» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
155 / 190
»»

buttcrack ::

očitno rabijo taki mandeljci FB grupo o UPNih :)

blackbfm ::

Ampak to ni polog, to je plačilo. Imaš že v imenu (univerzalni) plačilni nalog. Za polog gotovine ni plačilnega naloga.


ja na n26 na drug način ne bos spravil denarja:)) ne stekam kje je problem

GupeM ::

blackbfm je izjavil:

Ampak to ni polog, to je plačilo. Imaš že v imenu (univerzalni) plačilni nalog. Za polog gotovine ni plačilnega naloga.


ja na n26 na drug način ne bos spravil denarja:)) ne stekam kje je problem

Tudi jaz ne.

pikachu004 ::

Zanima me ali je možno: odpiram spletno trgovino, plačila bojo po povzetju prkeo Pošte slovenije ali GLS. Lahko za ta namen uporabljam N26 ali katero podobno banko, ki je brez provizij? Hvala.

AEx_1-7 ::

pikachu004 je izjavil:

Zanima me ali je možno: odpiram spletno trgovino, plačila bojo po povzetju prkeo Pošte slovenije ali GLS. Lahko za ta namen uporabljam N26 ali katero podobno banko, ki je brez provizij? Hvala.


Zelo verjetno ne -- posljite vase vprasanje na N26, ker rabite URADNI odgovor BANKE -- kje imate sedez firme, Vanuatu?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Tidule ::

pikachu004 je izjavil:

Zanima me ali je možno: odpiram spletno trgovino, plačila bojo po povzetju prkeo Pošte slovenije ali GLS. Lahko za ta namen uporabljam N26 ali katero podobno banko, ki je brez provizij? Hvala.


Povsem možno. Poglej N26 bussines, ki je primarno namenjen malim podjetnikom/freelancerjem. Treba pa točno pogledat pogoje uporabe ali so v tvojem specifičnem primeru kakšne omejitve.

Imam pa občutek, da ne razumeš kaj točno pomeni, da ni provizij. Namreč provizije N26 nimajo nič s tem kaj zaračunata Pošta slovenije ali pa GLS, da denar nakažeta na n26.

pikachu004 ::

Tidule je izjavil:

pikachu004 je izjavil:

Zanima me ali je možno: odpiram spletno trgovino, plačila bojo po povzetju prkeo Pošte slovenije ali GLS. Lahko za ta namen uporabljam N26 ali katero podobno banko, ki je brez provizij? Hvala.


Povsem možno. Poglej N26 bussines, ki je primarno namenjen malim podjetnikom/freelancerjem. Treba pa točno pogledat pogoje uporabe ali so v tvojem specifičnem primeru kakšne omejitve.

Imam pa občutek, da ne razumeš kaj točno pomeni, da ni provizij. Namreč provizije N26 nimajo nič s tem kaj zaračunata Pošta slovenije ali pa GLS, da denar nakažeta na n26.


Hvala. Narobe sem se izrazil. Mislil sem brezplačno vodenje računa. Zanimalo me je ali bo denar iz Pošte ali GLS našel pot do N26.

GupeM ::

Seveda.

gansta ::

Bolj bos imel problem, ker veliko slovencev ne želi nakazovati denar na tuje IBAN-e...

Tidule ::

Glede na to, da je govoril o placilu po povzetju potem je to brezpredmetno.

GupeM ::

gansta je izjavil:

Bolj bos imel problem, ker veliko slovencev ne želi nakazovati denar na tuje IBAN-e...

Nima veze. Uporabnik bo plačal poštarju/dostavljalcu, pošta/dostavna služba pa bo to nakazala na N26 račun pikachuja.

blackbfm ::

gansta je izjavil:

Bolj bos imel problem, ker veliko slovencev ne želi nakazovati denar na tuje IBAN-e...


ne verjamem.. pomoje vecina sploh ne zna razlikovat, vidi DE prej misli da je od delavske hranilnice kot da gre za tuj račun :))

Miha 333 ::

blackbfm je izjavil:

gansta je izjavil:

Bolj bos imel problem, ker veliko slovencev ne želi nakazovati denar na tuje IBAN-e...


ne verjamem.. pomoje vecina sploh ne zna razlikovat, vidi DE prej misli da je od delavske hranilnice kot da gre za tuj račun :))

Po mojih izkušnjah je bolj problem v poslovalnicah bank in pošt, predvsem manjših, kjer se mi je že zgodilo, ko sem prišel s pravilno izpolnjenim UPN za plačilo na DE račun, je rekla, "tole mate pa za tujino, ane? To bote pa mogli prit dopoldan h kolegici v drugo pisarno, da vam bo naredila nakazilo v tujino". Ni želela slišat, da je SEPA isto kot doma. Je rekla, da z UPN ne gre. In to je bilo letos.

