» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
142 / 191
»»

kakob ::

No ne bom nadaljeval da me navš spet oklical za holokavst denierja, pa itak sva derailala thread. CU on WA.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

vinkop ::

no, včeraj sem registriral še vivid money...nekako mi je vivid bolj vsec, ker sem sedaj lahko aktiviral placila preko telefona, (NFC)....zdaj pa ne vem ali bi N26 racun kar zaprl? ali ima smisel da imam odprta dva nemška racuna? res pa je, da ne bom imel nobenih stroskov tudi ce je racun nedejaven? kaksno mnenje kaj naj naredim? med vivid in n26 za normalnega uporabnika verjetno ni neke razlike? Paypal nakupi, online nakupi, placevanje poloznic, nakazila ter bankomati so tiste stvari, ki jih uporabljam....

BuDi79 ::

vinkop je izjavil:

no, včeraj sem registriral še vivid money...nekako mi je vivid bolj vsec, ker sem sedaj lahko aktiviral placila preko telefona, (NFC)....zdaj pa ne vem ali bi N26 racun kar zaprl?
Vivid se mora še izkazat, da ne bo nov Ferratum.

(Ferratum = banka podobna N26 in Vivid Money, ki je ponujala tudi depozite... potem pa kmalu zaprla poslovanje v večjem delu Evrope, čeprav so imeli ob globalnem zagonu reklamo na vsakem kandelabru / busu / podzemni ... in bili sprejeti kot resna banka, ne nek garažni poskus)

https://slo-tech.com/forum/t726209/49

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

matobeli ::

Eventuelno bo tud googlepay moral prit v slovenijo.

Če maš ovitek na telefonu si spodaj zaflikaj kartico pa bo skor isto :))

vinkop ::

se pravi, da naj ne zapiram se....sej ce ni stroskov uporabe je lahko racun tudi odprt....

con28 ::

c0ck4m0u53 je izjavil:

Tommorrow (de), stremijo k eko bio, ohranjanju pragozda...; Visa
Monese (UK based), dobiš BE račun, dost podobni kot Revolut in N26; MC (manjko temne teme za app)
Bitwala (de), dobiš normalni račun, dost usmerjeni v crypto; MC
Transferwise (UK based), BE iban, račun lahko odpreš v ogromno valutah in na splošno so znani, po dokaj ugodnih feejih, za pošiljanje v bolj "čeških" valutah: MC
Vivid (de) skor isto kot Monese, N26, Revolut z dodatkom cashbacka pri nakupu v določenih trgovinah; Visa
Bunq (NL) njihova "prednost", njihova debetna kartica se pri plačilu izdaja za kreditno, kar načeloma lahko pomaga pri rentanju avtov, nakupu letalskih kart..., MC


Ali katera od mobilnih bank nudi free money nad 5EUR ob odprtju/referenci?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: con28 ()

delavec44 ::

Vivid ima 40€ s tujimi povabili. Tu recimo dobiš celo 60€ zgleda:

https://www.reddit.com/r/Referral/comme...

Izak ::

Običajno sem imel na kartici izklopljeno "Payments abroad" opcijo, kar naj bi blokiralo plačila iz tujih držav. Kljub temu so mi brez problema trgali razna mesečna plačila na tuje storitve (amazon, spotify,..). Mesec ali dva nazaj, pa mi je začelo ta plačila zavračati zaradi blokiranih plačil v tujini. Ima še kdo podobne izkušnje? Torej je sedaj potrebno imeti vklopljeno dovoljenje za plačila v tujini, v kolikor uporabljamo tuje naročnine?

MTm2H37rqt7B ::

Izak je izjavil:

Običajno sem imel na kartici izklopljeno "Payments abroad" opcijo, kar naj bi blokiralo plačila iz tujih držav. Kljub temu so mi brez problema trgali razna mesečna plačila na tuje storitve (amazon, spotify,..). Mesec ali dva nazaj, pa mi je začelo ta plačila zavračati zaradi blokiranih plačil v tujini. Ima še kdo podobne izkušnje? Torej je sedaj potrebno imeti vklopljeno dovoljenje za plačila v tujini, v kolikor uporabljamo tuje naročnine?


