» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
51 / 127
»»

neocodexx ::

pia2001slo je izjavil:

@RokFeler

mislim da je včasih bilo tako da je v garanciji aparat romal v tujino (ni pri nas servisa) in si malo dlje čakal - jaz recimo Panasonic plazmo 14 dni (menjava panela). Sicer pa vse ok,včasih so bile cene res vrhunske,je pa vse na cash (no vsaj včasih je bilo)

tale bi znal biti zanimiv ?

https://www.mediamarket.si/ads/samsung_...

kaj je razlika proti temu ?

https://www.mediamarket.si/ads/samsung_...


http://en.tab-tv.com/?page_id=7123

Mogoče ti tole pomaga. GQ oznaka nima nobenega smisla, tole bi se moralo iti za isti televizor (QE) Q – TV series, E - Europe.

rdecaluc ::

Men se zdi, da je razlika v zvočnikih. Lp
Est modus in rebus. ,typos

Mutsy ::

Prosim za nasvet kateri TV naj kupim, TV je namenjen družinski uporabi. Pri Samsungu imajo akcijo, da dobiš zraven še Tablico Galaxy Tab A 10.5.
OLED PANASONIC TX-55GZ950E je 1.499,99 EUR
OLED LG OLED55C9PLA je 1,799,99 EUR
OLED SONY KD55AG8BAEP je 1.799,99 EUR
OLED PHILIPS 55OLED804 je 1.499,99 EUR
SAMSUNG QE55Q85RATXXH plus Tablica Galaxy Tab A 10.5 je 1.799,99 EUR

rdecaluc ::

Če želiš oleda potem samsung odpade. Pri samsungu bi moral tudi DTS podporo reševat preko plexa. S tem mislim surround sound iz USBja. Drugo je okej za led tv z VA panelom. Enim tablica nič ne pomeni tud ce je zraven.

Panasonic dela dobre olede, sam nisem se v te poglablju.

Sony je nekje v sredini, nej nebi mel res dobrih oledov. Naj me kdo popravi. Ma android.

LG C9 je pred kratkim pobral cel kup nagrad (kok ti to pomeni se odločiš sam). Ima webos in je res odziven. Nekako tako kot samsungov tiezen. Imaš pa napram android Tvjom manj aplikacij. Lahko pa da kateri ponudniki pri nas sploh nimajo aplikacije.

Philips pa pač philips. Men uporabniški umesnik ne odgovarja, bolj je neodziven. Ne vem ali so popravil 4k predvajanje z youtube. Maš pa lepe zadnje lučke z ambilightom. Ma android.

Najboljše če greš mal uč vržt, zraven pa kak film vzami. Mogoče se mal igraj z nastavitvami, ipd. Vse skupaj je moje osebno mnenje.
Est modus in rebus. ,typos

neocodexx ::

Samo javljam da Youtube 4K in 4K HDR deluje brez problema na Philipsu 7304. Dela tudi DTS, HDR10+ in Dolby Vision preko nativnega Androida. Vmesnik je res strašno kompliciran, ni pa tako počasen meni se zdi sprejemljiva hitrost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

MedusasPath ::

KDoG-23 je izjavil:

Hvala... Priporočam.si je pa trgovina

Je bilo z nakupom in dostavo vse ok? Gledam tudi sam enak televizor :)

Lp

LeQuack ::

Kolk burn ina imate torej že na svojih OLED-ih? Če dobiš burn in a je možno tak OLED sploh komu prodati?
Quack !

andrej69 ::

Ne vem zakaj toliko polemike, kar se tiče burn-ina.. Če pa ni nikakršnih omembe vrednih težav.. Posebej kar se tiče letošnjih OLED panelov, ki imajo boljšo stopnjo razmerja med skupno površino pixlov in dejansko svtlobno površino:)Kar zelo zmanjša možnost za burn -in..

Skylord ::

Res ne vem od kje enim ta strah pred burn inom. OK mogoče na tistih starejših ne rečem, na teh novejših pa do tega skorajda ne more prit, razen če je kakšna serijska napaka. Itak pa imajo, no ne vem kako je pri tistih starejših, tako imenovan screen saver, ki po parih minutah preklopi v ta način varovanja proti burn inu.

peachkovit ::

Tudi sam razmišljam o menjavi moje 10 let stare Panasonic plazme.

Black Friday je tukaj in tudi LGju 65C9 so padle cene.
Trenutno je v MediaMarktu v Avstriji za 1888 eur.

