» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
143 / 190
»»

BuDi79 ::

Izak je izjavil:

Če prav vidim, pri free paketu ni več fizične kartice?? Klik
Kaj pomeni to za obstoječe free stranke s karticami?
Za nove stranke lepo piše:
Get a physical card for a EUR10 delivery fee.

Kar ni nič novega, samo to da kartice ni na sliki je mogoče malo slabo skomunicirano.
Novo kartico kot vem dobiš vseeno zastonj, vsaj jaz sem jo, čeprav je bila dostava že zaračunljiva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Kodrnusa ::

A to pomeni da moras zdej po novem kartico 10€ placati? Pocasi bo tudi n26 sel v maloro ja. Kaj ti pomaga virtual card, ce ne dela v Sloveniji. Mam n26 ze 2 leti, ampak ko bojo zaceli racunat stvari bom takoj zaprl, ker ne mislim 2 racuna placčevati... Njihova racun je moj daily driver tko da dobijo dosti provizij od MC-ja.,

Trupl0 ::

treba ja.
za uporabo sem naložil 20e in po prejemu in aktivaciji mastercard kartice so mi trgal 10e
If you are going through Hell, keep going !

BuDi79 ::

Kodrnusa je izjavil:

A to pomeni da moras zdej po novem kartico 10EUR placati? Pocasi bo tudi n26 sel v maloro ja. Kaj ti pomaga virtual card, ce ne dela v Sloveniji. Mam n26 ze 2 leti, ampak ko bojo zaceli racunat stvari bom takoj zaprl, ker ne mislim 2 racuna placčevati... Njihova racun je moj daily driver tko da dobijo dosti provizij od MC-ja.,
Za nove uporabnike se kartica plača že kar nekaj časa. Enako kot Revolutova (kjer se temu reče delivery fee). Noralno da ne gre to ko vsak balkanec "za hec" naroči kartico - ker je zastonj, potem je pa ne uporablja (v tej temi na 143 straneh kup takih, na drugih forumih tudi), sicer pa so občasno še vedno referral kode povabi prijatelja za brezplačno kartico (ok, tega na N26 že nekaj časa ni bilo) ali akcije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Kodrnusa ::

Meni he n26 glavna banka in jo uporabljam za vse in ne za hec. Ne zaupam pa ji toliko da bi ves moj denar imel gor. Zato še slovenski racun...

vinkop ::

Kodrnusa je izjavil:

Meni he n26 glavna banka in jo uporabljam za vse in ne za hec. Ne zaupam pa ji toliko da bi ves moj denar imel gor. Zato še slovenski racun...

jaz imam isto dilemo in ne vem kaj naj naredim? slovenska maticna banka mi na leto pobere skoraj 100€ mojega denarja za vodenje racuna, poleg tega imam se bankomat dvige placljive....recimo z n26 ali Vivid nimam zaenkrat nikakrsnih stroskov, vse je brezplacno....ne upam pa si ves denar prenakazat na nemsko banko in zapret slovenski racun, ceprav me obirajo kot zajca....

Kumbaja ::

Zakaj vsaj ne gres na nek bistveno cenejsi SI racun, ce se gre samo zato da ima boljsi obcutek? Ker ce placujes 10e za vodenje racuna na mesec je to svinjsko drago tudi za slovenske banke. Recimo kak sperbank direkt al pa DH bi te prislo precej ceneje, ce rabis trr bolj kot ne za placo dobivat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

Sparkxl ::

vinkop je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Meni he n26 glavna banka in jo uporabljam za vse in ne za hec. Ne zaupam pa ji toliko da bi ves moj denar imel gor. Zato še slovenski racun...

jaz imam isto dilemo in ne vem kaj naj naredim? slovenska maticna banka mi na leto pobere skoraj 100€ mojega denarja za vodenje racuna, poleg tega imam se bankomat dvige placljive....recimo z n26 ali Vivid nimam zaenkrat nikakrsnih stroskov, vse je brezplacno....ne upam pa si ves denar prenakazat na nemsko banko in zapret slovenski racun, ceprav me obirajo kot zajca....



