» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
106 / 127
»»

mAXTER ::

Jutri koncno pride 65 col LG C1 oled k bajti... me res zanima ce bom tak blown away s vso to tehniko.. je pa res da prehajam iz 2014 modela Samsung H6400 tako da nekaj razvajen ravno nisem s sliko, ceprav morm priznat da je bil kr ok tv:D

V glavnem pozna kdo kaksne dobre nastavitve za sliko oz kaksen dober youtube vodic? Sprasujem namrec, ker jih je ogromno pa vsak ima neke svoje finte...
En je celo izjavil da ni nic nastavljal slike ampak mu je AI vse nastavilo po enem mesecu gledanja tv:))

streki ::

Oja boš ;):)),razlika bo očitna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: streki ()

cokipoki1116 ::

Men je že iz škatle super

streki ::

cokipoki1116 je izjavil:

Men je že iz škatle super

Se folijo snemi,pa bo se bolj všečna

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: streki ()

cokipoki1116 ::

Sem že. Zadnje folije sploh nebi opazil, če nebi vedel, da obstaja.

Gambino ::

Gledam malo test LG C2, G2 ter Sony A90J in zasledim, da se zelo dobro drži tudi Samsung S95B. Slika omenjenega modela je celo boljša kot od LGja in Sony-a, s tem da je cena kar ugodna glede na omenjena modela. Ima kdo omenjen OLED od Samsunga?

darck ::

Ja Samsung je najcenejši od teh televizorjev in to z novo tehnologijo panela Qled-oled. Od vseh teh TV ima recimo LG G2 5-letno garancijo na panel od proizvajalca vendar treba vedeti,da je ta TV možno imeti samo na steni saj nima stojala za postavitev na mizico, dobiš pa drugače zraven nosilca za pritrditev na steno.

Ales ::

darck je izjavil:

Ja Samsung je najcenejši od teh televizorjev in to z novo tehnologijo panela Qled-oled. Od vseh teh TV ima recimo LG G2 5-letno garancijo na panel od proizvajalca vendar treba vedeti,da je ta TV možno imeti samo na steni saj nima stojala za postavitev na mizico, dobiš pa drugače zraven nosilca za pritrditev na steno.

To si tako napisal, kot da v nam znanem vesolju sploh ne obstajajo VESA kompatibilna stojala za mizo oz. pohištveni element ali celo tla. ;)

Če lastnik res, res hoče, ga bo že postavil tudi na mizico.

Tega je kot listja in trave. Tudi original LG stojalo obstaja, ne le od drugih proizvajalcev.

fpbs ::

Gambino je izjavil:

Gledam malo test LG C2, G2 ter Sony A90J in zasledim, da se zelo dobro drži tudi Samsung S95B. Slika omenjenega modela je celo boljša kot od LGja in Sony-a, s tem da je cena kar ugodna glede na omenjena modela. Ima kdo omenjen OLED od Samsunga?

Temu Samsungu so morali znižat svetilnost, kar kaže na to, da ima neke težave, verjetno z burn-inom.

andrej69 ::

Gambino je izjavil:

Gledam malo test LG C2, G2 ter Sony A90J in zasledim, da se zelo dobro drži tudi Samsung S95B. Slika omenjenega modela je celo boljša kot od LGja in Sony-a, s tem da je cena kar ugodna glede na omenjena modela. Ima kdo omenjen OLED od Samsunga?


Kar se tiče Samsunga ti ga trenutno odsvetujem, kar nekaj težav z burn-inom in samimi pixli. Sedaj pa so še pojavile na določenih televizorjih, težave z samim ohišjem televizorja.. Pa tudi zaradi strukture plošče s kvantnimi pikami na samem sprednjem delu panela, ​​lahko sama svetloba v prostoru tudi aktivira kvantne pike. Posledica tega je, da se črna nagiba k temno sivi in ​zato panel dobi rahlo rožnat odtenek. Bolje počakat na drugo leto, ko se bodo najverjetneje te določene težave odpravile.

Gambino ::

fpbs je izjavil:

Gambino je izjavil:

Gledam malo test LG C2, G2 ter Sony A90J in zasledim, da se zelo dobro drži tudi Samsung S95B. Slika omenjenega modela je celo boljša kot od LGja in Sony-a, s tem da je cena kar ugodna glede na omenjena modela. Ima kdo omenjen OLED od Samsunga?