Tako trenutno kolebam med tem in pa Philipsom 65OLED804 pri Telekomu.
Philips je 200 eur dražji ampak ne rabim pljunit 2000 eur takoj ampak na 24 obrokov, the real Slovenian way :P

Druge prednosti:
* ambilight
* android tv (play store in sideloading, mogoce vecja ponudba appov kot webOS?)
* podpora HDR10, HDR10+, HLG in DolbyVision (LG ne podpira HDR10+, kar me malo moti glede future-proofanja)

Najbolj me v Philipsovo stran vlece ravno HDR10+ podpora.
V temi sem videl veliko mnenj, nekateri ste za Philips 65OLED804, drugi za LGja. Kakšna so vaša mnenja glede HDR podpore?

Poleg tega sem dobil občutek da Philips dalj časa podpira svoje TVje s software upgradi, LG je glede tega veliko bolj lebav.

Seba22 ::

Jas imam točno tega LG C9 65" sem ga kupil 14dni nazaj.Top TV za ta denar ni kaj dodati.Ambilight jas osebno sploh ne maram philipsa čeprav sem ga imel zdaj cca 3 leta,ampak me ni prepričal sem imel kup težav,odzivnost samega tv-ja porazna(večna bolezen pri philips:)) ),priklop hdmi na PC delal težave,itd...Zdaj se pa sam odloči kaj boš uzel jas če bi še enkrat kupoval bi se odločil sigurno za LG
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

Ezoterik ::

peachkovit je izjavil:

Tudi sam razmišljam o menjavi moje 10 let stare Panasonic plazme.

Black Friday je tukaj in tudi LGju 65C9 so padle cene.
Trenutno je v MediaMarktu v Avstriji za 1888 eur.

Tako trenutno kolebam med tem in pa Philipsom 65OLED804 pri Telekomu.
Philips je 200 eur dražji ampak ne rabim pljunit 2000 eur takoj ampak na 24 obrokov, the real Slovenian way :P

Druge prednosti:
* ambilight
* android tv (play store in sideloading, mogoce vecja ponudba appov kot webOS?)
* podpora HDR10, HDR10+, HLG in DolbyVision (LG ne podpira HDR10+, kar me malo moti glede future-proofanja)

Najbolj me v Philipsovo stran vlece ravno HDR10+ podpora.
V temi sem videl veliko mnenj, nekateri ste za Philips 65OLED804, drugi za LGja. Kakšna so vaša mnenja glede HDR podpore?

Poleg tega sem dobil občutek da Philips dalj časa podpira svoje TVje s software upgradi, LG je glede tega veliko bolj lebav.


HDR je irelevanten. Vsi TVji podpirajo vse standarde (10+ je sam nadgradnja 10ke, ki je trenutno večinoma še nepodprta) (lanski Philipsi niso podpiral Dolby Vision, sam zdej ga). OLEDi majo max svetilnost pod 1000 nitov, tko 10+ nima neke prednosti (sploh je to sam neka politična fora, ni neki kar bi blo vitalno).

Drugač letos ni nekih razlik, tvja sta podobne kvalitete, oziroma ma verjetno LG manjšo prednost zarad podpore VRR, sam to se bol pozna, če uporabljaš TV namesto gaming monitorja. Za manj keša je sicer jasno, da se bolj 'splača' LG, predvsem ker sta TVja precej podobna, ampak so tvoji argumenti povsem ok, android tv ma res več appov, je pa web os precej bolj intuitiven (če ti to kej pomen), ampak ma slabšo podporo raznih aplikacij. Odvisno kaj rabš.

Ostalo je predvsem stvar vizualnih preferenc, a hočeš ambilight, itd. Neki falil ne boš z obema, mislim da je vseen LG boljši TV (za manj keša pa sploh), sam zihr ni tok clear cut kot je blo lani.

Torej LG, predvsem zarad podpore HDMI 2.1, VRR, nižje cene, 5 let garancije.
Prednost Philipsa je predvsem ambilight, nč druzga. Boljšo sliko od obeh ma Panasonic GZ2000, sam je tud cena višja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ezoterik ()

peachkovit ::

Hvala za feedback.

Gaming mi ni pomemben, tako da me VRR in HDMI 2.1 (od katerega je trenutno na LGju podprt itak samo ALLM) niti ne "matra".

webOS mi, sodeč po videih, izgleda slick in responsive, ampak mi ni to tako pomembno, da bi bil to odločilni faktor.

