» »

UVI Chair mnenja?

UVI Chair mnenja?

«
1
2

The Player ::

Pozdrav vsem!

Nekaj časa nazaj, sem med brskanjem po slo-techu zasledil reklamo za UVI Chair.

Seveda, me je stvar nemudoma pritegnila, ker naj bi bil stol slovenskega porekla in sem kliknil na reklamo (čeprav ponavadi ne klikam).

Sedaj sem naredil hitri google search in razen visokih cen in trgovin, ki prodajajo te stole, nisem dobil nikakršnih konkretnih informacij. Vedno so mi bili zanimivi izdelki/podjetja, ki so postala znana čez noč.

Zanima me, ali ima kdo kakšne konkretne izkušnje s temi stoli? Ali je primerljiv s spinalisom, kar se tiče zdravja sedenja ali je to le še en dizajnerski izdelek, ki je lep in drag, a neudoben in nezdrav? Priporočate ali odsvetujete nakup in zakaj? Kakšno je vaše mnenje?

Še njihova spletna stran, če se komu ne bo dal googlat :):
https://uvichair.com/

DrSergioDJ ::

Od kje ti ideja, da so UVI stolu postali znani čez noč? Kje vidiš povezavo med UVI stoli (k zgledajo kot le še eni wannabe "office racer" stoli) in Spinalisom?
...

The Player ::

DrSergioDJ je izjavil:

Od kje ti ideja, da so UVI stolu postali znani čez noč? Kje vidiš povezavo med UVI stoli (k zgledajo kot le še eni wannabe "office racer" stoli) in Spinalisom?


Ne vem, zato pa sprašujem/iščem informacije. Glede na to, da google ne najde kakšnih bolj konkretnih informacij je to prvi vtis, ki ga dobi povprečen uporabnik. Sem jim naredil krivico?

Spinalis sem navedel kot primer, ki je postal zelo znan po tem, da ga kupujejo ljudje, ki želijo zdravo sedeti. Seveda sem vse lepo napisal v prejšnjem postu, tako, da mi tole odgovarjanje nebi bilo potrebno.

krefi ::

sem pred nakupom stola uvi chair devil zanima me vase mnenje in ce ga kdo uporablja ?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

MaliJanez ::

krefi je izjavil:

sem pred nakupom stola uvi chair devil zanima me vase mnenje in ce ga kdo uporablja ?


imam devil red in morem rečt da je super stol. Udobno je za sedet, naslonjala za roke si lahko nastavljaš, višino in kot pod kakšnim hočeš da stoji. Glavno naslonjalo se da nastavljat za 90 stopinj, da je čisto vodoravno. Pa nosilnosti imajo dosti več kot kakšen DX racer ali kaj podobnega. Vzel sem ga, ker se mi je barvna shema dopadla, gre dobro poleg mojega setupa in ni pretirano drag(230EUR).

Zgodovina sprememb…

rdecaluc ::

Imam model Back in black. Meni je zelo udoben.
Est modus in rebus. ,typos

lojz123 ::

Na t2 kupil po znižani ceni moder stol
Prvo kar me je zmotilo da na embalaži piše MADE IN CHINA
Montaža je enostavna, stol pa trd razen naslonjal za roke kar robusten ter kičastega izgleda.
Po 2 tednih uporabe se mi ne zdi kaj posebnega recimo soliden stol.
Všeč so mi naslonjala za roke ki se dajo nastavljat v vse strani.
Redna cena krepko previsoka z popustom za 180 EUR bi rekel zadovoljiv nakup.

Map ::

Hvala vama za tole - sem ga nameraval vzet cez kak mesec, ko bodo popusti.

Kaj so dobre alternative?

Map ::

Bom še enkrat vprašal za mnenje, ker se moder stol trenutno dobi za 200EUR oz. še kak euro manj in tako nizkih cen nisem pricakoval.

Torej, je za tak denar to že dober nakup ali naj raje vzamem alternativo, in če, kakšno?

rdecaluc ::

Najprej se na en tak stol vsedi in sprobaj.

Dizaj je bolj ali ne pri vseh enak. Razlika je v materialih, vzmeti (koliko kg nosi), ter nastavljivosti.

Men je moj okej. Sedim normalno in mi do sedaj ne povzroča nikakršnih bolečin. Ne uporabljam tiste blazine. Ma "školjka" sedišče (kot v dirkalnikih) in vsem to ni všeč, namreč ne moreš se afnat po stolu potem.

Sprobaj pred nakupom!