Temu Samsungu so morali znižat svetilnost, kar kaže na to, da ima neke težave, verjetno z burn-inom.


Mislim, da je bila to bolj napaka uporabnika, ki je izklopil zaščito, da do tega ne bi prišlo. Samsung ima podobno SW zaščito, kot jo ima LG, detekcija statične slike s spreminjanjem svetilnosti, pixel refresher, pixel shift in podobnimi rešitvami.

Omenjen OLED zaslon uporablja tudi Sony A95K.

Slika na Samsungovem OLED zaslonu je pa res dosti boljša kot pri LGjevih OLED TVjih.

darck ::

Ma sploh ni take razlike med temi Samsung OLED in LG OLED televizorji že tako imajo OLED televizorji dobre barve kaj bi hotel še kaj več in pa Samsung je eden tisti kateri dela največ pizdarij okrog aplikacij saj nekaj časa delujejo potem pa oni kar po svoje jih stran mečejo itd .......

mAXTER ::

Ok C1 oled instaliran in se nastavljajo stvari.. prvi vtis.. sama vizualnost tv-ja s svojo tanko debelino zgornjega dela matrike je vrhunska, res daje obcutek neke next gen tehnologije. Bela barva ohisja tudi ceprav iz plastike daje na videz premium feel. Glede same kvalitete slike dokler vsega ne postimam ne bi komentiral je pa crna res ono crna:D Je pa ena stvar ki me malo skeli in to je sama diagonala 65...ne vem, tv deluje dosti bolj spizdjeno zaradi tankih robov.. tako ce bi ga na pamet videl bi ugibal da je 55 incn... zelja je bila 77 incev ampak je bil budget dosti prekratek tako da mogoce cez par let ko se cene mal porihtajo pa koncno pridem na vrsto8-)

streki ::

Zdej pa uživaj,dej kak uhd film,pa pazi na čeljust :)):))

fpbs ::

fpbs je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kar pa se tiče hvale Philpsa je tako, da je Philips eden izmed najbolj kvalitetnih televizorjev, in zato ga pač več ali manj priporočam.. Philips je letos postavil letvico zelo visoko, katero marsikateri proizvajalec več ne doseže;-) Ne pljuvam pa po ostalih kakor si ti zopet napisal, temveč napišem določena dejstva..
Daj ti to letvico malo argumentiraj, kdo jo ne dosega?

Še vedno čakam, da napišeš določena dejstva, ki potrjujejo to zelo visoko letvico, ki jo je postavil Philips.

andrej69 ::

Sem ti že napisal določena dejstva in dal dokaze..

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Sem ti že napisal določena dejstva in dal dokaze..

Nikjer nisem tega zasledil, prosim če napišeš vsaj en dokaz, ki potrjuje to, kar si zapisal "Philips je letos postavil letvico zelo visoko, katero marsikateri proizvajalec več ne doseže;-)

andrej69 ::

Best TV Manufacturer of 2022 - Philips

The resurgence in the Philips TV brand has been a real pleasure to witness over the last few years. TP Vision really has listened to what consumers want from their TV sets and then added the technology to the base panels to produce its own interpretation of what a TV should be. This has seen Danny Tack and his team produce the P5 processor, now in its 6th Generation, to create images that can be completely accurate to how content was mastered and intended to be seen, but also take that a step further for those who want more from their image. With SDR and HDR images, the Philips sits at the top table producing some of the best image quality available in 2022.

Philips sits at the top table

Added to this is the excellent partnership with the premium British Hi-Fi brand Bowers & Wilkins to produce stunning TV audio from built on speaker bars for the top of the range sets, along with the game changing Ambilight system that has been upgraded again this year, to produce more accurate lighting behind the TV screens.

Philips has worked incredibly hard to bring the brand back to the top of the European TV market and they have done so by listening to end users and pushing the current technologies to add something a bit different to TV design and the way we use a TV. The products speak for themselves and it is great to see such a well known brand back where it belongs. Well done Philips.

bauci ::

Enkrat sem že napisal ampak nobeden tega ne upošteva.
Če objavljate ocene, teste, ... dejte napisat vir. Jaz tut lahko napišem v angleščini, da so televizorji XY najboljši televizorji.
A nihče od vas ni naredil faksa in napisal diplomske naloge, kjer je moral navesti svoje vire?

andrej69 ::

bauci je izjavil:

Enkrat sem že napisal ampak nobeden tega ne upošteva.
Če objavljate ocene, teste, ... dejte napisat vir. Jaz tut lahko napišem v angleščini, da so televizorji XY najboljši televizorji.
A nihče od vas ni naredil faksa in napisal diplomske naloge, kjer je moral navesti svoje vire?