Ne vem kako lahko kar tako posplošiš da vsi podpirajo vse, ta izjava se mi zdi nekoliko za lase privlečena oz. zelo dismissive. Seveda vsi TVji podpirajo HDR, samo če ne zna prebrati zapisa metadata, potem tistega ne prikaže.
Ne razumi narobe, ne mislim nič slabega, še nimam HDR TVja, zdaj se šele podajam v HDR svet, tako da lahko da kaj ne štekam še.

A ni fora HDR10+ v tem, da gre za t.i. dynamic metadata HDR format, ki omogoča per-scene (oz per-frame) adjustment HDR slike, kar ga postavi ob bok z Dolby Vision. HDR10 pa podpira samo static metadata, se pravi per-movie.

Najbolj me moti to - HDR10+ je na papirju sicer malenkost slabši kot Dolby Vision ampak je royalties-free, tako da ima potencial za večji adoption. Kaj pa če bo uporaba HDR10+ močno prerasla uporabo Dolby Visiona in bo HDR10+ imel občutno več contenta? Nočem biti v situaciji, ko bo čez 5 let HDR10+ razširjen in uporabljen več kot Dolby Vision, LG pa ga itak ne bo backportal na svoje starejše TVje s firmware upgradom, ker je HDR10+ standard od Samsunga, LG pa je trmast in imajo na splošno politiko da ne backportajo feature-jev.

Gatsu ::

HDR+ je treutno čisti nonfaktor in glede na to da je DV zdej podprt praktično povsod je res neumno dat prednost Philipsu zarad crknjenega konja.



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gatsu ()

edi45 ::

peachkovit je izjavil:

Tudi sam razmišljam o menjavi moje 10 let stare Panasonic plazme.

Black Friday je tukaj in tudi LGju 65C9 so padle cene.
Trenutno je v MediaMarktu v Avstriji za 1888 eur.

Tako trenutno kolebam med tem in pa Philipsom 65OLED804 pri Telekomu.
Philips je 200 eur dražji ampak ne rabim pljunit 2000 eur takoj ampak na 24 obrokov, the real Slovenian way :P

Druge prednosti:
* ambilight
* android tv (play store in sideloading, mogoce vecja ponudba appov kot webOS?)
* podpora HDR10, HDR10+, HLG in DolbyVision (LG ne podpira HDR10+, kar me malo moti glede future-proofanja)

Najbolj me v Philipsovo stran vlece ravno HDR10+ podpora.
V temi sem videl veliko mnenj, nekateri ste za Philips 65OLED804, drugi za LGja. Kakšna so vaša mnenja glede HDR podpore?

Poleg tega sem dobil občutek da Philips dalj časa podpira svoje TVje s software upgradi, LG je glede tega veliko bolj lebav.


Osebno bi se odločil za C9, saj je overal best buy OLED v 2019.

Operacijski sistem je svetlobna leta pred androidom v sami odzivnosti, hitrosti, tudi daljinec z air miško je zelo dober.
ima hdmi 2.1 in prvi tv z 120hz osveževanjem pri 4k.
dosti lepše predvaja filme iz usb, predvsem kakšne 4K ripe iz neta, kot android.
Ima tudi letošnji panel, philips pa lanskega.
Prav tako če se bo kdaj igralo kaj na tvju, ima dosti nižji input lag in boljšo interpolacijo.

Za HDR10+ mi gladko dol visi, imaš Dolby Vision, ki je prihododnost HDR formatov, saj je najbolj razširjen in najboljši standard HDR-a.

Ambilight sem imel na OLEDu od philipsa in je samo moteče. Zakaj? Ambilight pride mogoče do izraza če je prav nastavljen na slabših led tvjih, z ips zasloni, saj "ustvari" nekoliko višji kontrast v temi in je črna bolj črna in ne siva. Pri oledu, ki doseže popolno črnino pa je moteče, sam sem ga imel zaradi tega ugasnjenega, saj me je motilo in ni bila črna tako črna, saj mi je preveč seval ambilight od vzadaj. Pri LGju tudi dobiš 5 let garancije. Podporo ima vsak tv cca 3-4 leta, potem pa tak zastara in se kupi novi. Ampak tudi po tem, se še dajo aplikacije normalno uporabljat. Je pa res, da android že zdaj ne deluje glih dobro, kako bo čez 3-4 leta na tem philipsu deloval nočem niti vedet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

fpbs ::

peachkovit je izjavil:

