» »

Problem z grafičnimi gonilniki

Problem z grafičnimi gonilniki

drn0s ::

Živjo,

imam en problem. Pred dnevi se mi je sredi belega dne na zaslonu prikazala siva slika z navpičnimi črtami. Resetiral sem pc, vse se je normalno loadalo do logota od windowsov, potem pa črna slika. Šel sem v safe mode in tam dela vse normalno. Izbrisal sem grafične gonilnike z Display driver uninstaller, inštaliral na novo gonilnike in spet črn zaslon po tem ko se windowsi zloadajo.

Edini način da pridem v windowse v normalni način, je da izbrišem gonilnike in pustim, da windowsi inštalirajo generične gonilnike. Preveril sem z windows file checker če je kak poškodovan sistemski fajl, pa je vse ok.

pred tem dogodkom nisem dolgo časa ničesar inštaliral, izbrisal, nič. niti nobenega windows updejta nisem namestil pred tem. Ima kdo kako idejo kaj je narobe?

specs:
windows 7 pro
radeon r9 270
asus b75m-1
pentium g2130

dxx ::

Sprobaj R9 270 v drugem računalniku.
Napajalnik je pa ...?

Han ::

Lahko je defekt na grafični... Katero model točno imaš?

drn0s ::

Grafična dela normalno. Problem se pojavi, ko inštaliram gonilnike. Potem se prikaže črn zaslon pri loginu. Model je Gigabyte radeon r9 270 windforce

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drn0s ()

GupeM ::

Ni rečeno, da grafična dela normalno. Neinštalirani driverji ne izkoristijo grafične v celoti. Ko driverje inštaliraš, se omogoči uporaba tistega dela grafične, ki je lahko fuč. Najbolje, da poskusiš z isto grafično na drugem računalniku. Mogoče tudi z drugim napajalnikom na istem računalniku. Lahko je tudi napajalnik problem.

drn0s ::

napajalnik je corsair cx750m

konspirator ::

Katero verzijo gpu šoferjev si namestil ?
Če zadnjo, poskusi s starejšo.

zadnji
http://support.amd.com/en-us/download/d...

starejši
http://support.amd.com/en-us/download/d...


Gpu je koliko stara ?
Preveri delovanje gpu na drugem računalniku.
--

Zgodovina sprememb…

drn0s ::

probal sem najnovejše šoferje, probal sem 3 leta staro verzijo... nič ne dela.
kupil sem jo rabljeno kaki 2 leti nazaj. mislim da bom res moral preverit na drugem pc-ju.

ST-777 ::

drn0s je izjavil:

napajalnik je corsair cx750m
Morda je vzrok težav v napajalniku.

"CORSAIR CX-M series CX750M ...Received defective unit -- and it wasn't immediately obvious. ... Before I had added the discrete graphics card and was running on integrated graphics the unit had only a very slight coil whine at all times, which led me to falsely think that the unit was not defective." https://www.newegg.com/Product/Product....

gddr85 ::

fuč gpu, se mi je par dni nazaj isto zgodilo, isti simptomi..

mtosev ::

itak, da je kriva grafa, če dela na generičnem driverju to nič ne pomeni.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Riff ::

jst tud pravim grafična, rešitev je peka ali da se segreje samo jedro grafične z toplotno pištolo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gonilniki ne delujejo

Oddelek: Pomoč in nasveti
111204 (1084) shadeX
»

Težave z R9 290

Oddelek: Pomoč in nasveti
386004 (5109) Napajalc
»

Problem z grafično HD 5870

Oddelek: Pomoč in nasveti
12957 (841) techsloth
»

Video editing - artefakti - katastrofa!

Oddelek: Pomoč in nasveti
302822 (2168) einstein :P
»

štekanje grafične

Oddelek: Pomoč in nasveti
171336 (1056) leopold

Več podobnih tem