» »

Alternativa gmailu

Alternativa gmailu

B-king ::

Pozdravljeni,

Pred časom sem na spletnih straneh bral o alternativnem ponudniku poštnih storitev, ki prihaja iz Nemčije, in po opisu sodeč naj bi bil zelo zelo dober in predvsem varen za razliko od gmaila. Pri Gmailu me moti predvsem to, da ima vsakdo ki dela na gmailu oziroma googlu vpogled v mojo elektronsko pošto in moje zasebne pogovore. Saj ne da bi kaj skrival oziroma da bi jaz na spletu počel karkoli nezakonitega, ampak mi gre preprosto na K... ker na spletu oziroma pri VSEH Ameriških e-poštnih storitvah več ni nobene zasebnosti.
Kot že rečeno iščem ponudnika e-mail storitev, ki je alternativa gmailu. Pred časom sem, kot že rečeno, bral da obstaja en nemški ponudkik, ki skrbi za privatnost sporočil ampak sedaj ne najdem več tega imena. A lahko kdo pomaga z nasvetom oziroma imenom tega ponudnika.

hvala

RegulusDraco ::

Outlook.com
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

hellboy123 ::

GMX?

mitja_i ::

pegasus ::

fastmail.fm

Ribič ::

Jaz že leta več ne uporabljam gmaila ravno iz tega razloga.

Moji nasvet:
a) protonmail.com (Švica, zastonj)
b) countermail.com (Švedska, plačljiv)
Vse ribe so mi pobegnile!

janezvalva ::

meni je všeč tutanota, ker tudi če pošlješ email nekomu, potuje le obvestilo o mailu, ne pa vsebina
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

PrihajaNodi ::

Proton mail

Runnagain ::

uporabljam GMX.com...nemški, ki naj bi imel podatke šifrirane.

||pSyCh0| ::

še en glas za gmx ali pa web.de

Unknown_001 ::

Private mail server. Do njega pa dostopaš z Outlookom, thunderbirdom... Samo lastno domeno je treba zakupit.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Invictus ::

To je ful varno. Lastni server.

Večina jih še prav mreže ne zna nastavit...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Han ::

hellboy123 je izjavil:

GMX?
Registrierung leider nicht möglich!

Sie haben versucht, sich mit der IP-Adresse xxx.xxx.xxx.xxx
bei GMX zu registrieren.

Diese IP-Adresse ist nicht zugelassen.

Saul Goodman ::

B-king je izjavil:

Pozdravljeni,

Pred časom sem na spletnih straneh bral o alternativnem ponudniku poštnih storitev, ki prihaja iz Nemčije, in po opisu sodeč naj bi bil zelo zelo dober in predvsem varen za razliko od gmaila. Pri Gmailu me moti predvsem to, da ima vsakdo ki dela na gmailu oziroma googlu vpogled v mojo elektronsko pošto in moje zasebne pogovore. Saj ne da bi kaj skrival oziroma da bi jaz na spletu počel karkoli nezakonitega, ampak mi gre preprosto na K... ker na spletu oziroma pri VSEH Ameriških e-poštnih storitvah več ni nobene zasebnosti.
Kot že rečeno iščem ponudnika e-mail storitev, ki je alternativa gmailu. Pred časom sem, kot že rečeno, bral da obstaja en nemški ponudkik, ki skrbi za privatnost sporočil ampak sedaj ne najdem več tega imena. A lahko kdo pomaga z nasvetom oziroma imenom tega ponudnika.

hvala


stari sam tolk, govoriš neumnosti. če te zanima varnost, potem je gmail verjetno daleč pred vsemi. prav tako ne vem od kje si pobral neumnost, da lahko vsak zaposleni na googlu bere tvojo pošto. dlje od resnice praktično ne moreš biti.

ostali ponudniki so že doživljali masovne vdore, za katere te pri gmailu načeloma ne rabi skrbeti. primarno poskrbi, da tvojih mailov ne bo mogel brati sosedov mulc. To, da bo FBI v primeru štale lahko prišel do mailov velja za gmail kot gmx.

od privacy aware ponudnikov bi izpostavil protonmail.com, ki pa ima svoje omejitve (št. sporočil na dan je max 200, 500mb prostora). se splača vzet njihov plačljiv paket in si nastavit svojo domeno.

če želiš varnost, ostani v google eko sistemu. če želiš privacy, pa najprej prepričaj vse v tvojem socialnem krogu, da začnejo uporabljati alternativne rešitve, kot ti.

če namreč pošiljaš maile naslovnikom, ki gostujejo na googlovih in ostalih storitvah, nisi naredil praktično nič. ne otežuj si lajfa tam, kjer ni potrebno.

Dieu ::

Invictus je izjavil:

To je ful varno. Lastni server.

Večina jih še prav mreže ne zna nastavit...


