» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
113 / 127
»»

fpbs ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Se opravičujem vsem, ki imate Lg OLED televizorje, ker izgleda, da Vincent Teoh zavaja ljudi s tem prispevkom kakor venomer pravi uprabnik @fpbs. ;((

Ti se raje opraviči tistim, ki si jih osmoliv s Philipsom. Danes je zelo malo tistih, ki jim modeli Philips OLED 9002 in OLED 803 še dobro služijo in so brez okvar.

Da še dodam, poleg ostalih težav sta ta dva modela imela veliko težav z okvaro panelov.Ti paneli so bili okrivljeni, ker so bili nepravilno skladiščeni. To pa tudi pove, kje je tehnološko Philips, ki panelov niti pravilno ne zna skladiščit, in kje je LG, ki jih je izdelal.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Se opravičujem vsem, ki imate Lg OLED televizorje, ker izgleda, da Vincent Teoh zavaja ljudi s tem prispevkom kakor venomer pravi uprabnik @fpbs. ;((

Ti se raje opraviči tistim, ki si jih osmoliv s Philipsom. Danes je zelo malo tistih, ki jim modeli Philips OLED 9002 in OLED 803 še dobro služijo in so brez okvar.

Da še dodam, poleg ostalih težav sta ta dva modela imela veliko težav z okvaro panelov.Ti paneli so bili okrivljeni, ker so bili nepravilno skladiščeni. To pa tudi pove, kje je tehnološko Philips, ki panelov niti pravilno ne zna skladiščit, in kje je LG, ki jih je izdelal.


Zopet pišeš laži.. Res kako se ti da..? Saj Philips ni Samsung;-) Res škoda, da ti nisi prodajalec ali kaj podobnega potem bi videl koliko različnih težav je z Lg-ji..!

o0o0o0o0o0 ::

andrej69 je izjavil:

polde66 je izjavil:

Na netu je polno nebuloz. Za primer si lahko vzameš @darck. Take izkušnje, ki niso izkušnje si lahko zatlačiš nekam. Je bilo pa vprašanje tvoje, katerega si zastavil @fpbs in sem ga samo skopiral spod tvoje poklicne ugotovitve. Če bi @fpbs nanj tako odgovoril, bi ga verjetno že kritiziral (milo rečeno). Je pa pač dejstvo da z agresivnim marketingom, če že ne drugega vzbujaš dvom v takih ljudeh, ki niso ravno prepričani sami vase.


Jaz pa pišem določene zadeve iz osebnih iskušenj, če pa bo to nekdo upošteval pa je na uporabnikih samih.. Ali pa bodo mogoče bolj upoštevali mnenje uprabnika @fpbs, za katerega se ve, da nima nikakršnih iskušenj z današnjimi televizorji;-) Je pa težava določenih forumov seveda, da so na takšni temi kot je ta, uporabniki, ki nimajo blage veze o televizorjih in so več ali manj prijavljeni da trolajo, provocirajo in preganjajo dolgčas.


Torej, če nimamo težav z LG OLED TVjom smo troli?

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Zopet pišeš laži.. Res kako se ti da..? Saj Philips ni Samsung;-) Res škoda, da ti nisi prodajalec ali kaj podobnega potem bi videl koliko različnih težav je z Lg-ji..!

Ja seveda Philips ni Samsung. Samsung je svetovno največji proizvajalec TVejev. LG je pa svetovno največji proizvajalec premium TVejev. Philips pa spada v nižji razred, v družbo, kjer so Vox, Fox, Tesla...

c3fizl ::

andrej69 je izjavil:

c3fizl je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Lg je primeren samo za gledanje svetlih scen kot je šport, tv program itd.. Za filme, kjer pa je dosti temnih scen in to dolgotrajnih pa žal ni primeren..;((


joj človek, dej ne seri. Dobesedno linkal si video, kjer je povedano, da je z zadnjim fw updejtom ta bug odpravljen, na starejših tvjih se pa tudi da enostavno rešit ta problem in sicer z izklopom dveh zadev v service meniju (to Vincent v enem videu prej tudi pokaže). Sploh pa, če se zgodi ta zatemnitev, premakneš dalinca in gre svetlost nazaj.


V kolikor pa ste stopi v ta meni pa uradna garancija preneha trajati. Na začetku je tudi obvestilo/opozorilo o tem..