Black Friday je tukaj in tudi LGju 65C9 so padle cene.Trenutno je v MediaMarktu v Avstriji za 1888 eur.Tako trenutno kolebam med tem in pa Philipsom 65OLED804 pri Telekomu.Philips je 200 eur dražji ampak ne rabim pljunit 2000 eur takoj ampak na 24 obrokov, the real Slovenian way :P
Druge prednosti:
* ambilight
* android tv (play store in sideloading, mogoce vecja ponudba appov kot webOS?)
* podpora HDR10, HDR10+, HLG in DolbyVision (LG ne podpira HDR10+, kar me malo moti glede future-proofanja)
Najbolj me v Philipsovo stran vlece ravno HDR10+ podpora.
V temi sem videl veliko mnenj, nekateri ste za Philips 65OLED804, drugi za LGja. Kakšna so vaša mnenja glede HDR podpore?
Poleg tega sem dobil občutek da Philips dalj časa podpira svoje TVje s software upgradi, LG je glede tega veliko bolj lebav.
LG uradno ne podpira HDR10+, ga pa predvaja. Govorim za lanski model C8, in sem prepričan, da je enako z letošnji C9. Lahko pa nekoga, ki ima ta TV zaprosiš da preizkusi. Nihče še ni omenil HFRa, LG je edini, ki podpira HFR 120.

zlabra ::

Če boste kje videli kakšno dobro akcijo za oled philips 55 ali 65 napišite, lahko tudi tujina, pri telekomu nebi jemal.

lp

Ezoterik ::

peachkovit je izjavil:

Hvala za feedback.

Gaming mi ni pomemben, tako da me VRR in HDMI 2.1 (od katerega je trenutno na LGju podprt itak samo ALLM) niti ne "matra".

webOS mi, sodeč po videih, izgleda slick in responsive, ampak mi ni to tako pomembno, da bi bil to odločilni faktor.

Ne vem kako lahko kar tako posplošiš da vsi podpirajo vse, ta izjava se mi zdi nekoliko za lase privlečena oz. zelo dismissive. Seveda vsi TVji podpirajo HDR, samo če ne zna prebrati zapisa metadata, potem tistega ne prikaže.
Ne razumi narobe, ne mislim nič slabega, še nimam HDR TVja, zdaj se šele podajam v HDR svet, tako da lahko da kaj ne štekam še.

A ni fora HDR10+ v tem, da gre za t.i. dynamic metadata HDR format, ki omogoča per-scene (oz per-frame) adjustment HDR slike, kar ga postavi ob bok z Dolby Vision. HDR10 pa podpira samo static metadata, se pravi per-movie.

Najbolj me moti to - HDR10+ je na papirju sicer malenkost slabši kot Dolby Vision ampak je royalties-free, tako da ima potencial za večji adoption. Kaj pa če bo uporaba HDR10+ močno prerasla uporabo Dolby Visiona in bo HDR10+ imel občutno več contenta? Nočem biti v situaciji, ko bo čez 5 let HDR10+ razširjen in uporabljen več kot Dolby Vision, LG pa ga itak ne bo backportal na svoje starejše TVje s firmware upgradom, ker je HDR10+ standard od Samsunga, LG pa je trmast in imajo na splošno politiko da ne backportajo feature-jev.


Če te gaming čist nč ne matra je pač res vseen, ker to je ubistvu glavna prednost LGja, sploh na konzolah naslednje generacije. Jst pač kle sploh ne bi razmišljal, sicer mam še lanskega LGja, tko da letos ne bom menjal, ampak čez dve leti pa skor zihr. Men je to pač feature, ki res velik vrednosti doda.

Glede HDRja je pa tko: trenutno vsebine podpirajo več formatov in trenutno ne obstaja nobena vsebina, ki bi podpirala samo hdr10+, ubistvu hdr10+ sploh ni faktor, ker zgleda ne bo požegnan. Kle so pač spet standardne kregarije, ker format bo prevladal, sam 99% to ne bo hdr10+ (bolj kot ne kaže na Dolby Vision), so pa razlike med univerzalno podprtim formatom HDR 10 (ki je sicer res 'slabši', ampak bo vedno podprt) in Dolby Vision zanemarljive, večina vsebin podpira dovolj formatov, da ti bo HDR delal v vsakem primeru, ker OLEDi nimajo peak brightnessa do 4000 (kjer se te novi formati res poznajo), oziroma niti nimajo peak brightnessa 1000 so to stvari, ki so povsem irelevantne.

