» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
99 / 127
»»

skyform ::

neocodexx je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Ob nakupu TVja dejansko danes rabiš diplomsko nalogo, zakaj ne poenostavijo?

48,55,65 C2 cene znane :)


Ja in ne, odvisno od uporabnika. Za 90% je verjetno vseeno. Tisti ki tu debatiramo finese smo manj od 1%. 10% ali manj se jih mogoče gre pozanimat, kaj je "dober nakup". Potem pa naleti na naše debate...

Jaz sploh ne vem če bi običajnemu iptv uporabniku predlagal oled tv, ker ima preveč problemov. Predvsem z ABL in pomankanju nitov na splošno, ga je v osvetljeni sobi potrebno vseskozi gnati na max, kar ni idealno. In na max nastavitvah z dinamičnim tone mappingom zna slika biti rahlo preživa in bodeča če gledaš kakšne "brezveznosti", in je nekaj finih nastavitev, menjanje profilov in vsaj neko osnovno poznavanje te tehnologije, skoraj obvezno.

Po tem ko vidiš da folk skoraj da ne opazi razlike med oled in lcd, niti med VA in IPS, ker je še do pred kratkim gledal filme na laptopu, kljub temu da bi lahko za manjšo ceno dobil tablico z vrhunskim AMOLED zaslonom in raje gledal tam... Škoda debatirati.

Pa danes skoraj vsi hodijo z neko vrsto OLED zaslona v žepu, in večini še kar ni jasno, kakšna je to razlika od LCDja na tvju in računalniku.

Jaz bi za normalnega, ne-power userja še vedno raje predlagal klasičen in miniled tv, predvsem zaradi te omejitve svetlosti. V preveč osvetljenem prostoru, ki ni optimalmno prilagojen za tak zaslon, bi znalo biti več problemov kot koristi.

Še posebej so problem odboji, kar vidim sedaj ko imam OLED tudi za monitor. Sicer smo o tem že debatirali in sem jaz skozi zagovarjal da pa ja ni tak problem, ampak sedaj vidim da tudi je. Sem moral narediti kar nekaj sprememb v sobi, da sem zmanjšal odboje, so pa še vedno nekoliko moteči. Noben anti-refleks premaz ne bo 100% popravil tega problema, ampak da pa zaslon 100% vpije in odbije vsak najmanjši svetlobni vir, se to na oledovih popolnih črnih v kombinaciji z zrcalno svetlečim steklom, kar močno pozna.


Se strinjam, zelo dobro napisano. Večini bi kak TV kot Philips The One bil čist zadosti, ker kot si napisal večina sploh ne vidi razlik med različnim tehnologijam kaj še le med paneli. Te majhne razlike in primerjave, ki pa jih mi tu delamo pa res samo zelo majhen procent vidi ali se s tem sploh ubada.

undertacker ::

Kateri oled 55" mi priporočate do 1400€, žal lg g1 oled pri Amazon ni več dobavljiv, tako da iščem nekaj drugega za to ceno
Hvala

darck ::

Za tak denar imaš na izbiro samo modele LG C1,Philips 806,Sony A80J imaš tudi Hisense samo ni v rangu teh.

undertacker ::

Hvala, drugače sem slisal da lg c1 je super za to ceno, kako je pa sony oz Philips?
Hvala

andrej69 ::

undertacker je izjavil:

Kateri oled 55" mi priporočate do 1400EUR, žal lg g1 oled pri Amazon ni več dobavljiv, tako da iščem nekaj drugega za to ceno
Hvala


Tukaj imaš nekaj odličnih modelov. Kar se tiče same kvalitete slike bi dal nekaj prednosti Philipsu in Sonyu. Sicer pa imaš na netu kar veliko testov vseh teh OLED televizorjev, pa je najbolje, da si malo prebereš da se boš lažje odločil. Ker tukaj boš dobil zelo različne odgovore in mnenja:)

https://www.bigbang.si/sony-bravia-xr-s...
https://www.bigbang.si/philips-oled-ser...
https://www.mimovrste.com/oled-televizo...
https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Ales ::

andrej69 je izjavil:

undertacker je izjavil:

