» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
52 / 126
»»

XS!D3 ::

clancy je izjavil:

Bi pa vprašal, na kakšno hitrost osveževanja naj sedaj nastavim Telekomov NEO, da bo slika optimalna? 1080@50p, 1080@60p???

Če ne zna prilagajat osveževanja vsebini, potem je pomembno, da imaš na 50p, drugače boš imel judder, ker naši kanali niso 30/60p.

clancy ::

scipascapa je izjavil:

mimovrste 1449 - 5% še danes.


To je pa, ko čakaš neke popuste in jih ni, kupiš TV, za dan-dva pa se pojavi ugodnejša varianta. Pač sem popušil skoraj 100€ in kaj naj sedaj? Sem pa želel televizijo čez praznike imeti doma. Drugače bi čakal še do pomladi na nižje cene.

Od kod pa BB in mimovrste dobavljajo te televizije? Mislim predvsem, ali eni nabavljajo televizije namenjene za vzhodne trge, drugi pa zahodne, ali je vseeno?

scipascapa ::

zatež jim za rabat, naj ti dajo na račun....amazon in ostali resni trgovci to naredijo.

streki ::

Pozdravljeni!
Rabim malo pomoči glede lažjega nakupa oled tv-ja.V najožji izbor sem dal LG C9 in Sony AG8 oba 55 col.
Oddaljenost 3-3.5 m,predvsem se gleda kabelska tv,domači kino.Drugo leto najbrž prešaltam iz kabelske na drugo opcijo(optika)
Zdaj pa ali se sploh splača kupit oled ? Problem v moji glavi je ne lcd pa pika. Vse kar tv omogoča bom samo sprobal,ker za brskanje po netu mam pač še vedno PC.:)
Jutri grem gledat omenjena tv-ja.Pa da vidimo.
Hvala za kakršnokoli mnenje,pa tud če je od Andreja :D

LeQuack ::

Nejvečja prednost OLED je v popolni temi, če ne boš gledal v popolni temi boš zgubil že kar precej tega kar OLED ponuja.
Quack !

streki ::

Tv se bo gledal trenutno čez cel dan,potem pa bolj proti večeru oz.ponoči.Lahko pa brez problema zatemnim prostor.Soba nima izrazite svetlobe ni okna so samo vrata na atrij.

andrej69 ::

streki je izjavil:

Pozdravljeni!
Rabim malo pomoči glede lažjega nakupa oled tv-ja.V najožji izbor sem dal LG C9 in Sony AG8 oba 55 col.
Oddaljenost 3-3.5 m,predvsem se gleda kabelska tv,domači kino.Drugo leto najbrž prešaltam iz kabelske na drugo opcijo(optika)
Zdaj pa ali se sploh splača kupit oled ? Problem v moji glavi je ne lcd pa pika. Vse kar tv omogoča bom samo sprobal,ker za brskanje po netu mam pač še vedno PC.:)
Jutri grem gledat omenjena tv-ja.Pa da vidimo.
Hvala za kakršnokoli mnenje,pa tud če je od Andreja :D


Jaz bi ti priporočil tale dva modela, če ne potrebuješ naprednih smart funkcij:)

PHILIPS 55OLED754
LG OLED55B9

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

edi45 ::

streki je izjavil:

Tv se bo gledal trenutno čez cel dan,potem pa bolj proti večeru oz.ponoči.Lahko pa brez problema zatemnim prostor.Soba nima izrazite svetlobe ni okna so samo vrata na atrij.


lahko gledaš čez dan brez problema OLED, je dovolj svetel, ampak prava moč oleda pride do izraza v popolni temi, ker prikaže popolno črnino. Osebno bi se odločil za C9, je trenutno best buy OLED in ne nek shit od philipsa, ki ti ponuja andrej ali pa nižji model B9, ki ima slabši procesor in slabšo sliko.

andrej69 ::

edi45 je izjavil:

streki je izjavil:

Tv se bo gledal trenutno čez cel dan,potem pa bolj proti večeru oz.ponoči.Lahko pa brez problema zatemnim prostor.Soba nima izrazite svetlobe ni okna so samo vrata na atrij.


lahko gledaš čez dan brez problema OLED, je dovolj svetel, ampak prava moč oleda pride do izraza v popolni temi, ker prikaže popolno črnino. Osebno bi se odločil za C9, je trenutno best buy OLED in ne nek shit od philipsa, ki ti ponuja andrej ali pa nižji model B9, ki ima slabši procesor in slabšo sliko.


