na TV-ju pa še masikaj bi se našlo.

In sedaj najbolj pomembno, slika. Kvaliteta slike je fascinantna. Črna je res črna, kontrasti so fantastični. Slika ravno prav umirjena, tekoča, oči ti počivajo ko gledaš OLED TV. Do sedaj se sploh še nisem ukvarjal s kalibracijo zaslona, ker se mi ni zdelo potrebno, morda kdaj v prihodnje. Slika je neverjetno ostra, jasna in čista. Ali je to tako pri vseh OLED-ih ali le pri tem Panasonicu ne morem komentirati, ker ostalih TV-jev nisem toliko gledal.

Opozoril bi še na nekaj, to je sigurno značilnost vseh OLED-ov morda nekaterih nekoliko manj npr. Panasonic GZ2000. Ko je na zaslonu veliko črnine delujejo kot ogledalo. Če imaš v ozadju odprto okno, vklopljeno luč, tudi če sončni žarki od drugod padajo na pohištvo boš to videl na ekranu. Če je zunaj oblačno z difuzno svetlobo potem ni noben problem, prav tako seveda noč. Tudi ko so na zaslonu svetle barve, se le-te vidijo super, problem ogledala zna biti edino temna barva na zaslonu.

Preskusil sem nekaj zunanjih vsebin posnetih na USB prenosnem disku. Vse je delovalo tekoče. Aplikacija za gledanje filmov nameščena na TV-ju je zelo preprosta, vendar ima vse poglavitne možnosti nastavitev, ki jih potrebuješ, jo bom kar uporabljal. TV pa ne omogoča predvajanje DTS zvoka. Mislim, da ima ta kodek vključen edino Philips. Npr. imam film v mkv formatu, slika se prikaže, zvok v DTS formatu pa ne. Tega zvoka niti ne morem dalje poslati na receiver, vsaj meni ni uspelo. V tem primeru zaženem aplikacijo, ki jo imam instalirano na Eon boxu, film mi prebere iz USB diska priklopljenega še vedno na TV, sedaj pa lahko zvok pošlje preko optičnega kabla TV na receiver, ki ga razkodira in pošlje prostorski zvok na vseh 5+1 zvočnikov. Tako da rešim težavo tudi z DTS zvokom, ki pa mislim, da se danes več ne uporablja pri novih filmih. Vse kar pa sliši na ime Dolby pa že TV razkodira in pošlje naprej na receiver, ta pa naprej na vse zvočnike.

Igranje iger nisem preizkušal, ker jih niti nimam. Po specifikacijah TV ne podpira HDMI 2.1. Vendar sem v meniju zasledil, da imamo ob povezavi HDMI 2.1 možnost, da se avtomatsko vklopi ALLM (Auto Low Latency Mode). Ali je to funkcija izključno HDMI 2.1 pa ne vem.

Pogrešam navodila v tiskani obliki v slovenskem jeziku ali vsaj v angleškem. Drugače je sistem My Home Screen v celoti v slovenskem jeziku, vključuje tudi navodila, vendar bi jih tudi imel v tiskani obliki. Sem klical na predstavništvo Panasonica, za enkrat se je javila le neka ženska, ki mi je rekla v angleščini, da me bodo poklicali nazaj. Noben me ni poklical.

Podaljšanega zavarovanja nisem dokupil, saj imam pri zavarovanju hiše vključen strojelom, ki zavaruje tudi poškodbe in okvare TV-ja, vendar z leti povrnjena vrednost pada.

To so moje dosedanje izkušnje, če bodo kdaj komu pomagale pri izbiri in odločitvah. Za enkrat je TV izpolnil vsa moja pričakovanja, navsezadnje so to zelo drage zadeve.

skyform ::

kunguruj je izjavil:

Pa sem kupil OLED in po tednu dni, kolikor ga uporabljam podajam prve izkušnje, morda pridejo komu prav. Kupil sem Panasonic OLED TX65GZ1500, model iz leta 19. Bil je razstavni eksponat v trgovini na odprodaji, vendar je bil na polici le tri tedne zato sem se odločil za nakup. Dobil sem ga za 1999 EUR, kar smatram za ta model za ugodno ceno. Letošnji model ima trenutno ceno 2950 EUR.



