» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
54 / 126
»»

fpbs ::

hdx je izjavil:

Gledam to https://www.mimovrste.com/oled-televizo... ampak TVja večino časa ne gledam v temi. Se v takem primeru splača kupit OLED?
Sploh ni nobene potrebe, da gledaš v temi, pa to je tudi škodljivo za oči. OLED lahko gledaš pri normalni dnevni svetlobi. Jaz imam LG C8 svetilnost od 0-100 nastavljeno na 40, pa imam še občutek, da je slika na HDR nekoliko presvetla.

andrej69 ::

Skylord je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Skylord je izjavil:

andrej69 je izjavil:

hdx je izjavil:

Gledam to https://www.mimovrste.com/oled-televizo... ampak TVja večino časa ne gledam v temi. Se v takem primeru splača kupit OLED?


Če boš gledal večinoma v svetlejšem prostoru, se ti OLED ne isplača kupiti. Posebej pa ne, če boš gledal večinoma SD in HD vsebine:)

Andrej prosim ne laži in ne zavajaj uporabnikov. Očitno OLED TVja nisi videl od blizu zato nehaj s takimi lažmi.


Sem pa ga videl od daleč;):D

Lepo da priznaš. Zato nisi kompetenten da bi dajal nasvete.
Več kot očitno je da namenoma zavajaš uporabnike. Zato prosim prenehaj.


Toliko televizorjev, ko sem jih jaz videl in pa tudi preizkusil-popravil, jih ti ne boš nikoli:)) Tako, da prenehaj pisat neumnosti.!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

Skylord ::

andrej69 je izjavil:



Toliko televizorjev, ko sem jih jaz videl in pa tudi preizkusil-popravil, jih ti ne boš nikoli:)) Tako, da prenehaj pisat neumnosti.!

Fantek moj. Se še rodil nisi, ko sem jih jaz že videl, preizkusil, popravljal. Če je tista 69 letnica tvojega rojstva si mladič zame. Da te ne pošljem po cigarete.
Misliš če delaš v neki trgovini s TVji potem pa držiš boga za jajca. Poznam te prodajalce, serviserje... vsi eni šalabajzeri, te kr na srat prime ko prideš v trgovino ali na servis ko začnejo-te s svojimi bedarijami. Raje nehaj lagat in zavajat, ker ti nihče več ne verjame. Pojdi raje spat ker risanke so že mimo.

mahoni ::

Eno vprasanje. Zakaj mi moj pred dvemi leti kupljen TV izgleda premajhen? Danes v stacuni sem se komaj zadrzal, da nisem dal 3k za 75" TV.

Polna rit vsega al res po nekem casu rata TV premajhen? Trenutno imam 55".

LeQuack ::

Odvisno s kakšne razdalje boš gledal. Če boš z iste kot 55" potem bo sicer zgledal večji, ampak ni nujno da bo udobno gledati, če moraš glavo premikati levo in desno ali pa imaš scene samo v perifernem vidu.
Quack !

kanarin ::

Ko smo že pri tej debati (glede velikosti TV in primerne razdalje za gledanje) in ker ravnokar kupujem TV za starše (sicer ne OLED , 49 inčni). Glede na kolkulacijo na tej strani:

https://www.rtings.com/tv/reviews/by-si...

Bi za 49 inčni TV bila optimalna razdalja 2,09 m. To se mi zdi izjemno blizu, zdaj namreč gledajo 37 inčni TV iz razdalje 2,8 m in smo kar nekaj časa kolebali ali bi morebiti 49 inčni TV bil že prevelik za tako razdaljo...no, zdaj pa mi ta kalkulator pravi, da bi bila za to razdaljo optimalna velikost kar 65 inčev !! Jaz temu kar ne morem verjeti in si skoraj ne morem predstavljati gledanja tako velikega TV-ja iz take razdalje.... Zato me zanima po vaših izkušnjah ali so te priporočene razdalje v praksi dejansko relevante in predvsem optimalne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

andrej69 ::

kanarin je izjavil:

Ko smo že pri tej debati (glede velikosti TV in primerne razdalje za gledanje) in ker ravnokar kupujem TV za starše (sicer ne OLED , 49 inčni). Glede na kolkulacijo na tej strani:

https://www.rtings.com/tv/reviews/by-si...