Prosim prenehaj že pisat neumnosti, če sploh nisi še videl tega Philipsa:)) Kaj šele, da bi ga preizkusil..

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

streki ::

Hvala Andrej za mnenje,ampak tam kjer bom kupoval nimajo teh dveh na izbiro.
Hvala vseeno

andrej69 ::

streki je izjavil:

Hvala Andrej za mnenje,ampak tam kjer bom kupoval nimajo teh dveh na izbiro.
Hvala vseeno


Potem pa ti priporočam Philips model OLED804, ali pa Panasonic model OLEDGZ950:)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

polde66 ::

Imam 55C9 pa sem zadovoljen podnevi in ponoči. Je dražji od LCD televizorjev za 500 eur ampak jbg ne bom ga imel za dve leti. Ker sem ga dovbil za 1350 eur sem si privoščil potem še ONKYO TX-SR393 sprejemnik AV 5.2. moj stari reciver je šibal eno nadstropje nižje kjer so z mojim starim LG FHD in starim yamaha reciverjem povsem zadovoljni. Sploh za božičkovo ceno.
kombinacija C9, tega denon reciverja in android boxa ( ne najcenejšega) je kul kombinacija. Bal sem se kakšna bo kvaliteta sd programov na tv in moram rečt da čisto neupravičeno. Vse kar se gleda je povsem zadovoljivo. Mogoče bi bilo z 4k panasonikom tudi ne vem. Sedaj je kar je, je dobro in se ne ubadam več z vprašanji ali je ta boljši ali drugi ali.... Briga me ker me čisto zadovolji. Nočem pa android tv-ja ker je to tv za 4 leta pa adijo podpora. Daljinec pri LG je fantastičen, ARC povezava kul, netflix v 4k kul in gledanje filmov preko boxa neprecenljiv.
polde

fpbs ::

streki je izjavil:

Rabim malo pomoči glede lažjega nakupa oled tv-ja.V najožji izbor sem dal LG C9 in Sony AG8 oba 55 col.
Oddaljenost 3-3.5 m,predvsem se gleda kabelska tv,domači kino.Drugo leto najbrž prešaltam iz kabelske na drugo opcijo(optika)
Zdaj pa ali se sploh splača kupit oled ? Problem v moji glavi je ne lcd pa pika. Vse kar tv omogoča bom samo sprobal,ker za brskanje po netu mam pač še vedno PC.:)
Jutri grem gledat omenjena tv-ja.Pa da vidimo.
Kot prvo, za to razdaljo bi ti predlagal diagonalo 65". Sony je model 2018, kar pomeni, da ima nekoliko slabši panel. Poleg tega ta Sony je bil zelo slabo ocenjen: https://www.avforums.com/review/sony-ag...
Vsekakor ti svetujem LG C9.

ginekk ::

andrej69 je izjavil:

streki je izjavil:

Hvala Andrej za mnenje,ampak tam kjer bom kupoval nimajo teh dveh na izbiro.
Hvala vseeno


Potem pa ti priporočam Philips model OLED804, ali pa Panasonic model OLEDGZ950:)


V nekaterih obzirih je bil GZ950 celo bolje ocenjen kot C9 in akcijska cena 1300EUR v Harveyu - prideš, plačaš, odpelješ- vključujoč pet let garancije je zelo spodobna.

scipascapa ::

pa res 1300EUR huda cena faq.
ima tudi to kar ima c9?

"Best picture quality, best input lag, most future proof with HDMI 2.1, VRR, G Sync and 120Hz"

Zgodovina sprememb…

streki ::

@fpbs a ni ag8 letosnji model?
Mika me sicer tudi ag9 ampak nekje mora bit meja.
Tvoj predlog 65col zal trenutno ni mozen, ni prostora, ze za 55 bom rabil mizarski poseg :D
Se 1x hvala vsem za odgovore. Javim kaj sem vzel
Najbolj me matrajo ti jeb.. i sd programi da ga ne userjem na polno.
Lp

fpbs ::

streki je izjavil:

@fpbs a ni ag8 letosnji model?Mika me sicer tudi ag9 ampak nekje mora bit meja.Tvoj predlog 65col zal trenutno ni mozen, ni prostora, ze za 55 bom rabil mizarski poseg :DSe 1x hvala vsem za odgovore. Javim kaj sem vzelNajbolj me matrajo ti jeb.. i sd programi da ga ne userjem na polno.Lp
AG8 je model 2018, AG9 pa 2019.

streki ::

