» »

The Wheel of Time (Tv serija)

The Wheel of Time (Tv serija)

1
2
»

oo7 ::

oo7 ::

The Wheel Of Time - Moiraine's Quest | Prime Video

oo7 ::

The Wheel of Time - Main Trailer 360 Experience | Prime Video

Master_Yoda ::

Upam da ne bo PC police prevec pokvaril. Ena stvar ki sem jo ze opazil je da so preimenovali 'taint on the male half of the one power' v 'corruption'. Kaj je bil taksen problem pustiti 'taint' ... Se boljse slisi taint, je slick, oily, in plava na vrhu reke saidina, ne pa corruption.

No ja, mogoce bodo pa za TV adaptacijo kako drugace to prikazali kot v knjigah.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

Prve tri epizode izidejo 19 novembra. V prvi sezoni zgleda bo samo 6 epizod. Je pa napovedana že druga sezona.

oo7 ::

Če bo imela TV serija podporo in dovolj veliko gledanost imajo v načrtu 10 sezon.

Master_Yoda ::

Naj vsaj do Dumais Wells pridejo, pa upam da ne zajebejo tako kot so v GOT fight zajebali :D.
Dovie'andi se tovya sagain.

oo7 ::

Amazon's Wheel of Time tries a little too hard to be Game of Thrones


https://www.theverge.com/2021/11/16/227...

nejcek74 ::

oo7 je izjavil:

Amazon's Wheel of Time tries a little too hard to be Game of Thrones...

Ja, saj se ze knjizne podlage popolnoma razlikujejo. Jordanove so cisto v okvirih PG-13, Martin pa je sel v brutalno, "realistično" smer, kar mu je prineslo uspeh. Vse kar gredo torej izdelovalci WoT-a v smer GoT-a, je samo "modni" dodatek, ker je produkcija pac opazila da to pali.

oo7 ::

nejcek74 je izjavil:

oo7 je izjavil:

Amazon's Wheel of Time tries a little too hard to be Game of Thrones...

Ja, saj se ze knjizne podlage popolnoma razlikujejo. Jordanove so cisto v okvirih PG-13, Martin pa je sel v brutalno, "realistično" smer, kar mu je prineslo uspeh. Vse kar gredo torej izdelovalci WoT-a v smer GoT-a, je samo "modni" dodatek, ker je produkcija pac opazila da to pali.


Ja enako z LOTR TV serijo pravijo, da bodo imeli veliko nudistov čeprav v filmih ni bilo potrebe po tem.

nejcek74 ::

oo7 je izjavil:

Ja enako z LOTR TV serijo pravijo, da bodo imeli veliko nudistov čeprav v filmih ni bilo potrebe po tem.

Kul, "Elves, Men, Dwarves, Hobbits, Ents, Orcs and Trolls" na nudisticni plazi :)) to smo rabli.

oo7 ::

nejcek74 je izjavil:

oo7 je izjavil:

Ja enako z LOTR TV serijo pravijo, da bodo imeli veliko nudistov čeprav v filmih ni bilo potrebe po tem.

Kul, "Elves, Men, Dwarves, Hobbits, Ents, Orcs and Trolls" na nudisticni plazi :)) to smo rabli.



Ja vsi zdaj hočejo oponašat GOT.

oo7 ::

Je že kdo pogledal ? Kako se vam zdi ? Na domačem travniku še nisem opazil serije na tujih je pa že.

AmokRun ::

Pogledal dva dela in zbrisal. Še CGI zgleda zanič... In to se hoče primerjat z GOT :D

bluefish ::

Podobno. Sem se prisilil v gledanje prve epizode do konca v upanju, da me bo pritegnila v ogled naslednjih dveh, ampak neuspešno.

oo7 ::

Sem za vikend pogledal vse tri epizode. Prva se mi je zdela še kar vredu naslednji dve pa slabi :|

c3p0 ::

Preveč "young adult" PG wibe, boring.

nejcek74 ::

c3p0 je izjavil:

Preveč "young adult" PG wibe, boring.

jah, ok, očitno potem sledijo knjižni predlogi, ker žal so tudi knjige precej v tej smeri :) bom vseeno pogledal enkrat ko se mi bo dalo.

oo7 ::

Polovica druge sezone že skoraj posneta.

