» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
154 / 190
»»

matobeli ::

Sam ekstra zaračunajo, pa vse banke ne podpirajo instant sepa.

gansta ::

Dve vprašanji:

1) lahko sedaj s prozorno kartico normalno plačuješ cestnine na Hrvaškem (brez pina in da ti jo ne "pogoltne") ?

2) je kdo nakazoval na n26 račun kaj več denarja (par k€) in nato naprej preko UPN na druge TRR, vse "BP"?

jabe ::

1) ne vem
2) komot

peter2919 ::

1. da (testirano pred par tedni)
2. da

kljuc ::

1. prejšnji teden je normalno šlo plačat in je ni pogoltnilo.

gansta ::

Super novice, vem da so bile nekoč težave in sem vedno plačeval z ostalimi karticami, sedaj bi pa naslednjič prav z N26 :) Predvidevam, da ob tem ni potrebno PIN-a?

kljuc ::

Ne, PIN-a ni potrebno vpisovati.

kixs ::

So kaj posodobili povezavo med N26 in CSD? Prejsnja leta si moral posiljati o stanju na racunu. Letos pa me niso se nic kontaktirali za stanje.

GupeM ::

Mislim, da to niti nima več veze, ker se premoženje ne upošteva več pri določitvi cene vrtca/otroškemu dodatku. Ali je bil to le predlog, pa zadeva še ni uzakonjena?

Tidule ::

gansta je izjavil:

Dve vprašanji:

1) lahko sedaj s prozorno kartico normalno plačuješ cestnine na Hrvaškem (brez pina in da ti jo ne "pogoltne") ?

2) je kdo nakazoval na n26 račun kaj več denarja (par k€) in nato naprej preko UPN na druge TRR, vse "BP"?


1) Avgusta delalo BP v Zagebu in Rijeki

2) Večkrat (nakazila do 10k) in vedno brez težav.

buttcrack ::

GupeM je izjavil:

Mislim, da to niti nima več veze, ker se premoženje ne upošteva več pri določitvi cene vrtca/otroškemu dodatku. Ali je bil to le predlog, pa zadeva še ni uzakonjena?

jaz sem prejšnji mesec pošiljal na CSD te jajca. Razlog je bil, da je en otrok zapustil vrtec. Če ni sprememb, verjetno ni potrebe. Sicer pa kdo bi vedel :(

Zgodovina sprememb…

barakus ::

Obstaja kakšen delujoč invajt z bonusom za n26? Kolega bi si odprl...

NeSeKregat ::

barakus je izjavil:

Obstaja kakšen delujoč invajt z bonusom za n26? Kolega bi si odprl...

Jaz imam invite code za 50€ bonusa. Kontaktiraj na privat če te zanima.

čarli ::

Spletna banka N26 v Nemčiji kaznovana zaradi poznega poročanja o sumljivih transakcijah

Nemški regulator finančnega trga BaFin je spletno banko N26, ki je priljubljena tudi pri slovenskih potrošnikih, kaznoval s 4,25 milijona evrov, ker je pozno poročala o sumljivih transakcijah v letih 2019 in 2020. Gre za sume pranja denarja.

To je še pred uradno objavo informacije o ukrepu v torek sporočila kar berlinska družba sama in pri tem zapisala, da je šlo za manj kot 50 primerov in da je globo v celoti poravnala 14. julija, tako da so bili postopki že ustavljeni.

V upravljalcu spletne banke so zapisali, da so že v začetku leta vpeljali ukrepe za izboljšanje poročanja o sumljivih transakcijah. "N26 svojo odgovornost v boju proti naraščajoči grožnji globalnega finančnega kriminala in preprečevanju pranja denarja jemlje zelo resno," so dodali.

BaFin je sicer maja N26 odredil uvedbo ustreznega notranjega nadzora in varovalk na področju preprečevanja pranja denarja in financiranja terorizma ter sledenje splošnim določilom skrbnosti pri poslovanju. Regulator je imenoval tudi posebnega odposlanca za nadzor nad uresničevanjem odredbe in odpravo ugotovljenih pomanjkljuviosti.