Ja in potem furajo SMTP kar plain-text... :))
I was blind but now I see!

njyngs ::

Kaj ti pomaga selitev na ne vem kako privacy storitev, če bo pa tvoja ljubica še vedno tvoje gole slike dobivala na gmail :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Dieu ::

Nič. Sicer pa jim pri gmailu do visi za te stvari, si samo številka, ni pa jim vseeno če se razve, da njihova storitev ni tako varna kot se predstavlja. Tako da dvomim, da sami sebi v skledo pljuvajo in dovolijo zaposlenim, da brskajo po mailih. Poglej si njihove business rešitve in se vprašaj če bodo res za firbec zaposlenih reskirali vse to (ne nisi tako zanimiv).

Če se greš mutne posle potem pa niti nočeš uporabljati maila za te zadeve.

Če si slučajno paranoičen in vseeno hočeš zasebnost (in boš vztrajal pri uporabi mailov) potem pa par stvari za v razmislek: tvoj server doma ni tako varen kot si misliš, verjetno redundance ne bo, še vedno imaš probleme z dohodno pošto, ki pride plain-text, kopije mailov, ki jih prepošiljate bodo na strežnikih third party providerjev (razen če boste vsi prešaltali na tvoj strežnik+, čisto vsi), v primeru preiskave ti to bore malo pomaga, računaš da boš vložil sredstva in čas, da si urediš boljšo varnost kot jo ima nekdo, ki se s tem profesionalno ukvarja, živi od tega pa še njihov ugled je na liniji?

/thread
I was blind but now I see!

B-king ::

Saul Goodman je izjavil:

B-king je izjavil:

Pozdravljeni,

Pred časom sem na spletnih straneh bral o alternativnem ponudniku poštnih storitev, ki prihaja iz Nemčije, in po opisu sodeč naj bi bil zelo zelo dober in predvsem varen za razliko od gmaila. Pri Gmailu me moti predvsem to, da ima vsakdo ki dela na gmailu oziroma googlu vpogled v mojo elektronsko pošto in moje zasebne pogovore. Saj ne da bi kaj skrival oziroma da bi jaz na spletu počel karkoli nezakonitega, ampak mi gre preprosto na K... ker na spletu oziroma pri VSEH Ameriških e-poštnih storitvah več ni nobene zasebnosti.
Kot že rečeno iščem ponudnika e-mail storitev, ki je alternativa gmailu. Pred časom sem, kot že rečeno, bral da obstaja en nemški ponudkik, ki skrbi za privatnost sporočil ampak sedaj ne najdem več tega imena. A lahko kdo pomaga z nasvetom oziroma imenom tega ponudnika.

hvala


stari sam tolk, govoriš neumnosti. če te zanima varnost, potem je gmail verjetno daleč pred vsemi. prav tako ne vem od kje si pobral neumnost, da lahko vsak zaposleni na googlu bere tvojo pošto. dlje od resnice praktično ne moreš biti.

ostali ponudniki so že doživljali masovne vdore, za katere te pri gmailu načeloma ne rabi skrbeti. primarno poskrbi, da tvojih mailov ne bo mogel brati sosedov mulc. To, da bo FBI v primeru štale lahko prišel do mailov velja za gmail kot gmx.

od privacy aware ponudnikov bi izpostavil protonmail.com, ki pa ima svoje omejitve (št. sporočil na dan je max 200, 500mb prostora). se splača vzet njihov plačljiv paket in si nastavit svojo domeno.

če želiš varnost, ostani v google eko sistemu. če želiš privacy, pa najprej prepričaj vse v tvojem socialnem krogu, da začnejo uporabljati alternativne rešitve, kot ti.

če namreč pošiljaš maile naslovnikom, ki gostujejo na googlovih in ostalih storitvah, nisi naredil praktično nič. ne otežuj si lajfa tam, kjer ni potrebno.


Pozdravljen,

Ker si mi že odgovoril se čutim dolžnega, da ti odgovori nazaj in ti obenem zastavim par vprašanj.
Prosim odgovori mi:
- Kdaj se je pojavil ponudnik postnih storitev g-mail, oziroma po katerem dogodku?
- Kdo financira storitve g-maila?
- Zakaj ze od samega začetka ponuja nenormalno velik poštni predal?
- Zakaj je v ponudbi svojih storitev toliko boljsi (razen v ponudbi varovanja osebnih podatkov)?
- Zakaj med hekerskimi soritvami najnižja plačilna tarifa ravno za vdore v postne nabiralnike gmaila?
- Zakaj so se njihovi pogoji uporabi njihovih storitev toliko "poostrili" da te takorekoč lahko ob uporabi nekaterih besed takoj uvrstijo na tako imenovaro red listo?
- Zakaj se gmailu od leta 2014, od razkritja Edvarda Snowdna kaksne packarije dela NSA, število zasebnih uporabnikov drastično zmanjšuje?