Bi za 49 inčni TV bila optimalna razdalja 2,09 m. To se mi zdi izjemno blizu, zdaj namreč gledajo 37 inčni TV iz razdalje 2,8 m in smo kar nekaj časa kolebali ali bi morebiti 49 inčni TV bil že prevelik za tako razdaljo...no, zdaj pa mi ta kalkulator pravi, da bi bila za to razdaljo optimalna velikost kar 65 inčev !! Jaz temu kar ne morem verjeti in si skoraj ne morem predstavljati gledanja tako velikega TV-ja iz take razdalje.... Zato me zanima po vaših izkušnjah ali so te priporočene razdalje v praksi dejansko relevante in predvsem optimalne.


Kar se tiče razdalj gledanja je odvisno kakšne vsebine se gleda. Recimo za 4K vsebine so priporočljive nekoliko večje diagonale, dočim za ostale formate ni takšne potrebe. Sicer pa kar se tiče teh izračunov, je to predvsem marketing, da se proda čim več televizorjev večjih diagonal:) Ker proizvajalci kakor ti , ki se ukvarjajo z testi zelo dobro sodelujejo.. Jaz osebno imam doma dva televizorja, eden je velikosti 58˝in se trenutno gleda nekje iz razdalje dobrih 3metrov, drugi pa je velikosti 65˝ in se gleda iz razdalje nekje dobrih 4 metrov. Pa osebno ne pogrešam večje velikosti teh televizorjev:) Pa se gledajo mešane vsebine.

jernej47 ::

How Game Mode Affects Picture Quality + 24-Hour OLED Burn-In Test with Fortnite



Mika me mika LG C9. Se splača počakat na letošnji model CX? Gledam 65" velikost. Igre prek PC, filmi, serije, IPTV, rahlo surfanje. Skratka PC monitor. Edino ujčkat bi ga moral s screen saverji in prilagoditvijo namizja, da zmanjšam statične elemente.

neocodexx ::

Igre prek PC? sploh ne razmišljat drugega kot LG C9. Edini z 144hz 4K osvežitviji in najmanjšim lagom. To je the best gaming TV pika. Če boš čakal na letošnji model boš samo čakal da boš plačal več za isto, ker kar se tiče tega področja ne bo nobenih izboljšav, C9 ni bil nikoli boljši nakup kot zdaj (razen mogoče če še malce počakaš da še bolj pade cena ob izidu 2020 modelov, vendar boš potem moral loviti zadnje kose C9 ampak se bo verjetno že najdlo)

In gsync/freesync..!!

Ja, gaming mode malo vpliva na kvaliteto slike (sicer odvisno od primera, ponekod se ne bo opazilo, jaz v 2D sliki recimo ne vidim razlike v 3D pa že), ampak je obvezno zaradi input laga. V vsakem primeru pa je slika tudi v gaming mode daleč boljša od tistega kar da od sebe povprečen (še posebej če je IPS) monitor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

jernej47 ::

G-Sync je v planu. Vendar na trenutnem GPU GTX 1070 ni podprt preko HDMI. Z menjavo bi počakal do poletja, ko bo Nvidia izdala nove GPU-je, kjer upam na HDMI 2.1 podporo. Trenutni RTX so samo HDMI 2.0. Sicer G-Sync dela na RTX in LG C9 preko HDMI, vendar bi to serijo GPU-jev preskočil.

neocodexx ::

Ma saj z tem tvjem bo tudi vsysnc v redu ker je tako majhen input lag, da sploh ne bi smelo biti problemov. Če lahko jaz preživim z 60hz vsync na navadnem philpsu..:) Do takrat bi jaz na tvojem mestu že kar zdaj gpu nadgradil, da bo vsaj 4K lepo delal in na 65" se že kar močno opazi razlika, navaden 1080p je zelo zobčast (še posebej v 3D, 2D je ok) in nobena mera AA ne pomaga, 4K pa izgleda noro.