Master_Yoda ::

Pogledal prve 3 epizode prejsnji vikend in so mi cisto OK. 90% stvari tako ali tako bo spuscenih glede na to da je 14 debelih knjig v tej seriji, glede posnetega pa mi je cisto OK za pogledati adaptacijo. Ce si knjige prej prebral je IMO dosti boljse za pogledati, ker imas podlago, kot ce nisi.

P.S. Me zanima kako young adult se bo vam zdelo ce pridejo do dumais wells hehe.
P.P.S Katera scena vam je bila najboljsa iz teh treh epizod ? Meni je bila tista ko so peli in je pri "weep for the blood of Aemon" Lan nazaj pogledal. Ce poznas njegovo preteklost je ta scena res super.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

Master_Yoda je izjavil:

Pogledal prve 3 epizode prejsnji vikend in so mi cisto OK. 90% stvari tako ali tako bo spuscenih glede na to da je 14 debelih knjig v tej seriji, glede posnetega pa mi je cisto OK za pogledati adaptacijo. Ce si knjige prej prebral je IMO dosti boljse za pogledati, ker imas podlago, kot ce nisi.

P.S. Me zanima kako young adult se bo vam zdelo ce pridejo do dumais wells hehe.
P.P.S Katera scena vam je bila najboljsa iz teh treh epizod ? Meni je bila tista ko so peli in je pri "weep for the blood of Aemon" Lan nazaj pogledal. Ce poznas njegovo preteklost je ta scena res super.



Nekje sem bral, da hitijo. Kaj so že prehiteli kakšno knjigo z temi tremi epizodami ?

Dumais wells ? Nisem bral tako, da ne morem odgovoriti :)

Najboljša scena recimo napad trollov je bil kar dober.

Jutri je nova epizoda.

Fritz ::

Po razočaranju s prvo sezono Witcherja je tole bilo pozitivno presenečenje. Seveda je marsikaj narobe a bi lahko bilo še slabše. Vsaj osnova sledi tistemu, kar je v knjigah.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

nejcek74 ::

Tudi jaz pogledal vse dele. Knjige so mi kar nekaj časa pomenile kar veliko, čeprav sem se na koncu že dodobra nažru ponavljanja enih in istih fraz, nategovanja (raztegovanja zgodbe), nendaljevanih koscev zgodb. Problem je tudi da je Jordan toliko enih sestavnih delov zgodbe preprosto skopiral od Tolkiena. Ampak osrednji del serije je kul, tam nekje kjer se je odločil, da bo to več kot triologija, in se spalča vložit energijo v pisanje. Potem pa spet pride nategovanje, in k sreči dober zaključek po Jordanovi smrti. Mislim da je tip preprosto raztegoval pisanje, misleč da bo to podaljševalo njegovo življenje v bitki z rakom. Jordan je oblikoval Rand-a po svoji podobi.
- stil serije je veliko preveč "young adult", na trenutke resnično cringy, da bi mi bil zares všeč, ampak roko na srce, knjižna podloga je precej v tem duhu.
- Morain in Rand delujeta dobro, sploh po zadnjem ogledanem, 7. delu
- lik Matt-a mi je zaenkrat prijetno presenečenje, podobno Nayneve in Min
- Lan in Egwenne sta kar malo razočaranje, upam da postaneta bolj aktivna
- Perrin mi je bil v knjgi precej ljub, človek nepremakljivih moralnih načel, tukaj pa so ga spremenili v zaljubljenega emo adolescenta, za bruhat
Btw, mevžasti liki so bili že slabost knjižne zgodbe. Sem si ogledal teh sedem posnetih delov, in se mi je zdelo, da se počasi izboljšujejo. Držim pesti.

oo7 ::

Kot kaže je gledanost kar dobra. Itak je TV serija že prej bila najvaljena za drugo sezono.

Jutri finale prve sezone.

Master_Yoda ::

Pogledal finale. What utter shit is THIS ?? Pred finalom sem se nekako poziral spremembe ampak po finalu ne hvala.

Zdaj pa upam da ne pridejo do Dumais Wells s serijo ker nocem videti kako bodo zasrali enega izmed najboljsih delov v knjizni seriji.

Pa da ne boste mislili da me moti samo to da je zgodba drugacna od knjig en primer iz zadnje epizode:

Agelmar se zadere in z konji in pehoto za sabo charga proti zidu v Tarwins gap.

Sem si mislil WTF, kaj tele bo sel mimo zida/ in iznicil vso prednost ki mu jo zid daje. Ne v naslednji sceni je znotraj zidu z crosbowom.