Sem opazil enako. Online ni več enako abroad. Potrebuješ oboje.

vinkop ::

kaj mi to N26 zahteva en tax ID? Danes sem dobil mail, da nimam se vpisanega tax ID-ja.....kaj je spet to? ali je nujno?

Ales ::

To je tvoja davčna številka.

Ali je nujno ali ne pa njih vprašaj, ane...

Neznalcek ::

Pozdravljeni.

Ker se mi v mojem kratkem življenju ni bilo nujno ukvarjati z UPN nakazili,
tako sedaj nevem kako pravilno izgleda izpolnjeni UPN za polog gotovine na N26(koda namena, referenca plačnika/prejemnika, rok plačila itd.).

Bi bil kdo tako dober, da razloži kako se pravilno izpolni, mogoče celo slika (seveda cenzurirani/fiktivni lastni podatki) UPN.

Hvala že vnaprej.

111111111111 ::

ZA N26 rabiš:
- št računa. ZAčne se z SI56....
- referenco: ponavadi se začne SI12...

Daš send money, vpišeš novega prejemnika. Za ime lahko napišeš karkoli, pod številko računa pa številko računa komu želiš nakazati. POtem imaš možnost komentarja in tam napišeš referenco.

In to je to.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Gregor5816 ::

Mislim, da je vprašanje ravno obratno, kako gotovino položit na N26. Zgornji odgovor opisuje nakazilo iz N26 na drug račun.

Izpolniš ime plačnika (tvoji podatki), datum, znesek, IBAN prejemnika (DE21 1001 1001 ...), ime prejemnika (če je tvoj račun, ponovno tvoji podatki), referenco lahko pa samo SI99.

perci ::

vinkop je izjavil:

kaj mi to N26 zahteva en tax ID? Danes sem dobil mail, da nimam se vpisanega tax ID-ja.....kaj je spet to? ali je nujno?

Je nujno.

butters81 ::

Zivjo,

povabil sem osebo na n26, naredila račun in verifikacijo, potem nekaj časa ni bilo nič (približno teden) , piše po dobrem tednu na support. Dobi sedaj po 10 dneh odgovor citiram:

After having a further look into your registration, my colleagues reviewed the information you provided us and we must inform you that according to our current verification procedures, we´re unable to offer you an n26 account at this time.

Jaz sem par let nazaj naredil račun brez problemov, kaj bi bil razlog za to? Oseba je pisala na support in še vedno nič. Kako se rešim oz odpre račun v tem primeru.

Za vse info dobrodošli

Lp

driver_x ::

Greš na drugo banko, na N26 očitno nisi zaželen.

DePalmo ::

Isto pri nas. Par let nazaj sem brez problema odprl račun. Nato sem ga hotel materi in je bila zavrnjena iz istega razloga kot je omenjen zgoraj. Zatem ga je naredil kolega in je bil takoj potrjen. Očitno zavračajo naključno ali pa vržejo kovanec če ti odprejo račun.

Ales ::

Zavrnitve zagotovo niso naključne, ne vem, zakaj bi sploh pomislil na kaj takega.

Pač ta prijava ni ustrezala njihovim varovalkam, zakaj pa kdo ve. Lahko jih vprašaš, a ti ne bodo povedali.

forplan ::

Ima še kdo problem s plačilom položnice. Piše kot vedno in do sedaj mi je vedno delovalo.

Napiše mi: (The permitted characters in the name are a-z 0-9 - ():, and the maximum number of characters is 70)

V imenu naslovnika (kateri je vedno isti) je 40 znakov, ne uporabljam šumnikov, so presledki med besedami. Mogoče se ne smejo po novem uporabljati velike črke?