Lp
Est modus in rebus. ,typos

Map ::

Sem se na hitro usedel na enega podobnega v BB, ni pa bil Uvi. Takrat mi je bil vsec, ampak se to tezko oceni v teh par minutah, ce se tezave zacnejo po daljsem casu sedenja ali celo po par tednih.

LeQuack ::

Zakaj pa se ne bi kleni Slovenci zbrali in začeli sami delati stole, imamo na pretek lesa in druge materiale, sama izdelava stola pa tudi ni neka znanost, torej zakaj je vse na kitajskem narejeno?
Quack !

bajsibajsi ::

@LeQuack
Ker se les raje proda v Avstrijo in potem kupi (drage) izdelke.

LeQuack ::

Ja ampak tudi Avstrijci ne delajo stolov, ker jih uvozijo prav tako iz Kitajske.
Quack !

vander ::

Odločam se za nakup UVI Chair Gamer stola in bi prosil za še kakšno mnenje.

SlimDeluxe ::

Katerega si kupil in koliko kg imaš?
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Ijus ::

no potem se je stvar rešila zelo preprosto in pohvalno.
dobil sem nadomestno nogo. vprašal sem kar uvi chair firmo.
so mi poslali po pošti z odkupnino.

s tem sem se tudi izognil nepotrebni birokraciji in čakanju s strani telekoma - če bi probal upoštevati garancijo.
hitreje in enostavneje.

lahko pohvalim uvi chair firmo glede cene noge.

vendar, da se razumemo, stol je še vedno precenjen.
ter do kar precejšnje mere šlampasto narejen glede na ceno.

lp.

krefi ::

nevem kako se imenuje ta rdeci . mam pa 90 kg ter brat ki ga vecina casa uporablja 70
razmislam da bi uveljavil garancijo samo nvem kje mam papirje
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Ijus ::

temu stolu se reče devil red.

SlimDeluxe ::

Aja, pa ta sploh ni poceni... Definitivno za uveljaviti garancijo.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Buggy ::

@shintaro: Tale stol iz Lesnine zgleda res zanimiv tako cenovno kot estestko.

Ce si si ga morda ogledal v zivo, bi mi znal povedati ali to kar pod opisom stola pise (funkcija zaustavitve: da) pomeni, da lahko kolescka zaklenes?

Je umetno usnje samo na zadnji strani stola ali tudi na naslonu za hrbet in stranskih ojacitvah sedalnega dela?

TNX

shintaro ::

Buggy je izjavil:

@shintaro: Tale stol iz Lesnine zgleda res zanimiv tako cenovno kot estestko.

Ce si si ga morda ogledal v zivo, bi mi znal povedati ali to kar pod opisom stola pise (funkcija zaustavitve: da) pomeni, da lahko kolescka zaklenes?

Je umetno usnje samo na zadnji strani stola ali tudi na naslonu za hrbet in stranskih ojacitvah sedalnega dela?

TNX

naročil sem ga včeraj. Dobim ga jutri (čeprav mi je pisalo v mailu da danes) in ti lahko iz prve roke vse povem, se vrnem jutri ko ga sestavim in ti povem moje mnenje plus kar si vprašal. še kako hitro sliko

usnje se mi zdi da je samo na sedelnem delu , nism siguren , bom videl jutri.

Nisem šel v salon, sm kr prek neta naroču. Poznam pa eno k dela v lesnini k je ful simpatična pa me je tko naneslo na njihovo spletno stran pogledat.
Se vrnem jutri z odgovorom
i9 7900X / 16gb / ssd PCIe 3.0x4 500gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

SlimDeluxe ::

Meni noben leder ne odgovarja za sedenje... Zato imam naciljano "back in black" varianto, ki je AFAIK eden redkih s tekstilom (ne samo uvi, ampak sploh)
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

shintaro ::

Buggy je izjavil:

@shintaro: Tale stol iz Lesnine zgleda res zanimiv tako cenovno kot estestko.

Ce si si ga morda ogledal v zivo, bi mi znal povedati ali to kar pod opisom stola pise (funkcija zaustavitve: da) pomeni, da lahko kolescka zaklenes?

Je umetno usnje samo na zadnji strani stola ali tudi na naslonu za hrbet in stranskih ojacitvah sedalnega dela?

TNX

hello.

ne morem ti dat še dokončnega mnenja.. koleščka ne moreš zakletni. Lahko pa štimaš vertikalno in diagonalno oporo rok. Lahko poljubno si štimaš naslonjalo. Gre tudi do 90% dol.
Kvaliteta se mi zdi res dobra. ker je samo 200€, sem poskušal ugotovit kje so šparali in po sestavljanju ne ugotovim.