Si prepričan, glede tega se prodajalci radi zlažejo. Če hočeš biti popolnoma prepričan koliko ur že ima TV za seboj, pojdi pod Menu > Help > System Information > Status 4

Status 4 ti pove koliki ur je že TV delal.


 null

null

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

kunguruj ::

@skyform, in kako si naj ta zapis pod statusom 4 prevedem v število ur? Da vidim, če so me nategnili ali ne? Če TV tovarniško resetiraš se tudi seštevek ur resetira?

kunguruj ::

@skyform, sem pogledal na spletu in mislim, da mi je uspelo razkodirati ta zapis. Prvi set številk pove število ur, drugi set pa število vklopov. Ne vem pa, kaj označuje tretji set, ki pa je 00000. No v mojem primeru imam 370 delovnih ur. TV je doma 9 dni, v tem času se kar precej gleda. Če na hitro pogledam, je 370ur kar realna številka, da so ga imeli tri, recimo maksimalno štiri tedne. Mi je trgovec preden sem ga kupil, pokazal njihov prevzemni račun, ki je bil star en mesec, potem pa rabijo še kašna dva, tri dni, da ga postavijo na polico. Sem mu verjel, fant mi je deloval pošten. Očitno so bili pošteni, naj potem vseeno naredim malo reklame za njih in povem, da je to bil Harvey Norman.

skyform ::

Ja, potem so bili pošteni, če je 370 ur. Če tovarniško resetiraš TV se tole nič ne spremeni, ostane število ur in vklopov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

sekelsek ::

Ravno sem v nakupu novega TV. Ali je nakup LG OLED55B9SLA za 1100€ dober nakup ali je boljše, da vzamem novejši letošnji model LG OLED55CX3LA. Bom sploh opazil razliko med tema dvema? Ali mogoče kaj drugega v tem rangu, znamka mi ni pomembna.

andrej69 ::

sekelsek je izjavil:

Ravno sem v nakupu novega TV. Ali je nakup LG OLED55B9SLA za 1100€ dober nakup ali je boljše, da vzamem novejši letošnji model LG OLED55CX3LA. Bom sploh opazil razliko med tema dvema? Ali mogoče kaj drugega v tem rangu, znamka mi ni pomembna.


Jaz ti priporočam tale model Philipsa, če ti je kvaliteta slike primarna in ne potrebuješ nekakšnih naprednih smart možnosti:)

https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

Ali pa še tale kvalitetnejši model.

https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

hdx ::

Če ni velike razlike v ceni, potem kupi CX

https://www.rtings.com/tv/reviews/best/...

Cveto ::

No ja, tole je ameriški review, z disclaimerjem:

Currently, only LG and Sony sell OLED TVs in the US, and they all have similar picture quality. Some manufacturers like Philips and Panasonic have produced some OLED TVs that use LG panels, but these aren't sold in the US.


Iz tega je težko reči kje je v osnovi na te Philips ali recimo Panasonic.

sekelsek ::

Hvala za info. Anderej v čem se ta dva Philipsa razlikujeta, bom sploh opazil razliko med njima in mogoče LG B9.

fpbs ::

sekelsek je izjavil:

Ravno sem v nakupu novega TV. Ali je nakup LG OLED55B9SLA za 1100€ dober nakup ali je boljše, da vzamem novejši letošnji model LG OLED55CX3LA. Bom sploh opazil razliko med tema dvema? Ali mogoče kaj drugega v tem rangu, znamka mi ni pomembna.
Vsekakor je boljše, da vzameš CX model. Vsekakor pa za miren spanec odsvetujem zgoraj predlagana Philipsa.

andrej69 ::

sekelsek je izjavil:

Hvala za info. Anderej v čem se ta dva Philipsa razlikujeta, bom sploh opazil razliko med njima in mogoče LG B9.