BaFin naj bi, kot navaja Reuters, na N26 še posebej pozoren postal v začetku leta, po velikem škandalu ob propadu podjetja za digitalna plačila Wirecard in s tem povezanih nepravilnosti.
https://live.finance.si/8980333/Spletna...

WhiteAngel ::

kixs je izjavil:

So kaj posodobili povezavo med N26 in CSD? Prejsnja leta si moral posiljati o stanju na racunu. Letos pa me niso se nic kontaktirali za stanje.


Ne.

poweroff ::

Zanimivo... "pozabili" so poročati pravočasno, po drugi strani pa ukinjajo račune ljudem brez jasno navedenega razloga (v resnici pa zato, ker se jim to splača).

Pero pa še kar na telefonu s CIO?
sudo poweroff

GupeM ::

Daj, pozabi že. Ali te tako boli, da ne moreš imeti najslabše banke na svetu?

gansta ::

poweroff je izjavil:

Zanimivo... "pozabili" so poročati pravočasno, po drugi strani pa ukinjajo račune ljudem brez jasno navedenega razloga (v resnici pa zato, ker se jim to splača).

Pero pa še kar na telefonu s CIO?


A si bil ti med tistimi 50imi primeri?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

buttcrack ::

ne, njega so samo pozabili obvestiti zakaj so ga "likvidirali".

Redorange ::

Groot ::

Redorange je izjavil:

German watchdog BaFin orders N26 to pay $5 million fine


Kakšen poseben razlog da ponovno objavljaš nekaj kar je bilo objavljeno že par postov višje?

borko ::

FURS je razposlal maile glede sklicev:

Iz podatkov o prejetih plačilih na račun FURS je razvidno, da ste v preteklem mesecu plačevali
obvezne dajatve, ki jih pobira FURS, iz plačilnega računa odprtega v tujini. Ker pri plačilih prejetih iz
tujine zaznavamo napake pri podatku o nestrukturirani referenci plačila, vas prosimo, da pri vašem
izvajalcu plačilnega prometa preverite, na kakšen način se pravilno vnese nestrukturirana referenca
na plačilnem nalogu. Pravilno določena nestrukturirana referenca omogoča takojšno določitev
plačnika in vrsto dajatve, kar zagotavlja ažurno stanje dolga v knjigovodski evidenci FURS.
Da bodo lahko plačila prejeta iz tujine čimprej pravilno obdelana, vas prosimo, da pri plačilih iz tujine
v plačilnem nalogu določite nestrukturirano referenco na naslednji način: predpona SI, model in
referenca1
, ki je določena za plačilo obvezne dajatve, brez presledkov (primer: SI19DŠ-45004 oz.
SI21DŠ-številka navedena v izreku izdanega akta)..
Stanje vašega davčnega dolga lahko spremljate preko spletnega portala eDavki z vpogledom v
eKartico (več o tem na povezavi tukaj) ali preko mobilne aplikacije.
V primeru, da pri plačevanju dajatev iz tujine že pravilno vpisujete nestrukturirano referenco in ste kljub
temu prejeli to pismo, ga štejte za brezpredmetno. Obstaja namreč možnost, da se pravilno vpisana
nestrukturirana referenca ne prenese pravilno v medbančnih transakcijah.

miko22 ::

Hehe, ta od FURSa je pa dobra. Najprej te pozovejo na pravilni vnos, pol pa rečejo, če vnesete pravilno mi na ne dobimo pravilno, ignorirajte mail ker je možnost napake drugje. Kaj pol sploh obveščajo.

amacar ::

Js sem sicer placeval "SI19 DŠ-sklic" preko Revoluta in je samodejno knjizilo, sem pa vseeno sedaj odstranil presledek med SI19 in DŠ, ce bojo slucajno kaj carali.

escanor ::

kakšen IBAN dobiš pri n26? DExx ?