Kateri oled 55" mi priporočate do 1400EUR, žal lg g1 oled pri Amazon ni več dobavljiv, tako da iščem nekaj drugega za to ceno
Hvala


Tukaj imaš nekaj odličnih modelov. Kar se tiče same kvalitete slike bi dal nekaj prednosti Philipsu in Sonyu. Sicer pa imaš na netu kar veliko testov vseh teh OLED televizorjev, pa je najbolje, da si malo prebereš da se boš lažje odločil. Ker tukaj boš dobil zelo različne odgovore in mnenja:)

https://www.bigbang.si/sony-bravia-xr-s...
https://www.bigbang.si/philips-oled-ser...
https://www.mimovrste.com/oled-televizo...
https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

Testi seveda pomagajo, a pri tem se je potrebno prebiti skozi plevel "testerjev", ki proti plačilu promovirajo določene znamke.

Ista situacije je pri "prispevkih" od @andrej69, ki je žal Philipsov prodajnik. Iz njegovih "prispevkov" je potrebno odmisliti omembe nekonkurenčnih Philipsovih modelov in potem dobiš kako dejansko priporočilo - v tem primeru Sony.

@undertacker, tudi z LG C1 boš sigurno zadovoljen.

fpbs ::

undertacker je izjavil:

Kateri oled 55" mi priporočate do 1400€, žal lg g1 oled pri Amazon ni več dobavljiv, tako da iščem nekaj drugega za to ceno

Tu sploh nimaš kaj razmišljat. Daleč najboljši je G1, ki ima vgrajen že EVO panel, kot druga najboljša in najugodnejša izbira pa je C1.
https://www.mimovrste.com/oled-televizo...
https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

undertacker je izjavil:

Kateri oled 55" mi priporočate do 1400EUR, žal lg g1 oled pri Amazon ni več dobavljiv, tako da iščem nekaj drugega za to ceno

Tu sploh nimaš kaj razmišljat. Daleč najboljši je G1, ki ima vgrajen že EVO panel, kot druga najboljša in najugodnejša izbira pa je C1.
https://www.mimovrste.com/oled-televizo...
https://www.mimovrste.com/oled-televizo...


Ravno ta EVO panel na Lg-ju ni ravno neka prednost:) Ima dejansko enako svetilnost panela kakor pa Philips 806.. V enem segmentu celo kar nekaj slabše.. Philips najvišja svetilnost je 803 nitov pri 10-odstotnem oknu, 939 nitov pri 2-odstotnem oknu in 146 nitov na popolnoma belem polju. Lg najvišja svetilnost 811 nitov pri 10-odtotnem oknu, 835 pri 2-odstotnem oknu in 168 nitov na popolnoma belem polju. Kot drugo pa tudi samo procesiranje slike ni na nivoju Philipsa ali Sonya:) Kar se tiče svetilnosti panela je boljši od Philipsa lahko rečem letošnji LG G2.. Pa še od tega so strokovnjaki pričakovali nekoliko več:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

undertacker je izjavil:

Kateri oled 55" mi priporočate do 1400EUR, žal lg g1 oled pri Amazon ni več dobavljiv, tako da iščem nekaj drugega za to ceno

Tu sploh nimaš kaj razmišljat. Daleč najboljši je G1, ki ima vgrajen že EVO panel, kot druga najboljša in najugodnejša izbira pa je C1.
https://www.mimovrste.com/oled-televizo...
https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

Ravno ta EVO panel na Lg-ju ni ravno neka prednost:) Ima dejansko enako svetilnost panela kakor pa Philips 806.. V enem segmentu celo kar nekaj slabše.. Philips najvišja svetilnost je 803 nitov pri 10-odstotnem oknu, 939 nitov pri 2-odstotnem oknu in 146 nitov na popolnoma belem polju. Lg najvišja svetilnost 811 nitov pri 10-odtotnem oknu, 835 pri 2-odstotnem oknu in 168 nitov na popolnoma belem polju. Kot drugo pa tudi samo procesiranje slike ni na nivoju Philipsa ali Sonya:) Kar se tiče svetilnosti panela je boljši od Philipsa lahko rečem letošnji LG G2.. Pa še od tega so strokovnjaki pričakovali nekoliko več:)

Andrej, ne piši neumnosti in ne zavajaj.

undertacker ::

Vem da bi bil c1 isto super vendar imam naročen lg g1 za super ceno vendar ni dobavljiv, vse drugo od sony pa stane 1500€ in več

andrej69 ::

@fpbs

Malo si poglej meritve saj jih lahko najdeš, če hočeš.. Toda ti jih namerno ne boš pogledal, ker veš, da imam še kako prav..