V message imam naš "sklic" se pravi SI12xxxxxxxxxx

V računu uporabljam SI56xxxxxxxxxxxx

V glavnem sem probal vse kombinacije. Do danes nisem imel problemov s tem.

Mogoče problem ker imam jaz šumnike v imenu? To pač ne morem spremeniti če je tako v N26
da se strinjam

BuDi79 ::

forplan je izjavil:

Ima še kdo problem s plačilom položnice. Piše kot vedno in do sedaj mi je vedno delovalo.
Mogoče problem ker imam jaz šumnike v imenu? To pač ne morem spremeniti če je tako v N26


Ime se ne pošilja s SEPA plačilom. Tako da ime ni krivo.
Jaz sem plačeval v soboto in nisem imel težav.
Če si kopiral je lahko krivo da je skopiran presledek, namesto 1=I ali nameso 0=O pa niti ne opaziš.

če malo pretiravam: "S156Ol " namesto "SI5601"

Jaz sem imel račun od ponudnika električne energije v PDF in je vedno bilo, če si kopiral direktno iz PDFja črka "O" namesto ničle, ne vem kako jim je to ratalo (potem pa so pred nekaj meseci spremenili obliko in je zdaj ok).

Imel sem pa tudi izkušnjo z napačnim presledkom pri kopiranju iz nekega računa. Sem šel čez vse znake ročno, pobrisal skopiran presledek, ki nikakor ni šel skozi, in naredil novega s preslednico pa je bilo ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Miha 333 ::

forplan je izjavil:

Ima še kdo problem s plačilom položnice. Piše kot vedno in do sedaj mi je vedno delovalo.

Napiše mi: (The permitted characters in the name are a-z 0-9 - ():, and the maximum number of characters is 70)

V imenu naslovnika (kateri je vedno isti) je 40 znakov, ne uporabljam šumnikov, so presledki med besedami. Mogoče se ne smejo po novem uporabljati velike črke?

V message imam naš "sklic" se pravi SI12xxxxxxxxxx

V računu uporabljam SI56xxxxxxxxxxxx

V glavnem sem probal vse kombinacije. Do danes nisem imel problemov s tem.

Mogoče problem ker imam jaz šumnike v imenu? To pač ne morem spremeniti če je tako v N26

Naletel na ta problem danes. Pomagalo je, da sem prejemnika odstranil iz shranjenega seznama in ga dodal na novo.

forplan ::

Miha 333 je izjavil:

forplan je izjavil:

Ima še kdo problem s plačilom položnice. Piše kot vedno in do sedaj mi je vedno delovalo.

Napiše mi: (The permitted characters in the name are a-z 0-9 - ():, and the maximum number of characters is 70)

V imenu naslovnika (kateri je vedno isti) je 40 znakov, ne uporabljam šumnikov, so presledki med besedami. Mogoče se ne smejo po novem uporabljati velike črke?

V message imam naš "sklic" se pravi SI12xxxxxxxxxx

V računu uporabljam SI56xxxxxxxxxxxx

V glavnem sem probal vse kombinacije. Do danes nisem imel problemov s tem.

Mogoče problem ker imam jaz šumnike v imenu? To pač ne morem spremeniti če je tako v N26

Naletel na ta problem danes. Pomagalo je, da sem prejemnika odstranil iz shranjenega seznama in ga dodal na novo.


Je delovalo da sem zbrisal naslovnika. Sem sicer včeraj ročno vnašal ko sem poizkušal več oblik in si zgleda št. računa zapomni in ni delovalo.
da se strinjam

poweroff ::

Ales je izjavil:

Zavrnitve zagotovo niso naključne, ne vem, zakaj bi sploh pomislil na kaj takega.

Pač ta prijava ni ustrezala njihovim varovalkam, zakaj pa kdo ve. Lahko jih vprašaš, a ti ne bodo povedali.