Kodrnusa ::

escanor je izjavil:

kakšen IBAN dobiš pri n26? DExx ?


Ja DEXXX, samo ti ne pomaga za googlepay kjer je bin slovenski...

Miha 333 ::

borko je izjavil:

FURS je razposlal maile glede sklicev:

Iz podatkov o prejetih plačilih na račun FURS je razvidno, da ste v preteklem mesecu plačevali
obvezne dajatve, ki jih pobira FURS, iz plačilnega računa odprtega v tujini. Ker pri plačilih prejetih iz
tujine zaznavamo napake pri podatku o nestrukturirani referenci plačila, vas prosimo, da pri vašem
izvajalcu plačilnega prometa preverite, na kakšen način se pravilno vnese nestrukturirana referenca
na plačilnem nalogu. Pravilno določena nestrukturirana referenca omogoča takojšno določitev
plačnika in vrsto dajatve, kar zagotavlja ažurno stanje dolga v knjigovodski evidenci FURS.
Da bodo lahko plačila prejeta iz tujine čimprej pravilno obdelana, vas prosimo, da pri plačilih iz tujine
v plačilnem nalogu določite nestrukturirano referenco na naslednji način: predpona SI, model in
referenca1
, ki je določena za plačilo obvezne dajatve, brez presledkov (primer: SI19DŠ-45004 oz.
SI21DŠ-številka navedena v izreku izdanega akta)..
Stanje vašega davčnega dolga lahko spremljate preko spletnega portala eDavki z vpogledom v
eKartico (več o tem na povezavi tukaj) ali preko mobilne aplikacije.
V primeru, da pri plačevanju dajatev iz tujine že pravilno vpisujete nestrukturirano referenco in ste kljub
temu prejeli to pismo, ga štejte za brezpredmetno. Obstaja namreč možnost, da se pravilno vpisana
nestrukturirana referenca ne prenese pravilno v medbančnih transakcijah.

Zanimivo, jaz sem doslej referenco vedno kopiral iz plačilnih navodil v edavkih (pod rubriko odprte postavke), kjer je referenca doslej vedno bila navedena s presledkom. Človek bi pričakoval, če kopira iz njihovih navodil, da bo pravilno.

escanor ::

za d.o.o. potem ne moreš odpreti računa pri N26?

krneki ::

Jaz sem isto po FURSovih navodilih referenco pisal s presledkom. Vedno je bilo vse ok poknjiženo, sem zdaj zbrisal tist presledek za vsak primer, po tistem njihovem "grozilnem" pismu.

Scaramouche ::

Jaz hočem nekaj kupiti preko neta, gor bi na NLB moral naložiti čet jurja, se splača to vzeti, ali raje debetno preko NLB? Kako je z davkom?

Ales ::

escanor je izjavil:

za d.o.o. potem ne moreš odpreti računa pri N26?

Imajo Business račun, a je vezan na ime in priimek osebe, ki ga je odprla, tudi na kartici ne bo prikazana firma. Po njihovem je primarno namenjen freelancerjem.

Scaramouche je izjavil:

Jaz hočem nekaj kupiti preko neta, gor bi na NLB moral naložiti čet jurja, se splača to vzeti, ali raje debetno preko NLB? Kako je z davkom?

N26 je banka kot vsaka druga, davki s tem nimajo veze. Kaj se splača vzeti pa odvisno od tvojih potreb. Rabiš samo za en nakup preko spleta? Odpri PayPal račun in ga poveži s tvojim obstoječim osebnim računom, plačaj s PayPalom. Še malo varneje bo, če le ne boš nasedel na "Family & Friends" nateg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Scaramouche ::


N26 je banka kot vsaka druga, davki s tem nimajo veze.

Vem samo ti moraš od nekje dati keš na njihov račun, to se beleži...

Ales ::

Scaramouche je izjavil:


N26 je banka kot vsaka druga, davki s tem nimajo veze.

Vem samo ti moraš od nekje dati keš na njihov račun, to se beleži...

