» »

Nov sekundarni HDD, prenosnik gre samo v BIOS

Nov sekundarni HDD, prenosnik gre samo v BIOS

z3ro ::

V prenosniku imam SSD, na katerem je Win 10, sekundarni HDD (ki je bil primarni, ko sem prenosnik kupil) počasi crkuje, zato sem kupil novega. Po menjavi pa gre prenosnik samo v BIOS in nikamor dlje. Probal sem še z čisto tatretjim diskom in je enako. Boota edino, če je notri star HDD. Sem kaj spregledal, moram v BIOSu kaj spremenit da bo delovalo? Ko dam not novi HDD mi v BIOSu pod SATA configuration pokaže SSD in tanovi HDD, v boot orderju pa ob menjavi zgine tisti primarni na katerem je OS.

Edit: pozabil povedat, prenosnik gre samo v BIOS tudi, če pustim not samo SSD disk.
  • spremenil: z3ro ()

Han ::

Kateri prenosnik? BIOS je zadnji? Imaš možnot izbire Legacy/UEFI? AHCI je vklopljen?

z3ro ::

Medion Erazer izpred 4,5 let. BIOS je zadnji. Imam, probal, ne deluje. AHCI je vklopljen.

Han ::

Verjetno gre v BIOS zato, ker na drugem disku ni prave boot particije. Zaženi Win10 namestitev z USB ključa ali DVD...

z3ro ::

Pravkar prenašam Win 10, pa probam. Čudno mi je tudi, da ne boota če je v prenosniku samo SSD...

konspirator ::

Lahko da ima whitelistane hdd-je :|.

Brez hdd (obeh) boota v kakšen live linux ?
--

Zgodovina sprememb…

z3ro ::

Končno rešil zadevo..prenosnik je imel ob nakupu not samo HDD z že nameščenim OS. Potem sem kar takoj dodal še SSD in namestil Windowse na njega, zgleda so na HDDju ostale tiste nevidne particije za boot, zato brez njega ni šlo nikamor. Rešitev je bila, da sem pustil not samo SSD, bootal USB ključek z Win10 ter z diskpartom pobrisal vse kar je bilo na SSDju, saj se drugače Windowsi niso hoteli namestiti. Po namestitvi sem normalno dodal še nov HDD in deluje. Mogoče bi delovalo tudi, če bi disk kloniral pred vstavljanjem ampak nisem razmišljal prej.

Mare2 ::

z3ro tole si dobro rešil.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

z3ro ::

No ja, načeloma sem mislil da bo tole "swap and go" varjanta pa ni bila.
BTW koliko je smiselno uporabljat disk, ki občasno pojamra z kakšnim errorjem (recimo ko steam updata igre, ko downloadam torrent, ...) kot zunanji disk? Se običajno hitro dokončno poslovijo ali še delujejo nekaj časa? Mislil sem iz aliexpresa kupit eno ohišje, da bi star HDD uporabljal kot zunanji za kakšne nepomembne reči.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik ne dovoli inštalacije Windowsev na SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
182272 (1529) martinko18
»

Vgradnja SSD + prenos Win 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6310788 (8687) Machete
»

Prenosnik in problem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
504406 (3509) solatko
»

Prenos sistema iz HDD na SSD (stotič:)) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5716292 (9784) opeter
»

Pocasen SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
453843 (2705) AgiZ

Več podobnih tem