Kar se tiče brskanja zaposlenih po gmailu pa naj povem samo to. Poleg gmaila kateri brska po vaših poatkih (seveda z vašo privolitvijo v pogojih uporabe, ko sklenete račun) brska po vasih računalnikih, če ste politično zanimniva oseba, tudi NSA, CIA in nenazadnje Microsoft...


hvala za odgovore

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: B-king ()

Mare2 ::

Jep. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Samael ::

Malce v šali, malce zares ... lahko izbiraš. Če ti je res zoprno, da imajo američani vpogled v tvoj mail lahko presedlaš na na ZOHO pa ga bodo imeli Indijci. Če ti tudi to ne diši, lahko presedlaš na odlični YANDEX in svoje podatke deliš z Rusi. V obeh primerih lahko brezplačno za email naslov uporabljaš tudi lastno domeno.

Bolj resno, v sklopu s temo pa, kot so že nekateri tu predlagali, Švicarski encrypted https://protonmail.com ali pa mogoče https://www.openmailbox.org
Pred leti je bil popularen tudi https://www.hushmail.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

B-king ::

Samael je izjavil:

Malce v šali, malce zares ... lahko izbiraš. Če ti je res zoprno, da imajo američani vpogled v tvoj mail lahko presedlaš na na ZOHO pa ga bodo imeli Indijci. Če ti tudi to ne diši, lahko presedlaš na odlični YANDEX in svoje podatke deliš z Rusi. V obeh primerih lahko brezplačno za email naslov uporabljaš tudi lastno domeno.

Bolj resno, v sklopu s temo pa, kot so že nekateri tu predlagali, Švicarski encrypted https://protonmail.com ali pa mogoče https://www.openmailbox.org
Pred leti je bil popularen tudi https://www.hushmail.com/


Pozdravljen,

Ničesar ne skrivam, ne pred Američani in ne pred Indijci vendar me moti, da kdorkoli brez mojega privoljenja pregleduje bere in prireja moje padatke oziroma stvari ki so namenjene izključno meni. S takim tempom in pritiski kot ga trenutno vrši NSA na svetovno politiko in korporacije, ni daleč čas ko bo ob nakupu televizorja pisalo "Z nakupom izdelka Soglašate s tem, da vas lahko varnostno obveščevalna služba spremlja in posluša vase pogovore s pomočjo v TV vgrajene spletne kamere"..

Ravno za Švicarje in Nemce sem slišal, da imajo najboljše zakone kar se tice varovanja osebnih podatkov, zato pa sem ravno spraševal po nemškem postnem nabiralniku :) .

Saul Goodman ::

B-king je izjavil:

Saul Goodman je izjavil:

B-king je izjavil:

Pozdravljeni,

Pred časom sem na spletnih straneh bral o alternativnem ponudniku poštnih storitev, ki prihaja iz Nemčije, in po opisu sodeč naj bi bil zelo zelo dober in predvsem varen za razliko od gmaila. Pri Gmailu me moti predvsem to, da ima vsakdo ki dela na gmailu oziroma googlu vpogled v mojo elektronsko pošto in moje zasebne pogovore. Saj ne da bi kaj skrival oziroma da bi jaz na spletu počel karkoli nezakonitega, ampak mi gre preprosto na K... ker na spletu oziroma pri VSEH Ameriških e-poštnih storitvah več ni nobene zasebnosti.
Kot že rečeno iščem ponudnika e-mail storitev, ki je alternativa gmailu. Pred časom sem, kot že rečeno, bral da obstaja en nemški ponudkik, ki skrbi za privatnost sporočil ampak sedaj ne najdem več tega imena. A lahko kdo pomaga z nasvetom oziroma imenom tega ponudnika.

hvala


stari sam tolk, govoriš neumnosti. če te zanima varnost, potem je gmail verjetno daleč pred vsemi. prav tako ne vem od kje si pobral neumnost, da lahko vsak zaposleni na googlu bere tvojo pošto. dlje od resnice praktično ne moreš biti.

ostali ponudniki so že doživljali masovne vdore, za katere te pri gmailu načeloma ne rabi skrbeti. primarno poskrbi, da tvojih mailov ne bo mogel brati sosedov mulc. To, da bo FBI v primeru štale lahko prišel do mailov velja za gmail kot gmx.

od privacy aware ponudnikov bi izpostavil protonmail.com, ki pa ima svoje omejitve (št. sporočil na dan je max 200, 500mb prostora). se splača vzet njihov plačljiv paket in si nastavit svojo domeno.

če želiš varnost, ostani v google eko sistemu. če želiš privacy, pa najprej prepričaj vse v tvojem socialnem krogu, da začnejo uporabljati alternativne rešitve, kot ti.

če namreč pošiljaš maile naslovnikom, ki gostujejo na googlovih in ostalih storitvah, nisi naredil praktično nič. ne otežuj si lajfa tam, kjer ni potrebno.