Saul Goodman ::

Miha 333 je izjavil:

blackbfm je izjavil:

gansta je izjavil:

Bolj bos imel problem, ker veliko slovencev ne želi nakazovati denar na tuje IBAN-e...


ne verjamem.. pomoje vecina sploh ne zna razlikovat, vidi DE prej misli da je od delavske hranilnice kot da gre za tuj račun :))

Po mojih izkušnjah je bolj problem v poslovalnicah bank in pošt, predvsem manjših, kjer se mi je že zgodilo, ko sem prišel s pravilno izpolnjenim UPN za plačilo na DE račun, je rekla, "tole mate pa za tujino, ane? To bote pa mogli prit dopoldan h kolegici v drugo pisarno, da vam bo naredila nakazilo v tujino". Ni želela slišat, da je SEPA isto kot doma. Je rekla, da z UPN ne gre. In to je bilo letos.


problem je, ker žena na okencu ni imela pojma, ti si pa to vzel za sveto resnico. jebi ga, se zgodi.

preden se preveč zadebatirate o DE TRR pa je treba spomnit, da baje N26 novim userjem že nekaj časa odpira račune s SI56 predznakom, tko da je to non-issue.

gansta ::

Od kdaj pa to -> SI?

prowb ::

N26 za drustvo/zavod verjetno se vedno ne gre?
Radi bi prisparali, ker imamo res minimalno poslovanja na trr...

Ales ::

Saul Goodman je izjavil:

baje N26 novim userjem že nekaj časa odpira račune s SI56 predznakom, tko da je to non-issue.

Od kod ti to?

Da nisi pomešal bančni račun in BIN od debetne kartice??

Groot ::

Saul Goodman je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

blackbfm je izjavil:

gansta je izjavil:

Bolj bos imel problem, ker veliko slovencev ne želi nakazovati denar na tuje IBAN-e...


ne verjamem.. pomoje vecina sploh ne zna razlikovat, vidi DE prej misli da je od delavske hranilnice kot da gre za tuj račun :))

Po mojih izkušnjah je bolj problem v poslovalnicah bank in pošt, predvsem manjših, kjer se mi je že zgodilo, ko sem prišel s pravilno izpolnjenim UPN za plačilo na DE račun, je rekla, "tole mate pa za tujino, ane? To bote pa mogli prit dopoldan h kolegici v drugo pisarno, da vam bo naredila nakazilo v tujino". Ni želela slišat, da je SEPA isto kot doma. Je rekla, da z UPN ne gre. In to je bilo letos.


problem je, ker žena na okencu ni imela pojma, ti si pa to vzel za sveto resnico. jebi ga, se zgodi.

preden se preveč zadebatirate o DE TRR pa je treba spomnit, da baje N26 novim userjem že nekaj časa odpira račune s SI56 predznakom, tko da je to non-issue.


Tole pa niti pod razno ne drži!!! N26 nima računov s SI56 predznakom in jih tudi ne more imeti v skladu z veljavnimi predpisi

AEx_1-7 ::

gansta je izjavil:

Od kdaj pa to -> SI?


Sem ravno preveril, DE iban, je za vse ... pac 'baje' nivo ... IGNORE!
Zaupanja vredni kontakt odprl racun v sept. 2021, DE!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

Saul Goodman ::

zato sem pa napisal baje, pek en. ne se spotikat preveč. žena na okencu je vseen neumnosti govorila.

AEx_1-7 ::

Saul Goodman je izjavil:

zato sem pa napisal baje, pek en. ne se spotikat preveč. žena na okencu je vseen neumnosti govorila.


Pek je baje zaljiv ... ampak samo baje, kateri ze?!
AD PERSONAM --> ignore.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

barakus ::

Ali se N26 app da nastavit na slovenski jezik?

predi ::

https://www.cnbc.com/2021/10/18/n26-tri...

N26 je zdaj vredna več kot druga največja banka v Nemčiji, nimajo pa dovolj, da bi popravili kak osnoven UI bug v svojem appu...

buttcrack ::

zakaj bi ga, glej do kam so s tem prilezli :)

FireSnake ::

Ima kdo normiran SP in uporablja N26 business?

https://n26.com/en-eu/plans-business

Je osnovni dovolj: račun mora biti "verzije T"?

Jaz ne rabim nič posebnega. Samo toliko, da mi nakažejo denar.
Potem ga bom pa že prenakazal (imam tudi običajni N26 račun).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

jabe ::

A imaš lahko oba zdaj?

