» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
61 / 126
»»

fender2206 ::

Hvala Andrej69, pijaco imas v dobrem :)

easyrider3 ::

Fender2206 ko boš enkrat imel porihtano nastavitev za sliko kakšna je kaj primerjava na prejšnjega Sony Oled televizor

TOP ::

Naj ti dolgo služ,upam da nebo imel težave,kot jih ma 804 model poročaj mal.

Ondre ::

TOP je izjavil:

Naj ti dolgo služ,upam da nebo imel težave,kot jih ma 804 model poročaj mal.



Kakšne težave ima 804?

Nikonja ::

kolk dreka tukaj lahko preberš to je en čudež, pa še vedno Philips prodajalci harajo po forumu, enako kot na Hrvaških forumih. Iskreno vsaka čast Philipsu za to marketinško strategijo, čeprav prodajo prepakiran LG OLED z debilnim ambilightom za višjo ceno.

Pa te razlike v kvaliteti slike med LG, Sony, Philips..... katere samo določeni na forumu vidijo so mi pa res neverjetne, čeprav se velika večina strokovnjakov strinja da so razlike tako majhne da ni šanse da jih opaziš razen če jih namensko ne iščeš.

Amapak, ej vaš je dnar, če imate željo dat Soniju in Panasonicu 40% ali več za enak tv kot ga prodaje LG ali Philips kar naprej, in kar uživajte v tej noro boljši sliki....

TOP ::

Ondre je izjavil:

TOP je izjavil:

Naj ti dolgo služ,upam da nebo imel težave,kot jih ma 804 model poročaj mal.



Kakšne težave ima 804?

Oled pač kar nekaj jih je dobilo razne pike in užige slik tudi prinas.

Gatsu ::

Moj Philips OLED 803 je v zadnje pol leta že več ko 30 dni na servisu.

fpbs ::

TOP je izjavil:

Ondre je izjavil:

TOP je izjavil:

Naj ti dolgo služ,upam da nebo imel težave,kot jih ma 804 model poročaj mal.
Kakšne težave ima 804?
Oled pač kar nekaj jih je dobilo razne pike in užige slik tudi prinas.
Ja OLED je zmožen prikazat svetilnost do nekje 1100 cd/m2, kar pa za dolgo uporabo ni primerno, zato je potrebno omejit svetilnost nižje. Tako imajo LGeji nastavljeno na maksimalno svetilnost cca 750 cd/m2. Jasno je, da pri LGeju najbolje vedo, kakšna je lahko maksimalna svetilnost. Philipsi, s čimer se Andrej tako rad pohvali, pa imajo to nastavljeno nekoliko višje, kar zagotovo škoduje življenski dobi delovanja.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

TOP je izjavil:

Ondre je izjavil:

TOP je izjavil:

Naj ti dolgo služ,upam da nebo imel težave,kot jih ma 804 model poročaj mal.
Kakšne težave ima 804?
Oled pač kar nekaj jih je dobilo razne pike in užige slik tudi prinas.
Ja OLED je zmožen prikazat svetilnost do nekje 1100 cd/m2, kar pa za dolgo uporabo ni primerno, zato je potrebno omejit svetilnost nižje. Tako imajo LGeji nastavljeno na maksimalno svetilnost cca 750 cd/m2. Jasno je, da pri LGeju najbolje vedo, kakšna je lahko maksimalna svetilnost. Philipsi, s čimer se Andrej tako rad pohvali, pa imajo to nastavljeno nekoliko višje, kar zagotovo škoduje življenski dobi delovanja.


Večje neumnosti pa še nisem prebral na tem forumu:)):))

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

TOP je izjavil:

Ondre je izjavil:

TOP je izjavil:

Naj ti dolgo služ,upam da nebo imel težave,kot jih ma 804 model poročaj mal.
Kakšne težave ima 804?
Oled pač kar nekaj jih je dobilo razne pike in užige slik tudi prinas.
Ja OLED je zmožen prikazat svetilnost do nekje 1100 cd/m2, kar pa za dolgo uporabo ni primerno, zato je potrebno omejit svetilnost nižje. Tako imajo LGeji nastavljeno na maksimalno svetilnost cca 750 cd/m2. Jasno je, da pri LGeju najbolje vedo, kakšna je lahko maksimalna svetilnost. Philipsi, s čimer se Andrej tako rad pohvali, pa imajo to nastavljeno nekoliko višje, kar zagotovo škoduje življenski dobi delovanja.