Res je, imaš prav,no doma je LG C9,Hvala vsem na pomoči.
Lepe praznike vsem :D

edi45 ::

andrej69 je izjavil:

edi45 je izjavil:

streki je izjavil:

Tv se bo gledal trenutno čez cel dan,potem pa bolj proti večeru oz.ponoči.Lahko pa brez problema zatemnim prostor.Soba nima izrazite svetlobe ni okna so samo vrata na atrij.


lahko gledaš čez dan brez problema OLED, je dovolj svetel, ampak prava moč oleda pride do izraza v popolni temi, ker prikaže popolno črnino. Osebno bi se odločil za C9, je trenutno best buy OLED in ne nek shit od philipsa, ki ti ponuja andrej ali pa nižji model B9, ki ima slabši procesor in slabšo sliko.


Prosim prenehaj že pisat neumnosti, če sploh nisi še videl tega Philipsa:)) Kaj šele, da bi ga preizkusil..


Ti že nehaj pisat neumnosti, s takšnim sranjem od tvja, takšen operacijski sistem ne sodi niti na tv za 400e kaj šele na OLED za 3x višjo ceno.

streki je izjavil:

Res je, imaš prav,no doma je LG C9,Hvala vsem na pomoči.
Lepe praznike vsem :D


Pravilno si se odločil. Še sreča da nisi vzel kakšno žalost od Philipsa, bi ti hitro bilo žal ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

Konlov ::

C9 v harviju piše, da je 1550, ne pa 1300?

edi45 ::

Konlov je izjavil:

C9 v harviju piše, da je 1550, ne pa 1300?


O panasonicu je bilo govora da je 1300e v harveyu ne c9

DamjanB52 ::

fpbs je izjavil:

Ta Sony (AG8) je bil zelo slabo ocenjen: https://www.avforums.com/review/sony-ag...
Hm hmm, čak mal: 8 od 10 naj bi bilo "zelo slabo" ? Po tej logiki bi bilo 9 od 10 "slabo" .. kje je potem prostor za "zadovoljivo", "dobro" in "zelo dobro", če je najvišja ocena 10 = "odlično" ? Kar ni samo pedantna opomba: nasploh opažam veliko pretiravanja, ki potem kuri sveto vojno do zadnjega piksla med LG in Philips frakcijo

fpbs ::

DamjanB52 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Ta Sony (AG8) je bil zelo slabo ocenjen: https://www.avforums.com/review/sony-ag...
Hm hmm, čak mal: 8 od 10 naj bi bilo "zelo slabo" ? Po tej logiki bi bilo 9 od 10 "slabo" .. kje je potem prostor za "zadovoljivo", "dobro" in "zelo dobro", če je najvišja ocena 10 = "odlično" ? Kar ni samo pedantna opomba: nasploh opažam veliko pretiravanja, ki potem kuri sveto vojno do zadnjega piksla med LG in Philips frakcijo
OLEDi si delijo ocene med 8 in 10. Nižje ocene si delijo LCDeji s QD nanosom.Če malo bolj podrobno pogledaš ocene, vidiš, da je ta Sony edini, ki je dobil manj od 130 točk. Vsi ostali OLEDi okrog 140-150 točk. Je pa jasno, da so vsi OLEDi v špici. Mislim, da je prav, da je tisti, ki TV kupuje s tem seznanjen, kako se bo pa odločil z nakupom me pa ne zanima.

Konlov ::

polde66 je izjavil:

Imam 55C9 pa sem zadovoljen podnevi in ponoči. Je dražji od LCD televizorjev za 500 eur ampak jbg ne bom ga imel za dve leti. Ker sem ga dovbil za 1350 eur sem si privoščil potem še ONKYO TX-SR393 sprejemnik AV 5.2. moj stari reciver je šibal eno nadstropje nižje kjer so z mojim starim LG FHD in starim yamaha reciverjem povsem zadovoljni. Sploh za božičkovo ceno.
kombinacija C9, tega denon reciverja in android boxa ( ne najcenejšega) je kul kombinacija. Bal sem se kakšna bo kvaliteta sd programov na tv in moram rečt da čisto neupravičeno. Vse kar se gleda je povsem zadovoljivo. Mogoče bi bilo z 4k panasonikom tudi ne vem. Sedaj je kar je, je dobro in se ne ubadam več z vprašanji ali je ta boljši ali drugi ali.... Briga me ker me čisto zadovolji. Nočem pa android tv-ja ker je to tv za 4 leta pa adijo podpora. Daljinec pri LG je fantastičen, ARC povezava kul, netflix v 4k kul in gledanje filmov preko boxa neprecenljiv.