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

@fpbs
Malo si poglej meritve saj jih lahko najdeš, če hočeš.. Toda ti jih namerno ne boš pogledal, ker veš, da imam še kako prav..

Pa naj ti bo že enkrat jasno, da z najvišjo svetilnostjo lahko preteraš, ampak v škodo dolgoročne uporabe, in brez skrbi, da najbolje vedo pri LGeju, kje je meja. Poleg tega, pa ima EVO panel v izogib burn-ina in višje svetilnosti, več nanosov plasti + devterij.
Preprosta razlaga. Navadno žarnico lahko priklopiš na 180V pa ti bo sicer nekoliko slabše svetila na leta. Lahko jo priklopiš na 230V, pa bo svetila nekoliko bolj z neko predvideno življensko dobo. Lahko jo pa prklopiš na naprimer 250V, in ti bo svetila močneje, ampak ti bo zelo hitro pregorela.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@fpbs
Malo si poglej meritve saj jih lahko najdeš, če hočeš.. Toda ti jih namerno ne boš pogledal, ker veš, da imam še kako prav..

Pa naj ti bo že enkrat jasno, da z najvišjo svetilnostjo lahko preteraš, ampak v škodo dolgoročne uporabe, in brez skrbi, da najbolje vedo pri LGeju, kje je meja. Poleg tega, pa ima EVO panel v izogib burn-ina in višje svetilnosti, več nanosov plasti + devterij.
Preprosta razlaga. Navadno žarnico lahko priklopiš na 180V pa ti bo sicer nekoliko slabše svetila na leta. Lahko jo priklopiš na 230V, pa bo svetila nekoliko bolj z neko predvideno življensko dobo. Lahko jo pa prklopiš na naprimer 250V, in ti bo svetila močneje, ampak ti bo zelo hitro pregorela.


Seveda ni vse v svetilnosti, toda če se že pogovarjamo o svetilnosti treba povedat resnico.. Kar se tiče spojine devterija imajo to samo OLED EX paneli:) Problem Lg-ja je, da ima svetilnost Softwersko omejeno, namesto, da bi kot ostali proizvajalci pustili svetilnost koliko pač panel doseže.. Pa naj se pol uprabniki odločajo ali bodo imeli nastvaljeno svetilnost na največjo vrednost ali ne. Sicer pa kar se tiče svetilnosti so med temi OLED paneli majhne razlike.. Tukaj si poglej kaj je res razlika v svetilnosti:) Levo je Lg C serije, desno Samsung OLED. In kar se tiče še BURN-INA ni nobene bojazni na današnjih OLED televizorjih pa vseeno kakšen panel ima določen televizor.. Jaz imam na delovnem mestu različne Philips OLED modele pa tudi druge, ki imajo že precej delovnih ur v statični sliki pa še vedno ni nobenih težav kar se tiče burn-ina. Ker imajo današnji OLED televizorji že zelo veliko različnih varovalk proti zapeki panela:))

undertacker ::

Sedaj se odločam med oled lg g1 in sony a80j

darck ::

Kako da ni bojazni za Burn in,ko je eden tukaj na tem forumu povedal da mu je po letu in pol zaradi risank nastal burn in pa še več se podobnih najde ko isto pravijo.

neocodexx ::

Jes bom sam to pripomnil kot sem ze prej omenil, meni osebno so tone mapping opcije na Philipsu bolj vsec kot kot na LGju. LG pa omogoca dosti bolj - zelo fini nadzor nad črnimi.

Kar se tiče Evo panela je G2 res velika izboljsava - po Linusovih vtisih je celo dosti blizu samsungovem QD oledu (so pa meni barve lepse na QDju).

Ampak govorimo o G2 z evo panelom in ne G1!