Ja, kot pri vsaki banki.

Scaramouche ::

Ales je izjavil:

Scaramouche je izjavil:


N26 je banka kot vsaka druga, davki s tem nimajo veze.

Vem samo ti moraš od nekje dati keš na njihov račun, to se beleži...

Ja, kot pri vsaki banki.


Zakaj greš stran s teme, sej to sem sam napisal, zanima me ali potem plačaš tudi davek...

OrkAA ::

Kaksen davek? Davek se placa drzavi, ne banki. Nima veze a denar potegnes iz stumfa ali n26 :)

Ce pa mislis skrivat prihodek od dela na crno, potem ti n26 ne pride v postev, ker se stanje poroča fursu.

Ales ::

Davek se plača, ko nastane dohodek. To je tisto, kar prijavljaš davčni vsako leto.

Ni važno, ali si vmes nakazoval ta dohodek na banko ali ne.

Ti verjetno sprašuješ, ali te bo davčna "ujela", če si nek neprijavljen dohodek nakažeš na račun neke banke? Ja, obstaja verjetnost, da te bo. Nič kaj dosti drugače ni, ali bi to bil račun pri N26 ali pri NLB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Scaramouche ::

Ales je izjavil:

Davek se plača, ko nastane dohodek. To je tisto, kar prijavljaš davčni vsako leto.

Ni važno, ali si vmes nakazoval ta dohodek na banko ali ne.

Ti verjetno sprašuješ, ali te bo davčna "ujela", če si nek neprijavljen dohodek nakažeš na račun neke banke? Ja, obstaja verjetnost, da te bo. Nič kaj dosti drugače ni, ali bi to bil račun pri N26 ali pri NLB.


Moje vprašanje je tako; Jaz denar dvignem z banke vsak mesec, zdaj bi ga nakazal v tujino ko kupim produkt.
Bo davčna to videla kot denar ki njim zgleda kot da ne vedo od kje je prišel in mi bodo zaračunali?

Tidule ::

Zakaj misliš, da bo davčna videla samo pologe, ne pa tudi dvigov? Dokler bodo pologi skladni s tvojimi finačnimi zmožnostmi se davčna v to ne bo vtikala. Še posebej ne za par 100 eur.

Scaramouche ::

Tidule je izjavil:

Zakaj misliš, da bo davčna videla samo pologe, ne pa tudi dvigov? Dokler bodo pologi skladni s tvojimi finačnimi zmožnostmi se davčna v to ne bo vtikala. Še posebej ne za par 100 eur.

Samo ni par sto evrov, mislim da bi vse bilo tam nekje 1500€...

delavec44 ::

Tema je o N26. Ne moreš polagati gotovine. Vse ostalo je pa tudi brezpredmetno do nekje 5k€.

Scaramouche ::

delavec44 je izjavil:

Tema je o N26. Ne moreš polagati gotovine. Vse ostalo je pa tudi brezpredmetno do nekje 5k€.

Jah lahko gotovino na svoj bančni in potem na n26..

Ales ::

Scaramouche je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Tema je o N26. Ne moreš polagati gotovine. Vse ostalo je pa tudi brezpredmetno do nekje 5kEUR.

Jah lahko gotovino na svoj bančni in potem na n26..

Oboje je tvoj bančni račun. Med lastnimi bančnimi računi si lahko do mile volje nakazuješ sem in tja, to davčne ne zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Scaramouche ::

Ales je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Tema je o N26. Ne moreš polagati gotovine. Vse ostalo je pa tudi brezpredmetno do nekje 5kEUR.

Jah lahko gotovino na svoj bančni in potem na n26..

Oboje je tvoj bančni račun. Med lastnimi bančnimi računi si lahko do mile volje nakazuješ sem in tja, to davčne ne zanima.


to razumem,samo mene je zanimalo, če daš ti keš dol vsak mesec, pol pa mesece kasneje nazaj na račun,da bi zdaj dal na debetno ali n26, davčna ne ve od kje si ga vzel!