Med uporabo ne boš opazil razlik med različnimi HDRji, bol nad tem kako spretno je implementiran in ker ma lahko en film al pa serija al pa karkoli več metadata zapisov je to brezveze jemat kot feature al pa ne. Recimo lanski Philipsi niso podpiral Dolby Vision, sam je v Netflixu HDR vseen delal, ker so vse serije pa filmi, ki so podpiral Dolby Vision avtomatično preklopile na HDR10. Tko da mislim, da se vseeno da kar posplošit, da če tv podpira vsaj bazične standardne, da bo HDR deloval. Tud na cheap tvjih za 500 eur delujejo vsi hdrji (sicer zarad nizkega brightnessa bol slabo)

LeQuack ::

A lahko kdo v popolni temi na svojem OLED-u proba tole spodaj predvajati.

Jaz imam OLED na Samsung mobilcu in tablici, in na obeh zgleda spodnji test like crap. Ko dam na običajen LCD TV (VA matrika) ali monitor (IPS) se lepo vidi barve, na TV-ju tudi do zelo temnih odtenkov. Na OLED pa barve zgledajo čisto nekontrastne, težko sploh vidiš za katero barvo gre, poleg tega rdeče se precej manj vidi, kar je sicer normalno za OLED ker rdeči piksli se najhitreje starajo.

Tisti z LG-ji znajo opaziti tudi tisti problem ko piksli "flashajo" medtem ko spreminjajo stanje iz čisto črne v zelo temno.

Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

LeQuack ::

LeQuack je izjavil:

A lahko kdo v popolni temi na svojem OLED-u proba tole spodaj predvajati.

Jaz imam OLED na Samsung mobilcu in tablici, in na obeh zgleda spodnji test like crap. Ko dam na običajen LCD TV (VA matrika) ali monitor (IPS) se lepo vidi barve, na TV-ju tudi do zelo temnih odtenkov. Na OLED pa barve zgledajo čisto nekontrastne, težko sploh vidiš za katero barvo gre, poleg tega rdeče se precej manj vidi, kar je sicer normalno za OLED ker rdeči piksli se najhitreje starajo.

Tisti z LG-ji znajo opaziti tudi tisti problem ko piksli "flashajo" medtem ko spreminjajo stanje iz čisto črne v zelo temno.



Kaj noben nima OLED-a da bi sprobal?
Quack !

edi45 ::

LeQuack je izjavil:

LeQuack je izjavil:

A lahko kdo v popolni temi na svojem OLED-u proba tole spodaj predvajati.

Jaz imam OLED na Samsung mobilcu in tablici, in na obeh zgleda spodnji test like crap. Ko dam na običajen LCD TV (VA matrika) ali monitor (IPS) se lepo vidi barve, na TV-ju tudi do zelo temnih odtenkov. Na OLED pa barve zgledajo čisto nekontrastne, težko sploh vidiš za katero barvo gre, poleg tega rdeče se precej manj vidi, kar je sicer normalno za OLED ker rdeči piksli se najhitreje starajo.

Tisti z LG-ji znajo opaziti tudi tisti problem ko piksli "flashajo" medtem ko spreminjajo stanje iz čisto črne v zelo temno.



Kaj noben nima OLED-a da bi sprobal?


Si pomislil da se mogoče nobenemu ne da ukvarjati s tem?8-O

LeQuack ::

edi45 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

LeQuack je izjavil:

A lahko kdo v popolni temi na svojem OLED-u proba tole spodaj predvajati.

Jaz imam OLED na Samsung mobilcu in tablici, in na obeh zgleda spodnji test like crap. Ko dam na običajen LCD TV (VA matrika) ali monitor (IPS) se lepo vidi barve, na TV-ju tudi do zelo temnih odtenkov. Na OLED pa barve zgledajo čisto nekontrastne, težko sploh vidiš za katero barvo gre, poleg tega rdeče se precej manj vidi, kar je sicer normalno za OLED ker rdeči piksli se najhitreje starajo.

Tisti z LG-ji znajo opaziti tudi tisti problem ko piksli "flashajo" medtem ko spreminjajo stanje iz čisto črne v zelo temno.



Kaj noben nima OLED-a da bi sprobal?


Si pomislil da se mogoče nobenemu ne da ukvarjati s tem?8-O


Saj to ni nek proces s katerim se je treba ukvarjati. Klikneš na video in vidiš.
Quack !

edi45 ::

LeQuack je izjavil:

edi45 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

LeQuack je izjavil:

A lahko kdo v popolni temi na svojem OLED-u proba tole spodaj predvajati.