Na podlagi tega bi znal Philips 2022 model, ce ima evo panel (in mislim da ga ima, tako kot C2) G1 vsekakor konkurirati, ce ne ce bolsi. Ampak to je potem 807, ne 806. 806 sigurno ni enako G1.

andrej69 ::

darck je izjavil:

Kako da ni bojazni za Burn in,ko je eden tukaj na tem forumu povedal da mu je po letu in pol zaradi risank nastal burn in pa še več se podobnih najde ko isto pravijo.


Da takšnih je mogoče par % cele svetovne populacije.. Seveda je možno, da določen % lahko ima določene težave, toda, če se držiš določenih navodil je danes res zelo malo možnosti za burn.in:) Nekateri imajo tudi določene funkcije za preprečitev burn-ina izključene in seveda je posledično večja možnost za pojav burn-ina.

@neocodexx

Philips 807 ima že OLED EX panel z spojinami devterija, enako kakor LG G2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

neocodexx ::

Me mika naslednja leto nadgradnja na EX panel torej Philips 807 ko cene padejo, me pa skrbi če bom spet zadel loterijo kot sem s tem 805; barve in uniformiranost sta odlična in nobenega tinta. In kolikor pravijo drugi ter izkušnja z mojim C2, naj to ne bi bilo tako pogosto in sem imel malo sreče.

Me zanima koliko bi takrat dobil za ta TV rabljen, a se to sploh prodaja, je kupcev za rabljene OLEDe?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

andrej69 ::

neocodexx je izjavil:

Me mika naslednja leto nadgradnja na EX panel torej Philips 807 ko cene padejo, me pa skrbi če bom spet zadel loterijo kot sem s tem 805; barve in uniformiranost sta odlična in nobenega tinta. In kolikor pravijo drugi ter izkušnja z mojim C2, naj to ne bi bilo tako pogosto in sem imel malo sreče.

Me zanima koliko bi takrat dobil za ta TV rabljen, a se to sploh prodaja, je kupcev za rabljene OLEDe?


Že letos bo cena kar precej ugodna, posebej, ko bo svetovno v nogometu in črni petek:) Kar pa se tiče nezadovoljstva z določenim modelom ga lahko vrneš, če ne boš zadovoljen. Pa mislim, da bi moral biti zelo zadovoljen, ker je že kar konkretna razlika v samem panelu med tvojim in letošnjim panelom, pa seveda tudi procesorjem..

neocodexx ::

Kot pravim konkretno moj 805 ima tako čisti panel ki naj bi bil kolikor slišim redkost po OLED standardih, vsaj za moje pojme, v primerjavi z mojim C2, sta skoraj dan pa noč kar se tiče nepravilnosti in tinta. Od tega je lahko samo še slabše, boljše skorajda ne more biti, to je OLED loterija, jaz bi pa rad samo več nitov (EX) in HDMI 2.1/VRR, vprašanje samo če bom še kdaj zadel tako dober panel.

andrej69 ::

neocodexx je izjavil:

Kot pravim konkretno moj 805 ima tako čisti panel ki naj bi bil kolikor slišim redkost po OLED standardih, vsaj za moje pojme, v primerjavi z mojim C2, sta skoraj dan pa noč kar se tiče nepravilnosti in tinta. Od tega je lahko samo še slabše, boljše skorajda ne more biti, to je OLED loterija, jaz bi pa rad samo več nitov (EX) in HDMI 2.1/VRR, vprašanje samo če bom še kdaj zadel tako dober panel.


Seveda ni nobeden panel popolnoma enak, to je dejstvo.. Toda določeni standarti obstajajo pri sami kontroli in izdelavi panelov:) Sicer pa kot sem ti napisal, če pač ne boš zadovoljen ga boš vrnil in vzel drugega.. Ker pri dveh pa je teško, da bi naletel na enake težave.

Ales ::

Samsung so ujeli pri programskem lažiranju benchmarkov, pri prikazu barv in pri svetilnosti, povezava tu.

Trenutno omenjajo Samsung S95B QD-OLED in Samsung QN95B Neo QLED.

Kot kaže je Samsung priznal in obljubil popravke... :P

Ajnstajn` ::

Malo sem pocakal, da sem videl se review od A95K (, ampak me nekak ni prepričal za 1000€ razlike (mogoče še malo več).

Sedaj sem nekako pri S95B ali A90j. Mogoce pride se v postev G2?