Denar za položnice in zapravljanje imaš na n26 kjer je vse zastonj, ostalo na sberbank, kjer je vodenje računa malo več kot 1€ mesečno

GupeM ::

Tako. Ali Sparkasse udobni poziitivni račun. Moraš pa tako v primeru Sparkasse udobni pozitivni kot Sberbank direkt, na ta račun dobivati reden dohodek (plačo, penzijo, ...), drugače ga ne moreš odpreti, oz moraš odpreti kakšnega dražjega. Pa na Sparkasse udobni pozitivni, moraš imeti vsaj 1000 € gor. Ampak glede na to, da te skrbi kje hraniti večjo količino denarja, to ne bi smel biti problem, po mojem mnenju.

buttcrack ::

a je to res za SK UP? Namreč že kar nekaj let ne prejemam plače tja, imam samo parkiranega tisočaka gor in skoraj nič prometa...

amacar ::

Ne ni res, tudi jaz nimam vezane plače gor (račun odprl lani), niti me niso vprašali. Praktično imam račun kot varčevalni račun (nakazujem gor viške).

buttcrack ::

a so na bonus računu kakšne obresti že?

pred časom vem, da je bilo nekaj centkov na mesec, potem pa sem spraznil račun in po ponovnem varčevanju ni nič več.

forplan ::

Ko smo ravno pri tem Udobni Pozitivni račun... So potem še stroški s uporabo spletne,mobilne banke? Ali je to vključeno?
da se strinjam

amacar ::

Spletna in mobilna banka sta zastonj, se pa plača enkraten dostop cca 15-20€ (jaz sem se prestavil takrat, ko so ta strošek častili oni).

GupeM ::

Uf, zgleda da res ni treba. Ko sem decembra odpiral račun, sem moral izbrati, kakšen prihodek bom prejemal na račun. Zato sem prehitro sklepal, da je treba imeti redno nakazilo. Se opravičujem.

@buttcrack: Pri odpiranju računa mi je agent razložil, da to velja samo dokler ne dvigneš denarja od tam. Ko ga enkrat dvigneš, obresti ne dobivaš več. Če sem si prav zapomnil. Tega tako ali tako ne uporabljam, so ga mi pa zraven "podarili," čeprav je zastonj.

@forplan: Pri odprtju je treba plačat nekih 15 eur za spletno (ali mobilno?) banko. Potem ni nič več.

Več pa tukaj:
https://www.sparkasse.si/sl/prebivalstv...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

jakan123 ::

Kodrnusa je izjavil:

Meni he n26 glavna banka in jo uporabljam za vse in ne za hec. Ne zaupam pa ji toliko da bi ves moj denar imel gor. Zato še slovenski racun...


Jaz bolj zaupam švabom , kot pa našim bankam :D

SumTingWong ::

Nekje 2 leti zdaj nisem uporabljal N26, se je par stvari spremenilo. Imam še N26 Standard račun, kartice nimam več. Sem "pairal" nov mobitel, ali lahko plačujem v trgovini preko NFC/app? Ali samo online?
Namreč ne najdem v settingsih pod Cards opcije "contactless payments".

matobeli ::

N26 dela v sloveniji na ta način samo preko apple pay.

GupeM ::

matobeli je izjavil:

N26 dela v sloveniji na ta način samo preko apple pay.

Točno tako. Samo preko apple pay. Ne vem pa, če lahko v apple pay dodaš kartico, če nimaš fizične. V appu namreč ne vidiš vseh podatkov o kartici, ki jih mogoče rabiš za AP.

amacar ::

V N26 appu kr lepo vidis vse podatke. Po novem je v free paketu itak samo se virtualna kartica, fizicna je 10€ doplacila.

Groot ::

amacar je izjavil:

V N26 appu kr lepo vidis vse podatke. Po novem je v free paketu itak samo se virtualna kartica, fizicna je 10€ doplacila.


Ni res da je fizična za doplačilo. Potrebno je zgolj plačat strošek dostave, ki pa je res enak 10 EUR. Enako je bilo tudi že od začetka, edino strošek je bil malce nižji (v spominu imam cca. 4 EUR, ampak to je več kot 3 leta nazaj).