Jaz imam OLED na Samsung mobilcu in tablici, in na obeh zgleda spodnji test like crap. Ko dam na običajen LCD TV (VA matrika) ali monitor (IPS) se lepo vidi barve, na TV-ju tudi do zelo temnih odtenkov. Na OLED pa barve zgledajo čisto nekontrastne, težko sploh vidiš za katero barvo gre, poleg tega rdeče se precej manj vidi, kar je sicer normalno za OLED ker rdeči piksli se najhitreje starajo.

Tisti z LG-ji znajo opaziti tudi tisti problem ko piksli "flashajo" medtem ko spreminjajo stanje iz čisto črne v zelo temno.



Kaj noben nima OLED-a da bi sprobal?


Si pomislil da se mogoče nobenemu ne da ukvarjati s tem?8-O


Saj to ni nek proces s katerim se je treba ukvarjati. Klikneš na video in vidiš.


Isto se mi zdi na OLEDu kot na QLED monitorju, samo kaj je slika malo bolj temna. Nič ne "fleša"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

scipascapa ::

Kaj ko bi nehali toliko citirati?

DamjanB52 ::

Saj to ni nek proces s katerim se je treba ukvarjati
Pač, če hočeš popolno temo: ugasnit vse luči, zatemnitvene zavese na okna, razglasitev izrednih razmer, ...
Klikneš na video in vidiš
ja, če prej pripraviš še TV: na Philipsu 803 sem ugasnil ambilight, resetiral Picture Styles in šel skozi njih 7 - nič alarmantnega ali omembe vrednega .. testni video pa brezveze teži, ker meša obnašanje pri od- in za-temnitvi z obnašanjem pri gibanju levo-desno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamjanB52 ()

hamez66 ::

Sem sprobal video in ni bilo "flashanja". Nimam pa zraven še enega zaslona, da bi opazoval razliko. LG C8.

SANDOS ::

KUPUJETE NOV PAMETNI NATEG?
Imam televizor Phillips HD Ready, ki sem ga kupil, ko je prišel novi PS3 (cca 13 let star)
Ko je prišel ven PS4 sem razmišljal da bi zamenjal nov TV z kakšnim dobrim 4K televizorjem.
A ko sem vse pregledal in v živo videl te slike, ki so jih vsi hvalili mi je šlo na bruhanje saj slika ni bila niti približno lepa kaj šele ostra.
Ne govorim o demotih 4K ampak ko gledaš normalno TV SLO ali kakšen HD Discovery
Ker sem zadnjih 14 dni gledal kaj je dobrega na tem področju sem se odločil, da zamenjam svoj stari TV saj sem mislil, da je slika bistveno napredovala.
Ta črni petek :) sem šel v par trgovin spet pogledati nove TV saj sem misli da je v zadnjih 6 letih televizija kaj boljša....
A na mojo žalost KATASTROFA!!
Gledal sem Samsung QLED 55Q85R in OLED LG 55C9 ki sta v tem trenutku omenjeni kot zelo dobri televiziji. Spet vse lepo in prav ko gledaš demo 4K ko pa rečem naj preklopijo na HD SLO ali HD POP TV pa kot da bi gledal sliko iz voščenk. To ni niti približno podobno kakšni dobri sliki ampak en sam zmazek, ko pa prestavimo na kanal brez HD je pa negledljivo.
Ne vem kdo so ljudje, ki ocenjujejo te TV-eje... mehaniki ali komecialisti... vem, d da o grafiki nimajo pojma.
Pa doma imam 13 let star televizor in ima boljšo sliko kot te novi z ne vem kakšnimi novimi zadevami kot so HDR 10+ in Dolby Vision
Ker imamo doma tiskarno in tiskamo plakate si niti približno ne predstavljam kaj bi stranka rekla ko bi natisnil plakat 100 x 70 cm v takem zmazku. Kaj šele, da bi ji rekel da ne sme gledati iz 2 metrov ampak od daleč :) Ne vem kdo koga nateguje ampak v tem času bi bilo normalno, da bi lahko videl sliko iz cca 2,5 m ostro in ne bi videl kock in raznih blurov. (slika kot olje na platnu)
Vidim da bom moral počakati, da pridejo nove micro led tekevizije ali kakšna novejša tehnologija.
Želim vam veliko uspeha pri gledanju teh zmazkov :)

scipascapa ::

kdo se spet skriva zadaj?

c3fizl ::

Ma nemoj da 2x oz 4x povečana slika ne zgleda ostro. Če maš doma tiskarno bi ti to moglo bit jasno. Je pa 4k vsebine več kot dovolj prek streaming platform in torrentov, da se 4k splača. Ti pa hdr pri sdr vsebini nič ne pomaga. Tv programi majo pa že v osnovi obupn 1080i, da že na full hd tvjih vidiš pixle. Že 1080p ripi zgledajo boljše kot pa tv program v full hd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3fizl ()

LeQuack ::

1080i je fake ločljivost.
Quack !