Torej se je zacel dreti in chargati naravnost v parking za konje ki ga imajo pri oz. znotraj zidu.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

Cunami80 ::

V katerem delu je scena, ki so jo snemali v Sloveniji? (recimo Napoleonov most čez reko Nadižo?)

Fritz ::

Prvi del, če se dobro spomnim.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

oo7 ::

Cunami80 je izjavil:

V katerem delu je scena, ki so jo snemali v Sloveniji? (recimo Napoleonov most čez reko Nadižo?)



Tisto na mostu če se prav spomnim je bilo enkrat čisto na začetku.

Drugače pa kar je gorovja so večinoma snemali pri nas nekaj v Dubrovniku večino pa v Pragi.

nejcek74 ::

Cunami80 je izjavil:

V katerem delu je scena, ki so jo snemali v Sloveniji? (recimo Napoleonov most čez reko Nadižo?)

V prvem delu je tega precej, recimo gospe imajo svojo inicializacijo v koritih Soče.

Mr_Globus ::

Všečna serija, samo preveč, bistveno preveč črncev so not natrpali. Bolano.

oo7 ::

Master_Yoda je izjavil:

Pogledal finale. What utter shit is THIS ?? Pred finalom sem se nekako poziral spremembe ampak po finalu ne hvala.

Zdaj pa upam da ne pridejo do Dumais Wells s serijo ker nocem videti kako bodo zasrali enega izmed najboljsih delov v knjizni seriji.

Pa da ne boste mislili da me moti samo to da je zgodba drugacna od knjig en primer iz zadnje epizode:

Agelmar se zadere in z konji in pehoto za sabo charga proti zidu v Tarwins gap.

Sem si mislil WTF, kaj tele bo sel mimo zida/ in iznicil vso prednost ki mu jo zid daje. Ne v naslednji sceni je znotraj zidu z crosbowom.

Torej se je zacel dreti in chargati naravnost v parking za konje ki ga imajo pri oz. znotraj zidu.




Sam res kako so se zapodili proti zidu :)) sem tudi jaz mislil, da bo šli čez. Parking za konje :)) ta je dobra.

Slab finale je bil tole verjetno najslabša epizoda v 1 prvi sezoni.

Kaj pa so največje razlike med TV serijo in knjigo kar smo videli v prvi sezoni ?

yoco ::

Pogledal prvo sezono! Do začetka druge bom verjetno že vse pozabil! :))
Serije je meh, sem mislil, da bo boljša!

gozdar1 ::

Serija je bolj meh + seveda ne manjka woke elementov.

Master_Yoda ::

Kaj pa so največje razlike med TV serijo in knjigo kar smo videli v prvi sezoni ?


Samo nekaj direktno iz glave:

- To da je dosti lazje shieldati moskega ki lahko uporablja saidin, kot vzdrzevati scit
- Nyeneave mass heal (ok to po njenem karakterju in moci v knjigah se kolikor toliko pase)
- Perrinu so vzeli 99% zgodbe, ter mu zeno, ki jo ubije si izmislili po nepotrebnem
- 90% te sezone je bil misdirection for misdirections sake. To sezono bi lahko poimenovali "GUESS WHO THE DRAGON IS". Its Egwene, its Nyeneve, its Perrin, its Mat, in na koncu: NAH its Rand. Posledicno so izpuscali stuff ki ga je Rand vmes delal, ter nic kaj dosti razvijali njegov karakter.

Da pa ne govorimo o koncu: Na koncu Rand premaga Ishamaela ja, ampak po tem se sam premaga tisto vojsko ki so jo zenske v TV adaptaciji premagale.
On je kao najmocnejsi magic user, vsi se zato bojijo njegove titule "The dragon reborn", se posebaj zato ker je moski in je obsojen na norost (maddness).
Tukaj pa so dali enih 80% dosezkov nekomu drugemu. Zakaj sploh svet rabi "The dragon reborn" ce je stuff ki ga je on delal v knjigah naredi nekdo drug ...

In po tistemu nasmesku Ishamaela na koncu ko je "Eye of the world" pocil se mi zdi da nameravajo tudi reci da je Rand kriv da bo The Dark one spet hotel pobegniti, oz, da je on naredil prvi korak ki mu je to omogocil.