Binhladen ::

andrej69 je izjavil:

Skylord je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Skylord je izjavil:

andrej69 je izjavil:

hdx je izjavil:

Gledam to https://www.mimovrste.com/oled-televizo... ampak TVja večino časa ne gledam v temi. Se v takem primeru splača kupit OLED?


Če boš gledal večinoma v svetlejšem prostoru, se ti OLED ne isplača kupiti. Posebej pa ne, če boš gledal večinoma SD in HD vsebine:)

Andrej prosim ne laži in ne zavajaj uporabnikov. Očitno OLED TVja nisi videl od blizu zato nehaj s takimi lažmi.


Sem pa ga videl od daleč;):D

Lepo da priznaš. Zato nisi kompetenten da bi dajal nasvete.
Več kot očitno je da namenoma zavajaš uporabnike. Zato prosim prenehaj.


Toliko televizorjev, ko sem jih jaz videl in pa tudi preizkusil-popravil, jih ti ne boš nikoli:)) Tako, da prenehaj pisat neumnosti.!

Binhladen ::

neocodexx ::

A kdo to kalibrira profesionalno pri nas?

Na testih ki sem jih najdel na youtubu je malo problem z mojim tvjem, ker meni zavzame celo levo stran zaslona, na posnetku pa imaš npr. področje za kalibracijo ravno tam ko ga zakriva meni, tak da wtf..? Moraš prvo imeti pravilno prirejen posnetek za tvoj tv, da boš sploh lahko videl kaj kalibriraš.

Sicer pa kolikor sem gledal reviewe od Vincenta (konkretno za philips tvje), niso rabili veliko kalibracije, so out of the box za silo kar v redu za večino uporabnikov. Sicer pa mislim da je to tudi malo stvar okusa. Jaz imam recimo dosti raje hladnejše bele in več modre, ne maram rumenega "warm" movie tinta tak da si nastavim malo po svoje, in raje imam malce black crusha kot pa sivkaste črne (sploh pri navadnem LED), nekateri pa bojo prisegali na to da dobijo 100% vse detajle iz posnetkov in da bo slika čimbolj blizu vizije direktorja in naravna ter manj živa, pač stvar okusa.

rogerg ::

OLED 65''....LG, Philips, ali kaj X? (TV programi, kaksen film preko usb, nic iger, nic drugega...)!

Hvala, lp

andrej69 ::

neocodexx je izjavil:

A kdo to kalibrira profesionalno pri nas?

Na testih ki sem jih najdel na youtubu je malo problem z mojim tvjem, ker meni zavzame celo levo stran zaslona, na posnetku pa imaš npr. področje za kalibracijo ravno tam ko ga zakriva meni, tak da wtf..? Moraš prvo imeti pravilno prirejen posnetek za tvoj tv, da boš sploh lahko videl kaj kalibriraš.

Sicer pa kolikor sem gledal reviewe od Vincenta (konkretno za philips tvje), niso rabili veliko kalibracije, so out of the box za silo kar v redu za večino uporabnikov. Sicer pa mislim da je to tudi malo stvar okusa. Jaz imam recimo dosti raje hladnejše bele in več modre, ne maram rumenega "warm" movie tinta tak da si nastavim malo po svoje, in raje imam malce black crusha kot pa sivkaste črne (sploh pri navadnem LED), nekateri pa bojo prisegali na to da dobijo 100% vse detajle iz posnetkov in da bo slika čimbolj blizu vizije direktorja in naravna ter manj živa, pač stvar okusa.


http://www.vidcal.com/sl/kaj-kalibriram...

Lahko pa se da tudi umerit televizor z AVS HD 709 Calibracijskim diskom. Seveda to ni profesionalno umerjanje, pa vendarle se da z takšnim načinom umerjanja dobiti kvalitetno sliko.

rogerg je izjavil:

OLED 65''....LG, Philips, ali kaj X? (TV programi, kaksen film preko usb, nic iger, nic drugega...)!