GupeM ::

Scaramouche je izjavil:

Ales je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Tema je o N26. Ne moreš polagati gotovine. Vse ostalo je pa tudi brezpredmetno do nekje 5kEUR.

Jah lahko gotovino na svoj bančni in potem na n26..

Oboje je tvoj bančni račun. Med lastnimi bančnimi računi si lahko do mile volje nakazuješ sem in tja, to davčne ne zanima.


to razumem,samo mene je zanimalo, če daš ti keš dol vsak mesec, pol pa mesece kasneje nazaj na račun,da bi zdaj dal na debetno ali n26, davčna ne ve od kje si ga vzel!

Kako ga boš dal na N26, če na N26 ne moreš polagat gotovine? Vsaj ne v Sloveniji.

Sicer pa ja. Vsak evro ti bo FURS preštel. Priporočam, da dvigneš vse z vseh bank in posluješ izključno z gotovino. Ali pa si najprej razjasni pojme kaj je kreditna kartica, kaj debetna kartica, kaj TRR, kaj banka... Drugače se je brezpredmetno pogovarjat, ker nihče točno ne ve, kaj sploh imaš mislih.

Scaramouche ::

Drugače se je brezpredmetno pogovarjat, ker nihče točno ne ve, kaj sploh imaš mislih.

če nočeš biti del debate ni treba.
forumi so zato da ljudje zvedo več, če bi jaz vedel vse o tem poslovanju,tukaj nebi spraševal.
In sem že napisal mojo situacijo.

blackbfm ::

Kako ga boš dal na N26, če na N26 ne moreš polagat gotovine? Vsaj ne v Sloveniji.


s plačilnim nalogom na vsaki banki, posti..

Ales ::

Ne ravno na vsaki. Zadnjič sem bil slučajno v poslovalnici ene naše banke in pred mano gospodična, ki si je želela nakazati na neko fintech banko, na svoj račun (menda, tako je rekla). Ni pa bila komintent te banke, v katere poslovalnico je slučajno stopila. Gladko so jo zavrnili.

Tidule ::

Scaramouche je izjavil:

Ales je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Tema je o N26. Ne moreš polagati gotovine. Vse ostalo je pa tudi brezpredmetno do nekje 5kEUR.

Jah lahko gotovino na svoj bančni in potem na n26..

Oboje je tvoj bančni račun. Med lastnimi bančnimi računi si lahko do mile volje nakazuješ sem in tja, to davčne ne zanima.


to razumem,samo mene je zanimalo, če daš ti keš dol vsak mesec, pol pa mesece kasneje nazaj na račun,da bi zdaj dal na debetno ali n26, davčna ne ve od kje si ga vzel!


To v bistvu nima ničesar z N26 kot tako. Če dvigaš denar in potem enkrat na 10 let narediš ogromen polog (in ne to ni 1300 EUR) potem lahko pride do situacije, kjer bi najprej banka potem pa še furs šla preverjat.

Ampak to se pojavi ne glede na to na katero banko denar položiš.

GupeM ::

blackbfm je izjavil:

Kako ga boš dal na N26, če na N26 ne moreš polagat gotovine? Vsaj ne v Sloveniji.


s plačilnim nalogom na vsaki banki, posti..

Ampak to ni polog, to je plačilo. Imaš že v imenu (univerzalni) plačilni nalog. Za polog gotovine ni plačilnega naloga.

To, da odrasel človek ne loči med (debetno) kartico in transakcijskim računom, je pa najmanj sramotno, če ne že grozljivo. In tak človek ima pravico it na volitve.

krucymucy ::

GupeM je izjavil:



To, da odrasel človek ne loči med (debetno) kartico in transakcijskim računom, je pa najmanj sramotno, če ne že grozljivo. In tak človek ima pravico it na volitve.


Ne samo to, je eden glasnejsih v temah o cepivih, covidu ... tam vse ve.
««
154 / 190
»»