Večje neumnosti pa še nisem prebral na tem forumu:)):))
Neumnost je to, da se hvališ, kako Philipsovi OLEDi premorejo višjo svetilnost.

fender2206 ::

easyrider3 je izjavil:

Fender2206 ko boš enkrat imel porihtano nastavitev za sliko kakšna je kaj primerjava na prejšnjega Sony Oled televizor


Sem ze poriktal,res da Philips ima velike moznosti da se barve nastavijo ampak se da uredit lepo.

Glede SONY-a AG8 ce primerjamo moj Philips 805 je ocitna razlika med kvaliteto slike
sama ostrina kontrast ter svetilnost je dalec boljsa.
HDR10+ je spet nekaj neverjetnega za oci.
Ambilight mi odvecno svetlobo na zaslonu posrka,ko sem gledal programe preko EON BOX-a na SONY-u in danes da Philipsu
je res neverjetna razlika v kvaliteti slike.
Daljinec je osvetljen prijazen v usnju, avtomatske nastavitve slike v menu AI so res neverjetne
Ne vem kako se je obnesel model 804 ampak 805 je res top.
Hvala vsem za prijazne besede vsakdo naj uziva v tistem kar ima najrasji

Bwaze6 ::

easyrider3 ::

Bwaze6 je izjavil:

Overheating LG OLED TV Concerns Spread To Europe And China

Zaenkrat še brez vpoklicev v EU.



zanimivo,da samo večje velikosti televizorjev od 65" naprej spet smo vsi bolj na varnem ko imamo manjše ali bomo imeli hi hi hi :)) 55" je zakon kaj večjega ni potrebe

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

TOP je izjavil:

Ondre je izjavil:

TOP je izjavil:

Naj ti dolgo služ,upam da nebo imel težave,kot jih ma 804 model poročaj mal.
Kakšne težave ima 804?
Oled pač kar nekaj jih je dobilo razne pike in užige slik tudi prinas.
Ja OLED je zmožen prikazat svetilnost do nekje 1100 cd/m2, kar pa za dolgo uporabo ni primerno, zato je potrebno omejit svetilnost nižje. Tako imajo LGeji nastavljeno na maksimalno svetilnost cca 750 cd/m2. Jasno je, da pri LGeju najbolje vedo, kakšna je lahko maksimalna svetilnost. Philipsi, s čimer se Andrej tako rad pohvali, pa imajo to nastavljeno nekoliko višje, kar zagotovo škoduje življenski dobi delovanja.

Večje neumnosti pa še nisem prebral na tem forumu:)):))
Neumnost je to, da se hvališ, kako Philipsovi OLEDi premorejo višjo svetilnost.


To ni hvala temveč dejstvo:) In zelo pomemben dejavnik pri gledanju HDR vsebin..

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

TOP je izjavil:

Ondre je izjavil:

TOP je izjavil:

Naj ti dolgo služ,upam da nebo imel težave,kot jih ma 804 model poročaj mal.
Kakšne težave ima 804?
Oled pač kar nekaj jih je dobilo razne pike in užige slik tudi prinas.
Ja OLED je zmožen prikazat svetilnost do nekje 1100 cd/m2, kar pa za dolgo uporabo ni primerno, zato je potrebno omejit svetilnost nižje. Tako imajo LGeji nastavljeno na maksimalno svetilnost cca 750 cd/m2. Jasno je, da pri LGeju najbolje vedo, kakšna je lahko maksimalna svetilnost. Philipsi, s čimer se Andrej tako rad pohvali, pa imajo to nastavljeno nekoliko višje, kar zagotovo škoduje življenski dobi delovanja.
Večje neumnosti pa še nisem prebral na tem forumu:)):))
Neumnost je to, da se hvališ, kako Philipsovi OLEDi premorejo višjo svetilnost.
To ni hvala temveč dejstvo:) In zelo pomemben dejavnik pri gledanju HDR vsebin..
Tebi še vedno ni jasno, da se zaradi tega precej skrajša doba panela. Jaz imam na mojem C8 svetilnost na skali od 0-100 nastavljeno na 40, pa je slika normalno svetla tudi v svetlem prostoru, pri gledanju HDRa, mi je pa še vedno malo presvetla.