Hvala, lp


Za tvoje potrebe ne vem, če se ti isplača kupiti OLED..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

neocodexx ::

A mogoče veš če so posnetki na teh diskih prirejeni tako, da lahko skalibriraš tudi če so meniji v napoto kot so pri Philipsu? (zavzame celo levo polovico zaslona, ponekod celo 75% vsega zaslona)

andrej69 ::

neocodexx je izjavil:

A mogoče veš če so posnetki na teh diskih prirejeni tako, da lahko skalibriraš tudi če so meniji v napoto kot so pri Philipsu? (zavzame celo levo polovico zaslona, ponekod celo 75% vsega zaslona)


Seveda se da.

rogerg ::

andrej69 je izjavil:



Za tvoje potrebe ne vem, če se ti isplača kupiti OLED..


Hvala za odgovor. Ni vprasanje o potrebi ali ne...bolj med znamkami, kaj se bolj splaca. Ali navedem modele, med kateri se odlocajo...?

Za moje potrebe, ko bo, bo UST....

andrej69 ::

rogerg je izjavil:

andrej69 je izjavil:



Za tvoje potrebe ne vem, če se ti isplača kupiti OLED..


Hvala za odgovor. Ni vprasanje o potrebi ali ne...bolj med znamkami, kaj se bolj splaca. Ali navedem modele, med kateri se odlocajo...?

Za moje potrebe, ko bo, bo UST....


Lahko navedeš modele.

fpbs ::

rogerg je izjavil:

OLED 65''....LG, Philips, ali kaj X? (TV programi, kaksen film preko usb, nic iger, nic drugega...)!
Jaz ti predlagam tega LGeja:
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/l...
Glede dvoma, ali se ti splača OLED ali ne, glede na to, kaj boš gledal, če imaš denar se ti vsekakor splača, slika je veliko lepša, kot na LCDeju, pa tudi oči manj trpijo, kar je pomembno, če si že nekoliko starejši.

rogerg ::

fpbs je izjavil:

rogerg je izjavil:

OLED 65''....LG, Philips, ali kaj X? (TV programi, kaksen film preko usb, nic iger, nic drugega...)!
Jaz ti predlagam tega LGeja:
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/l...
Glede dvoma, ali se ti splača OLED ali ne, glede na to, kaj boš gledal, če imaš denar se ti vsekakor splača, slika je veliko lepša, kot na LCDeju, pa tudi oči manj trpijo, kar je pomembno, če si že nekoliko starejši.


Hvala. To je odgovor, kot se ga “isce”....!

Lp

neocodexx ::

To bi si tudi jaz izbral, če denar ne bi bil vprašanje, in za 1.600€ je to zelo dober nakup, ampak to je res ultimativni TV za filme in igre, in da se bo gledal na njem navaden TV ga je meni kar malo škoda, ker pri tej uporabi ne boš opazil nekih razlik med tem in nekim tvjem za 800€, torej zakaj dati več?

Sam spadam med zelo zahtevnega uporabnika ki bi res izkoristil oled, pa si ga vseeno nisem kupil, ker se mi zdi predrag, in mi ni nič kaj hudega z VA LCDjem, prišparal sem pa dobrega jurja in še za 5" večji je. A ne bi raje dal teh 1.000€ za kaj drugega kot npr. hišni kino ipd..?

streki ::

@neocodexx pa sej te razumem ,sem bil v isti dilemi.Pa ko enkrat kupiš začneš uporabljat vse kar nudi od zvoka ,slike,filmi vseh formatov...
Pol vidiš da je to res en užitek v vsem in ti ni žal za nakup OLED-a.

rogerg ::

Ne vem ali je ta odgovor namenjen meni.
TV se isce za starse in onadva bosta uporabljala. Zazelela sta si 65’’ OLED in me pooblastila, da nekaj poiscem. Jaz se pa tu obracam na vas, katerim je nekaj bolj jasno, kot meni. Tudi modeli cez 2kEUR pridejo v postev.
Ozvocenje 5.1 za imata....!