Uradna garancija traja 2 leti, glede na to, da je uporabnikom CX serije ta že potekla, to ne predstavlja problema. Na najnovejših tvjiih so pa zadevo porihtal s FW updejtom. Sploh pa ta zatemnitev ni tak problem, kot ga hočeš tukaj predstaviti ti. V slabih treh letih ti lahko na prste rok preštejem kolikokrat se je to zgodilo. Pa tega sploh ne opaziš do naslednje svetle scene. Se pa to zgodi samo pri HDR vsebinah, v SDR tega ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3fizl ()

fpbs ::

c3fizl je izjavil:

andrej69 je izjavil:

c3fizl je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Lg je primeren samo za gledanje svetlih scen kot je šport, tv program itd.. Za filme, kjer pa je dosti temnih scen in to dolgotrajnih pa žal ni primeren.
joj človek, dej ne seri. Dobesedno linkal si video, kjer je povedano, da je z zadnjim fw updejtom ta bug odpravljen, na starejših tvjih se pa tudi da enostavno rešit ta problem in sicer z izklopom dveh zadev v service meniju (to Vincent v enem videu prej tudi pokaže). Sploh pa, če se zgodi ta zatemnitev, premakneš dalinca in gre svetlost nazaj.
V kolikor pa ste stopi v ta meni pa uradna garancija preneha trajati. Na začetku je tudi obvestilo/opozorilo o tem..
Uradna garancija traja 2 leti, glede na to, da je uporabnikom CX serije ta že potekla, to ne predstavlja problema. Na najnovejših tvjiih so pa zadevo porihtal s FW updejtom. Sploh pa ta zatemnitev ni tak problem, kot ga hočeš tukaj predstaviti ti. V slabih treh letih ti lahko na prste rok preštejem kolikokrat se je to zgodilo. Pa tega sploh ne opaziš do naslednje svetle scene. Se pa to zgodi samo pri HDR vsebinah, v SDR tega ni.

In končna ugotovitev vsega tega je, da LGejev OLED učinkovito ščiti panel pred burn-inom, Philipsov pa zelo slabo.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

No takšne zadeve si Vincent zasigurno ni kar sam izmislil.. Saj Lg je tako poznan, da ima težave s programsko kakor strojno opremo.. Sedaj pa, če tebi deluje televizor brez kakšnih težav ti pač deluje. Sedaj pa se bo zopet javil uprabnik @fpbs, in napisal kako zopet zavajam ljudi in jim lažem..:D

Seveda zavajaš:
"Sony used to be the king of video processing but LG has certainly caught up in that department"

fpbs ::

Video procesiranje na lanskih LG OLEDih je bil velik korak naprej od prejšnjih modelov. Procesiranje na letošnjih modelih pa to nadaljuje še z vrhunskimi izboljšavami. Novi procesor α9 Gen 6 AI 4K ima resnično moč za zagotavljanje vrhunskega povečanja ločljivosti in drugih nalog obdelave videa. Tako, da Sonyjevo kraljestvo procesiranja prevzema LG.
https://www.avforums.com/reviews/lg-c3-...

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Video procesiranje na lanskih LG OLEDih je bil velik korak naprej od prejšnjih modelov. Procesiranje na letošnjih modelih pa to nadaljuje še z vrhunskimi izboljšavami. Novi procesor α9 Gen 6 AI 4K ima resnično moč za zagotavljanje vrhunskega povečanja ločljivosti in drugih nalog obdelave videa. Tako, da Sonyjevo kraljestvo procesiranja prevzema LG.
https://www.avforums.com/reviews/lg-c3-...


Daleč ot tega.. Lg je na nivoju Sonya in Philipsa, predvsem kar se tiče upscalinga vsebin nižjih ločljivosti, dočim sta Philips pa tudi Sony kvalitetnejša pri procesiranju HDR in Dolby Vision vsebin. Bomo pa videli, komu bo letos AVforums podelil nagrado za najkvalietnejši slikovni pocesor;-) Pa tudi, če odmislimo velik marketing Lg-ja še Lg vedno zaostaja.. Saj to se lepo vidi, ko v živo primerjaš te televizorje..! Sicer pa je Lg potreboval celo večnost, da se je približal Philipsu in Sonyu.8-O

As with the G3 and previous LG OLEDs, our preferred preset for Dolby Vision content is Dolby Vision Cinema Home, which offers most of the accuracy of Dolby Vision Cinema but with a little extra brightness that helps the image pop from the screen. Playing Top Gun: Maverick, it’s easy to appreciate the C3’s balanced approach to colours and contrast. The image is refined, subtle and detailed, and some highlights do appear just a smidge brighter than they were from the C2. We are talking about a very fine margin here, though.

There’s good shadow detail throughout the movie, too, and while there is a slight paleness to low-light colours, it doesn’t appear to be as obvious as it was with the G3.

There’s absolutely nothing wrong with the C3’s delivery in isolation. It performs much like the C2 but with a percentage point or two of extra pop and sharpness. The problem comes when you run it next to the Sony A80L which, in its Dolby Vision Bright mode, is significantly more dynamic, with brighter highlights and stronger blacks (that still retain plenty of dark detail), yet it still delivers a level of authenticity and subtlety, particularly in terms of colours, that makes it an all-gain, no-pain scenario.

It could of course be argued that the Sony’s Dolby Vision Bright setting isn’t 100 per cent authentic, but the same is essentially true of the LG’s Dolby Vision Cinema Home setting, and the way the Sony enhances the signal is so well done that there’s no real reason to complain.