andrej69 ::

Tukaj silahko prebereš, da ti bo bolj jasno.. In sem te že lani prosil, da prilepi kakšen video ali sliko tvojega modela, pa si napisal, če se ne motim, da nimaš na voljo nobenega telefona, da bi poslikal:):D A imaš mogoče sedaj že na voljo kakšen telefon..? Kar pa se tiče samega osvetljevanja in pa kontrasta pa mi je povsem jasno, ker sem okoli tega pisal že pred časom:))

Turning our attention to HDR, this is where it gets interesting. OLED TVs typically deliver peak brightness of around 600-750 nits. That is effectively higher than most LCD TVs because OLED TVs are self-emitting displays; luminance can be controlled on the pixel level so you actually get those very bright stars, lamps, reflections etc. rather than just a brighter overall LCD screen with blooming and luminance inaccuracies. And because black is black, your eyes perceive those highlights as brighter, relatively speaking. But 600-750 nits is still not ideal and a far cry from what is theoretically possible under current HDR standards (4000, even up to 10000 nits) so we were thrilled last year when Panasonic GZ2000 was the first OLED TV to hit a milestone with 1000 nits consistently.

Our sample of OLED805 exceeded 800 nits in the pre-configured picture modes, and with some tweaks it exceeded 900 nits. This is within reach of Panasonic GZ2000 as well as the 2020 version, HZ2000, both of which are far more expensive TVs.

And HDR on OLED805 looks excellent. Inky blacks, relatively accurate colors, and lots of depth in pictures. You can expect that from most OLED TVs but with TVs like Philips OLED805 and Panasonic GZ2000/HZ2000 those extra nits help elevate HDR.

As you can see, we measured more than 800 nits peak brightness in Movie mode. With some minor tweaks in settings, OLED805 can actually hit more than 900 nits, which is pretty impressive considering that Panasonic GZ2000, our Reference TV from 2019, needed a modified OLED panel to reach 1000 nits last year. The difference between 600 nits on for example a Sony OLED TV and 1000 nits is significant. The difference between 900 and 1000 nits is almost negligible.

easyrider3 ::

Treba bo nekaj časa dati skoz da se bo videlo kolikšna je življenska doba televizorja ko je večja svetilnost nekaj na pamet govort je brez veze. Najbolje da televizor vključijo in naj vsak dan bo povprečno toliko in toliko ur bo vključen pri tisti skoraj polni osvetlitvi pa se bo videlo koliko časa bo vse to špilalo. Normalno je da z višjo svetilnostjo se televizor bi moral poprej pokvarit zaslon samo koliko ur koliko let pa ne moreš kar na podlagi tega povedati.

Ljubitelji in privrženci LG OLED televizorjev ne se hvalit in hvalit saj vemo da je dober ampak ima tisto pomankljivost in to vsi trdijo da v temnih prizorih je slabši kakor drugi vendar to vidijo tisti najboljši ko testirajo točno isti prikaz na vseh televizorjih. Tukaj je LG sigurno slabši in kar dosti ljudi zaradi tega ne kupi LG jebe se nekaterim za HDMI 2.1 hočejo imeti samo SUPER sliko pa da bi denar letel iz televizorja ven kar pa ne bo noben doživel

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

easyrider3 je izjavil:

Treba bo nekaj časa dati skoz da se bo videlo kolikšna je življenska doba televizorja ko je večja svetilnost nekaj na pamet govort je brez veze. Najbolje da televizor vključijo in naj vsak dan bo povprečno toliko in toliko ur bo vključen pri tisti skoraj polni osvetlitvi pa se bo videlo koliko časa bo vse to špilalo. Normalno je da z višjo svetilnostjo se televizor bi moral poprej pokvarit zaslon samo koliko ur koliko let pa ne moreš kar na podlagi tega povedati.