FireSnake ::

Ne vem.
Zakaj ne?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Tidule ::

Zato, ker imajo v pogojih uporabe omejeno na en račun na osebo, kar pomeni, da ne boš mogel odpret še business računa na svoje ime, če imaš že navaden račun.

FireSnake ::

Hvala za tole.

Poskušal pa sem nadgraditi obstoječega, pa ni šlo.
Jim bom pisal.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Tidule ::

Kot vem nadgradnja ni možna, moraš zapret privatni račun preden lahko odršeš business.

FireSnake ::

Glede na to, da imam vse trajnike gor bo to malo tečno.
Ampak nujno.
Če bi številka računa ostala ista bi bilo vse OK.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Tidule ::

Ne bo.

Zakaj pa pravzaprah hočeš na mrtvo spremenit? Vedno lahko uporabljaš obstoječi račun. Sicer tvegaš da bi ti n26 zaadi tega v prihodnje zatežil, ampak kot berem to praviloma ni problem. Tako ali tako pa tudi naša oblika s.p. v bistvu ni 100% skaldna z njihovim business računom.

ali pa preprosto uporabiš kak drug fintech za s.p.?

jabe ::

Ja, jaz imam osebnega in ga uporabljam za s.p. tudi za vse osebne redne zadeve, da se razumemo. Ker imam zgolj par nakazil na mesec (ni to, da zdaj 20 računov / dan napišem) očitno ne zmoti in smatrajo kot plača pa še kako delo zraven. V glavnem, vem da ni prav glede na pogoje, ampak zaenkrat mi niso komplicirali. Imam na revolutu pa oba, privat in biznis. Kaki posameznik nakaže na revolut, povečini pa se vedno na n26. N26 ne morem skenslati, ker en plačuje s sberbanka, kar je pri revolutu problem.

FireSnake ::

Tidule je izjavil:

Ne bo.

Zakaj pa pravzaprah hočeš na mrtvo spremenit? Vedno lahko uporabljaš obstoječi račun. Sicer tvegaš da bi ti n26 zaadi tega v prihodnje zatežil, ampak kot berem to praviloma ni problem. Tako ali tako pa tudi naša oblika s.p. v bistvu ni 100% skaldna z njihovim business računom.

ali pa preprosto uporabiš kak drug fintech za s.p.?


V temi o normiranem SPju so mi povedali, da rabim "T" račun.
Ni mi do polovičarskih rešitev. Ko bom zadevo odprl, bodo verjetno preverili kakega tipa račun je.
O tem ne bi rad "smetil" tukaj.

Potem bom naredil takole:
- vse trajnike spremenil na moj primarni račun
- zaprl običajne račun na N26 in odprl "Business" varianto
- ko bo nov račun odprt zopet spremenil trajnike na N26

jabe je izjavil:

Ja, jaz imam osebnega in ga uporabljam za s.p. tudi za vse osebne redne zadeve, da se razumemo. Ker imam zgolj par nakazil na mesec (ni to, da zdaj 20 računov / dan napišem) očitno ne zmoti in smatrajo kot plača pa še kako delo zraven. V glavnem, vem da ni prav glede na pogoje, ampak zaenkrat mi niso komplicirali. Imam na revolutu pa oba, privat in biznis. Kaki posameznik nakaže na revolut, povečini pa se vedno na n26. N26 ne morem skenslati, ker en plačuje s sberbanka, kar je pri revolutu problem.


Tole je pa zanimivo.
Jaz bom sicer imel samo dve nakazili na leto (malo večja vsota, ampak samo dve nakazili).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

amacar ::

Ne rabis T racuna, to je samo, ce hoces, da je viden na ajpesu, ker navaden kao ne sme biti zaradi varstva podatkov.
Za dve nakazilo ne kombliciraj in ostani na osnovnem racunu ali odpri revolut business ali Wise (prav tako brez stroskov).
Js sicer uporabljam za sp dva racuna: N26 Business in Wise za USA stranke, ker N26 ne podpira prejemanja $.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

MrStein ::

predi je izjavil:

https://www.cnbc.com/2021/10/18/n26-tri...

N26 je zdaj vredna več kot druga največja banka v Nemčiji, nimajo pa dovolj, da bi popravili kak osnoven UI bug v svojem appu...

Nepopravljanje bugov se dogaja vsepovsod. Recimo danes sem odkril, da v Sparkasse web GUI ne dela filter za iskanje transakcij na TRR.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tidule ::

V temi o normiranem SPju so mi povedali, da rabim "T" račun.

A pri tujih računih sploh obstajajo te oznake?