Zamenjaš fašistično banko pa je.
sudo poweroff

slloty ::

Hoj, kako je s to banko ce zelis imet poslovni racun (par racunov/prlivov na mes.) na klasicnem racunu, komplicirajo? Na nkbm pravijo NE in se isce alternative.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slloty ()

vofra ::

NLB osnovni to omogoca https://www.nlb.si/osnovni-racun

Redorange ::

A kredit upamo vzet,ker v aplikaciji nenajdem, pa dobivam placo na n26?

PARTyZAN ::

Ne upate.

GupeM ::

PARTyZAN je izjavil:

Ne upate.

Neupate*

PARTyZAN ::

GupeM je izjavil:

PARTyZAN je izjavil:

Ne upate.

Neupate*


Ne upate**. Slovenija moj doma.

uvodV?? ::

PARTyZAN je izjavil:

GupeM je izjavil:

PARTyZAN je izjavil:

Ne upate.

Neupate*


Ne upate**. Slovenija moj doma.


lol Neupate*

GupeM ::

PARTyZAN je izjavil:

GupeM je izjavil:

PARTyZAN je izjavil:

Ne upate.

Neupate*


Ne upate**. Slovenija moj doma.

Sorry. Vidim,da nenajdeš sarkazem detektorja.

predi ::

N26 trola s svojimi Partner offers. Reebok -30% na en nakup tudi za nas, nobena reebok.com stran pa ne pošilja v Slovenijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: predi ()

buttcrack ::

si pa za dropbox dobu za en let več placa :D

predi ::

Pa to ne moreš verjet kako *ebeno nesposobni so ljudje, ki so pri N26 zadolženi za ux. Z vsako iteracijo aplikacije bolj butaste ideje. Kam vlagajo svoj denar?

  • "Sent from N26" kot default text v polju, ki ga zdaj imenujejo "reference".
  • Editiranje tagov je postalo popolnoma neuporabno (kaj za vraga so mislili tukaj, resno?) - težil sem jim zaradi buga, kjer si v prejšnji verziji, če si vpisal tri znake in naredil auto-complete za tag, dobil tag, že vpisan tekst pa ti je kar pustilo notri, tako, da si ga moral potem zbrisati ročno - no zdaj je to tako ne glede na dolžino vpisanega niza, confirm si pa na tem pageu prestavljajo kot go back two times? Pa zakaj je edino pri tagih "Edit" label in gumb "+", ki naredita popolnoma isto stvar?
  • Brez kakršne koli predhodne informacije so odstranili funkcijo attachanja slik k transferju, ker jim itak ni to nikoli delovalo, ali pa so pač to premaknili nekam, kjer to ni očitno.

So pa končno dodali, da se ohrani kategorija transakcije po New transfer. Samo kaj ko ti še vedno, po tem ko zaključiš nov transfer, pokaže transakcijo, kjer si tapnil New transfer, ne nove, tako da ti ni nič jasno, ko gledaš različna zneska.. Mislim, kaj za vraga?

Totalno me razpizdi, ko mi na vsake toliko časa popolnoma uničijo flow pri uporabi njihove aplikacije. Kaj je treba sploh spreminjat nekaj, kar deluje, larpurlartisti šalabajzerski? Tri leta nazaj je bila ta aplikacija daleč bolj uporabna kot trenutna.

chort ::

Opažam, da zaradi šalabajzerstva N26 skoraj ne uporabljam več. Preprosto sem si nehal nakazovat keš gor, sploh odkar ima Delavska Hranilnica tudi za osnovno kartico debetni MarterCard.

matobeli ::

Referenca: če klikneš na text ti vse pobriše. Pač ista reklama kot watermark na slikah ali podpis v nekih appih za sporočanje.
Tagi: razen tega da moraš res zbrisati tiste dva znaka po tem ko izbereš tag deluje vse ok
Slike: sej si si odgovoril, itak ni nikoli prav dobro delovalo

Uporabljam pa kot primaren račun, vsak dan praktično. Če vedno bistveno boljša od ostale konkurence.

belimato ::

predi je izjavil:

Pa to ne moreš verjet kako *ebeno nesposobni so ljudje, ki so pri N26 zadolženi za ux. Z vsako iteracijo aplikacije bolj butaste ideje. Kam vlagajo svoj denar?