And when we drop both sets to their theoretically most accurate modes, Dolby Vision Cinema on the LG and Dolby Vision Dark on the Sony, the latter is still the more striking and impactful of the two TVs. Highlights are brighter and better defined, there’s even less banding, better contrast and overall more three-dimensionality to the image.

None of which is to say that the C3 isn’t very good. The general similarities between it and the Sony suggest there’s good colour accuracy across the two TVs, but the LG just doesn’t have the punch of the Sony.

Switching to The Batman in HDR10, we notice that the LG does have a very small amount of extra shadow detail when compared with the Sony, but the trade-off is less strikingly deep blacks. Again, there’s also less overall impact, with the Sony’s superior contrast making for a more exciting rendition that still rings true enough to the source material.

Of course, you can change presets and individual settings in the C3’s menus in order to add some more punch and solidity, but at every stage its Sony rival strikes the better balance of dynamism and authenticity.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

c3fizl ::

Uau, torej tv, ki stane 340€ več prikazuje malo lepšo sliko? Shocker!

fpbs ::

c3fizl je izjavil:

Uau, torej tv, ki stane 340€ več prikazuje malo lepšo sliko? Shocker!

Vrhunski TVeji se zelo malo razlikujejo o kvaliteti slike, tako, da je bolje biti bolj pozoren na kvaliteto izdelave, vgrajenih materialov, in s tem daljše življenske dobe TVeja.
Tu sta daleč v ospredju LG in Sony.

darck ::

fpbs je izjavil:

c3fizl je izjavil:

Uau, torej tv, ki stane 340€ več prikazuje malo lepšo sliko? Shocker!

Vrhunski TVeji se zelo malo razlikujejo o kvaliteti slike, tako, da je bolje biti bolj pozoren na kvaliteto izdelave, vgrajenih materialov, in s tem daljše življenske dobe TVeja.
Tu sta daleč v ospredju LG in Sony.


Pa recimo Panasonic je tudi v ospredju vendar money,money,money.

thundercat ::

A mislite, da je še malo za počakat z nakupom OLED C2 recimo, gledam pa C3 ni še nikjer na voljo.
Thundercat

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

c3fizl je izjavil:

Uau, torej tv, ki stane 340€ več prikazuje malo lepšo sliko? Shocker!

Vrhunski TVeji se zelo malo razlikujejo o kvaliteti slike, tako, da je bolje biti bolj pozoren na kvaliteto izdelave, vgrajenih materialov, in s tem daljše življenske dobe TVeja.
Tu sta daleč v ospredju LG in Sony.


Ne piši neumnosti, če ne poznaš zadev..!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

FireSnake ::

thundercat je izjavil:

A mislite, da je še malo za počakat z nakupom OLED C2 recimo, gledam pa C3 ni še nikjer na voljo.


Zadeva je tako draga, da sem se jaz odločil za C2.

thundercat ::

FireSnake je izjavil:

thundercat je izjavil:

A mislite, da je še malo za počakat z nakupom OLED C2 recimo, gledam pa C3 ni še nikjer na voljo.


Zadeva je tako draga, da sem se jaz odločil za C2.

To razumem, bolj me zanima, kdaj bo C2 padla cena , glede na to da C3 prihaja.

Torej kdaj kupit C2, zdaj, ali še malo počakat
Thundercat

c3fizl ::

V bigbangu ga maš do jutri za 1044€, ker je še nek kupon za 5% popusta. 55 velikost. 65 je pa 1615€.

fpbs ::

thundercat je izjavil:

FireSnake je izjavil:

thundercat je izjavil:

A mislite, da je še malo za počakat z nakupom OLED C2 recimo, gledam pa C3 ni še nikjer na voljo.
Zadeva je tako draga, da sem se jaz odločil za C2.
To razumem, bolj me zanima, kdaj bo C2 padla cena , glede na to da C3 prihaja.
Torej kdaj kupit C2, zdaj, ali še malo počakat

Sedaj je zadnji čas. Cena mu ne bo več padla. Zaloge bodo pošle.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

c3fizl je izjavil:

Uau, torej tv, ki stane 340€ več prikazuje malo lepšo sliko? Shocker!

Vrhunski TVeji se zelo malo razlikujejo o kvaliteti slike, tako, da je bolje biti bolj pozoren na kvaliteto izdelave, vgrajenih materialov, in s tem daljše življenske dobe TVeja.
Tu sta daleč v ospredju LG in Sony.

Ne piši neumnosti, če ne poznaš zadev..!

Ja vem, da te to moti, ker je Philips kar se tega tiče daleč na dnu. Že samo, če pogledaš težo TVeja, je takoj vse jasno. Medtem, ko LG uporablja sodobne kompozitne materiale, in je skoraj pol lažji od Philipsa, ki na tem področju nima nobenih izboljšav.

tehno732 ::

Kdor ima LG C2, kako je kaj zadovoljen s sliko in delovanjem sistema? Trenutno je v Big Bangu super cena. Sam imam sicer željo kupiti LG G3 55" ampak vprašanje kdaj bo na voljo v Sloveniji. LG G2 je pa tudi tako redek, samo v parih trgovinah.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

c3fizl je izjavil:

Uau, torej tv, ki stane 340€ več prikazuje malo lepšo sliko? Shocker!