DamjanB52 ::

SANDOS je izjavil:

Ne vem kdo koga nateguje ampak v tem času bi bilo normalno, da bi lahko videl sliko iz cca 2,5 m ostro in ne bi videl kock in raznih blurov
Ostro sliko iz 2,5 m bi videl, če bi taka slika prišla do TVja. Sedanji standardi oddajanja v HD podpirajo največ 1080i (prepletene polslike), kar zmanjša vertikalno resolucijo za približno 1/3 (V resolucija je pa bolj pomembna za vtis ostrine od H, zato je 720p slika lahko enako ali bolj ostra). Kocke in blure pa vidiš zato, ker je slika na oddajni strani ornk stisnjena (kot JPEG pri nizki stopnji kvalitete), od tam naprej pa je vse odvisno od nastavitev TVja, ki so v trgovinah redko optimalne (redukcija šuma, blokov in mušic ob robovih, kontrast, ...). Vsekakor pa ne gre za sistemsko nategovanje, in nima smisla
čakati, da pridejo nove micro led televizije ali kakšna novejša tehnologija
Problem ni v prikazu slike, problem je na strani vira oz. prenosa slike.

Za normalno gledanje je trenutno še najboljša varijanta 1080p HD (blu-ray, ripi, posnetki na YT ipd). Če hočeš gledati še boljšo sliko, boš omejen na spedenane demo spote, needitirane doku posnetke in redke filme ali serije, ki so res producirane v 2160p (4K kamere znajo bit samo nominalno 4K, v resnici so od oka 1/4 manj (Bayer mozaik na senzorju), pol ostrine je itak v (dragi) optiki / lečah, zaradi cene 3D animacij in efektov pa vse običajno konča na 2K nivoju - ocene 4K/UHD blu-rayev redko omenjajo večjo ostrino, ker gre večinoma za napihnjen / interpoliran 2K, toliko raje pa opevajo filmsko zrno, torej predvsem šum). Če pa hočeš najbolšo možno sliko, se boš moral preseliti na Japonsko ali v Korejo (južno :)) in pripraviti denarnico - tam že oddajajo 4320p .. ki ima zaenkrat seveda še hujše probleme s količino pravega 8K materijala

Skratka: ni razloga za obup in srd, še kar nekaj let bo dober vsak soliden 4K TV, ki bi ga nabavil zdaj - dobil boš ostrejšo sliko in boljše barve, tudi če bodo auto generirane iz klasičnega obsega barv (za SD ali HD, hude razlike ni) .. Ko sem se že razpisal, pa še tole: enkrat sem prodajal recept za "poor-man's HD/4K/...", pa bom ponovil: zbij barve, ostrino in kontrast, premakni se bližje TVju in pripri oči .. slaba slika se čudežno izboljša, če jo slabše vidiš :)

LeQuack ::

Zato pa nima smisla več imet naročnino na kabelsko/IP TV, to je vse vsaj 10 let za časom. Online streaming storitve ala Netflix in podobni imajo neprimerno boljšo sliko in so cenejši.
Ampak začuda vsakega ko vprašaš če gleda TV pravi na ne, ampak vsak pa še zmer plačuje naročnino.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

BorutK-73 ::

SANDOS
Saj prodajajo še 32" televizorje:)).
Če gledaš TV program, potem ne kupuj večjega od 39".

Kalamarus ::

Lp
Za božička sem si mislu kupit lg b9 65? XD
Se splača stisnit tolko EUR več za c9??
Kje se dobi omenjeni tv najceneje?

Hvala :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kalamarus ()

fpbs ::

Kalamarus je izjavil:

Za božička sem si mislu kupit lg b9 65? XDSe splača stisnit tolko EUR več za c9??Kje se dobi omenjeni tv najceneje?
Če se ti ne mudi ravno z nakupom, boš samo malo preko meje, čez kake dva tri mesece dobil C9 za današnjo ceno B9.
Cene pri nas: https://www.ceneje.si/L3/638/avdio-vide...

neocodexx ::

Kalamarus je izjavil:

Lp
Za božička sem si mislu kupit lg b9 65? XD
Se splača stisnit tolko EUR več za c9??
Kje se dobi omenjeni tv najceneje?