Namreč oznake T in A so vezane na to, da apjes na podalagi podatkov bank lahko javno objavi TRR, ampak tega avtomatizma kolikor vem pri tujih bankah tako ali tako ni. Oziroma boljše rečeno, AJPES v tem primeru pridobi samo podatke od FURS, kjer pa teh oznak ni.

AllStarc ::

Tidule je izjavil:

V temi o normiranem SPju so mi povedali, da rabim "T" račun.

A pri tujih računih sploh obstajajo te oznake?

Namreč oznake T in A so vezane na to, da apjes na podalagi podatkov bank lahko javno objavi TRR, ampak tega avtomatizma kolikor vem pri tujih bankah tako ali tako ni. Oziroma boljše rečeno, AJPES v tem primeru pridobi samo podatke od FURS, kjer pa teh oznak ni.

Te oznake nimajo veze z zakonom. Nase banke lazejo da moras imeti poslovni racun, ki je locen To ni res. Ne rabis poslovnega racuna, niti ne rabis locenega racuna ce si fizicna oseba z dejavnostjo( se ta teden sem to dobil servirano na Furs). Rabiš samo en racun za vse. Jaz imam locenega da se izognem problemom in ravolutov buissiness opravi svoje delo.
Njihova buissiness app ima tudi trgovalni racun za tiste, ki rabijo prejemati veliko placil, npr. Prodajalci.
In vse je brez provizij. Je pa provizija za bancna nakazila nad 5 na mesec 0,2EUR. In pa 2% za dvig z avtomata. Vse to pa pocnem z osebnim racunom.
Pa tudi buissiness visa pride zastonj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AllStarc ()

AllStarc ::

AEx_1-7 je izjavil:

gansta je izjavil:

Od kdaj pa to -> SI?


Sem ravno preveril, DE iban, je za vse ... pac 'baje' nivo ... IGNORE!
Zaupanja vredni kontakt odprl racun v sept. 2021, DE!

N26 ne daje SI ibana je pa res da obstajajo drzave, ki dobijo svojega, npr. Spanija, pa mislim da Italija.

Tidule ::

Te oznake nimajo veze z zakonom.

Seveda imajo. Te oznake so predpisane glede na tip račun. Konkretno T ali A določa ali je dovljena javna objava računa ali ne. Seveda pa ta oznaka ne določa ali je račun poslovni ali ne. Tukaj pač naše banke veselo lažejo in lupijo uporabnike, kot navajaš.

AllStarc je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:

gansta je izjavil:

Od kdaj pa to -> SI?


Sem ravno preveril, DE iban, je za vse ... pac 'baje' nivo ... IGNORE!
Zaupanja vredni kontakt odprl racun v sept. 2021, DE!

N26 ne daje SI ibana je pa res da obstajajo drzave, ki dobijo svojega, npr. Spanija, pa mislim da Italija.


Imaš za to vir? Ker je skrajno nenavadno, da bi banka registrirana v Nemčiji lahko izdajala račune z oznako drugih držav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

FireSnake ::

Tidule je izjavil:

V temi o normiranem SPju so mi povedali, da rabim "T" račun.

A pri tujih računih sploh obstajajo te oznake?

Namreč oznake T in A so vezane na to, da apjes na podalagi podatkov bank lahko javno objavi TRR, ampak tega avtomatizma kolikor vem pri tujih bankah tako ali tako ni. Oziroma boljše rečeno, AJPES v tem primeru pridobi samo podatke od FURS, kjer pa teh oznak ni.


Si bom jaz moral o tem še malo prebrati, vidim.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

AEx_1-7 ::

AllStarc je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:

gansta je izjavil:

Od kdaj pa to -> SI?


Sem ravno preveril, DE iban, je za vse ... pac 'baje' nivo ... IGNORE!
Zaupanja vredni kontakt odprl racun v sept. 2021, DE!

N26 ne daje SI ibana je pa res da obstajajo drzave, ki dobijo svojega, npr. Spanija, pa mislim da Italija.


Kontekst je SI, za ostalo (da vemo, ne samo mislimo ... itak troll):
https://n26.com/en-it/italian-iban
https://n26.com/en-es/blog/local-iban-s...
US pa nima iban, kajne?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

predi ::

MrStein je izjavil:

predi je izjavil:

https://www.cnbc.com/2021/10/18/n26-tri...

N26 je zdaj vredna več kot druga največja banka v Nemčiji, nimajo pa dovolj, da bi popravili kak osnoven UI bug v svojem appu...