Vrhunski TVeji se zelo malo razlikujejo o kvaliteti slike, tako, da je bolje biti bolj pozoren na kvaliteto izdelave, vgrajenih materialov, in s tem daljše življenske dobe TVeja.
Tu sta daleč v ospredju LG in Sony.

Ne piši neumnosti, če ne poznaš zadev..!

Ja vem, da te to moti, ker je Philips kar se tega tiče daleč na dnu. Že samo, če pogledaš težo TVeja, je takoj vse jasno. Medtem, ko LG uporablja sodobne kompozitne materiale, in je skoraj pol lažji od Philipsa, ki na tem področju nima nobenih izboljšav.


Kje pa je na dnu..? Daj prosim te lepo saj nisi več otrok, da pišeš takšne neumnosti:) In prenehaj že enkrat s tvojim primitivnim pisanjem..! In kar se tiče teže je seveda Philips težji, ker ima zaradi Ambilighta nekoliko širše ohišje.. Kot drugo pa, če pogledam kakšno elektroniko uporablja Lg ni čudno, da je toliko lažji od Philipsa in ostalih.. To je podobna zgodba kot nekdaj pri Goldstaru.. Saj ni imel skoraj nič elektronike od znotraj, zato pa je bil enkrat lažji od drugih televizorjev in glasbenih stolpov..;)

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Kje pa je na dnu..? Daj prosim te lepo saj nisi več otrok, da pišeš takšne neumnosti:) In prenehaj že enkrat s tvojim primitivnim pisanjem..! In kar se tiče teže je seveda Philips težji, ker ima zaradi Ambilighta nekoliko širše ohišje.. Kot drugo pa, če pogledam kakšno elektroniko uporablja Lg ni čudno, da je toliko lažji od Philipsa in ostalih.. To je podobna zgodba kot nekdaj pri Goldstaru.. Saj ni imel skoraj nič elektronike od znotraj, zato pa je bil enkrat lažji od drugih televizorjev in glasbenih stolpov..;).;)

Pa ja ne misliš, da Ambilight tehta 10Kg in več? Kar se pa elektronike tiče in vstalih vgradnih elementov, je pa naprimer LG ravno te dni dobil 2023 Edisonovo nagrado:

"LG Innotek announced Monday it won the 2023 Edison Award in the commercial technology category for its ultrathin Nexlim magnetic component, which plays a crucial role in developing slim high-definition TVs."

darck ::

Pri meni sploh ne igra nobene vloge ne teža ne sam dizajn TV ampak dobra slika in da bi deloval čim več let ali vsaj dobrih 5 let čeprav super bi bilo okrog 10 let 8-) Pri meni od vse elektronike je največje razočaranje Samsung zgleda kot,da sem preklet s Samsungom saj niti ena naprava ne deluje ali ni delovala dobro. Prvo Samsung katodni TV verjetno s tovarniško napako na plošči kot so čez leta mi povedali na servisu saj je zgledalo kot,da bi z laserjem porezal in TV že ko je bil nov je moral biti podložen od zadaj da je malenkost naprej visel.Nato glasbeni stolp kupljen v Mercatorju in bil je med dražjimi je samo 3-5 odigral CD in nato nikoli več in ga nesem na servis in čisto nič niso popravili saj morali bi menjati laser a sigurno ga niso saj,ko sem ga domov prinesel je bilo isto kot poprej. Nato Samsung TV 6400 kateremu je že pred starostjo dveh let panel bilo potrebno menjati nato Samsung Note telefon sranje od sranja po enem letu se je začelo vse mogoče in sem ga dal za igračo otrokom. Nato Blu-Ray predvajalnik kateri je od začetka delal normalno a po nekaj urah delovanja spet enkrat je zaznal in predvajal drugič ne. V glavnem zame je najbrž Samsung preklet pa recimo Mitsubishi klima tudi ni to kar jo hvalijo,da ne rečem za novo LG klimo katera je totalna ropotulja a najcenejša Vivax klima pa trenutno najbolje od vseh treh. Tri leta in pol imam kitajskih telefon Xiaomi pa dela u piko ne kot Samsung Note pred leti in tudi prejšnji teden sem naročil novi telefon spet Kitajca Xioami zato ker sem se prejšnjim bil zadovoljen.