Vir je avforums. Saj to uporabnik @fpbs dobro ve..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Best TV Manufacturer of 2022 - Philips

Andrej, a se ti ne zdi malo čudno, da dobi ta naziv firma, ki večino komponet kupi od drugih proizvajalcev, in prktično TV samo skompletira. Sem mislil, da imaš morda kakšne konkretne dokaze, da je nek Philipsov TV tako visoko na lestvici, da je nedosegljiv ostalim proizvajalcem.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Best TV Manufacturer of 2022 - Philips

Andrej, a se ti ne zdi malo čudno, da dobi ta naziv firma, ki večino komponet kupi od drugih proizvajalcev, in prktično TV samo skompletira. Sem mislil, da imaš morda kakšne konkretne dokaze, da je nek Philipsov TV tako visoko na lestvici, da je nedosegljiv ostalim proizvajalcem.


Katere komponente pa kupuje Philips pri drugih..? Seveda razen panelov..

darck ::

Drugače pa saj so na AVforums tudi LG kakšno leto nazaj razglasili za OLED televizor leta,če se ne motim vendar nekaj mi ni jasno pri tem AVforums,ko so recimo ocenili vstopni model Panasonicov OLED televizor z 10 ali 9 oceno prikazovanje SDR vsebine kar potem ""skyform"" pove,da ta televizor sploh nima tako dobrega prikaza SDR vsebine saj točno ta model ima on doma in ga je primerjal z LCD Sony fald televizorjem X95G kateri bolje prikaže SDR vsebino. A je potem tem na AVforums za verjeti do potankosti ali kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

cekr ::

Spomni se, kakšne klobase da mesar na ocenjevanje. Sigurno ne takšne, kot jih potem proda tebi.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Bellzmet ::

@cekr hehe dober komentar:)

darck ::

Mogoče pa je tudi kaj res okrog vsega tega,da dobijo tisti ta glavni ljudje kateri testirajo TV prav prilagojene čim bolje TV,ker velikokrat se vidi,da pri njih je panel lep, čist itd.....a potem pa vidiš kar dosti uporabnikov ko komentira,da je vse drugače kakor na tistih testih. Recimo bleeding pri panelu se bi tudi mogoče lahko skoraj čisto odpravil, če bi bilo nekako zelo dobro skupaj sestavljeno saj sam vidim doma pri monitorju,da od zadaj smao malenkost pritisneš in že izginja tako,da sam panel bi moral biti vpet v ohišje bolje pa bi dosti boljše bilo. Pri TV je pa menda isto in proizvajalci pač serijsko sestavljajo skupaj TV in sigurno se nobeden ne bo posebej še s tem zajebaval, če ima TV bleeding ali clouding razen za kake določene ljudi kot so ti kateri testirajo TV in ga na neki način tudi promovirajo.

andrej69 ::

darck je izjavil:

Mogoče pa je tudi kaj res okrog vsega tega,da dobijo tisti ta glavni ljudje kateri testirajo TV prav prilagojene čim bolje TV,ker velikokrat se vidi,da pri njih je panel lep, čist itd.....a potem pa vidiš kar dosti uporabnikov ko komentira,da je vse drugače kakor na tistih testih. Recimo bleeding pri panelu se bi tudi mogoče lahko skoraj čisto odpravil, če bi bilo nekako zelo dobro skupaj sestavljeno saj sam vidim doma pri monitorju,da od zadaj smao malenkost pritisneš in že izginja tako,da sam panel bi moral biti vpet v ohišje bolje pa bi dosti boljše bilo. Pri TV je pa menda isto in proizvajalci pač serijsko sestavljajo skupaj TV in sigurno se nobeden ne bo posebej še s tem zajebaval, če ima TV bleeding ali clouding razen za kake določene ljudi kot so ti kateri testirajo TV in ga na neki način tudi promovirajo.