Kakšna so vaša mnenja?
TV se bo večinoma uporabljal za netflix, TV serije, šport. Nek gaming gor zaenkrat ni predviden.
//

andrej69 ::

@Ajnstajn`

Če ti denar ni ovira potem vsekakor model Samsunga S95B, kot druga izbira pa je najbolj primeren Lg G2.

M-XXXX ::

Kateri TV se kaj priporoča za do cca 2k, tam nekje 65"?

andrej69 ::

M-XXXX je izjavil:

Kateri TV se kaj priporoča za do cca 2k, tam nekje 65"?


V tem cenovnem rangu takšne velikosti imaš precej izbire:) Moraš malo napisat kakšne so tvoje prioritete.. Ali preferiraš kakšnega posebnega proizvajalca itd..

M-XXXX ::

andrej69 je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Kateri TV se kaj priporoča za do cca 2k, tam nekje 65"?


V tem cenovnem rangu takšne velikosti imaš precej izbire:) Moraš malo napisat kakšne so tvoje prioritete.. Ali preferiraš kakšnega posebnega proizvajalca itd..

Iščem za prijateljico, osebno nekih hudih preferenc nima.. Nekaj pameten nakup. Ni nek zahteven uporabnik, realno gledano je lahko ceneje če je dobra izbira.

andrej69 ::

darck ::

Sploh mi ni jasno da nekdo kateri nima nekih ekstremnih zahtev gleda za najboljši in najdražji TV. Pa če že hočeš OLED jih imaš kar nekaj srednjega razreda in dosti ceneje kakor ti najboljši

fpbs ::

darck je izjavil:

Sploh mi ni jasno da nekdo kateri nima nekih ekstremnih zahtev gleda za najboljši in najdražji TV. Pa če že hočeš OLED jih imaš kar nekaj srednjega razreda in dosti ceneje kakor ti najboljši

Saj ta OLED Philips 706 je budget model. Vaekakor se bolj splača dodati še nekaj evrov za veliko boljši LG model: https://www.ceneje.si/Izdelek/24553348/...

Ajnstajn` ::

andrej69 je izjavil:

@Ajnstajn`

Če ti denar ni ovira potem vsekakor model Samsunga S95B, kot druga izbira pa je najbolj primeren Lg G2.


Zakaj bi mi pa priporočal S95B čez A90j?
Kolikor sem gledal v big bangu, mi je slika na A90j zgledala bojlša, ampak ja.... to je vse tko tko.
//

andrej69 ::

Ajnstajn` je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@Ajnstajn`

Če ti denar ni ovira potem vsekakor model Samsunga S95B, kot druga izbira pa je najbolj primeren Lg G2.


Zakaj bi mi pa priporočal S95B čez A90j?
Kolikor sem gledal v big bangu, mi je slika na A90j zgledala bojlša, ampak ja.... to je vse tko tko.


Če ti je slika izgledala bolje na Sonyu potem vzemi Sony.. Drugače, če so nastavitve pravilne Samsung prikaže nekaj kvalitetnejšo sliko. Sicer pa kot sem že napisal pred časom, tale Samsung ni konkretno kvalitetnejši od drugih vrhunskih OLED televizorjev.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

darck je izjavil:

Sploh mi ni jasno da nekdo kateri nima nekih ekstremnih zahtev gleda za najboljši in najdražji TV. Pa če že hočeš OLED jih imaš kar nekaj srednjega razreda in dosti ceneje kakor ti najboljši

Saj ta OLED Philips 706 je budget model. Vaekakor se bolj splača dodati še nekaj evrov za veliko boljši LG model: https://www.ceneje.si/Izdelek/24553348/...