Pozdravljen,

Ker si mi že odgovoril se čutim dolžnega, da ti odgovori nazaj in ti obenem zastavim par vprašanj.
Prosim odgovori mi:
- Kdaj se je pojavil ponudnik postnih storitev g-mail, oziroma po katerem dogodku?
- Kdo financira storitve g-maila?
- Zakaj ze od samega začetka ponuja nenormalno velik poštni predal?
- Zakaj je v ponudbi svojih storitev toliko boljsi (razen v ponudbi varovanja osebnih podatkov)?
- Zakaj med hekerskimi soritvami najnižja plačilna tarifa ravno za vdore v postne nabiralnike gmaila?
- Zakaj so se njihovi pogoji uporabi njihovih storitev toliko "poostrili" da te takorekoč lahko ob uporabi nekaterih besed takoj uvrstijo na tako imenovaro red listo?
- Zakaj se gmailu od leta 2014, od razkritja Edvarda Snowdna kaksne packarije dela NSA, število zasebnih uporabnikov drastično zmanjšuje?

Kar se tiče brskanja zaposlenih po gmailu pa naj povem samo to. Poleg gmaila kateri brska po vaših poatkih (seveda z vašo privolitvijo v pogojih uporabe, ko sklenete račun) brska po vasih računalnikih, če ste politično zanimniva oseba, tudi NSA, CIA in nenazadnje Microsoft...


hvala za odgovore


sorry, sam ta vprašanja so tolk smešna, da se mi ne da na njih odgovarjat. najprej oceni svoj "threat factor", nato premisli kaj boš pridobil in kaj izgubil z uporabo xyz rešitve. v glavnem, paranojo imaš over 9000, to je pa tud vse kar je over 9000 pr teb.

Samael ::

Saul Goodman jaz ne razumem, za kaj bi se glede te teme človek pizdil oz. malodane po tleh metal. Vprašanje je kakršno pač je in alternative v sklopu tega vprašanja vsekakor obstajajo, mnogi jih celo uporabljajo in nič narobe s tem.
Glede tebe pa pač povedal si svoje mnenje, ok, vse ostalo je pa zgolj neproduktivno predrkavanje v smislu "z0mg bedni, jaz imam najdaljšega!!!". Mislim wow!
Pač, če želi iti človek iz katerega koli razloga na kakšen hushmail, protonmail ali kaj podobnega in potemtakem tu povpraša po alternativah, pa naj gre, ane? Sploh pa zakaj bi bilo to oteževanje lajfa per se? Ljudje počnemo že iz samega veselja, hobija, radovednosti, tega, onega ... tisoče stvari, ki se drugim okoli zdijo nepotrebno kompliciranje. In kaj potem - če ima človek ob tem veselje? Ali pa zgolj dober občutek ipd.

kingsix ::

B-king je izjavil:


Pozdravljen,

Ker si mi že odgovoril se čutim dolžnega, da ti odgovori nazaj in ti obenem zastavim par vprašanj.
Prosim odgovori mi:
- Kdaj se je pojavil ponudnik postnih storitev g-mail, oziroma po katerem dogodku?
- Kdo financira storitve g-maila?
- Zakaj ze od samega začetka ponuja nenormalno velik poštni predal?
- Zakaj je v ponudbi svojih storitev toliko boljsi (razen v ponudbi varovanja osebnih podatkov)?
- Zakaj med hekerskimi soritvami najnižja plačilna tarifa ravno za vdore v postne nabiralnike gmaila?
- Zakaj so se njihovi pogoji uporabi njihovih storitev toliko "poostrili" da te takorekoč lahko ob uporabi nekaterih besed takoj uvrstijo na tako imenovaro red listo?
- Zakaj se gmailu od leta 2014, od razkritja Edvarda Snowdna kaksne packarije dela NSA, število zasebnih uporabnikov drastično zmanjšuje?

Kar se tiče brskanja zaposlenih po gmailu pa naj povem samo to. Poleg gmaila kateri brska po vaših poatkih (seveda z vašo privolitvijo v pogojih uporabe, ko sklenete račun) brska po vasih računalnikih, če ste politično zanimniva oseba, tudi NSA, CIA in nenazadnje Microsoft...


hvala za odgovore


Verjetno je to vse zato, da lahko prebirajo tvoj email. Uh oh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

aerie ::

Če hočeš zasebnost, potem e-maila ne uporabljaš. Še več. Ne uporabljaš računalnika oz. ga nimaš všteganega v internete (ali kako že praviste omrežju vseh omrežij). Paziš tudi, da sosedov mulc ne snema zvoka ventilatorja na procesorju itd. Telo imej venomer ovito z alu folijo. Baje je tudi dobro hranit lastne fekalije v osebnem, varovanem prostoru in jih ne puščat v komunalno infrastrukuro, ker je možno iz njih izluščit prenekatero pomembno informacijo.

hamez66 ::

Sej ni nobenega problema, Google in CIA pač vesta "vse" podrobnosti o naših politikih in ljudeh na položajih. Pa ne samo naših, ampak tudi tistih iz drugih držav. Da bi to kdo izkoriščal, se sigurno ne more zgodit, sploh pa ne na račun ljudi.