Danes večina ljudi, ki testirajo televizorje ne dobijo več televizorjev od samih proizvajalcev, temveč od trgovin za katero pač delajo določeno reklamo pa dobijo televizorje na posojo, nekateri pa tudi kupujejo televizorje in jih potem skalibrirane dalje prodajo.

darck ::

Kakšne pomanjkljivosti na samem TV kot je slabo sestavljeno skupaj okrog panela verjamem,da sigurno lahko to odpravijo pravi ljudje kateri se na to spoznajo in potem testirajo TV povedo kako dobro zgleda. Vem,da so mi pred leti nazaj v Big bangu Novo mesto povedali,da so imeli prav veliko reklamacij na LG LCD televizorje in problem je bilo slabo sestavljeno skupaj okrog panela. Tudi sodelavec je poprej kot v enem letu ga poslal na servis zaradi podobnega primera a nazaj dobil TV umazan pod šipo vsaj on pravi,da je verjetno na zunanji strani panela šipa. V glavnem smotrno je to, če ti proizvajalec slabo skupaj sestavlja TV.

skyform ::

Zanimivo, da še noben ni objavil tega.



Vincent je ravno to omenil kar sem jaz že večkrat in kar mene zelo moti na Philipsi TVjih, da imajo nenaravno in preveč kontrastno sliko ker boostajo mid tones kar povzroči black crush in preveč kontrastno sliko. To je še hujše na Philip Mini LED modelih. V glavnem glede na tale review ni 807 nič posebnega in še kar zaostaja za konkurenco v nekaterih zadevah kot near black, VRR, black crush, out of the box barve... Zanimivo je tudi kako močan ABL ima, tega niti 706/806 nista imela. Lahko se izklopijo nekatere zaščite v service menu in se s tem zmanjša ABL kar pa spet ni priporočljivo zaradi garancije.

andrej69 ::

Kar se tiče test tega malega palčka, se ga ne sme jemat preveč resno, ker namerno povzroča škodo Philipsu s takšnimi pristranskimi testi..! Na vseh drugih testih ni nobenih omembe vrednih težav.. Tako, da treba vedno pogledat več testov.. Letos je dobil tale model odlično oceno tudi na FlatpanelsHD, ki so tudi poznani, da ravno niso pristaši Philipsa. In skoraj na vseh testih je tale Philips ocenjen , kot najboljši v tem srednjem razredu..

https://www.flatpanelshd.com/review.php...
https://www.avforums.com/reviews/philip...
https://www.sound-advice.online/product...
https://www.homecinemachoice.com/conten...
https://www.techradar.com/reviews/phili...
https://www.whathifi.com/reviews/philip...
https://www.trustedreviews.com/reviews/...
https://hifi.de/test/philips-oled-807-t...
https://www.hifitest.de/test/fernseher-...
https://techfi.nl/philips-55oled807-rev...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

skyform ::

A res, sedaj že Vincent ni dovolj dober in kar z palčkom se ga primerja, wow. Vse review, ki si tu prilepil so nula proti Vincentu, čist brezvezni plitki reviewi, ki dajo vsakem Tvju 4-5 zvezdic. Samo Avforums je vredu od teh, flatpanels so tak OLED feni, vsak OLED je bomba za njih, ostalo pa so copy-paste opisi, ki so skoraj vsako leto enaki. Vse kar je Vincent omenil drži. Enake težave je že imel 706, ki sem ga imel in dosti enakih težav imata tudi Mini LEDa 9506 in 9507 ki sem ju imel.

andrej69 ::

skyform je izjavil:

A res, sedaj že Vincent ni dovolj dober in kar z palčkom se ga primerja, wow. Vse review, ki si tu prilepil so nula proti Vincentu, čist brezvezni plitki reviewi, ki dajo vsakem Tvju 4-5 zvezdic. Samo Avforums je vredu od teh, flatpanels so tak OLED feni, vsak OLED je bomba za njih, ostalo pa so copy-paste opisi, ki so skoraj vsako leto enaki. Vse kar je Vincent omenil drži. Enake težave je že imel 706, ki sem ga imel in dosti enakih težav imata tudi Mini LEDa 9506 in 9507 ki sem ju imel.