Hvala :)




Jaz bi dal še kakšnih 200, mogoče max 300 eur več za c9. Meni najbolj izstopa izboljšava v temnih detajlih (veliko manj black crusha).

P.S.: kot pove v videju, še posebej v močno kompresinarih HDR vsebinah (praktično vsi netflix in amazon streami..) je zaradi boljšega procesorja na C9 prisotnih manj artefkatov in šuma v temnih scenah, kar pa pri B9 poskušaji zamaskirati z temnejšo gammo da to zakrije oz. black crush. C9 je po temu vsekakor boljši TV kar se bo v praksi tudi opazilo. Je vredno dati več, ampak ne preveč (recimo max 20% več..)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Kalamarus ::

Hvala,
C9 sem najdu za 2100 € cca., ve kdo kje se da dobit ceneje, ali bolje da pocakamna januar, če bodo cene se padle?

Gagarin ::

clancy ::

Včeraj sem nabavil LG OLED 55C9. Za zdaj so občutki še bolj mešani, ker je TV glede na prejšnjega, večji in so napake v sliki bolj vidne.
Takoj sem opazil močan soap efekt, kar si najbolj nisem želel. 720p ripi so sedaj naenkrat postali obupno slabi, za razliko od prejšnje Panasoniceve 42 inčne plazme, kjer so napake bile manj vidne in ni bilo nobenega soap efekta in je bila kakovost slike čisto zadovoljiva.

Očitno bo potrebna detaljna nastavitev slike, da iz televizorja izvlečem največ.
Katere priporočene nastavitve slike za LG 55c9 mi priporočate?

polde66 ::



polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Tsunamii ::

clancy je izjavil:

Včeraj sem nabavil LG OLED 55C9. Za zdaj so občutki še bolj mešani, ker je TV glede na prejšnjega, večji in so napake v sliki bolj vidne.
Takoj sem opazil močan soap efekt, kar si najbolj nisem želel. 720p ripi so sedaj naenkrat postali obupno slabi, za razliko od prejšnje Panasoniceve 42 inčne plazme, kjer so napake bile manj vidne in ni bilo nobenega soap efekta in je bila kakovost slike čisto zadovoljiva.

Očitno bo potrebna detaljna nastavitev slike, da iz televizorja izvlečem največ.
Katere priporočene nastavitve slike za LG 55c9 mi priporočate?


Zato je mene strah menjat mojo plazmo ... :|

Ampak verjamem, da bos resil z nastavitvami. Sporoči kako ti je uspelo.

DamjanB52 ::

Če te moti žajfenefekt, je recept za LG na 4m32s:

DamjanB52 ::

Se pa sprašujem:
Takoj sem opazil močan soap efekt, kar si najbolj nisem želel
Ali ljudi moti ta efekt kot tak, torej glajenje/interpolacija gibanja, ali napake pri tem glajenju, ki ga sedanja tehnologija pač še ne obvlada dobro?

clancy ::

Da si ne bo kdo o LG 55C9 ustvaril slabega mnenja zaradi mojega zadnjega posta... način slike je bilo potrebno prestaviti iz standard/Eco na Cinema ali Expert in nadležni efekt žajfance je izginil.

Po dveh dnevih uporabe lahko samo povem, da je televizija enkratna. Res,da televizije ne morem primerjati z ostalimi televizijami letnika 2019, vendar je zame pomembno, da je glede na mojo prejšnjo plazmo, slika v vseh pogledih za razred boljša. Tudi kvaliteta televizijskih SD kanalov je nad mojimi pričakovanji, kar sem pred nakupom bil malo v dvomih zaradi večje diagonale.
Tako, da @Tsunami bodi brez bojazni, da bi z nakupom zgrešil;).

Bi pa vprašal, na kakšno hitrost osveževanja naj sedaj nastavim Telekomov NEO, da bo slika optimalna? 1080@50p, 1080@60p???

polde66 ::

A telekomov neo podpira samo 1080p? Nič 4k?
polde

clancy ::

Podpira tudi 2160p, ampak čemu bi nastavljal, če pa ni 4k programov.

scipascapa ::

kok si dal zanjo in kje vzel?

clancy ::

V BB. Plačal in takoj odpeljal. Cena 1549 in nekaj malega popusta, ko sem pokazal ceno na mimovrste.

polde66 ::

Moja cena je bila 1349,00 55C9PLA na mimovrste
polde

scipascapa ::

mimovrste 1449 - 5% še danes.
««
51 / 127
»»