Hvala, lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rogerg ()

krco77 ::

kanarin ::

Mene pa zanima tole - že 10 let sem srečni uporabnik Panasonic plazme 42" (in to ne poceni plazme, mislim da sem dal 900 €). Če oz ko si bom zaželel večjega TV - je edina prava alternativa OLED (saj vemo da so bil plazme včasih po določenih karateristikah kot so črnina, kontrast, vidni koti še najbližji OLED) - ali pa obstaja danes kaj dobrega oz primerljivega tudi med LCD LED (tukaj ciljam seveda na malo višji rang - QLED, Nanocell, dobri IPS paneli,..) ? Vem recimo, da se recimo plazma nikakor ne izkaže dobro recimo kot računalniški monitor (slaba ostrina) oz je pri tem precej slabša od LCD-jev, kaj pa ostale karakteristike ? Vem kaj je VA panel in kaj IPS (slabosti in prednosti obeh), ne vem pa oz nimam občutka kakšen je bil dejansko napredek v zadnjih 10 letih pri LCD-ji - v primerjavi s (žal?) pokojnimi plazmami.

rogerg ::

krco77 je izjavil:

RogerG; kej tazga?

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/s...

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...


Bom pogledal. Hvala!

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rogerg ()

andrej69 ::

rogerg je izjavil:

Ne vem ali je ta odgovor namenjen meni.
TV se isce za starse in onadva bosta uporabljala. Zazelela sta si 65’’ OLED in me pooblastila, da nekaj poiscem. Jaz se pa tu obracam na vas, katerim je nekaj bolj jasno, kot meni. Tudi modeli cez 2kEUR pridejo v postev.
Ozvocenje 5.1 za imata....!

Hvala, lp


Jaz ti priporočam katerega od teh modelov:)

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

fpbs ::

rogerg je izjavil:

Ne vem ali je ta odgovor namenjen meni. TV se isce za starse in onadva bosta uporabljala. Zazelela sta si 65’’ OLED in me pooblastila, da nekaj poiscem. Jaz se pa tu obracam na vas, katerim je nekaj bolj jasno, kot meni. Tudi modeli cez 2kEUR pridejo v postev.
Ozvocenje 5.1 za imata....!
Tu ti predlagam še ta LG model, ki ima vgrajen močnejši procesor:
https://www.makspro.si/oled-tv-sprejemn...
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/l...

neocodexx ::

Jaz bi predlagal LG B9.

rogerg ::

Hvala vse za odgovore in priporocila.
Nekaj bosta izbrala....!

Lp

Ondre ::

Kako je kaj s podnapisi pri OLED tv-jih? Nekje sem bral, da lahko pride do burn ina zaradi pogostih podnapisov.

edi45 ::

Ondre je izjavil:

Kako je kaj s podnapisi pri OLED tv-jih? Nekje sem bral, da lahko pride do burn ina zaradi pogostih podnapisov.


ne mogoče, saj niso statični

polde66 ::

Pri oled je najboljš gledat neme filme, črno bele, kjer črna res pride do izraza
polde

kanarin ::

polde66 je izjavil:

Pri oled je najboljš gledat neme filme, črno bele, kjer črna res pride do izraza


Ok, zdaj pa si me dokončno prepričal - grem nabavil OLED, da lahko gledam bolj črnega Charlie Chaplina, btw. a mogoče obstajajo posnetki tudi v 4K ? No, za silo bom zadovoljen tudi s HD :))

scipascapa ::

raje predvajajte une 640x480 ali manj kot smo imeli začetku tisočletja, kaj je že bil un format pred divxom-avi....sfm in slabše? :p

e-marko ::

andrej69 je izjavil:

neocodexx je izjavil:

A mogoče veš če so posnetki na teh diskih prirejeni tako, da lahko skalibriraš tudi če so meniji v napoto kot so pri Philipsu? (zavzame celo levo polovico zaslona, ponekod celo 75% vsega zaslona)


Seveda se da.


In kako to izvedeš? Je kakšen poseben postopek?

Lp
...somebody, somewhere...

fender2206 ::

Pred kratkim ste pisali da je Philips krama izedelek danes ga hvalite na veliko posebej Andrej69 mogoce zaradi svojih razlogov.
Philipsa sem imel dolga leta pol sem sel na SONY-a prejsnji mesec sem kupil SONY AG8 55 palcnega in sem vec kot zadovoljen,kritike padajo na ta model najvec zaradi poceni daljinca temne slike kar je zelo malo koliko Philips ima slabih lasnosti Omejene temne podrobnosti Barve so naravne Predelava gibanja bi lahko bila boljša in se marsikaj.
Za mene definitivno vrstni red sledeci :
1.LG
2.SONY
3.Panasonic.....
123.Philips

andrej69 ::

Cene Lg OLED televizorjev 2020.