Recimo John Archer je eden izmed najboljših strokovnjakov na tem področju, in ga zelo spoštuje tudi sam Vincent..Kot si napisal tudi Phil je odličen, tudi ostali ljudje, ki tvorijo trusted rewiew itd.. Sicer pa se preveč obremenjujete s temi testi, ker dobro polovico teh težav ali še več večina uporabnikov ne bo zaznala pri gledanju v domačem okolju..! Saj si kritiziral tudi MINI LED 9507, drugi pa so več kot zelo zadovolnji.. Za tebe bi veljalo, da bi napisal: ZA MENE NI NOBENEGA TELEVIZORJA NA TRŽIŠČU, KI BI MI USTREZAL.

@darkolord

Po par tednih dodajam še final feedback za 55PML9507 - super je.

Nobene od pomanjkljivosti se ne opazi, če nisi specifično pozoren nanje. Če ne veš, da obstajajo, pa sploh ne. Samo med "bright" in "dark" profilom je treba včasih preklopiti odvisno od vsebine, to je pa tudi vse. Sicer je slika zelo svetla in "gledljiva".

Kolega ga je kupil en dan za mano, pa ni od začetka imel nobene pripombe in je zelo zadovoljen.

skyform ::

Sem videl darklordov komentar ampak moraš vedeti, da je on najbrž dosti manj zahtevn kot jaz + tega on ni delal test TVja, jaz sem delal test in napisal kar obsežen opis in objavil polno videjev. Zanimivo je, da darklordov čist kratek zelo pozitiven komantar šteje, moj review pa ne in jaz sem kao amater. Darklord, ki pa ja najbrž dosti manj izkušen kot jaz kar se tiče poznavanja TVjev pa je kao napisal odličen komentar (na koncu boš še napisal, da je njegov komentar review in celo boljši od Vincenta :))), ker pač tebi paše, da je napisal, da je TV odličen in to brez kakšnega grajanja, zanimivo, res zanimivo!

In ti zdaj primerjaš jabolke z hruškami. Mnenja povprečnih gledalcev se ne more primerjati z zahtevnimi uporabniki ali revieweri. Review se dela z namenom, da se odkrijejo vse prednosti in slabosti TVjev pa tudi če jih 99% ljudi na svetu ne vidi.

@darklord nimam nič proti tebi, brez zamere ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

skyform je izjavil:

Sem videl darklordov komentar ampak moraš vedeti, da je on najbrž dosti manj zahtevn kot jaz + tega on ni delal test TVja, jaz sem delal test in napisal kar obsežen opis in objavil polno videjev. Zanimivo je, da darklordov čist kratek zelo pozitiven komantar šteje, moj review pa ne in jaz sem kao amater. Darklord, ki pa ja najbrž dosti manj izkušen kot jaz kar se tiče poznavanja TVjev pa je kao napisal odličen komentar (na koncu boš še napisal, da je njegov komentar review in celo boljši od Vincenta :))), ker pač tebi paše, da je napisal, da je TV odličen in to brez kakšnega grajanja, zanimivo, res zanimivo!

In ti zdaj primerjaš jabolke z hruškami. Mnenja povprečnih gledalcev se ne more primerjati z zahtevnimi uporabniki ali revieweri. Review se dela z namenom, da se odkrijejo vse prednosti in slabosti TVjev pa tudi če jih 99% ljudi na svetu ne vidi.

@darklord nimam nič proti tebi, brez zamere ;)


Vsak ima pravico napisat svoje mnenje in določene izkušnje, kar se tiče televizorjev tako kot ti tako drugi.. Tu jaz nimam nič proti, da ne bo kakšne pomote.. Samo ta mali palček ga pa kar biksa..! ;(( Sicer pa veš, da se določene težave kasneje lahko odpravijo preko programske opreme, in tako bo tudi v tem primeru.. Sicer pa treba samo kupiti ta model, in uživati v vrhunski sliki;-)

Dimnik ::

Skyform, saj poznamo andreja.....vedno prilepi teste, ki ustrezajo njemu in pilips, In potem spljuva vse, ki testirajo in napišejo kontra pilipsu, tako kot je za tebe omenil, ko si ga par dni testiral....on še nobene slabosti pilipsa ni potrdil, vedno so boljši od drugih tvjev. Enako lima teste, tjste ki pohvalijo, so ok, tisti ki grajate, ste amaterčki.....prav smešen je..

andrej69 ::

Dimnik je izjavil:

Skyform, saj poznamo andreja.....vedno prilepi teste, ki ustrezajo njemu in pilips, In potem spljuva vse, ki testirajo in napišejo kontra pilipsu, tako kot je za tebe omenil, ko si ga par dni testiral....on še nobene slabosti pilipsa ni potrdil, vedno so boljši od drugih tvjev. Enako lima teste, tjste ki pohvalijo, so ok, tisti ki grajate, ste amaterčki.....prav smešen je..