Kot prvo aparat mora delovati in vsaj zame nima estetika in sama teža tukaj nobene vloge.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kje pa je na dnu..? Daj prosim te lepo saj nisi več otrok, da pišeš takšne neumnosti:) In prenehaj že enkrat s tvojim primitivnim pisanjem..! In kar se tiče teže je seveda Philips težji, ker ima zaradi Ambilighta nekoliko širše ohišje.. Kot drugo pa, če pogledam kakšno elektroniko uporablja Lg ni čudno, da je toliko lažji od Philipsa in ostalih.. To je podobna zgodba kot nekdaj pri Goldstaru.. Saj ni imel skoraj nič elektronike od znotraj, zato pa je bil enkrat lažji od drugih televizorjev in glasbenih stolpov..;).;)

Pa ja ne misliš, da Ambilight tehta 10Kg in več? Kar se pa elektronike tiče in vstalih vgradnih elementov, je pa naprimer LG ravno te dni dobil 2023 Edisonovo nagrado:

"LG Innotek announced Monday it won the 2023 Edison Award in the commercial technology category for its ultrathin Nexlim magnetic component, which plays a crucial role in developing slim high-definition TVs."


Ta nagrada nima nikakršne veze z samimi elektronskimi sklopi;-)

polde66 ::

darck je izjavil:

Pri meni sploh ne igra nobene vloge ne teža ne sam dizajn TV ampak dobra slika in da bi deloval čim več let ali vsaj dobrih 5 let čeprav super bi bilo okrog 10 let 8-) Pri meni od vse elektronike je največje razočaranje Samsung zgleda kot,da sem preklet s Samsungom saj niti ena naprava ne deluje ali ni delovala dobro. Prvo Samsung katodni TV verjetno s tovarniško napako na plošči kot so čez leta mi povedali na servisu saj je zgledalo kot,da bi z laserjem porezal in TV že ko je bil nov je moral biti podložen od zadaj da je malenkost naprej visel.Nato glasbeni stolp kupljen v Mercatorju in bil je med dražjimi je samo 3-5 odigral CD in nato nikoli več in ga nesem na servis in čisto nič niso popravili saj morali bi menjati laser a sigurno ga niso saj,ko sem ga domov prinesel je bilo isto kot poprej. Nato Samsung TV 6400 kateremu je že pred starostjo dveh let panel bilo potrebno menjati nato Samsung Note telefon sranje od sranja po enem letu se je začelo vse mogoče in sem ga dal za igračo otrokom. Nato Blu-Ray predvajalnik kateri je od začetka delal normalno a po nekaj urah delovanja spet enkrat je zaznal in predvajal drugič ne. V glavnem zame je najbrž Samsung preklet pa recimo Mitsubishi klima tudi ni to kar jo hvalijo,da ne rečem za novo LG klimo katera je totalna ropotulja a najcenejša Vivax klima pa trenutno najbolje od vseh treh. Tri leta in pol imam kitajskih telefon Xiaomi pa dela u piko ne kot Samsung Note pred leti in tudi prejšnji teden sem naročil novi telefon spet Kitajca Xioami zato ker sem se prejšnjim bil zadovoljen.

Kot prvo aparat mora delovati in vsaj zame nima estetika in sama teža tukaj nobene vloge.

Zgleda da se s tabo doma in v službi noben več noče pogovarjat.
polde

darck ::

polde66 ha ha ha,ko bi le red tako bilo bi imel vsaj mir

polde66 ha ha ha,ko bi le red tako bilo bi imel vsaj mir. Pozabil sem omeniti da imam tudi še dva TV Philipsa pa dva Sony enega Sony sem moral pa v smeti vreči ker so otroci zaslon poškodovali

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Pa ja ne misliš, da Ambilight tehta 10Kg in več? Kar se pa elektronike tiče in vstalih vgradnih elementov, je pa naprimer LG ravno te dni dobil 2023 Edisonovo nagrado:
"LG Innotek announced Monday it won the 2023 Edison Award in the commercial technology category for its ultrathin Nexlim magnetic component, which plays a crucial role in developing slim high-definition TVs."

Ta nagrada nima nikakršne veze z samimi elektronskimi sklopi;-)

Še prevod,če ne razumeš angleščine:
"LG Innotek je v ponedeljek objavil, da je leta 2023 prejel nagrado Edison v kategoriji komercialne tehnologije za svojo ultratanko magnetno komponento Nexlim, ki igra ključno vlogo pri razvoju tankih televizorjev visoke ločljivosti."

andrej69 ::

Razumem jaz dobro.. Kot sem napisal to nima nič skupnega s samo elektroniko..

Nexlim je magnetna komponenta, ki se namesti na napajalni modul televizorja, napajalnik vozila in polnilce za spreminjanje napetosti ali za opravljanje vloge odstranjevanja nepotrebnih signalov, ki nastajajo iz trenutnih valov. Ima pomembno vlogo pri zmanjševanju izgube energije zaradi proizvodnje toplote za povečanje energetske učinkovitosti elektronskih izdelkov in električnih vozil.

andrej69 ::

Sicer pa tako Lg kot Samsung prednjačita kar se tiče marketinga, podkupovanja itd.. To je vsakemu, ki se malo bolj ukvarja s temi zadevami popolnoma jasno;-) Tako, da če dobita Samsung in Lg vse nagrade tega sveta ne sme to biti nikaršno presenečenje..!