CX-series:
48-inch (OLED48CX6LA): 1.699 euro
55-inch (OLED55CX6LA): 2.099 euro
65-inch (OLED65CX6LA): 3.099 euro
77-inch (OLED77CX6LA): 5.999 euro

GX-series:
55-inch (OLED55GX6LA): 2.599 euro
65-inch (OLED65GX6LA): 3.599 euro
77-inch (OLED77GX6LA): 6.999 euro

WX-series:
65-inch (OLED65WX9LA): 4.999 euro
77-inch (OLED77W9PLA): 9.999 euro

ZX-series:
77-inch (OLED77ZX9LA): 19.999 euro
88-inch (OLED88ZX9LA): 29.999 euro

RX-series:
65-inch (OLED65RX9LA): 59.999 euro

clancy ::

Naslednik C9 bo CX6 ali GX6?

andrej69 ::

clancy je izjavil:

Naslednik C9 bo CX6 ali GX6?


Naslednik modela C9 bo model CX. Bo pa na voljo tudi model BX.

scipascapa ::

predrago.

andrej69 ::

scipascapa je izjavil:

predrago.


Sedaj v začetku vsekakor, bodo pa proti koncu leta cene že sprejemljive..

Joze_K ::

kaj so pa bistvene razlike med OLED65CX6LA in sedanjim 65C9 ?
ker C9 je sedaj za dobiti v Telekom akciji za 24 x 90€ = 2160€

andrej69 ::

Joze_K je izjavil:

kaj so pa bistvene razlike med OLED65CX6LA in sedanjim 65C9 ?
ker C9 je sedaj za dobiti v Telekom akciji za 24 x 90€ = 2160€


Razlika bo predvsem v obdelavi slike, zaradi naprednejšega procesorja Alpha9.

Joze_K ::

a nima že tale Alpha 9? razlika vredna 1000EUR? So kakšne spremembe na burn-in področju, pa HDR standardi, inputi? Nikjer ne najdem nobenih specifikacij...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

andrej69 ::

Joze_K je izjavil:

a nima že tale Alpha 9? razlika vredna 1000EUR? So kakšne spremembe na burn-in področju, pa HDR standardi, inputi? Nikjer ne najdem nobenih specifikacij...


Ma bodo še druge razlike. Novejši model bo imel Filmaker mode, Dolby Vision IQ, dodatne opcije kar se tiče zvoka, novejši Webos itd.. Cenovna razlika pa je predvsem zato, ker pač gre za nov model, ne pa toliko zaradi ostalih bombončkov..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

andrej69 ::

CX-series:

Alpha9 Gen3 AI-processor
4K HFR (120p)
Cinema HDR (HDR 10, HLG, Dolby Vision, Dolby Vision IQ, Filmmaker Mode)
Perfect Viewing Angle
AI Picture Pro AI Brigthness
Pixel Dimming
40 Watt / 2.2-kanaals audiosysteem
Dolby Atmos
AI Sound Pro
WebOS met ThinQ AI
AI Home Dashboard
Google Assistant Amazon Alexa
Apple HomeKit
Magic Remote
WiFi
HDR Gaming
G-Sync en FreeSync
HGiG
4x HDMI 2.1
3x USB
Bluetooth 5.0
Apple AirPlay 2

kanarin ::

Imam eno povsem praktično vprašanje - če sem lastnik 10 let stare (dobre) plazme ali bom z nakupom nekega cenovno dokaj ugodnega OLED-a (kot je npr. opevani LG-jev C9) razen večjega ekrana in bolj elegantnega dizajna pri gledanju tipičnih HD TV kanalov (mešana uporaba TV - razne oddaje, šport , film, igre) dobil oz občutil res bistveno boljšo sliko ? Zanima me samo gola kvaliteta slike pri viru, ki ni 4K.
««
54 / 126
»»