Izgleda, da ne razumeš določenih zadev.. Saj na testu ocenjejo tako pozitivne kot negativne lastnosti televizorjev.. In , če jaz prilepim 10 različnih testov , to ne pomeni, da so na teh testih opisane samo pozitivne lastnosti televizorja;-) In res je, samo tale mali palček je dal nekoliko slabšo oceno temu modelu in nihče drug..?? Kako pa to, a drugi ne znajo testirat televizorjev, ali pa imajo mogoče drugi zanič merilno opremo..?? Pa saj se ve, da palček favorizira Sonya in Panasonica tukaj ni nobenega dvoma..! Zato pa treba pogledat vedno več testov, da dobiš potem res resnično sliko okoli določenega modela.

Dimnik ::

Mahhh, če bi ti pogledal več testov, bi bil realen, sedaj se pa naslajaš samo na tiste teste, kjer so hvaljeni pilipsi....in ko kdo linka test, kjer ni vse v pilipsu, nastopi tvoja samorefleksija in so amaterji, palčki, itd....

No, saj ti si pogledaš vse teste in veš kakšno je realno stanje, samo tvoj ego ne dopušča, da se omenjna, da je pilips v določenih primerih slabši kot ostali tvji in potem se trudiš s prepričevanjem na vse pretege, posledično izpadeš...hja kaj naj napišem, ajd smešen

andrej69 ::

Dimnik je izjavil:

Mahhh, če bi ti pogledal več testov, bi bil realen, sedaj se pa naslajaš samo na tiste teste, kjer so hvaljeni pilipsi....in ko kdo linka test, kjer ni vse v pilipsu, nastopi tvoja samorefleksija in so amaterji, palčki, itd....

No, saj ti si pogledaš vse teste in veš kakšno je realno stanje, samo tvoj ego ne dopušča, da se omenjna, da je pilips v določenih primerih slabši kot ostali tvji in potem se trudiš s prepričevanjem na vse pretege, posledično izpadeš...hja kaj naj napišem, ajd smešen


Saj, če najdeš še kakšen negativen test Philips modela 807 kar na plano z njim..!

Dimnik ::

Ne, ne...je boljše če te pustimo na miru, je takoj bolj pregledna tema

andrej69 ::

Dimnik je izjavil:

Ne, ne...je boljše če te pustimo na miru, je takoj bolj pregledna tema


Tako pač je, če nimaš več argumentov..;) Sicer pa sem dolgo že v tem poslu, da dobro vem kateri televizor kaj velja kateri pa ne..!

skyform ::

In še malo kritike za Samsung S95B. Tip bolj navdušen nad LG C2 in Sony X95K.


To je že več reviewerov omenilo, da je prav razočarljiv kar se tiče procesiranje nižjih resolucij kot 4k. Pa ne zdaj pisati kdo pa še danes sploh gleda pod 4k, ker večina še kar gleda programe preko raznih operatervev, ki imajo slabšo sliko kot npr 1080p na netflixu in S95B že ima velike težave z samim netflixom sploh pri 1080p. Res zanimivo, ker Samsungovi Mini LED TVji nimajo teh težav. S95B je ziher odličen TV, če se gleda samo 4k, drugače pa obstajajo boljše opcije. Jaz osebno še vedno pogledam kak film v 1080p saj na streaming platformah, ker še nimajo vse v 4k, pa tudi za youtube, ki je precej skompresiran pride prav TV, ki dobro upskejla in sprocesira sliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

darck ::

Kaj je dobrega in slabega pri Samsung,Lg in Sony televizorjih seveda to se nanaša po moje za OLED modele.
Prvo se prične s Samsungom pri času 30 sekundah in nato pride na vrsto Lg pri času 6-minut in na koncu še Sony pri času 9.minut in 11.sekund


darck ::

Kar spodobna cena lanskega modela za ljubitelje Sony OLED TV gre se za za model 55A83J
https://www.bigbang.si/sony-bravia-xr-s...