BuDi79 ::

amacar je izjavil:

Enako je bilo tudi že od začetka, edino strošek je bil malce nižji (v spominu imam cca. 4 EUR, ampak to je več kot 3 leta nazaj).
Večina je bila "povabljena" in je imela zato zastonj kartico, zato o strošku ne vedo nič.

matobeli ::

A zdej na povabilo ni nič več ugodnosti?

blackbfm ::

Ni res da je fizična za doplačilo. Potrebno je zgolj plačat strošek dostave, ki pa je res enak 10 EUR. Enako je bilo tudi


ne dolgo nazaj je bil pogoj 10eur dobroimetja, brez stroškov, razen če so v zadnjih tednih kaj spremenili

GupeM ::

amacar je izjavil:

V N26 appu kr lepo vidis vse podatke. Po novem je v free paketu itak samo se virtualna kartica, fizicna je 10€ doplacila.

Kje to vidiš? Meni v appu za številko kartice kaže samo prvih 6 in zadnje 4 številke. Nobenega CVV in podobno. Pa se tudi meni zdi, da je včasih kazalo vse podatke.

Groot ::

GupeM je izjavil:

amacar je izjavil:

V N26 appu kr lepo vidis vse podatke. Po novem je v free paketu itak samo se virtualna kartica, fizicna je 10€ doplacila.

Kje to vidiš? Meni v appu za številko kartice kaže samo prvih 6 in zadnje 4 številke. Nobenega CVV in podobno. Pa se tudi meni zdi, da je včasih kazalo vse podatke.


Spodaj desno klikneš Cards in potem Card details in lahko vidiš čisto vse.

matobeli ::

Pa card number lahko direkt kopiraš :)

GupeM ::

Ja tega se tudi jaz spomnim, ampak mi ne dela. Ne pokaže mi vsega. Samo card holder in prvih 6 in zadnje 4 številke kartice.

Mi je pa to delalo na starerm telefonu. Zdaj imam drugega. Starega sem unpairal, na tem pa poskušal pogledat podatke o kartici. Pa je pod podatki pisalo: "Why I cannot see all card details? Pair your phone." Kliknem na Pair your phone, zaključim postopek, podatkov pa še vedno ni. Samo tisti napis je izginil. To sem naredil že nekaj dni nazaj.

Groot ::

GupeM je izjavil:

Ja tega se tudi jaz spomnim, ampak mi ne dela. Ne pokaže mi vsega. Samo card holder in prvih 6 in zadnje 4 številke kartice.

Mi je pa to delalo na starerm telefonu. Zdaj imam drugega. Starega sem unpairal, na tem pa poskušal pogledat podatke o kartici. Pa je pod podatki pisalo: "Why I cannot see all card details? Pair your phone." Kliknem na Pair your phone, zaključim postopek, podatkov pa še vedno ni. Samo tisti napis je izginil. To sem naredil že nekaj dni nazaj.


No potem je problem pri tebi, sicer dela normalno.

GupeM ::

Groot je izjavil:

No potem je problem pri tebi, sicer dela normalno.

Očitno. Samo mislil sem, da so zadevo umaknili, oz nisem bil prepričan, če je bilo res tako, da si videl vse podatke, ali sem samo zamešal s kakšno drugo banko.

con28 ::

Ali je možnost chargebacka, če plačal s kreditno kartico MC od N26? V tej temi vprašal https://slo-tech.com/forum/t586896/4449 ampak očitno ni bila prava tema. Hvala!

Izak ::

Je možno. Meni je šel skozi celo pozabljen denar na bankomatu. Kontaktiraj support.

slloty ::

Se lahlo ima samo n26 brez katerega koli racuna od bank v slo, torej kot edini racun?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slloty ()

darkolord ::

ja

miko22 ::

Ste opazili, da N26 "drži denar"?
Včeraj dopoldan nakazal na Sparkasse(SEPA), pa še danes ni na računu.

modelno1 ::

Verjetno ima kaj s tem, da je danes v Nemčiji dela prost dan?
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

UganiKdo ::

Danea ni mednarodnega placilnega prometa v sistemu sepa, tako da n26 nima nic s tem. Jaz sem nakazal vceraj takoj zjutraj in je bilo do 15h na racunu.