Se 500 drugih stvari, ampak se mi ne da vec nastevati. Grem raje se en rered knjig skozi hehe.
Dovie'andi se tovya sagain.

oo7 ::

Se pravi bedarije kot pri TV seriji Witcher. Nedorasli pisci, ki mislijo, da so najboljši in gredo spreminjat nekaj kar je dejansko dobrega.

nejcek74 ::

Master_Yoda je izjavil:

Samo nekaj direktno iz glave....

MAYBE SPOILER:

A nista v prvem delu ena dva druga sovraga, Aginor in Balthamel, ne Samael, ta pride pol v tretjem. Ima pa v prvem Rand celo kratko debato s ta dobrim na nebu? Ne spomnim se več dobro, sem že precej pomešal.
Ja, se mi zdi da so namignili, da je zdaj Rand uničil enega od onih diskov, ki sestavljajo ječo, zato se pa Sami smehlja.

še par sprememb:
- v knjigah je jasno, da je "dragon reborn" moški. Cel pripovedni lok je posvečen temu, od zastrupitve "saidina" do vzpona Red Ajah, vse so samo spletke da se oteževi delo bodočega Dragona. Tu so že kar dosti požagali.
- mislim da bi moral Perrin? ali Matt? zatrobit v rog, od takrat naprej je le ta vezan na tistega, ki ga prvi uporabi (do njegove smrti)
- kaj je z Matt-om, moral bi biti v trojici?

joze67 ::

Te serije imajo s knjigami toliko veze, kot sojino mleko s (kravjim) mlekom.

oo7 ::

Brandon Sanderson pisec knjig Wheel of Time je med korono napisal 4 nove novele in šel na Kickstarter kjer je njegov cilj zbrati v 1 mesecu 899K eur. No v prvih 24 urah je zbral že skoraj 15 mio eur :))

Kickstarter stran - https://www.kickstarter.com/projects/dr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

joze67 ::

oo7 je izjavil:

Brandon Sanderson pisec knjig Wheel of Time je med korono napisal 4 nove novele...

Wheel of Time je delo Roberta Jordana, Sanderson je - na podlagi Jordanovih načrtov in zapiskov - napisal zadnje tri knjige (zadnjo knjigo, ki pa je bila preobsežna in so jo izdali kot tri).

oo7 ::

joze67 je izjavil:

oo7 je izjavil:

Brandon Sanderson pisec knjig Wheel of Time je med korono napisal 4 nove novele...

Wheel of Time je delo Roberta Jordana, Sanderson je - na podlagi Jordanovih načrtov in zapiskov - napisal zadnje tri knjige (zadnjo knjigo, ki pa je bila preobsežna in so jo izdali kot tri).


Res je. Jordan je že pokojni.

oo7 ::

The Wheel of Time Season 2 - Official Trailer | Prime Video




1 september 2023.

joze67 ::

Kaj pa stavke?

oo7 ::

joze67 je izjavil:

Kaj pa stavke?


So posneli pred stavko. Bo pa zaradi stavke verjetno napovedana tretja sezona izšla kasneje.

oo7 ::

Wheel of Time Season 2 Featurette Unleashes the Terror of the Trollocs



https://www.cbr.com/wheel-of-time-seaso...

oo7 ::

Danes na voljo prve tri epizode druge sezone TV serije The Wheel of Time . Druga sezona bo imela 8 epizod.

oo7 ::

Pogledal prve tri epizode druge sezone dokaj počasno in kar dolgiočasno vse skupaj.

Master_Yoda ::

Je totalno sranje. Moraine je stillana, Matta ima v celici crni ajah in mu ne naredi nic, Rand zge Lanfear 100 na uro, Shienarci vsi razen Uno-ta pokleknejo pred Seanchanci. Loial je v primerjavi z drugimi skoraj isto velik in ga Seanchanci tudi brez problema ujamejo,....

What is this fanfiction shit ???
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

residual ::

Pri prvem delu sem 2x zaspal... nehal gledat... shranjujem dele ce bo kak rainy weekend. Morda.

oo7 ::

Jaz sem danes pogledal peti del. Dolgočasno vse skupaj.

oo7 ::

Posneli bodo origin film Wheel of Time z naslovom The Age of Legends. Film se bo dogajal 1000 let pred TV serijo.

Izid filma še ni znan.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj trenutno berete? (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1202314355 (361) cebelar123
»

Darksiders 3

Oddelek: Igre
292888 (767) oo7
»

OVERKILL's The Walking Dead

Oddelek: Igre
151654 (734) scipascapa

Več podobnih tem