Model 804 ima nekaj kvalitetnejši procesor in Android. Seveda je razlika opazna:) Kar se tiče Lg-ja je nekje v rangu Philipsa 754, dočim je slabši od modela 804.

easyrider3 ::

Evo točno tega sem se bal da OLED izpade tako kot je videno na tem video posnetku pri času 1:29 ko črnina preveč zasenči detalje


 LG CX  vs  SONY XH95

LG CX vs SONY XH95





na tej sliki spodaj tudi svetilnost je velikokrat preveč izrazita


 CX   vs   XH95

CX vs XH95



prikazano v video posnetku pri času 2:30 in naprej






Saj oled ima veliko dobrega samo včasih zaradi preveč črnine ne prikaze detaljev ali prevelika svetilnost ko kar blešči od svetlobe. Sigurno kot sem si mislil je OLED z tem kontrastom,globokimi barvnimi spektri izven tega kar človeško oko vidi v resnici isto velja za HDR ali Dolby vision ko ti slika ni 100 % naravna ampak ti jo na neki način izboljšajo,poglobijo kot da padeš v njo in sedaj če ti še kontrast je tako močan potem je sploh to izrazito.

skyform ::

easyrider3 je izjavil:

Evo točno tega sem se bal da OLED izpade tako kot je videno na tem video posnetku pri času 1:29 ko črnina preveč zasenči detalje


 LG CX  vs  SONY XH95

LG CX vs SONY XH95





na tej sliki spodaj tudi svetilnost je velikokrat preveč izrazita


 CX   vs   XH95

CX vs XH95



prikazano v video posnetku pri času 2:30 in naprej




Saj oled ima veliko dobrega samo včasih zaradi preveč črnine ne prikaze detaljev ali prevelika svetilnost ko kar blešči od svetlobe. Sigurno kot sem si mislil je OLED z tem kontrastom,globokimi barvnimi spektri izven tega kar človeško oko vidi v resnici isto velja za HDR ali Dolby vision ko ti slika ni 100 % naravna ampak ti jo na neki način izboljšajo,poglobijo kot da padeš v njo in sedaj če ti še kontrast je tako močan potem je sploh to izrazito.


To je videjo kriv, a ne vidiš kako je Sony vžgan, LG pa pretemn, vse zaradi kamere. Res je da bo CX prikazal čist malo majn shadow detaila kot XH95, kot na tistih slikah, ki sem jih poslal v 55" temi. S pro kalibracijo pa bi tudi LG moral doseči pravilen shadow detail. Npr Panasonic nima te težave in že out of the box prikaže enak shadow detail kot npr moj XG95. In pri tej primerjavi je XH95 v 49", ki je slabši in ima dosti več bloominga kot 55" model in večji modeli, zaradi majn dimin con in ker nima x-wide angle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

easyrider3 ::

Potem je mogoče res da večji televizorji recimo 77" ali 85" imajo manj Bloominga

Ampak še zmeraj vsaj zame je ze pri telefonih vidno da OLED ali AMOLED zaslon ni tako kot je v resnici preveč kontrast in če sonce posije po črni obleki jo moraš ti videti na zaslonu tako kot jo z prostimi očmi ne pa da črnina posrka tisti odsev.....

Zgodovina sprememb…

easyrider3 ::

Z kamero v zivo naj se snema in potem prikazuje na televizorju in jaz takoj bi videl vse tiste glavne razlike brez kakih naprav za merjenje in podobno. Preveč kontrasta sigurno nikoli ne prikaze tisto kar je videno z prostimi očmi.

skyform ::

easyrider3 je izjavil:

Potem je mogoče res da večji televizorji recimo 77" ali 85" imajo manj Bloominga

Ampak še zmeraj vsaj zame je ze pri telefonih vidno da OLED ali AMOLED zaslon ni tako kot je v resnici preveč kontrast in če sonce posije po črni obleki jo moraš ti videti na zaslonu tako kot jo z prostimi očmi ne pa da črnina posrka tisti odsev.....