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Razumem jaz dobro.. Kot sem napisal to nima nič skupnega s samo elektroniko..
Nexlim je magnetna komponenta, ki se namesti na napajalni modul televizorja, napajalnik vozila in polnilce za spreminjanje napetosti ali za opravljanje vloge odstranjevanja nepotrebnih signalov, ki nastajajo iz trenutnih valov. Ima pomembno vlogo pri zmanjševanju izgube energije zaradi proizvodnje toplote za povečanje energetske učinkovitosti elektronskih izdelkov in električnih vozil.

Andrej to je prevajal Google translate, zato je prevod slab, nestrokoven. Kot vidim, se na to ne spoznaš kaj dosti.

darck ::

Nagrada je eno kaj se pa v resnici pokaže iz aparata je pa drugo. Nagrade,pohvale itd .... se podeljujejo vsepovsod v vseh segmentih vendar ni pa rečeno,da to resnica vsepovsod je že vse kot ena politika- čedalje več laži

o0o0o0o0o0 ::

Če Samsung in LG dobita nagrado, je vse podkupljeno. Če Philips dobi nagrado, potem je vse ok

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Sicer pa tako Lg kot Samsung prednjačita kar se tiče marketinga, podkupovanja itd.. To je vsakemu, ki se malo bolj ukvarja s temi zadevami popolnoma jasno;-) Tako, da če dobita Samsung in Lg vse nagrade tega sveta ne sme to biti nikaršno presenečenje..!

Saj ni res LG in Samsung prednjačita v razvoju tehnologije. Kar se pa tiče marketinga, podkupovanja, tu pa trednjačijo tisti, ki v nove tehnologije nič ne vlagajo, in tu je zagotovo Philips.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Sicer pa tako Lg kot Samsung prednjačita kar se tiče marketinga, podkupovanja itd.. To je vsakemu, ki se malo bolj ukvarja s temi zadevami popolnoma jasno;-) Tako, da če dobita Samsung in Lg vse nagrade tega sveta ne sme to biti nikaršno presenečenje..!

Saj ni res LG in Samsung prednjačita v razvoju tehnologije. Kar se pa tiče marketinga, podkupovanja, tu pa trednjačijo tisti, ki v nove tehnologije nič ne vlagajo, in tu je zagotovo Philips.


Saj nisem napisal, da nista v samem vrhu kar se tiče določenih tehnologij.. Sicer so tudi Kitajci v samem vrhu. Kar pa se tiče podkupovanja pa se spomnim, da je bil pred leti predsednik uprave Samsunga obtožen nekakšnega podkupovanja.. Saj tudi pri Lg-ju ni drugače. Predvsem zato, ker sta Samsung in Lg velika rivala in ne izbirata sredstev za dosego svoje cilja;-) Ker enostavno hočeta imeti primat najboljšega.. Zato pa potem sledijo razna podkupovanja, zelo agresiven marketing itd.. Sicer pa mene ne zanima kakšnih potez se vse poslužujeta, in kaj vse obljubljata.. Jaz takoj vidim na delovnem mestu, ali določene obljube držijo ali ne, ko preiskusim določene televizorje..! In veš kar papir prenese je eno, drugo pa je kako te zadeve delujejo v praksi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

darck ::

Spet bo kdo rekel,da pametujem ampak tako pač je res,da se Samsung in LG med sabo dajata a potem pa Sony z njihovimi paneli prekaša oba in edina slava stran je to ker cena TV Sony ustavi pri prodaji. Sem siguren da letošnji A95L bo spet boljši kakor Samsung S95C in zanimivo bo potem edino primerjati ga z LG G3 .

o0o0o0o0o0 ::

darck kolk TVjev si ti videl v živo?

darck ::

o0o0o0o0o0 je izjavil:

darck kolk TVjev si ti videl v živo?


Kar dosti sem jih videl vse kar se prodaja po trgovinah samo tisto tam sploh ni mirodajno glede kar vidiš na njih pa tudi ni sigurno da bo vsakemu najlepše izpadel tisti kot je rečeno.

o0o0o0o0o0 ::

Torej delaš zaključke na podlagi demotov v trgovinah?

darck ::

o0o0o0o0o0 je izjavil:

Torej delaš zaključke na podlagi demotov v trgovinah?