Ljubitelji in privrženci LG OLED televizorjev ne se hvalit in hvalit saj vemo da je dober ampak ima tisto pomankljivost in to vsi trdijo da v temnih prizorih je slabši kakor drugi vendar to vidijo tisti najboljši ko testirajo točno isti prikaz na vseh televizorjih. Tukaj je LG sigurno slabši in kar dosti ljudi zaradi tega ne kupi LG jebe se nekaterim za HDMI 2.1 hočejo imeti samo SUPER sliko pa da bi denar letel iz televizorja ven kar pa ne bo noben doživel


Kot bivši serviser ti lahko potrdim te zadeve okoli amega osvetljenja, ker je danes tudi največ okvar glede teh zadev:) Enostavno se na dolgi rok izgublja samo osvetljenje panela in pa tudi sam kontrast, če je to nastavljeno na sam maximum. Pri nekaterih televizorjih pride do popolne okvare osvetljenja že pri par tisočih ur delovanja, nekateri televizorji pa dosežejo dobo par deset tisoč ur, in samo upade nekoliko osvetljenje samega panela in sam kontrast. Seveda je to odvisno kako kvalitetno je samo osvetljenje, oziroma same diode..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

easyrider3 ::

Kar nekajkrat sem zasledil da je bilo napisano da OLED zaslon naj bi zdržal do 100.000 ur se pravi da recimo 10 ur na dan v 10 letih pride 36.500 ur kar bi moralo delati do takrat seveda vedno so izjeme

Ondre ::

Gatsu je izjavil:

Moj Philips OLED 803 je v zadnje pol leta že več ko 30 dni na servisu.


Smola, kakšna pa je težava? Meni so se na 804 en čas (par strani nazaj sem dal sliko gor)ob izklopu občasno pojavljali neki piksli na ekranu. Po update-u je zdaj ok. Sem pa obvestil servis o težavi.

Gatsu ::

Ondre je izjavil:

Gatsu je izjavil:

Moj Philips OLED 803 je v zadnje pol leta že več ko 30 dni na servisu.


Smola, kakšna pa je težava? Meni so se na 804 en čas (par strani nazaj sem dal sliko gor)ob izklopu občasno pojavljali neki piksli na ekranu. Po update-u je zdaj ok. Sem pa obvestil servis o težavi.


Najprej so mi menjali panel ker sem imel bel mrtev pixel oz verjetno več njih na kupu ker je bila kar precej velika pika. Potem je pa začel še zmrzovat Android (več ali manj vse aplikacije so se zmeraj pogosteje nehale odzivat z TV nastavitvami vred in si moral iti na "home" če se je to zgodilo v aplikaciji oz v Netflix če se je zgodilo v glavnem meniju oz nastavitvah) in je zdej že 2 tedna spet na servisu. Še dobro da imamo še Sony TV v mansardi.

easyrider3 ::

A ima kdo kakšen naslov kjer se opisujejo napake televizorjev z OLED zaslonom

lay2er ::

Po dveh letih spet malo odprem temo o TVjih in na moje presenečenje ali pa tudi ne, tukaj še vedno straši prodajlec Andrej s svojimi krš Philipsi.

Lahko sam povem, da sem izredno zadovoljen z B8 LGjem, ki je zdaj star že malo nad dve leti. Brez ene pripombe, SW teče kot namazan in sem zato še toliko bolj zadovoljen, da nisem takrat vzel Philisa prek telekoma za enako ceno. Vedno je dobro če vzameš original

fpbs ::

Zanimiva začetna cena LG OLEDa 55BX9 1363€, ki bi mu lahko glede na padanje cen OLEDov prejšnjih, padla cena v marcu- aprilu pod 900€.
https://geizhals.eu/lg-oled-55bx9lb-a23...

Bwaze6 ::

Saj tudi LG OLED 55CX6LA ni dosti dražji, 1440 EUR, pa ima 4x HDMI 2.1, kar bo bolj future proof.

LeQuack ::

fpbs je izjavil:

Zanimiva začetna cena LG OLEDa 55BX9 1363€, ki bi mu lahko glede na padanje cen OLEDov prejšnjih, padla cena v marcu- aprilu pod 900€.
https://geizhals.eu/lg-oled-55bx9lb-a23...