Manu ::

@aerie

Če hočeš zasebnost, potem se boriš za zasebnost, uporabljaš produkte, ki podpirajo zasebnost, jih financiraš ... in živiš v sodobnem svetu s sodobnimi tehnologijami.

Ni se potrebno nič uklanjati prevelikemu nadzoru vladam in korporacijam in ni ti treba postati pastir nekje na robu gozda, če želiš svobodno živeti in svobodno razmišljati brez strahu, da bi nekoč nekdo neke tvoje pretekle misli in ideje uporabil proti tebi, da bi izgubil to svobodo (razen v primeru, če si storil kaznivo dejanje zoper sočloveka).
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Yacked2 ::

Zakaj pa ne pošiljaš šifriranih sporočil preko gmaila ?
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

B-king ::

Vidim, da je vecina tukaj prisotnih, ki mi je zelela pomagati, gresila bistvo to pa je, da bi jaz samo rad izvedel kdo ponuja alternativo g-mailu s poudarkom na varovanju osebnih podatkov.

Raznorazne komantarje o "paranoji" bom raje preslisal, ker ne drzijo vode. Sam zelo dobro vem, kaj je paranoja in kaj je kruta resnicnost, katere pa se na zalost velika vecina niti, sploh v EU, ne zaveda.

Kar se varnosti na gmailu tice pa napisem eno prigodo mojega zelo zelo dobrega prijatelja, kateri kljub mojim opozorilom, me pac ni poslusal. Stvar se je zgodila cca 2 meseca nazaj. Na gmail racunu, katerega geslo je vedel samo on je imel podatke svoje placilne kartive Eurocard Mastercard. Imel je stevilko racuna, stevilko kartice. Pred cca 2 meseci pa je pregledal izpisek mesecne pozabe za pretekli mesec, pa je opazil, da je nekdo z njegovega racuna v Detoidu v ZDA dvignil denar 4x po 200 usd. ... stvar je sla na policijo in so blokirali kartice ampak denarja ni vec videl... moznost vdora v domaci racunalnik so kriminalisti izkljucili, ker je imel tako programski kot hardwerski firewall in to pravilno nastavljen. Do poste gmaila pa je dostopal vedno le od doma.... toliko o varnosti g maila. Pa naj povdarim da je slo za dvig denarja za kar potrebujes tudi PIN stevilko...

Aston_11 ::

In od kje ideja, da je šlo za gmail zlorabo in da zlikovci niso prišlo do podatkov iz kje drugje?

tardusm ::

Priporočam tukaj že večkrat omenjeni protonmail.com.
V celoti E/E enkripcija je med uporabniki protonmaila, sicer pa lahko mail zaščitiš
še/tudi z geslom, ki ga poznata ti in prejemnik (npr. -> v Siol, Gmail ipd.)
Dve gesli- za strežnik in za dekripcijo. Do 500 mb zastonj (za privat rabo bi moralo biti zadosti, če malo čistiš).
Časovna omejitev hrambe mailov. Možno ga je uporabljati tudi preko Tora.

B-king ::

Aston_11 je izjavil:

In od kje ideja, da je šlo za gmail zlorabo in da zlikovci niso prišlo do podatkov iz kje drugje?


Ker je kolega imel podatke o kartici samo na gmailu in nikjer drugje. S kartico pa preko spleta sploh se ni placeval. To tezo o gmailu so mu potrdili racunalniski forenziki oziroma sluzba ki jo je narocila banka in policija, da raziscejo od kod in kako je prislo do zlorabe.

konspirator ::

--

Zgodovina sprememb…

konspirator ::

B-king
Pred cca 2 meseci pa je pregledal izpisek mesecne pozabe za pretekli mesec, pa je opazil, da je nekdo z njegovega racuna v Detoidu v ZDA dvignil denar 4x po 200 usd.

Dvignil na avtomatu ali kako ?
Brez fizične kartice v rokah ?
--

Saul Goodman ::

b-king, varnost googlovega računa v primerjavi z drugimi je top shit. če kolega ne pozna 2-stopenjske avtentikacije in dela neumnosti (kot so podatki kreditne na mailu, liek wtf?), za to ni kriv google. pač, vdor v en account ni vdor v google. preprosto je phishal geslo.

B-king ::

konspirator je izjavil:

B-king
Pred cca 2 meseci pa je pregledal izpisek mesecne pozabe za pretekli mesec, pa je opazil, da je nekdo z njegovega racuna v Detoidu v ZDA dvignil denar 4x po 200 usd.

Dvignil na avtomatu ali kako ?
Brez fizične kartice v rokah ?


Zahvaljujem se ti za poslana priporocila glede ponudnikov e-poste.

Ja ... nekdo ki je dobil podatke o kolegovi bancni kartici, je v Detroidu na bankomatu v 4 dneh dvignil 4x po 200 ameriskih dolarjev.