Seveda zopet pišeš laži kot zmeraj:) Konkretno kvalitetnejši so OLED televizorji najvišjega ranga. Ne pa tale Lg..! Tale Lg je kot sem ti že nekajkrat napisal kvalitetnejši samo kar se tiče HDR vsebin. Če se gleda tv program ali FullHD in 4k vsebine potem Philips prikaže kvalitetnejšo sliko zaradi kvalitetneješega slikovnega procesorja:)) Sicer pa je še tale Philips OLED več kot dovolj kvaliteten za njene potrebe.. Ne vem čemu bi davala še več denarja za Lg, če pa sploh ni zahteven uprabnik..! Če bi bilo po moje bi vzel katerega od LED televizorjev katere sem priporočal. Sicer pa sem ti že pred časom napisal, da Lg kupujejo samo tisti kateri hočejo imet najboljšo izkušnjo pri igranju iger, čeprav več tudi tukaj Lg več ne dominira.. In pa kateremu je všeč samo daljinsko upravljanje. Kar pa se tiče kvalitete slike, pa je Lg zmeraj nekoliko zaostajal za konkurenco:)) Kar pa se tiče samih Lg LED televizorjev pa tako ne bom izgubljal besed, ker tam pa tako ni konkurenčen..!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Ajnstajn` ::

andrej69 je izjavil:

Ajnstajn` je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@Ajnstajn`

Če ti denar ni ovira potem vsekakor model Samsunga S95B, kot druga izbira pa je najbolj primeren Lg G2.


Zakaj bi mi pa priporočal S95B čez A90j?
Kolikor sem gledal v big bangu, mi je slika na A90j zgledala bojlša, ampak ja.... to je vse tko tko.


Če ti je slika izgledala bolje na Sonyu potem vzemi Sony.. Drugače, če so nastavitve pravilne Samsung prikaže nekaj kvalitetnejšo sliko. Sicer pa kot sem že napisal pred časom, tale Samsung ni konkretno kvalitetnejši od drugih vrhunskih OLED televizorjev.


ja samo ni glih tak enostavno, ker vsak TV vrti svoj video, pa še to samo eden. Neke primerjave side by side pa ne morem videt. Kakšna je pa kaj razlika pri navadnem TV signalu al pri tem ni bistvene razlike?
//

andrej69 ::

@Ajnstajn`

Če ti je važen dober upscaling ( nasploh obdelava slike) potem je Sony vsekakor kvalitetnejši.. Tale Samsung je kvalitetnejši predvsem pri HDR vsebinah, dočim pri ostalih vsebinah nima ravno kakšne prednosti napram ostalim vrhunskim OLED televizorjem. Posebej, če se gleda tudi šport in tv program. Čeprav boš mogoče na določenih testih zasledil kako ga povzdigujejo v nebo, to je seveda predvsem zaradi velika vlaganja denarja v te namene iz strani Samsunga..! Kateri pa ima priložnost videt ta model v živo pa ne bo nič kaj bolj navdušen kot, da bi gledal kakšen drug vrhunski OLED televizor kot je recimo Sony A90J, Philips 936, Panasonic JZ200. Ali pa posebej kar se tiče letošnjih OLED modelov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

darck ::

fpbs je izjavil:

darck je izjavil:

Sploh mi ni jasno da nekdo kateri nima nekih ekstremnih zahtev gleda za najboljši in najdražji TV. Pa če že hočeš OLED jih imaš kar nekaj srednjega razreda in dosti ceneje kakor ti najboljši

Saj ta OLED Philips 706 je budget model. Vaekakor se bolj splača dodati še nekaj evrov za veliko boljši LG model: https://www.ceneje.si/Izdelek/24553348/...



Jaz sem govoril za tiste najboljše modele kot so ta novi Sony A95K in Samsung S95B pa tudi Sony A90J je z preveč zasoljen ceno. Tisti srednji razred OLED TV je čisto dovolj za ne zahtevnega uporabnika to se pa tko že ve kateri modeli so: LG C1,Sony A80J,Philips 806 mogoče bi zraven prišel še Panasonic samo kakor se mi zdi je cena spet previsoka.Tisto pa ja,da Philips 706 je malo pod temi modeli katere sem naštel isto bi rekel za LG A1 ali kakšen Hisense ali kateri drug recimo kot najnižji model od Panasonic OLED TV.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

darck je izjavil:

Sploh mi ni jasno da nekdo kateri nima nekih ekstremnih zahtev gleda za najboljši in najdražji TV. Pa če že hočeš OLED jih imaš kar nekaj srednjega razreda in dosti ceneje kakor ti najboljši

Saj ta OLED Philips 706 je budget model. Vaekakor se bolj splača dodati še nekaj evrov za veliko boljši LG model: https://www.ceneje.si/Izdelek/24553348/...