Material = sedelni del isto kot vse ostalo, torej verjetno vse usnje.

Ej, za to sestavit kaj bolj lahkega še nism sestavljal. lažje k lego kocke, vse logično in enostavno.

Lej kaj celo dobiš zraven,



Ena glavnih stvari meni osebno pa je, estetsko je res lep. Zelo lepa zadeva. če si želiš sliko povej pa bom ga slikal kako stoji v setupu
i9 7900X / 16gb / ssd PCIe 3.0x4 500gb

Buggy ::

Super! Najlepsa hvala za info in obilo uzitkov na njem ti zelim ;)

Trololololo1 ::

Že cca. 1 leto uporabljam Devil red UVI chair. Do nakupa tega stola sem imel veliko jysk pisarniških stolov, ki niso nikoli zdržali več kot 3/4 leta. Imam cca 113 kg in sedim na stolu 10 ur+ dnevno. Pena je še OK, škripa občasno(me ne moti), do zdaj se še ni nič zlomilo.
Edina stvar, ki sem jo menjal so naslonjala za roko, ker mi je pena zgoraj popokala(pena je popokala v nekaj mesecih tudi na novih naslonjalih(cenena izdelava)).
Stol ni najcenejši in ni najdražji... Za 200-300€ je bolj kvalitetnih stolov malo oz. jih ni.

Ijus ::

je izjavil:

Tudi tile so na voljo s tekstilom. Sam ga imam in je moje mnenje, da izgled bolš kot dejansko je. :)
Očitno je za kvaliteten stol 200€ premalo.


uuuuu! torretta-black - kva je hud!

SlimDeluxe ::

Na eigre.si imajo akcijo, sem naročil "back in black" (menda edini njihov tekstilni stol) za 206€ in dobiš zraven še FIFA 18 za PS4, torej mogoče 30€ "cashbacka" ali pa darilo za kakšnega mulca :)
https://eigre.si/konecsole/uvi-chair-ba...
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

extr3m3 ::

Pa je stol vreden tega denarja??
o_O

SlimDeluxe ::

Po prebranem na netu so mnenja načeloma pozitivna... Sicer bom videl ko pride. Nočem biti prasec, ampak če bo res katastrofa, ga imam pravico vrniti brez razloga, ker gre za prodajo na daljavo in ga lahko preizkusiš v meri, kot bi to lahko naredil v trgovini.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Skyman ::

Brat je pred cca 1 tednom vzel preko eigre uvi chair UVI Chair Sport XL Blue gaming pa dejansko je kar soliden stol,pravi da ga tudi po vec urah ne moti in lahko brez problema sedi.Je pa res da tudi zase nekaj podobnega iscem.Ker sem kar velik mi je ta xl verzija vsec,glede na ostale firme ala dxracer oz podobne dobis za "XL" velikost kar 2x ceno tega.Za to ceno 280€ je solidna roba

Ijus ::

SlimDeluxe je izjavil:

Po prebranem na netu so mnenja načeloma pozitivna... Sicer bom videl ko pride. Nočem biti prasec, ampak če bo res katastrofa, ga imam pravico vrniti brez razloga, ker gre za prodajo na daljavo in ga lahko preizkusiš v meri, kot bi to lahko naredil v trgovini.


ja sam kaj ko ga sestaviš? ne? drugač ga ne moreš probat. kaj pol? ga boš lahko vrnil?
sej ni tolk švoh ta UVI chair. jst mam red devil pa je dober. načeloma ni nič kaj resnega narobe. moti me sam to k piše da ma nosilnost do 185kg a moja zadnjica ki nosi 150kg ne paše glih not. sem rabil ene dva tedna da se je stol prilagodil. - tista obstranska zadeva ob nogah. te stoli so full lepi. sam ko boš dobil paket boš videl da je res made in china. res kr neki. šalabajzersko za ta denar. boš videl. lol no.

SlimDeluxe ::

Glede vračila np, saj ga lahko razstaviš nazaj. Ni nobenega potrošnega materiala ali pečata, ki bi se uničil in s tem onemogočil vračilo.
Ampak silno upam, da bo izpolnil pričakovanja.
@kurjač, koliko kg pa imaš, če ni skrivnost? :)
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

kurjač ::

Ni skrivnost. 120kg
Pa Abraham je že mimo:)

freesty ::

Bom si kr tole temo mal sposodu, ker verjamem, da ste fantje tut druge opcije pregledal.