Fizicno kartico je moral imeti, le da je bila ponarejena, ker kolega je njegovo kartico (pravo kartico izdano s strani NLBja) imel doma v predalu.

andromedar ::

kot je že nekdo pred mano rekel, je v tem primeru skoraj sigurno šlo za vdor v računalnik. V kolikor je bil res vdor v gmail, je bil računalnik verjetno okužen s keyloggerjem ipd.
Eh?

B-king ::

andromedar je izjavil:

kot je že nekdo pred mano rekel, je v tem primeru skoraj sigurno šlo za vdor v računalnik. V kolikor je bil res vdor v gmail, je bil računalnik verjetno okužen s keyloggerjem ipd.


Racunalnik ni bil okuzen z nobenim virusom in z nobenim keylogerjem. To so potrdili racunalniski forenziki, ker so zahtevali, da prinese racunalnik k njim, zaradi morebitnega vracila denarja... denarja pa mu vseeno niso vrnili, ker so se sklicevali na to, da nebi smel imeti podatkov o bancni kartici na emailu.

andromedar ::

Saj ne vem ali se šališ ali nas samo trollaš s tem, ko dejansko verjameš, da nekdo pri Googlu prosto brska po pošti.

btw: nič ti ne pomaga še najboljši kriptiran mail ponudnik, če ga uporabljaš na Windowsih :)
Eh?

konspirator ::

Razumem da bi s podatki CC kupil nekaj online, apmak da bi dvigal iz ATM celih 800 usd, s tem da znaš:
1. dobiti info o CC iz malega morja gmail računov.
2. si fizično izdelati klon CC

Zadeva je precej čudna.

Za katero CC/banko je šlo (visa, mc, ae) ?
--

B-king ::

konspirator je izjavil:

Razumem da bi s podatki CC kupil nekaj online, apmak da bi dvigal iz ATM celih 800 usd, s tem da znaš:
1. dobiti info o CC iz malega morja gmail računov.
2. si fizično izdelati klon CC

Zadeva je precej čudna.

Za katero CC/banko je šlo (visa, mc, ae) ?


Meni osebno ni jasno kako so to izvedli. Kartica je bila Eurocard Mastercard izdana pri NLB.
4x po 200 usd pa je verjetno dvignil, ker je po mojem imel dvevni limit dviga denarja na bankomatu nastavljen na 200 usd

andromedar je izjavil:

Saj ne vem ali se šališ ali nas samo trollaš s tem, ko dejansko verjameš, da nekdo pri Googlu prosto brska po pošti.

btw: nič ti ne pomaga še najboljši kriptiran mail ponudnik, če ga uporabljaš na Windowsih :)


Glej, sam nic ne trolam in nic ne verjamem... sem samo opisal kaj se je dogodilo kolegu in kaj so rekli racunalniski forenziki...

Jst ne uporabljam Windows sistema ze kakih 12 let...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: B-king ()

XS!D3 ::

Precej večja verjetnost je, da so mu kartico nekje poskimmali.

Dieu ::

B-king je izjavil:

Saul Goodman je izjavil:

B-king je izjavil:

Pozdravljeni,

Pred časom sem na spletnih straneh bral o alternativnem ponudniku poštnih storitev, ki prihaja iz Nemčije, in po opisu sodeč naj bi bil zelo zelo dober in predvsem varen za razliko od gmaila. Pri Gmailu me moti predvsem to, da ima vsakdo ki dela na gmailu oziroma googlu vpogled v mojo elektronsko pošto in moje zasebne pogovore. Saj ne da bi kaj skrival oziroma da bi jaz na spletu počel karkoli nezakonitega, ampak mi gre preprosto na K... ker na spletu oziroma pri VSEH Ameriških e-poštnih storitvah več ni nobene zasebnosti.
Kot že rečeno iščem ponudnika e-mail storitev, ki je alternativa gmailu. Pred časom sem, kot že rečeno, bral da obstaja en nemški ponudkik, ki skrbi za privatnost sporočil ampak sedaj ne najdem več tega imena. A lahko kdo pomaga z nasvetom oziroma imenom tega ponudnika.

hvala


stari sam tolk, govoriš neumnosti. če te zanima varnost, potem je gmail verjetno daleč pred vsemi. prav tako ne vem od kje si pobral neumnost, da lahko vsak zaposleni na googlu bere tvojo pošto. dlje od resnice praktično ne moreš biti.

ostali ponudniki so že doživljali masovne vdore, za katere te pri gmailu načeloma ne rabi skrbeti. primarno poskrbi, da tvojih mailov ne bo mogel brati sosedov mulc. To, da bo FBI v primeru štale lahko prišel do mailov velja za gmail kot gmx.

od privacy aware ponudnikov bi izpostavil protonmail.com, ki pa ima svoje omejitve (št. sporočil na dan je max 200, 500mb prostora). se splača vzet njihov plačljiv paket in si nastavit svojo domeno.