šernk ::

jst sem želel danes plačat en račun: SLO-SLO pa mi je napisalo, da plačilni promet danes ne deluje in je naslednji možni datum plačila 6.4.

banke so si vzele prosto :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Krenforum ::

Pa sej je vsako leto isto kaj se niste opazili tega?

Pro ::

Banke v Sloveniji so danes normalno delale, bile odprte... Le plačilni promet (SEPA), ki ga uporablja Slovenija in skoraj cela Evropa ne dela na velikonočni petek in ponedeljek. To je že desetletja tako.

BuDi79 ::

Pro je izjavil:

Banke v Sloveniji so danes normalno delale, bile odprte... Le plačilni promet (SEPA), ki ga uporablja Slovenija in skoraj cela Evropa ne dela na velikonočni petek in ponedeljek. To je že desetletja tako.
tudi N26 je bil normalno odprt.

Map ::

Ob odprtju N26 računa sem izpolnil tisti obrazev za prijavo računa in ga poslal na upravno enoto, nisem pa dobil nobenega odgovora ali potrdila, ali bi ga moral?

Pro ::

Če si ga poslal na upravno enoto nisi storil prav. Poslati bi ga moral na FURS. Je pa tako, da tudi če pošlješ na FURS ne dobiš odgovora/potrdila. Le na državnem davčnem portalu (edavki.durs.si) lahko vidiš če so ti vpisali račun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pro ()

Map ::

Pravzaprav tako ja, na finančni urad, ki obsega območje moje upravne enote. Bom probal jutri poiskat.

UganiKdo ::

Preveri na edavkih, če je račun vnesen. Tudi če si poslal na Upravno enoto bi načeloma morali odstopit FURS.

radmansdorf ::

Če kdo odpira N26 račun, prosim preko mojega linka, za eno leto pri njih, mi ponujajo dobre nagrade, hehe. V glavnem, po enem letu sem super zadovoljen z njimi, ker opravim okoli 50 brezstričnih transakcij na mesec, moja klasična banka, mi računa 39 centov na transakcijo, seprav prišparam slabih 20€ na mesec. Za N26 sploh ni več debate ali ja, ali ne! :)

UganiKdo ::

ker opravim okoli 50 brezstričnih transakcij na mesec, moja klasična banka, mi računa 39 centov na transakcijo,

Uroš, ne bluzi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

GupeM ::

UganiKdo je izjavil:

ker opravim okoli 50 brezstričnih transakcij na mesec, moja klasična banka, mi računa 39 centov na transakcijo,

Uroš, ne bluzi

Jaz mu pa verjamem. Če pod brezstično transakcijo misli SEPA plačilo ali brezstični dvig na bankomatu tuje banke.

Ali pa če ne živi v Sloveniji in v njegovi državi to pač zaračunavajo (ne vem, kako imajo to druge države).

radmansdorf ::

Točno tako, meni vsak poteg s kartico ali plačilo položnice ali česarkoli zaračunajo 39 centov. N26 pa je zastonj, tako da je super duper. Pa še NFC uporabljam, tkoda ma fizično kartico moja. Oba cuzava sredstva z N26 računa. :)
UganiKdo, informiraj se, ni težko. :P

GupeM ::

radmansdorf je izjavil:

Točno tako, meni vsak poteg s kartico ali plačilo položnice ali česarkoli zaračunajo 39 centov. N26 pa je zastonj, tako da je super duper. Pa še NFC uporabljam, tkoda ma fizično kartico moja. Oba cuzava sredstva z N26 računa. :)
UganiKdo, informiraj se, ni težko. :P

Potega s kartico jaz nisem omenjal. Tudi NFC-ja ne, razen za dvig na bankomatu tujih bank, tako da ja, res nabijaš. Razen, če ne živiš v Sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()
««
143 / 190
»»