» »

Povezava do datoteke na googl drive.

Povezava do datoteke na googl drive.

Kunte ::

Na strežnik kjer imam gostovanje sem naložil zip datoteko (slike)velikosti 350mb. Ker je precej uporabnikov vleklo datoteko iz strežnika sem porabil nekakšno omejitev prometa in tudi spletna stran se je podrla. Najprej sem datoteko z slikami naložil na google drive vendar mi je nekaj uporabnikov sporočilo ,da zaradi različnih vzrokov ne morejo priti do slik. Zanima me kako zapisati link na spletni strani,da bi se z klikom na povezavo takoj začel prenos datoteke z google drive?
LP Kunte

Stari89 ::

Desni gumb > get shareable link?

A med različne vzroke spada tudi nesposobnost klika na "download" gumb v zgornjem desnem kotu? Tu ti namreč živ bog ne bo pomagal. Google zaradi varnostnih razlogov direktnega downloada ne omogoča. Če bi kak 3rd party servis to omogočal, bi sami sebe zaklali s prenosom, saj bi morali reči sami hostat oz. bi moral it promet preko njih (da o zasebnosti ne začnem).

Pa še citat profesorja iz FRIja: "Nikoli ne podcenjujte bandwidtha kombija, napolnjenega z disketami."

Ne mi zamerit sitnosti in lep pozdrav.

EDIT:
Baje je včasih obstajala metoda, ampak meni sedaj ni uspelo. Morda boš imel več sreče: Link
Poročaj! :) LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stari89 ()

Kunte ::

Obstaja še kakšna druga preprosta rešitev, da uporabniku nebi bilo treba vpisovati nobenih podatkov razen klika na link?Ker uporabniki nimajo nekega računalniškega znanja. Razmišljam da bi na svojem računalniku postavil server, kjer bi datoteko gostil kakšen mesec in na spletno stran dal samo link do datoteke.
LP Kunte

AmokRun ::

Google photo in šeraš link do albuma.

Kunte ::

Pom pogledal če mi odgovarja.
LP Kunte

Stari89 ::

Na Dropbox maš 2GB zastonj. Lahko share-aš link, ki ima na koncu url-ja parameter ?dl=0. 0 spremeniš v 1 in imaš zadevo rešeno. Recimo:
https://www.dropbox.com/s/12341234/moje_slike.zip?dl=1

LP

donvito ::

Saul Goodman ::

Tudi na google drive se očitno da, ravnokar sem potegnil 3x 300mb fajle le s klikom na public download link.

BivšiUser2 ::

Sorry za spam, ampak obstaja tudi kakšna P2P rešitev?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

AStrukelj ::

Od P2P rešitev se meni zdi najboljši in najenostavnejši reep.io
Je pa to za bolj kratkoročne zadeve. Drugače pa torrent.

Zgodovina sprememb…

Kunte ::

Uprabil em idejo , ki mi jo je dal Stari89 vendar nekaj uporabnikov še vedno ne more do slik.
LP Kunte


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dropbox, Onedrive, Google drive,...? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7614700 (8275) crniangeo
»

Dober cloud backup (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
8417402 (8554) dunda
»

Google Drive vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
174111 (3016) dejanhb
»

Kako:Link na namizju, ki datoteko kopira na USB ključ

Oddelek: Programiranje
262799 (2296) sloxl8
»

Spletni bralnik excel dokumentov

Oddelek: Programiranje
242697 (2265) b3D_950

Več podobnih tem