1. kje si ga dobil za 1350€
2. ali bo SD iz NEO telekoma slovenije OK?
3. kaj ima ta namesto androida. Pa da bo podpora dlje?
Hvala...

streki ::

Da malo zajuhejam se tukaj :))
Tv je res top, glede raznolikost upravljanja in juhuhu opcij bom ocitno brez spanca :)
Slika na sd pricakovano, hd zelo lepa slika.
No neki me pa je zmotilo, nima rca priklopa.
:D:D a ni lusten k je en srecen k dete.
Tud jest ga priporocan. Hvala se 1x za pomoc.
Lp

polde66 ::

@Konlov tv sem dobil za črni petek znižan iz 1900 na 1500 na mimovrste, v tem času sem prejel še 10% vip kupon in sem ga v ta namen vnovčil. Za 20 eur ga več se pravi 1370 ga je imel tudi Maxpro. Sedaj je tudi tam cena 1550. Pred parimi dnevi je bila tudi akcija na mimovrste -5%. Pa verjetno bo pred novim letom še kakšna taka za -5%. Pač slediš in čakaš in še malce sreče mora bit.
Nimam pojma kakšna bo slika SD iz NEO telekoma, ker uporabljam T2. Slika sd na t2 pa je precej zadovoljiva. Seveda ne moreš pričakovati da ti jobo spremenil v HD. Je nad mojimi pričakovanju in strahom kakšna bo. LG uporablja je pametni tv in uporablja WebOS, priloženi daljinec ima miš in je precej uporabna zadeva. Webos bo vsaj toliko živ kot nek android na Philipsu pa verjetno dalj. WebOS ima par uporabnih programov, med njimi Netflix, primevideo, hbogo, youtube, film box live, Eon, dezer, googlepaly store...
Tega sploh ne uporabljam, razen za pokušino sem netflix ki pa deluje v 4k resoluciji brez problema. Za vse ostalo imam android tv box, tam imam inštaliran Tvin ki deluje v HD, T2 aplikacijo, ki delje v hd, kodi z buildom z ogromno tv programi, filmi serijami...IPTV ...
polde

Konlov ::

Thx polde66. Sem pred podobno menjavo in bo sony strdb925 reciver šel v pokoj. Ali bo tisti reciver, ki si ga ti vzel, v redu za tele Jamote, ki jih imam:
 Jamo

Jamo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

polde66 ::

seveda
polde

DamjanB52 ::

fpbs je izjavil:

DamjanB52 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Ta Sony (AG8) je bil zelo slabo ocenjen: https://www.avforums.com/review/sony-ag...
Hm hmm, čak mal: 8 od 10 naj bi bilo "zelo slabo" ? Po tej logiki bi bilo 9 od 10 "slabo" .. kje je potem prostor za "zadovoljivo", "dobro" in "zelo dobro", če je najvišja ocena 10 = "odlično" ? Kar ni samo pedantna opomba: nasploh opažam veliko pretiravanja, ki potem kuri sveto vojno do zadnjega piksla med LG in Philips frakcijo
Bom še eno rundo vztrajal na tej poanti, ker pretiravanja in LG-Philips verske vojne razžirajo ta forum .. Torej, če preberem
Ta Sony (AG8) je bil zelo slabo ocenjen
pomislim "Aha, (zelo) slab TV" ali "Aha, (zelo) slab OLED", in grem gledat druge modele
OLEDi si delijo ocene med 8 in 10. Nižje ocene si delijo LCDeji s QD nanosom.Če malo bolj podrobno pogledaš ocene, vidiš, da je ta Sony edini, ki je dobil manj od 130 točk. Vsi ostali OLEDi okrog 140-150 točk. Je pa jasno, da so vsi OLEDi v špici. Mislim, da je prav, da je tisti, ki TV kupuje s tem seznanjen
Seveda je, ampak brez takega dodatnega pojasnila je prvotna trditev o zelo slabi oceni zavajajoča .. Pa tudi ocena sama ni tako slaba:
The AG8 is a great OLED TV with decent features, great image quality for SDR and decent HDR performance
Kaj torej, great ali zelo slabo? In kaj mu zamerijo? Predvsem to, da je praktično enak prejšnjemu modelu, tega se pa dobi za precej manj dnarja, in to je glavni pomislek (major concern) .. In kaj še? Android, daljinc, temnejša HDR slika, in to je to .. sledi značka Recommended .. še vedno misliš, da si dobro povzel njihovo oceno?

scipascapa ::

fpbs ::

LG OLED modeli 2020 bodo imeli oznako X. Novost 48" z oznako 48CX, 8k modeli z oznako ZX: https://www.displayspecifications.com/e...

undertacker ::

Kaj pravite na tale Samsung TV https://www.mimovrste.com/qled-televizo... Gledam nekje do 1000€-1200€.