Skratka iscem en stol, ki je udoben za sedet. Rad bi pa imel ravno peno, ter debelo peno, kjer se sedi. Torej ti gamerski odpadejo.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

mAXTER ::

Da malce obudim temo...si kdo lasti dotični model in ali se splača zadevo nabavit za slabih 100€? Mogoče kakšen predlog alternative? Mora pa imeti zadeva nosilnost vsaj 130kg.

UVI CHAIR HERO RED

freesty ::

Mislim, da enak model prodajajo tudi pod drugo znamko. Sumim, da gre za identicen stol z drugacnim brandingom. Mislim, da lahko prihranis par eur na ta racun. Preveri Ikea, jysk, momax..
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

GR2 ::

Jaz imam točno tega.
Najprej moraš počakat kakšna 2 tedna, da se poleži tista dvignjena pena na sredini, ker prideta robova ravno na sredino stegen, tako da moraš sprva sedeti bolj razkoračeno.
Problem sem imel še z vijaki, ki so se odtegovali. Sem dal potem vmes tiste zobate podložke, ki so na sliki za sestavo, ampak jih na žalost ni zraven. Od takrat stol redkokdaj odda kak zvok od sebe.
Problem je še, da je hrbtni del nagnjen preveč nazaj. Za gledanje filmov je sicer ravno idealni nagib, za delo pa ne. Bi moral imeti nastavljiv naklon.
Ni pa tudi za gledanje filmov najbolj primeren, ker ne moreš nasloniti glave, da bi jo spočil. Razen če se spraviš tolk naprej, da imaš potem hrbet v zraku.
Tako da jaz čakam, da pridem do denarja za takega:
https://secretlab.eu/collections

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

Skyman ::

Cas za menjavo stola je prišel po 15 letih gledal sem tudi omenjeni secretlab....si ga kdo lasti izkušnje bi bile priprocljive
Hvala

smacker ::

Ja, mam Titan softweave, toplo priporočam.

Skyman ::

Koliko casa cakas glede na dobavo...Tudi jaz si ogledujem titan,samo mislim da glede na mojih 188cm bo bolj XL TItan,kg mi je 180kg prevec,le zdi se mi da je navadni titan malo premali,in da bi glavo dobil na rob vrha stola

smacker ::

Jaz sem počakal, da je bil 'in stock', prišel je pa v 1 tednu. Meni se Titan zdi kar ogromen, redki stoli so večji. Jaz z 180cm mam še nekaj rezerve - vrh glave je približno poravnan z vrhom stola, glava pa počiva ene 4-5cm pod vrhom. XL ma pa samo 1cm višje hrbtišče, ne vem če je vreden razlike.

Skyman ::

Sj naroci se samo preko https://secretlab.eu/ ali je se kaka druga stran vrjetno druge "strani" ne prodajajo...

Titan se tudi meni zdi ogromen,samo gled na 188cm svojih sem razmislal da bi mi bil mogoce "navadni" Titan premalu sploh ko sem vceraj malo brskal po youtube in naletel na te dva videja.Sam ko dam na njihovi strani da si poiscem primeren stol vpisem cm ter kg mi priporoca titan ter Xl verzijo titana.Je pa res da navadni titan je 175-200cm oni pa 180-208cm dejansko v obeh primerih padem notri edino kar titan xl ima mali siroko "školjko hrbta ter pri stegnih je malo širši


Res da jih ima 195cm cca 7cm vec od mene in ko je sedel na titanu ima vrh glave na zatilju zato sem pac malo studiral da bi XL vzev da bi imel lepo glavo podprto

Tudi ta video ko sem ga zasledil se mi zdi da pri svojih 185cm lepše sedi na titanu xl kot na samem titan

smacker ::

Kolkor vem je samo pri njih možno naročit. Se trudijo za stranke in nočejo, da jim nesposobni posredniki delajo anti reklamo.
Ko sem jaz izbiral še niso meli XL, tako da nisem imel te dileme. Če maš raje več lufta, pol pač vzemi XL. Pomoje z nobenim ne boš falil.
Mam še refferal za -20€ od mojega nakupa, če boš slučajno rabil, piši na ZS.

dolenc ::

Kolk se pa kej potite v teh stolih?

smacker ::

Na softweave (tkanina) nič. Je material, ki ne vpija tekočine, zato tudi ne pušča sledi znoja.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri pisarniški stol kupiti

Oddelek: Loža
93546 (1218) kuall
»

Izkušnje z gamerskimi stoli

Oddelek: Kaj kupiti
4410344 (5934) kixs
»

Računalniški stol

Oddelek: Pomoč in nasveti
243745 (2973) Unilseptij
»

Udoben stol za večurno delo

Oddelek: Pomoč in nasveti
315330 (1885) U2ros

Več podobnih tem