  • "Sent from N26" kot default text v polju, ki ga zdaj imenujejo "reference".



Tale sprememba je precej logična, že na slo-tech imaš 50x vprašano kam vpisati referenco :D.

predi ::

matobeli je izjavil:

Referenca: če klikneš na text ti vse pobriše. Pač ista reklama kot watermark na slikah ali podpis v nekih appih za sporočanje.
Tagi: razen tega da moraš res zbrisati tiste dva znaka po tem ko izbereš tag deluje vse ok
Slike: sej si si odgovoril, itak ni nikoli prav dobro delovalo

Uporabljam pa kot primaren račun, vsak dan praktično. Če vedno bistveno boljša od ostale konkurence.
Itak, ja. Tile šalabajzerji niso imeli niti v enem trenutku, od kar sem pri njih (2017), v popolnosti delujoče aplikacije. Vedno je bilo nekaj. Da ne morejo par let zrihtat neke zadeve in jo zaradi tega vržejo ven, pove vse o njih. To, kar si oni privoščijo ven dajat v produkcijo, pri milijonih uporabnikov (5?), je navadna svinjarija. Čim začnejo zaračunavat, nas bo itak večina pobegnila drugam. V teku.

matobeli ::

Bolje od konkurence še ne pomeni da je brez napak.

Aplikacije naših bank so skor gotovina poti N26. Revolut še kolkortolko gre, ampak je čisto nepregleden in smotan za uporabo.

buttcrack ::

Mene nič ne moti pri normalni uporabi... probam več ali manj vse na trajnike dat, klasičen sepa nalog je narejen v parih korakih, edin zoprno je iskat kakšne podatke, ker so z vsakim updejtom drugje, ampak za zastonj storitev, ki mi še ni zatajila, je to več kot odlično.

pa imam revolut, vivid, prej tudi ferratum, ...

predi ::

Me zanima, kako bi komentirali, če bi recimo NLB nenadoma dal v prazna polja za Namen, na formah za hitra plačila, "Poslano z NLB Klik" kot privzeti tekst not.. Ali pa, če bi čez noč ukinili podporo za vstop v spletno banko s KDP, brez obrazložitve, ker interno prevladuje mnenje da "tega itak nihče ne uporablja" in "imamo itak preveč dela s tem". Ali pa, če bi omogočili značke/fotke za vsako plačilo, in bi vnos teh deloval samo na pol. Lahko zamenjate s poljubno slovensko banko.

matobeli ::

:)) zapri pa boš mel mir.

Slo banke imajo tako zelo veliko idiotizmov da se jih niti splača ne naštevat.

buttcrack ::

v življenju nisem slikal računa in ga pripel v app, le kaj mi bo?

vse ostalo pa načeloma dela BP, res da je tu pa tam kakšna nejasnost ampak za "daily driver" povsem dovolj dobro. glede na to, da se vsak janez ne more za vsak stvar zdreti na šalteristko, je celo dobro za zdravje :D

Bye ::

Rad bi zaprl račun, pa v aplikaciji ne vidim te opcije?

Mikrohard ::

Bye ::

Dobro so skrili... Hvala, MH.

predi ::

Ob random času med browsanjem Mikrohardovega linka:

Quod erat f**ing demonstrandum.

Izak ::

Če prav vidim, pri free paketu ni več fizične kartice?? Klik
Kaj pomeni to za obstoječe free stranke s karticami?

RoccoC ::

Ne vidiš prav:
Pay with a virtual card on your phone, or get a physical card for a €10 delivery fee
««
142 / 191
»»