če želiš varnost, ostani v google eko sistemu. če želiš privacy, pa najprej prepričaj vse v tvojem socialnem krogu, da začnejo uporabljati alternativne rešitve, kot ti.

če namreč pošiljaš maile naslovnikom, ki gostujejo na googlovih in ostalih storitvah, nisi naredil praktično nič. ne otežuj si lajfa tam, kjer ni potrebno.


Pozdravljen,

Ker si mi že odgovoril se čutim dolžnega, da ti odgovori nazaj in ti obenem zastavim par vprašanj.
Prosim odgovori mi:
- Kdaj se je pojavil ponudnik postnih storitev g-mail, oziroma po katerem dogodku?
- Kdo financira storitve g-maila?
- Zakaj ze od samega začetka ponuja nenormalno velik poštni predal?
- Zakaj je v ponudbi svojih storitev toliko boljsi (razen v ponudbi varovanja osebnih podatkov)?
- Zakaj med hekerskimi soritvami najnižja plačilna tarifa ravno za vdore v postne nabiralnike gmaila?
- Zakaj so se njihovi pogoji uporabi njihovih storitev toliko "poostrili" da te takorekoč lahko ob uporabi nekaterih besed takoj uvrstijo na tako imenovaro red listo?
- Zakaj se gmailu od leta 2014, od razkritja Edvarda Snowdna kaksne packarije dela NSA, število zasebnih uporabnikov drastično zmanjšuje?

Kar se tiče brskanja zaposlenih po gmailu pa naj povem samo to. Poleg gmaila kateri brska po vaših poatkih (seveda z vašo privolitvijo v pogojih uporabe, ko sklenete račun) brska po vasih računalnikih, če ste politično zanimniva oseba, tudi NSA, CIA in nenazadnje Microsoft...


hvala za odgovore


- Kdaj se je pojavil ponudnik postnih storitev g-mail, oziroma po katerem dogodku?
Pojma nimam.

- Kdo financira storitve g-maila?
Google zato pa imaš ADSe tam in možnost nadgradnje na plačljivo verzijo.

- Zakaj ze od samega začetka ponuja nenormalno velik poštni predal?
Ker imajo dovolj kapacitet in ker oversellajo, zagotovo si ne morajo privoščiti, da lahko vsi nafilajo vse mailboxe do konca.

- Zakaj je v ponudbi svojih storitev toliko boljsi (razen v ponudbi varovanja osebnih podatkov)?
Redundanca, zanesljivost (izpadi so minimalni, da jih prešteješ na prste ene roke) in če hočeš zanesljivo dostavo v inbox (ne spambox) ti je gmail prva izbira, predvsem zato ker so tako veliki, da jih nihče ne upa blacklistati.

- Zakaj med hekerskimi soritvami najnižja plačilna tarifa ravno za vdore v postne nabiralnike gmaila?
Ker maili navadnih uporabnikov niso kaj dosti vredni, povrh tega je iz vidika dostopa problem 2 step verification in omejitve na IP.

- Zakaj so se njihovi pogoji uporabi njihovih storitev toliko "poostrili" da te takorekoč lahko ob uporabi nekaterih besed takoj uvrstijo na tako imenovaro red listo?
Ker nočejo odgovarjati za tvoje nečednosti? Verjamem, da NI PONUDNIKA storitve, ki bo prevzel odgovornost za kazniva dejanja svojih uporabnikov (v svojo škodo).

- Zakaj se gmailu od leta 2014, od razkritja Edvarda Snowdna kaksne packarije dela NSA, število zasebnih uporabnikov drastično zmanjšuje?
Vir?

B-king je izjavil:

Vidim, da je vecina tukaj prisotnih, ki mi je zelela pomagati, gresila bistvo to pa je, da bi jaz samo rad izvedel kdo ponuja alternativo g-mailu s poudarkom na varovanju osebnih podatkov.

Raznorazne komantarje o "paranoji" bom raje preslisal, ker ne drzijo vode. Sam zelo dobro vem, kaj je paranoja in kaj je kruta resnicnost, katere pa se na zalost velika vecina niti, sploh v EU, ne zaveda.

Kar se varnosti na gmailu tice pa napisem eno prigodo mojega zelo zelo dobrega prijatelja, kateri kljub mojim opozorilom, me pac ni poslusal. Stvar se je zgodila cca 2 meseca nazaj. Na gmail racunu, katerega geslo je vedel samo on je imel podatke svoje placilne kartive Eurocard Mastercard. Imel je stevilko racuna, stevilko kartice. Pred cca 2 meseci pa je pregledal izpisek mesecne pozabe za pretekli mesec, pa je opazil, da je nekdo z njegovega racuna v Detoidu v ZDA dvignil denar 4x po 200 usd. ... stvar je sla na policijo in so blokirali kartice ampak denarja ni vec videl... moznost vdora v domaci racunalnik so kriminalisti izkljucili, ker je imel tako programski kot hardwerski firewall in to pravilno nastavljen. Do poste gmaila pa je dostopal vedno le od doma.... toliko o varnosti g maila. Pa naj povdarim da je slo za dvig denarja za kar potrebujes tudi PIN stevilko...