Niti ne, prej več kot majn. 49" panel je nasplošno slabši od 55" in večjih, slabši kontrast itd, vedno je zaostajal za 55" in plus. Večji pa so že spet bolj problematični, ker so pač res veliki, večji je panel večja možnost je da je slabši uniformity panela in bolj je opazen blooming ampak sedaj, ko imajo x-wide je blooming precej podobn tudi na večjih. Prej, ko ni bilo x-wide angle je bil blooming bolj izrazit na večjih od 55" že samo zaradi tega ker je večji ekran in ponavadi ljudje kupijo večje, ker hočejo imeti večjo sliko kar pomeni, da si avtomatsko bližje ekrana in bližje si VA ekrana bolj opaziš slab vidni kot in blooming, če si preblizu Va panela lahko izpade tako kot da imaš samo en krog na sredini, ki ima optimaln kontrast, ostali 4je koti pa so bolj sprani, ampak kot sem že prej napisal je x-wide angle tole odpravil in bi morali od 55" naprej bit precej identični.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

sekelsek je izjavil:

Hvala za info. Anderej v čem se ta dva Philipsa razlikujeta, bom sploh opazil razliko med njima in mogoče LG B9.

Model 804 ima nekaj kvalitetnejši procesor in Android. Seveda je razlika opazna:) Kar se tiče Lg-ja je nekje v rangu Philipsa 754, dočim je slabši od modela 804.
Daleč od tega, da bi bil Philips 754 na nivoju LG B9. Že operacijski sistem Saphi, niti Android se ne more primerjat z LGejevim Webosom, pa tudi kvaliteta slike ja slabša. Jaz vsekakor svetujem, da če je le možno, da se z nakupom še počaka za mesec ali dva, ko bo cena LGeja CX, ki pa je občutno boljši od vseh teh, dosti bolj ugodna.
Pozor! Na tem forumu se nahaja oseba, ki pod več različnimi imeni na ZS promovira Philips TVeje, s ciljem njihove prodaje. V kolikor boš sprejel tako sporočilo ne nasedaj. V tvojo korist je zaželjeno, da ga nam posreduješ.

easyrider3 ::

Bom tudi jaz resnično moral it v kakšen Big Bang ali podobno trgovino da malo isprobam kako vse laufa in zgleda Webos 5 let nazaj se mi ni zdel vso ozadje je bilo v bi barvi in tudi čudna pisava v webosu. Mogoče se mi pa bo celo dopalo ko bom malo prebrskal z daljncem po televizorju takrat nazaj nisem nič kaj brskal je edino prodajalec.

sekelsek ::

Sem mislil za black friday kaj vzet, če bo kakšno večje znižanje. Bom pa mogoče res malo počakal in zadeve pogledal v živo. Hvala vsem za info.

Klemen86 ::

Zdravo, kupil sem Philips OLED 754, imam pa težave s "smart" funkcijami. Ne morem jih uporabljati, saj vedno dobim obvestilo, da se ne more povezat na Philips strežnik. Tv sem posodobil na zadnji firmware (preko USB), datum in ura sta prava. Na netu sem opazil, da je to kar standardni problem pri Philipsu, rešitve pa ni nobene. Ima kdo kakšno idejo?

vrtn4r ::

Težave na Philipsu? To pa ne verjamem! /s

Ja najbolje, da ti kar andrej pomaga če ti je prodal Philips.

Klemen86 ::

vrtn4r je izjavil:

Težave na Philipsu? To pa ne verjamem! /s

Ja najbolje, da ti kar andrej pomaga če ti je prodal Philips.


Če ne znaš pomagati, bodi raje tiho. Otročji in smešen je tvoj prispevek k temi!

zlabra ::

marca bo 2 leti odkar sem kupil 55 oled philips v HN, mislim da 803, 1250 euro v akciji, sedaj gledam da bi vzel 65 inch, grem gledat cene 55 = 1500 euro 65 = 2200 euro, kaj zdej smo ostali v času, oziroma se podražili so ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlabra ()

jijetelu ::

a kdo ve kao prekinit forcan clear resid. image pri Philips TVju ? kr začel je sikat s sporočilom ? Sej ne da je TV vsako noč vklopljen v elektriko in na stadby

Ondre ::

Ne da se. Izklopiš tv za 10 min, da ščisti sliko.
Meni se večkrat to pokaže saj je tv čez dan vedno vklopljen. Otrok, pravi, naj dam tv spat >:D

Včasih se pa pojavi tekst, da bo trajalo uro, vendat tudi to vzamem v zakup zaradi nevarnosti burn in-a

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ondre ()
««
63 / 126
»»