Nepopravljanje bugov se dogaja vsepovsod. Recimo danes sem odkril, da v Sparkasse web GUI ne dela filter za iskanje transakcij na TRR.
Pošlji jim na support natančen opis napake na nivoju nekoga, ki se z razvojem profesionalno ukvarja oz. z zajemi zaslona, da bo trotlziher, pa bova potem lahko primerjala odzivnost med bankama. V mojem primeru sta od obvestila do danes pretekli dve leti in sedem mesecev.

GupeM ::

Verjemi, na Sparkasse ni nič bolje. Bojo prej izdali "novo applikacijo, ker stare ni možno nadgraditi," kot pa popravili bug. Seveda bo bug tudi v novem appu.

Sem jim pisal nekaj glede Flik Pay, pa so mi samo odgovorili, da naj uporabim telefonsko številko namesto maila. Ko sem jim rekel da telefonsko številko uporabljam na drugi banki za Flik Pay in da je zato tukaj ne morem, so mi svetovali, naj na drugi banki uporabim email, pa na tej uporabim telefonsko številko.

Ko sem jim rekel, da to ne gre, ker imajo nekateri znanci samo moj email, ne pa tudi telefonske števile, jaz pa bi rad denar od njih na točno določeno banko, so pa rekli da implementacija Flik Pay poteka v korakih in da so zadevo predali pristojnemu oddelku.

In kaj je najhuje? Flik Pay je s samostojnim appom deloval povsem brez težav. Nato so bedaki šli zadevo "implementirati" v svoj app, kjer ga pa zdaj ne morem uporabljati sploh. V starem appu ga pa tudi ni več možno uporabljati, ker je "implementiran" v Sparkasse appu.

FireSnake ::

Za moj primer nadgradnje so odgovorili:
- nadgradnja iz osnovnega na business ni mogoča (ste povedali že tukaj)
- račun je treba zapreti
- odpreti novega

Ob tem opozorili: zaradi povečanja števila zahtevkov za odprtje računa so implementirali čakalno vrsto.
Ko račun zapreš se postaviš v čakalno vrsto. Ko si na vrsti ti odprejo nov račun.

Kar bom tudi storil.

Trajnike pa bom, v vmesnem času, preusmeril na primarni račun.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

AllStarc ::

Tidule je izjavil:

Te oznake nimajo veze z zakonom.

Seveda imajo. Te oznake so predpisane glede na tip račun. Konkretno T ali A določa ali je dovljena javna objava računa ali ne. Seveda pa ta oznaka ne določa ali je račun poslovni ali ne. Tukaj pač naše banke veselo lažejo in lupijo uporabnike, kot navajaš.

AllStarc je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:

gansta je izjavil:

Od kdaj pa to -> SI?


Sem ravno preveril, DE iban, je za vse ... pac 'baje' nivo ... IGNORE!
Zaupanja vredni kontakt odprl racun v sept. 2021, DE!

N26 ne daje SI ibana je pa res da obstajajo drzave, ki dobijo svojega, npr. Spanija, pa mislim da Italija.


Imaš za to vir? Ker je skrajno nenavadno, da bi banka registrirana v Nemčiji lahko izdajala račune z oznako drugih držav.

https://n26.com/en-es/press/press-relea...

Tidule ::

Hvala

thramos ::

FireSnake je izjavil:

Tidule je izjavil:

V temi o normiranem SPju so mi povedali, da rabim "T" račun.

A pri tujih računih sploh obstajajo te oznake?

Namreč oznake T in A so vezane na to, da apjes na podalagi podatkov bank lahko javno objavi TRR, ampak tega avtomatizma kolikor vem pri tujih bankah tako ali tako ni. Oziroma boljše rečeno, AJPES v tem primeru pridobi samo podatke od FURS, kjer pa teh oznak ni.


Si bom jaz moral o tem še malo prebrati, vidim.


https://www.ajpes.si/novica/Uporaba_ene...

https://www.ajpes.si/novica/Problematik...

poweroff ::

FireSnake je izjavil:

Trajnike pa bom, v vmesnem času, preusmeril na primarni račun.

Tule je tudi lep odgovor za vse udeležence te debate na vprašanje, zakaj poleg neobanke potrebuješ tudi klasično banko.
sudo poweroff

amacar ::

poweroff je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Trajnike pa bom, v vmesnem času, preusmeril na primarni račun.

Tule je tudi lep odgovor za vse udeležence te debate na vprašanje, zakaj poleg neobanke potrebuješ tudi klasično banko.

Ne rabis, pac v vmesnem casu preusmeris (ali jih tam pac pustis, zakaj bi se dvakrat ukvarjal s preusmerjanjem) na drugo neobanko.
««
155 / 190
»»