Seveda zopet pišeš laži kot zmeraj:) Konkretno kvalitetnejši so OLED televizorji najvišjega ranga. Ne pa tale Lg..! Tale Lg je kot sem ti že nekajkrat napisal kvalitetnejši samo kar se tiče HDR vsebin. Če se gleda tv program ali FullHD in 4k vsebine potem Philips prikaže kvalitetnejšo sliko zaradi kvalitetneješega slikovnega procesorja:)) Sicer pa je še tale Philips OLED več kot dovolj kvaliteten za njene potrebe.. Ne vem čemu bi davala še več denarja za Lg, če pa sploh ni zahteven uprabnik..! Če bi bilo po moje bi vzel katerega od LED televizorjev katere sem priporočal. Sicer pa sem ti že pred časom napisal, da Lg kupujejo samo tisti kateri hočejo imet najboljšo izkušnjo pri igranju iger, čeprav več tudi tukaj Lg več ne dominira.. In pa kateremu je všeč samo daljinsko upravljanje. Kar pa se tiče kvalitete slike, pa je Lg zmeraj nekoliko zaostajal za konkurenco:)) Kar pa se tiče samih Lg LED televizorjev pa tako ne bom izgubljal besed, ker tam pa tako ni konkurenčen..!

Andrej, zopet zavajaš Z LG modelom C1 se edino lahko primerja Philips OLED806, ki pa je občutno dražji. Model 706 je budget model s slabšim procesorjem, slabšim panelom, poleg tega ima ta model vgrajen panel starejše generacije, kar pomeni, da ima tudi nekoliko slabšo burn-in zaščito.

andrej69 ::

Jaz podajam informacije na podlagi videnega in testiranega, dočim ti primerjaš določene televizorje na podlagi specifikacij kar je najslabše:) In model 706 ima enak procesor P5 kot model 806.. Kar pa se tiče burn-inn zaščite pa je bilo že veliko napisanega in ni nikakršnih težav na današnjih OLED televizorjih:) To ti tudi lahko povem iz izkušenj. Seveda so določene težave z kakšnim OLED televizorjem, toda , če pogledam globalno ni težav.. In Philips je tako razvil odlično zaščito sa svoje OLED televizorje.

Pinturicchio ::

In piše se leto 2049, Andrej in fpbs pa se še vedno na Slo-Techovem forumu prepirata kateri tv je boljši, ali je to Phillips ali LG... :D

andrej69 ::

Pinturicchio je izjavil:

In piše se leto 2049, Andrej in fpbs pa se še vedno na Slo-Techovem forumu prepirata kateri tv je boljši, ali je to Phillips ali LG... :D


Jaz se ne prepiram temveč mu pišem dejstva:) In njegova velika težava je, da je res obseden z tem OLED C1. Ker karkoli jaz priporočam bo on priporočil Lg OLED C1, pa čeprav ni važno za kakšne zahteve gre pri določenem uporabniku. Kot, da je tale LG C1 narejen po ne vem kakšnih posebnih standartih, je pa slabši od večine OLED televizorjev..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

BorutK-73 ::

andrej je pa obseden z philipsom:)) in besedo kvalitetno8-)

fpbs ::

darck ::

Lahko je ocena 10/10 pa,ko bi doma imel Samsung S95B ali kak drugi ogromno cenejši OLED srednjega razreda bi bil zadovoljen z enim ali drugim po vrhu vsega tega pa še nobeden ne more nič točno povedati kako se bo dolgoročno obnesel ta novi Samsung. Nekateri pa seveda kupijo vedno tisto kar najbolj hvalijo in ocenijo in se potem bahajo kaj imajo za eden najboljši TV. Škoda toliko denarja stran metati za kako nianso boljšo sliko itd.. Vedno je dobro kupiti tako stvar katera je že do dobro preizkušena in ja jaz sigurno ne bi nobene novitete kupoval.

fpbs ::

darck je izjavil:

Lahko je ocena 10/10 pa,ko bi doma imel Samsung S95B ali kak drugi ogromno cenejši OLED srednjega razreda bi bil zadovoljen z enim ali drugim po vrhu vsega tega pa še nobeden ne more nič točno povedati kako se bo dolgoročno obnesel ta novi Samsung. Nekateri pa seveda kupijo vedno tisto kar najbolj hvalijo in ocenijo in se potem bahajo kaj imajo za eden najboljši TV. Škoda toliko denarja stran metati za kako nianso boljšo sliko itd.. Vedno je dobro kupiti tako stvar katera je že do dobro preizkušena in ja jaz sigurno ne bi nobene novitete kupoval.