Ah sploh ne saj sem povedal to kar vidiš v trgovini ni tisto kar bi jaz želel videti in tudi nobenih demotov ne delam saj nimam časa se tam ubadati in nastavljati TV pa še po vsej verjetnosti bi pizdili,da nimm kaj veliko se igrati s televizorji. Saj pravim,da bi moral imeti TV doma in potem primerjati enega med drugim to bi bilo tisto pravo. Zame več o samem TV pomeni to ko ddobim kje iz neta neko primerjavo bolje kakor,da v trgovini grem nekaj se igrati pa sigurno mi tudi ne bi pustili,če se že pogovrjamo glede tega,pa televizor bi bilo potrebno prestavljati enega poleg drugega. Zgleda pa,da s epo trgovinah tudi favorizira nekatere televizorje saj takoj,ko jih že vidiš kako so nastavljeni veš ,da sploh ni to tisto kar bi moralo biti sploh Samsunga zelo radi nastavijo tako,da ekstra izstopa od vseh tudi LG OLED mu ni nekako v rangu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

polde66 ::

o0o0o0o0o0 je izjavil:

Torej delaš zaključke na podlagi demotov v trgovinah?

Z Vincencem sta frenda, če Vincenc kaj ne ve pa vpraša @darck. Kdor je dobr je pač dobr.
polde

darck ::

polde66 je izjavil:

o0o0o0o0o0 je izjavil:

Torej delaš zaključke na podlagi demotov v trgovinah?

Z Vincencem sta frenda, če Vincenc kaj ne ve pa vpraša @darck. Kdor je dobr je pač dobr.


Niti ne in po novem vprašam polde66 saj on bo točno povedal kaj bo najboljšega za nabavit.


Trenutno glih gledam na progrmu KINO film Standoff in na Philipsu 7354 z IPS panelom zgleda kar za silo v redu vse skupaj vidim vse detalje slika je kar dosti ostra-čista skratka malenkost več prisotnosti črne barve bi bilo toliko bolje 8-) Verjetno ma ne sigurno bi z VA panelom bil še bolje zadovoljen a recimo kako pa z OLED pa si ne bi znal misliti saj ne vem kako močno bi lahko si zvišal svetilnost pri temnnih prizorih ali zmanjšal prikaz temne barve

polde66 je izjavil:

o0o0o0o0o0 je izjavil:

Torej delaš zaključke na podlagi demotov v trgovinah?

Z Vincencem sta frenda, če Vincenc kaj ne ve pa vpraša @darck. Kdor je dobr je pač dobr.


Niti ne in po novem vprašam polde66 saj on bo točno povedal kaj bo najboljšega za nabavit.


Trenutno glih gledam na progrmu KINO film Standoff in na Philipsu 7354 z IPS panelom zgleda kar za silo v redu vse skupaj vidim vse detalje slika je kar dosti ostra-čista skratka malenkost več prisotnosti črne barve bi bilo toliko bolje 8-) Verjetno ma ne sigurno bi z VA panelom bil še bolje zadovoljen a recimo kako pa z OLED pa si ne bi znal misliti saj ne vem kako močno bi si lahko zvišal svetilnost pri temnnih prizorih ali zmanjšal prikaz temne barve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

polde66 ::

@darck. Verodostojnost se dobi z praktičnimi testi, ki jih na podlagi lastnih izkušenj sam pridobiš. Deliš pa izkušnje, ki si jih pridobil ne prebral. Svetovanje na podlagi tvojih blodenj in tvojega namišljenega življenja testerja tv aparatov je pa bolano. Prav tako tvoje pisanje. Tvoje pisanje več ali manj nerazumljivo. Delaš nerazumne stavke dolge 2 vrstici in se niti ne da prebrat kaj šele razumet kaj si hotel povedat.
Če mene vprašaš kaj napiši je: napiši tisto kar si sprobal in deli svoje izkušnje, Če nimaš kaj pametnega za napisat pač ne piši.
če že moraš nekaj pisat. Drugo: piši stvari, ki se tičejo teme ne pa o tvojih micibuši klimah pa ostalih blodnjah. Tvoji posti tukaj gor največkrat nimajo nobenega smisla kaj šele doprinosa forum skupnosti.
S tvojimi blodnjami največ zavajaš folk, ki te bere.
Če sem pa edini, ki mu greš s svojim pisanjem in fantaziranjem na živce potem se pa oproščam in vzamem vse nazaj. Ker potem je pa verjetno samo z mano nekaj narobe.
polde

o0o0o0o0o0 ::

darck je izjavil:

o0o0o0o0o0 je izjavil:

Torej delaš zaključke na podlagi demotov v trgovinah?


Ah sploh ne saj sem povedal to kar vidiš v trgovini ni tisto kar bi jaz želel videti in tudi nobenih demotov ne delam saj nimam časa se tam ubadati in nastavljati TV pa še po vsej verjetnosti bi pizdili,da nimm kaj veliko se igrati s televizorji. Saj pravim,da bi moral imeti TV doma in potem primerjati enega med drugim to bi bilo tisto pravo. Zame več o samem TV pomeni to ko ddobim kje iz neta neko primerjavo bolje kakor,da v trgovini grem nekaj se igrati pa sigurno mi tudi ne bi pustili,če se že pogovrjamo glede tega,pa televizor bi bilo potrebno prestavljati enega poleg drugega. Zgleda pa,da s epo trgovinah tudi favorizira nekatere televizorje saj takoj,ko jih že vidiš kako so nastavljeni veš ,da sploh ni to tisto kar bi moralo biti sploh Samsunga zelo radi nastavijo tako,da ekstra izstopa od vseh tudi LG OLED mu ni nekako v rangu.