 Sony 55A83J

Sony 55A83J

fpbs ::

Even more efficient, brighter OLED TVs likely to launch in 2024-2025
https://www.flatpanelshd.com/news.php?s...

fpbs ::

stoneman ::

Pozdravljeni,

kupujem nov TV in bi zelo rad slišal vaša mnenja. Ogledana imam 2 tv-ja in sicer:

-LG 55oledC21
-Philips 55oled807

Pregledal kar nekaj youtube posnetkov pa se kljub temu nemorem odločiti. Tv se bo uporabljal predvsem za gledanje filmov, serij, po vsej verjetnosti tudi igranje iger(če oz. ko dobim PS5). Predvsem me zanima sama kvaliteta TVja (izdelava, OS in pa seveda kvaliteta slike). Ambilight, ki ga ima Philips je sicer všečna zadeva, bi šlo pa tudi brez njega v primeru, da je LG nasploh boljši tv. Hvala za vašo pomoč že v naprej.

Lp

z3ro ::

Počutim se kot jasnovidec ampak Fpbs ti bo predlagal LG, Andrej pa Philipsa...pojdi v Bigbang/Harvey norman pa si poglej oba side to side. Sfalit ne moreš z nobenim, če ti Ambilight veliko pomeni (meni recimo je všeč) potem valda Philips.

fpbs ::

stoneman je izjavil:

kupujem nov TV in bi zelo rad slišal vaša mnenja. Ogledana imam 2 tv-ja in sicer:
-LG 55oledC21
-Philips 55oled807
Pregledal kar nekaj youtube posnetkov pa se kljub temu nemorem odločiti. Tv se bo uporabljal predvsem za gledanje filmov, serij, po vsej verjetnosti tudi igranje iger(če oz. ko dobim PS5). Predvsem me zanima sama kvaliteta TVja (izdelava, OS in pa seveda kvaliteta slike). Ambilight, ki ga ima Philips je sicer všečna zadeva, bi šlo pa tudi brez njega v primeru, da je LG nasploh boljši tv. Hvala za vašo pomoč že v naprej.

C2 je praktično skoraj v vseh pogledih boljši od Philipsa 807: boljše procesiranje, boljša SDR in HDR kvaliteta slike, kvalitetnejša izdelava TVeja, boljši za igrice, skoraj za polovico lažji, boljši WIFi, zaneslivejši, hitrejši in uporabniku bolj prijazen operacijski sistem, zelo uporabna telekomanda z miško in mikrofonom,....
https://www.avforums.com/reviews/lg-c2-...
https://www.avforums.com/reviews/philip...
https://imgur.com/a/Kx6VqEA
https://imgur.com/a/CZVC3Lb

stoneman ::

Najlepša hvala za odgovor. Bolj se nagibam k LG-ju ker mi ambilight osebno ne pomeni veliko. Me pa zanima kaj je razlika med tema dvema modeloma:

- LG OLED55C22LB
- LG OLED55C21LA

V big bangu prodajajo oba modela za enako ceno. Sam pa ne opazim nobene razlike

darck ::

stoneman je izjavil:

Najlepša hvala za odgovor. Bolj se nagibam k LG-ju ker mi ambilight osebno ne pomeni veliko. Me pa zanima kaj je razlika med tema dvema modeloma:

- LG OLED55C22LB
- LG OLED55C21LA

V big bangu prodajajo oba modela za enako ceno. Sam pa ne opazim nobene razlike



Nisem nikjer našel kakšen zapis glede razlike sem pa našel recimo neki zapis za prejšnja modela C1 in mogoče je tudi isto pri C2 modelih.
Sicer govora je pa o LG OLED55C11LB in LG OLED55C12LA.
Zapisali pa so tako tisti z zadnjo oznako LA = is white back and stand (vanilla white) to pomeni,da je zadnja stran televizorja BELA in pa stojalo televizorja je VANILIJEVO BELA.
Tisti model z oznako na koncu LB = black (meteor titan) se pravi,da je črne barve.

 .

.



https://www.reddit.com/r/OLED/comments/...
««
106 / 127
»»