Se popolnoma strinjam!

darck ::

fpbs ,,,,,,,,,,,,daj ti,ko veš vse o LG zakaj se pri nas po trgovinah piše,da je LG 32LM6370PLA.AEU HD ready ko pa je vsepovsod zapisano,da je Full HD? Kaj potem je res Full HD in naši narobe zapisujejo ali tista kratica na koncu AEU je drugačen model?..
https://www.displayspecifications.com/e...

fpbs ::

darck je izjavil:

fpbs ,,,,,,,,,,,,daj ti,ko veš vse o LG zakaj se pri nas po trgovinah piše,da je LG 32LM6370PLA.AEU HD ready ko pa je vsepovsod zapisano,da je Full HD? Kaj potem je res Full HD in naši narobe zapisujejo ali tista kratica na koncu AEU je drugačen model?..
https://www.displayspecifications.com/e...


darck je izjavil:

fpbs ,,,,,,,,,,,,daj ti,ko veš vse o LG zakaj se pri nas po trgovinah piše,da je LG 32LM6370PLA.AEU HD ready ko pa je vsepovsod zapisano,da je Full HD? Kaj potem je res Full HD in naši narobe zapisujejo ali tista kratica na koncu AEU je drugačen model?..
https://www.displayspecifications.com/e...

Tu piše, da je HD: LM63 is a cheap TV with HD resolution.
https://www.flatpanelshd.com/article.ph...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fpbs ()

andrej69 ::

darck je izjavil:

fpbs ,,,,,,,,,,,,daj ti,ko veš vse o LG zakaj se pri nas po trgovinah piše,da je LG 32LM6370PLA.AEU HD ready ko pa je vsepovsod zapisano,da je Full HD? Kaj potem je res Full HD in naši narobe zapisujejo ali tista kratica na koncu AEU je drugačen model?..
https://www.displayspecifications.com/e...


Velikost 32˝ je HD-Ready, dočim je velikost 43˝ FullHD.

darck ::

fpbs je izjavil:

darck je izjavil:

fpbs ,,,,,,,,,,,,daj ti,ko veš vse o LG zakaj se pri nas po trgovinah piše,da je LG 32LM6370PLA.AEU HD ready ko pa je vsepovsod zapisano,da je Full HD? Kaj potem je res Full HD in naši narobe zapisujejo ali tista kratica na koncu AEU je drugačen model?..
https://www.displayspecifications.com/e...


darck je izjavil:

fpbs ,,,,,,,,,,,,daj ti,ko veš vse o LG zakaj se pri nas po trgovinah piše,da je LG 32LM6370PLA.AEU HD ready ko pa je vsepovsod zapisano,da je Full HD? Kaj potem je res Full HD in naši narobe zapisujejo ali tista kratica na koncu AEU je drugačen model?..
https://www.displayspecifications.com/e...

Tu piše, da je HD: LM63 is a cheap TV with HD resolution.
https://www.flatpanelshd.com/article.ph...


Drugače je res ta model LG LM6300 iz leta 2019 ampak drugače pa piše za model LM6370 da je modelno leto 2021.
Pa nekako se ta LG uvršča med 32" velikostjo za najboljšo izbiro za TV v spalnici itd... a se na WebOs lahko naloži aplikacija EUROSPORT PLAY?

https://uk.bestreviews.guide/lg-32-inch...

 LG 32LM6370PLA

LG 32LM6370PLA



Pa vsepovsod res piše za ta model da je Full HD in da je lanski model 2021

andrej69 kako to,da Philips nima niti enega modela v 32" z android sistemom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

andrej69 ::

@darck
andrej69 kako to,da Philips nima niti enega modela v 32" z android sistemom

Ker skoraj nihče več ne kupuje teh televizorjev:)
««
99 / 127
»»