LeQuack ::

undertacker je izjavil:

Kaj pravite na tale Samsung TV https://www.mimovrste.com/qled-televizo... Gledam nekje do 1000€-1200€.


Če hočeš OLED poltem to ni pravi televizor.
Quack !

andrej69 ::

undertacker je izjavil:

Kaj pravite na tale Samsung TV https://www.mimovrste.com/qled-televizo... Gledam nekje do 1000€-1200€.


V tem cenovnem rangu, že dobiš ta dva OLED modela.

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/l...

undertacker ::

hvala za predloga. Kaj pa nekaj od Samsunga npr tole https://www.mimovrste.com/qled-televizo...
Kaj je razlika med qled, oled oz. kaj moram gledati če kopujem TV?

andrej69 ::

undertacker je izjavil:

hvala za predloga. Kaj pa nekaj od Samsunga npr tole https://www.mimovrste.com/qled-televizo...
Kaj je razlika med qled, oled oz. kaj moram gledati če kopujem TV?


Tukaj si lahko pogledaš razlike med QLED in OLED tehnologijo. Je pa seveda odvisno za kakšen namen kupuješ televizor..

https://www.digitaltrends.com/home-thea...

undertacker ::

hvala
kaj je potem boljše sedaj če gledam Qled,Oled?
se opravičujem ker sprašujem ampak že dolgo nisem kupoval TV pa nevem kaj moram gledati. Cena pa nekje 1200max

BorutK-73 ::

Qled je samsungov zlobni namen da te zmede in misliš da je isto kot oled, ampak ni. Boljše je oled.

easyrider3 ::

Samsung je že tako čedalje večje sranje potem pa še nekaj z tem Qled se gre kot da je primerljiv z Oled pa kaj ste vsi mahjeni na samsunge k je veliko več drugih boljših televizorjev na trgu.

undertacker ::

Sem samo vprašal kaj je boljše qled ali oled
Glede znamke pa nisem mahnjen na Samsung samo raje bi dobil Top TV za to ceno (1200€)

Gatsu ::

Evo mrtev pixel na mojem Philips 55OLED803...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gatsu ()

LeQuack ::

Gatsu je izjavil:

Evo mrtev pixel na mojem Philips 55OLED803...



Saj jih maš še par milijonov. :)
Quack !

G R T ::

Gatsu je izjavil:

Evo mrtev pixel na mojem Philips 55OLED803...


Na pa maš sedaj tako oh in sploh Philips 55OLED803...

Gatsu ::

LeQuack je izjavil:

Gatsu je izjavil:

Evo mrtev pixel na mojem Philips 55OLED803...



Saj jih maš še par milijonov. :)



Ja sam tale te res direkt v oko špika... sej mislim da je že en bel dovolj za reklamacijo.

Andy9 ::

Ali je to neka fotomontaža, da ima tip nekam čudno ramo prirezano?

XS!D3 ::

Tole pa ne more bit samo en piksel pri 4K displayu.

easyrider3 ::

Ja to je pa res nadležno veliko huje kakor pri meni majhna muhica med zaslonom

Ganon ::

XS!D3 je izjavil:

Tole pa ne more bit samo en piksel pri 4K displayu.


Drži. Nikakor ne more biti samo en piksel, je občutno prevelika packa.

rawlit ::

Ne, to res ni 1px, jaz imam na LG B8 dva mrtva, črna na rdeči barvi.
Se ne vidita iz 1m.

G R T je izjavil:

Gatsu je izjavil:

Evo mrtev pixel na mojem Philips 55OLED803...


Na pa maš sedaj tako oh in sploh Philips 55OLED803...


Ja najbrž je Philis kriv za mrtev pixel na LG panelu.
Nikakor ne zagovarjam Philipsa, sem imel nemalo težav z njim, ampak tako neargumentirano pljuvanje je pa res kr neki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rawlit ()

DamjanB52 ::

fpbs je izjavil:

LG OLED modeli 2020 bodo imeli oznako X. Novost 48" z oznako 48CX, 8k modeli z oznako ZX: https://www.displayspecifications.com/e...

««
52 / 126
»»