Dvomim, prej se bo še podražil.
Quack !

fpbs ::

Bwaze6 je izjavil:

Saj tudi LG OLED 55CX6LA ni dosti dražji, 1440 EUR, pa ima 4x HDMI 2.1, kar bo bolj future proof.
Ja, samo glede na začetno ceno 2300€, mu cena verjetno nebo padla izpod 1100€

PikaPoka828 ::

fpbs je izjavil:

Bwaze6 je izjavil:

Saj tudi LG OLED 55CX6LA ni dosti dražji, 1440 EUR, pa ima 4x HDMI 2.1, kar bo bolj future proof.
Ja, samo glede na začetno ceno 2300€, mu cena verjetno nebo padla izpod 1100€


Počakajmo black friday, pa vidimo

easyrider3 ::

Jaz pa mislim da ne bo cena padla izpod 1.000 Eur za bilo kateri Oled LG do sedaj kakor vem sta edino Philips in Panasonic bila izpod 1.000 Eur.

Gatsu ::

fpbs je izjavil:

Zanimiva začetna cena LG OLEDa 55BX9 1363€, ki bi mu lahko glede na padanje cen OLEDov prejšnjih, padla cena v marcu- aprilu pod 900€.
https://geizhals.eu/lg-oled-55bx9lb-a23...


Perfekten partner za prihajajoči PS5 :)

Tsunamii ::

Gatsu je izjavil:

fpbs je izjavil:

Zanimiva začetna cena LG OLEDa 55BX9 1363€, ki bi mu lahko glede na padanje cen OLEDov prejšnjih, padla cena v marcu- aprilu pod 900€.
https://geizhals.eu/lg-oled-55bx9lb-a23...


Perfekten partner za prihajajoči PS5 :)


Ker nisem v teh voda ( mal off-topic) zakaj vecina kupuje PS5 napram Xboxu ? Drugače ja..zdaj tele masince bodo vesele dobrih Tv-120hz in OLED :D

Cveto ::

PS5 ima več ekskluziv, je pa precej odvisno, kakšne igre so ti všeč.

Bwaze6 ::

Gatsu je izjavil:

fpbs je izjavil:

Zanimiva začetna cena LG OLEDa 55BX9 1363€, ki bi mu lahko glede na padanje cen OLEDov prejšnjih, padla cena v marcu- aprilu pod 900€.
https://geizhals.eu/lg-oled-55bx9lb-a23...


Perfekten partner za prihajajoči PS5 :)


Hm, perfekten bi podpiral variable refresh rate, ne?

easyrider3 ::

Blagor meni in otrokom k nad nič ne gane to okrog Xbox ali PS5 ali HDMI 2.1 televizorji.

fender2206 ::

TV sprejemnik SONY KD55XG9505B

Vasa mnenja prosim :)

Cveto ::

Ni OLED.

In ta tema je za OLED televizorje.

BTW; big bang ima Sony-a 55AG8 za 1399. To je kar ok cena, a ne?

Sliko je imel od tistih v trgovini najlepšo, res pa da je težko soditi, z različnimi vsebinami.

easyrider3 ::

Cveto je izjavil:

Ni OLED.

In ta tema je za OLED televizorje.

BTW; big bang ima Sony-a 55AG8 za 1399. To je kar ok cena, a ne?

Sliko je imel od tistih v trgovini najlepšo, res pa da je težko soditi, z različnimi vsebinami.



Odvisno kaj hočeš saj imaš kar nekaj televizorjev za takšen denar

Cveto ::

Ja, LG CX.

Philipsa 805 pa kakor vem ne.

andrej69 ::

Cveto je izjavil:

Ni OLED.

In ta tema je za OLED televizorje.

BTW; big bang ima Sony-a 55AG8 za 1399. To je kar ok cena, a ne?

Sliko je imel od tistih v trgovini najlepšo, res pa da je težko soditi, z različnimi vsebinami.