Moj point je, da ne moreš rečt, da je TV A boljši kot TV B, ker si videl demo v trgovini.
Imam Samsunga Q90 (pozabil katera je zadnja črka, je pa dve leti stari oz. malo več), brat ima Philipsa PML9507 in ne bi menjal TVja. Verjetno bo kdo rekel da nabijam in da sem Samsung fan (btw nisem), ampak tako je. Sem se igral z nastavitvam pri philipsu, pa so določene barve čudne, sploh rdeča. Ne vem a je rdeča ali je roza ali nekaj vmes. Da o tem, da ti oči skuri sploh ne začnem. Če pa z nastavitvam uspem zrihtat rdečo barvo, so pa ostale sprane.
Edina prednost Philipsa so kodeki.
Če si imel slabo izkušnjo s Samsungom, še ne pomeni da so zanič TV. Tudi moj LG OLED je fasal burn in po malo več kot enem letu, pa ne bom pljuval čez firmo. Če bi sedaj kupoval OLED, bi bil spet LG

FireSnake ::

thundercat je izjavil:

FireSnake je izjavil:

thundercat je izjavil:

A mislite, da je še malo za počakat z nakupom OLED C2 recimo, gledam pa C3 ni še nikjer na voljo.


Zadeva je tako draga, da sem se jaz odločil za C2.

To razumem, bolj me zanima, kdaj bo C2 padla cena , glede na to da C3 prihaja.

Torej kdaj kupit C2, zdaj, ali še malo počakat


Kaj malega še počakati, a ne preveč, ker bodo zaloge pošle.
Zdaj čisto špekuliram: menim, da C2 cena ne bo preveč padla, ker je C3 tako drag.

tehno732 je izjavil:

Kdor ima LG C2, kako je kaj zadovoljen s sliko in delovanjem sistema? Trenutno je v Big Bangu super cena. Sam imam sicer željo kupiti LG G3 55" ampak vprašanje kdaj bo na voljo v Sloveniji. LG G2 je pa tudi tako redek, samo v parih trgovinah.


Jaz.
Prej sem imel LCD TV tako, da nimam s čim primerjati. Veliko sem jih pogledal le v trgovini. Zato nisem najboljši za ocenjevanje. Kupil zato, ker so mi tukaj svetovali in zato, ker sem vedel, da Philips TROLA ne smem poslušati.
Sva pa z mojo čez vikend pogledala LOTR vse 3 dele (ker sem kupil pred kratkim) in sva oba navdušena.
Nad sliko, funkcijami, ...
Lahko samo pohvalim.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FireSnake ::

Za vse: darck slabo ne misli.
Je samo vljudno nadležen.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

_Tejc_ ::

tehno732 je izjavil:

Kdor ima LG C2, kako je kaj zadovoljen s sliko in delovanjem sistema? Trenutno je v Big Bangu super cena. Sam imam sicer željo kupiti LG G3 55" ampak vprašanje kdaj bo na voljo v Sloveniji. LG G2 je pa tudi tako redek, samo v parih trgovinah.

Zdravo, jaz imam LG C2 48 im moram rečt da je zadeva še dokaj OK. Jaz imam mogoče nekaj smole, ker se mi je po parih mesecih pojavilo nekaj "mrtvih pik" na zgornjem robu. Sicer ni toliko moteče ampak vseeno bi za toliko denarja pričakoval več. Poleg tega je tudi izbira materiala bolj tko tko, veliko plastike in TV je montiran na steno in pri vklopu in izklopu, ko se verjetno material krči ta plastika povzroča pokanje, ki je nekoliko nadležno, je pa res da tega po določenem času ni več. To je prisotno samo nekaj časa po vklopu in izklopu. Pripombo imam pa tudi na daljinec, ki mi nikako ne sede, to je ta njihova navidezna miška. Kar se tiče slike in zvoka je pa zadeva TOP. Mogoče za premislek za naslednjič kakšen Sony, katerega sem imel do sedaj.
LP Matej

FireSnake ::

Potrjujem: oblika daljinca je pa tudi meni mimo.
Odebeljen zadnji del in potem ozek del nakar vse ostalo.
Kot bi čmrlja držal za rit.
Jaz imam veliko šapo in mi ne sede toliko.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

thundercat ::

Zanimiva primerjava C3 z C2, S95B in Sony A84l

Thundercat

fpbs ::

Dober napotek ob nakupu OLEDa:

darck ::

fpbs je izjavil:

Dober napotek ob nakupu OLEDa:



Vsaj nekdo,ki točno pove kaj je že dobro za gledanje SDR vsebin
««
113 / 127
»»