Sej imaš alternative, meni je bil protonmail všeč. Vprašanje pa je koliko se tem manjšim ponudnikom gleda pod prste, kako hitro uspejo afere "zatapkati", etc.
I was blind but now I see!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dieu ()

Dieu ::

B-king je izjavil:

konspirator je izjavil:

Razumem da bi s podatki CC kupil nekaj online, apmak da bi dvigal iz ATM celih 800 usd, s tem da znaš:
1. dobiti info o CC iz malega morja gmail računov.
2. si fizično izdelati klon CC

Zadeva je precej čudna.

Za katero CC/banko je šlo (visa, mc, ae) ?


Meni osebno ni jasno kako so to izvedli. Kartica je bila Eurocard Mastercard izdana pri NLB.
4x po 200 usd pa je verjetno dvignil, ker je po mojem imel dvevni limit dviga denarja na bankomatu nastavljen na 200 usd

andromedar je izjavil:

Saj ne vem ali se šališ ali nas samo trollaš s tem, ko dejansko verjameš, da nekdo pri Googlu prosto brska po pošti.

btw: nič ti ne pomaga še najboljši kriptiran mail ponudnik, če ga uporabljaš na Windowsih :)


Glej, sam nic ne trolam in nic ne verjamem... sem samo opisal kaj se je dogodilo kolegu in kaj so rekli racunalniski forenziki...

Jst ne uporabljam Windows sistema ze kakih 12 let...


Torej če prav razumem:

- tip je imel račun in MC pri NLB.
- lepega dne opazi, da mu manjka 2x 200 USD in prijavi na banko te transakcije (ne ve od kod in kaj so se zgodi)
- nato banka zahteva njegov prenosnik? kako so sploh vedeli da ima PC in gmail?
- in potem gre banka delat forenzično analizo?

sicer še nisem imel takšne prigode ampak se mi vseeno sliši fenomenalno.

B-king je izjavil:

andromedar je izjavil:

kot je že nekdo pred mano rekel, je v tem primeru skoraj sigurno šlo za vdor v računalnik. V kolikor je bil res vdor v gmail, je bil računalnik verjetno okužen s keyloggerjem ipd.


Racunalnik ni bil okuzen z nobenim virusom in z nobenim keylogerjem. To so potrdili racunalniski forenziki, ker so zahtevali, da prinese racunalnik k njim, zaradi morebitnega vracila denarja... denarja pa mu vseeno niso vrnili, ker so se sklicevali na to, da nebi smel imeti podatkov o bancni kartici na emailu.


Kaj pa če je imel več računalnikov, gmail na telefonu, etc, etc... sploh pa me preseneča, da je samo PIN in št računa dovolj, ne poznam pa CC sistema v detajle.
I was blind but now I see!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dieu ()

Macketina ::

Pozna kdo kak dober self-hoster webmail?
SquirrelMail je ostal nekje v 1997, RoundCube pa v 2002 - s tem da oba poklekneta pri malo večjem številu mailov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Macketina ()

Dieu ::

I was blind but now I see!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dieu ()

c3p0 ::

B-king je izjavil:

Pred cca 2 meseci pa je pregledal izpisek mesecne pozabe za pretekli mesec, pa je opazil, da je nekdo z njegovega racuna v Detoidu v ZDA dvignil denar 4x po 200 usd. ... stvar je sla na policijo in so blokirali kartice ampak denarja ni vec videl... moznost vdora v domaci racunalnik so kriminalisti izkljucili, ker je imel tako programski kot hardwerski firewall in to pravilno nastavljen. Do poste gmaila pa je dostopal vedno le od doma.... toliko o varnosti g maila. Pa naj povdarim da je slo za dvig denarja za kar potrebujes tudi PIN stevilko...


Mislim, da jih malo kotališ... Pred phishingom ni nikoli 100% zaščite, sploh pa goli požarni zid ne brani pred tem. Da ima doma kak security appliance, je še bolj neverjetno.

Drugo, ko so meni pred leti zlorabili CC, sem ves denar dobil povrnjen. Moral sem izpolniti nek obrazec z lažnivimi transakcijami in to je bilo to. Mesec, dva in denar je bil nazaj. So zavarovani v te namene.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ProtonMail.com

Oddelek: Omrežja in internet
365258 (1134) Boobiz

To uporabniško ime je že zasedeno..

Oddelek: Loža
224082 (2056) Ganon
»

Gmail

Oddelek: Pomoč in nasveti
475907 (4118) tattoo
»

Vdor v gmail?

Oddelek: Pomoč in nasveti
378315 (7689) ttommy

Več podobnih tem