Kar se tiče cene ni nikakor dobra za tale OLED model. Ker dobiš za manj denarja kvalitetnejše OLED modele:))

fender2206 ::

Vem da ni Oled tv ampak kolega mi se zanima za ta tv
Jaz imam philipsa 805 pa se sony ag8 lahko skrije proti njem

Kot ponavadi nikoli ne dobis konkretnega odgovora

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

fender2206 je izjavil:

Vem da ni Oled tv ampak kolega mi se zanima za ta tv
Jaz imam philipsa 805 pa se sony ag8 lahko skrije proti njem

Kot ponavadi nikoli ne dobis konkretnega odgovora


Kar se tiče Sonya XG9505 je seveda odličen model:) Toda za takšen denar že dobiš OLED..

Drugače pa si lahko tukaj pogledaš test tega modela.

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/...

majnk ::

@fender2206

Imam letošnji model xh9505. Slika odlična, backlight bloom-a 90% ljudi ne bo opazilo niti ne ve, kaj je to; skratka je skoraj neopazen (pri tovarniških nastavitvah). Tv predvaja vse avdio in video kodeke brez nalaganja Kodija in podobnih predvajalnikov, android je hiter...

fender2206 ::

majnk je izjavil:

@fender2206

Imam letošnji model xh9505. Slika odlična, backlight bloom-a 90% ljudi ne bo opazilo niti ne ve, kaj je to; skratka je skoraj neopazen (pri tovarniških nastavitvah). Tv predvaja vse avdio in video kodeke brez nalaganja Kodija in podobnih predvajalnikov, android je hiter...



Ok hvala za info :)
Andrej tudi tebi

easyrider3 ::

majnk je izjavil:

@fender2206

Imam letošnji model xh9505. Slika odlična, backlight bloom-a 90% ljudi ne bo opazilo niti ne ve, kaj je to; skratka je skoraj neopazen (pri tovarniških nastavitvah). Tv predvaja vse avdio in video kodeke brez nalaganja Kodija in podobnih predvajalnikov, android je hiter...



Samo predrag je ta SONY za LED televizor za isti denar imaš kar nekaj OLED televizorjev.

fender2206 ::

Kako je pa z LG55 E9

easyrider3 ::

fender2206 je izjavil:

Kako je pa z LG55 E9


Tukaj na LINKu imaš primerjavo med C9 in E9
https://www.rtings.com/tv/tools/compare...

Ponekod je E9 boljši tudi zvok ima boljši

Gatsu ::

Bwaze6 je izjavil:

Gatsu je izjavil:

fpbs je izjavil:

Zanimiva začetna cena LG OLEDa 55BX9 1363€, ki bi mu lahko glede na padanje cen OLEDov prejšnjih, padla cena v marcu- aprilu pod 900€.
https://geizhals.eu/lg-oled-55bx9lb-a23...


Perfekten partner za prihajajoči PS5 :)


Hm, perfekten bi podpiral variable refresh rate, ne?



LG BX ima vse kar rabiš za next gen konzole:
-4K@120hz
-VRR (40-120hz)
-ALLM (avtomatski preklop tvja v Game mode ko zaženeš igro)
-nizek input lag 15ms
-HDR (DV in HDR10)
Ima pa BX samo 2 HDMI porta 2.1 tak da kdor bo kupil obe konzole ne bo šlo brez preklaplanja v primeru da se uporablja AVR ki ni kompatibilen z HDMI 2.1

Evo ti test iz rtings.com

easyrider3 ::

Točno tako kot sem vedel jaz ne potrebujem HDMI 2.1 pa recimo da bi imel Playstation bi vseeno bil zadovoljen z HDMI 2.0

LeQuack ::

Haha 4K@120hz na konzolah. Mogoče upscaled ja, realno nikoli.
Quack !

easyrider3 ::

Na Av forumu sem od enega uporabnika dobil tudi dobro informacijo in sicer imel je LG B8 sedaj si pa lasti letošnji model Panasonic HZ980 in pravi tako:
I've just bought the HZ980 and found the image and motion processing to be far superior to the LG B8 I had before it. It still suffers a bit from lip sync lag but nowhere near as bad as the B8 which was so bad I eventually got a refund (after an 8 month struggle).

Trenutno pri nas stane ta model dobrih 1 200 Eur in za gledanje filmov,serij je kakor večina pravi dobra izbira seveda to govorim za cenejše modele televizorjev tam do 1500 Eur . Sicer je cena vsepovsod drugod po Evropi veliko višja v Angliji baje 1.800 Eur
««
61 / 126
»»